View Full Version : Amsterdam: station Zuid
the runner March 22nd, 2011, 08:28 PM Station Zuid ligt boven de grond en is het enige station dat al bestaat. Wel moeten de perrons en toegangen worden aangepast. Veel tramlijnen en treinen zullen hier samenkomen, waaronder de hogesnelheidslijn (HSL). Ook komt er een regionaal busstation. Naar verwachting zullen per dag 75.000 passagiers van station Zuid gebruikmaken.
Mogelijk ontwerp:
http://i53.tinypic.com/33x966h.jpg
Toplocatie
De Zuidas heeft zich de afgelopen jaren ontwikkeld tot een vooraanstaand kantorencentrum en een knooppunt voor het openbaar vervoer.
Bron: www.noordzuidlijn.amsterdam.nl
Wellicht komt het gebied van station Zuid er ooit zo uit te zien:
15x15 nu ook met pdf'je: klik (http://www.milesbuilding.nl/include/downloadFile.asp?id=2)
Inclusief plaatje:
http://i51.tinypic.com/nqccw.png
Waar wordt aan gewerkt?
Er wordt een nieuw viaduct gebouwd. Deze komt te liggen tussen de bestaande viaducten van het GVB over de Beethovenstraat. Het viaduct wordt in fases gebouwd. Hiervoor worden de rijbanen van de Beethovenstraat om en om verlegd.
http://i53.tinypic.com/2vbpt0l.jpg
Ook wordt een extra trap gemaakt die van de Beethovenstraat rechtstreeks naar het noordelijke perron loopt.
the runner March 23rd, 2011, 06:01 PM De betondelen voor het viaduct over de Beethovenstraat zijn pas geleden gelegd.
http://i54.tinypic.com/sxkjuc.jpg
DickieS020 March 24th, 2011, 12:55 PM er ontgaat The Runner niets ;-) ... thanks voor de update!
Mojito March 24th, 2011, 03:38 PM De toekomstige lay-out van Station Zuid mét Noord/Zuidlijn wordt voorzichtig zichtbaar: het noordelijke metroperron wordt verbreed en op de plek van de voormalige, in 2008 opgebroken tramsporen van lijn 5 komt één enkel metrospoor, dat doorloopt tot aan het rangeerterrein A10. Verre van ideaal maar gezien de onzekere toestand rondom station, dok, Amstelveenlijn en de enorme tijdspanne is deze tijdelijke (?) oplossing wel verklaarbaar. Toch oogt het allemaal nog steeds erg provisorisch en goedkoop.
De druk op de relatief smalle trappen, de enkele roltrap en de stationshal zal enorm toenemen, en hoe beperkt een enkelsporig eindpunt is zullen we vanaf eind 2017 wel gaan merken. Ik hoop verder dat men nog iets van een simpele perronkap kan realiseren voor de metroperrons. Hoeft echt niet mooi te zijn, maar om nou tot 2030 of 2040 te wachten op een fatsoenlijk station...
Hier twee foto's die ik in de afgelopen weken bij mijn dagelijkse overstap heb geschoten:
1. Overzicht van de plaats voor het toekomstige metrospoor voor de N/Z-lijn, gezien vanaf oostpunt noordelijk perron (maandag 14 maart 2011).
http://img193.imageshack.us/img193/6809/20110314zuid.jpg
2. De stalen draagconstructie voor de nieuwe perrondelen, gezien richting RAI (maandag 21 maart 2011).
http://img196.imageshack.us/img196/8930/20110321zuid.jpg
Busfotodotnl March 24th, 2011, 10:03 PM Op zich moet een enkel perron voldoende zijn, op Utrecht Centraal keren 12 trams per uur op een enkel spoor. Wel is het te overwegen een (extra) overloopspoor aan te leggen bij het Europaplein om in geval van een defect voertuig op Zuid een dienst te kunnen rijden tot deze halte. Wat daarnaast ook zou kunnen (maar weet niet of het past qua frequentie) is de buitenperrons ook geschikt te maken voor NZ-lijn, zodat eventueel ook daar gehalteerd kan worden bij calamiteiten. Keren kan dan op het opstelterrein ten westen van station Zuid.
