View Full Version : Albanologjia


 1. Trashėgimia dhe Monumentet | Heritage and Monuments
 2. Trashėgimia Shqiptare nė UNESCO | Albanian Sites in UNESCO
 3. Arti dhe Kultura | Arts and Culture
 4. Shqiptarė tė Famshėm | Famous Albanians
 5. Sistemi Arsimor | Educational System, Schools and Universities
 6. Gjuha Shqipe | Albanian Language
 7. Arkeologjia | Archeology
 8. Kinematografia Shqiptare | Albanian Movies
 9. Emra Shqiptarė | Albanian Names
 10. [AL] Familja Mbretėrore | The Royal Family
 11. Etimologjia | Etymology
 12. Historia e Shqiptarėve | Albanian History
 13. Kuzhina Shqiptare | Albanian Cuisine
 14. Piktorė tė Shquar | Albanian Painters
 15. Pullat dhe Monedhat | Philately and Numismatics
 16. Figura tė Njohura tė Muzikės Shqiptare | Albanian Musicians
 17. Poezia dhe Letėrsia | Poetry and Literature
 18. Armė tė Vjetra | Antique Weapons
 19. [AL/RKS] Harta Administrative | Administrative Maps
 20. Kėnga Popullore Shqiptare | Albanian Traditional Music
 21. Arbėreshėt | Italo-Albanians
 22. Parqet Kombėtare Arkeologjike | Archaeological National Parks
 23. Kanunet Shqiptare
 24. Fotografia Shqiptare | Albanian Photography
 25. Fjalor Shqip-Shqip | ėĖ, ēĒ, q≠ē, gj≠xh.. etj
 26. Heraldika Shqiptare (Stema dhe Simbole) | Albanian Heraldry (Logos and Symbols)
 27. Arkitektė shqiptar tė shquar nėpėr botė | Famous Albanian Architects
 28. Urdherat , dekoratat dhe medaljet Shqiptare / Orders, decorations, and medals of Albania
 29. Mitologjia Shqipėtarė l Albanian Mythology
 30. Traditional Albanian Clothing
 31. Arvanitėt (kolonėt shqiptarė) | Arvanites (Albanian settlers)
 32. Ēamėria | Chameria
 33. Albanian pronunciation of the letters ‹r› and ‹ė›
 34. Albanian Pop(ular) Music
 35. Can someone translate to english please?
 36. Redaktimi i Hapėsirės Shqiptare nė Wikipedia | Improving Albanian Framework within Wikipedia
 37. Njohja ndėrkombėtare e Kosovės | International recognition of Kosovo
 38. Artizanati Shqiptar | Albanian handicrafts
 39. Flamuri Shqiptar | Albanian Flag
 40. Muzeumet dhe Bibliotekat | Museums and Libraries
 41. Stories of life under Enver Hoxha
 42. Valle Shqiptare - Albanian folk dances
 43. Kenge patriotike shqiptare - Albanian patriotic music
 44. Thėnie Shqiptare | Albanian Quotes
 45. Traditat dhe Zakonet Shqiptare | Albanian Traditions and Customs
 46. Pershendetje !
 47. Shqiptarėt e Rajonit te Kosturit
 48. Opinion - Si u caktuan kufijte e Shqiperise!
 49. Komunizmi nė Shqipėri - Communism in Albania
 50. Albanina Architecture