the heart March 25th, 2011, 09:43 AM Op zich moet een enkel perron voldoende zijn, op Utrecht Centraal keren 12 trams per uur op een enkel spoor. Wel is het te overwegen een (extra) overloopspoor aan te leggen bij het Europaplein om in geval van een defect voertuig op Zuid een dienst te kunnen rijden tot deze halte. Wat daarnaast ook zou kunnen (maar weet niet of het past qua frequentie) is de buitenperrons ook geschikt te maken voor NZ-lijn, zodat eventueel ook daar gehalteerd kan worden bij calamiteiten. Keren kan dan op het opstelterrein ten westen van station Zuid.
Er is inderdaad berekend dat 1 spoorvoldoende is om de verwachte dienstregeling voorlopig te kunnen rijden. De NZL is uiteindelijk echter geschikt voor 32 treinen per uur. Dit haal je natuurlijk niet met 1 spoor.
Er is wel discussie of het huidige perron en beperkte aantal stijgpunten geschikt zijn om het aantal passagiers aan te kunnen. Vooral als er veel overstappers zijn tussen de verschillende metrolijnen en het treinstation zal dit de eerste bottleneck worden.
DickieS020 March 25th, 2011, 03:07 PM voor zover ik begrepen heb komt/komen er aan de Beethovenstraatzijde ook (een) stijgpunt(en).
Zou dan wel misschien zo handig zijn dat er aan de Beethovenstraatzijde voor beide perrons stijgpunten komen. Zo ontlast men Station-Zuid ...
Mojito March 31st, 2011, 08:57 AM En de kanaalplaten voor het te verbreden noordelijke perron zijn inmiddels geplaatst:
http://img340.imageshack.us/img340/554/20110330zuid.jpg
(Was best lastig om deze foto te maken want een EOS past toch wat lastiger door dat ene afwijkende en grofmaziger stukje hek dan de IXUS waarmee ik mijn vorige update uit post #4 schoot :lol:)
Hopelijk komt hier, en over het bestaande deel van het perron, net zo'n zakelijk grijze laag over als bij de Oostlijnstations. Dan zie je de naden van oud en nieuw niet meer en ziet het geheel er meteen een stukje netter uit.
Undoro April 3rd, 2011, 09:49 AM Er is al een besluit genomen over de dokvariant, of niet? Waarom dan nu alles bovengronds aanleggen?
Mr_Dru April 3rd, 2011, 12:02 PM Ik hoop dat er op de perron een overkapping komt of iets dergelijk. Metro Zuid is momenteel echt een triest metrostation met daar omheen een financieel districtcentrum van internationale alure.
Vooral laatst in de winter was het afzien. De enige beschutting is in de 'bushokjes' of dat stukje afdakje bovenaan de roltrap/lift. Vooral toen het zo hard sneeuwde, sta je als een pinguinkudde tegen elkaar.
En waarom de GVB altijd maar één roltrap heeft bij de metrostations en niet twee? Is het uit kostenbesparing of ruimtegebrek?
the heart April 6th, 2011, 10:46 AM Er is al een besluit genomen over de dokvariant, of niet? Waarom dan nu alles bovengronds aanleggen?
Er is volgens mij nog niet definitief besloten voor welke variant het wordt. Er zijn/waren diverse varianten van het dokmodel waarbij de metro en trein op verschillende niveau's liggen.
Omdat de eindsituatie niet bekend is zijn de verschillende faseringsstappen ook nog niet bekend. Het onder de grond brengen wordt een erg complexe operatie waarbij het vooral lastig wordt om ruimte te creeeren. Lopende projecten zullen daarom voorlopig uitgaan van de huidige situatie ook al is het waarschijnlijk dat het binnen een aantal jaren weer wordt afgebroken. Wachten tot de besluitvorming is een te groot risico voor de planning en kost nog veel meer geld.
De verbouwing van het NS/metro station is ook 'tijdelijk' en gaat niet uit van het dokmodel. Het is echter noodzakelijk omdat het aantal passagiers snel groeit.
Rietendak April 6th, 2011, 11:07 AM Er was een besluit genomen om alles ondergronds te brengen, maar toen viel het kabinet en werd de uitvoering afgelast want kost duur.
DickieS020 April 6th, 2011, 04:47 PM voor zover ik begrepen heb komt iig de snelweg ondergronds te liggen in drie varianten:
1. alles onder de grond,
2. alleen snelweg onder de grond en zwaar en licht rail hoger dan de dijk nu is,
3. snelweg en zwaar rail onder de grond en licht rail (metro) hoger dan nu de dijk is.
check http://www.zuidasdok.nl/
Wuppeltje April 6th, 2011, 08:55 PM ^^
Dat is de laatste stand van zaken heb ik begrepen. :)
Undoro April 9th, 2011, 10:47 AM OK, jammer dat dergelijke besluitvorming afhankelijk is van de politieke situatie, het wordt daardoor erg duur...
Го́голь April 9th, 2011, 05:42 PM Dat valt wel een beetje mee. Sowieso is eerst de A10 en daarna de spoorlijn aan de beurt om ondergronds gebracht te worden. Al met al kan het nieuwe viaduct waarschijnlijk wel zo'n 10 jaar gebruikt worden. Dat is niet veel, maar ook niet weinig.
Mojito April 22nd, 2011, 07:28 PM Ik heb er geen foto van kunnen maken maar gisteren is op het noordelijke perron de betonvloer gestort. Het nieuwe deel ligt zo op het oog even hoog als de prefab platen van het bestaande deel. Niet echt fraai (ook omdat de lichtmasten straks asymmetrisch op het perron staan), maar we weten nog niet hoe het eindresultaat er uit moet zien. Ik hoop nog steeds op een simpele perronkap en een mooie toplaag.
Mojito May 4th, 2011, 11:01 AM Vanmorgen tijdens het overstappen even snel een foto gemaakt van de bijna twee weken geleden gestorte betonvloer t.b.v. de verbreding van het noordelijke perron:
http://img809.imageshack.us/img809/6921/20110504zuid01.jpg
Mojito May 6th, 2011, 09:47 AM En nog twee foto's, 's avonds genomen.
Vanaf het zuidelijke metroperron:
http://img36.imageshack.us/img36/6753/20110504zuid03.jpg
Vanaf direct bovenaan de roltrap, over het muurtje:
http://img687.imageshack.us/img687/3492/20110504zuid04.jpg
the runner July 26th, 2011, 11:19 PM 25 juli 2011
Station Amsterdam Zuid is het snelst groeiende station van Nederland. Het steeds groter wordende aantal reizigers vraagt om ruimtelijke aanpassingen. Ook de kwaliteit en uitstraling van het huidige station moeten beter aansluiten bij de allure van de Zuidas.
Er wordt nu hard gewerkt aan vernieuwde stationentrees met een overkapte looproute. Daaronder komen nieuwe winkels en eetgelegenheden. Aan de zuidzijde van het station komt een verdubbeling van de fietsenstalling met enkele tientallen plekken voor scooters en bakfietsen. In het station komt meer ruimte beschikbaar en reizigersinformatie wordt verbeterd. De herkenbaarheid van het station wordt vergroot zodat station Amsterdam Zuid op grotere afstand te zien is. Eind 2011 zijn de werkzaamheden afgerond. In de toekomst wordt het station vervangen door een moderne OV-terminal.
Eind 2010 is Ingenieursbureau Amsterdam gestart met de voorbereidende werkzaamheden voor de uitbereiding van het station. IBA voert directie en houdt toezicht op al deze werkzaamheden. Heel belangrijk is dat reizigers zo min mogelijk hinder van de werkzaamheden ondervinden. IBA is verantwoordelijk voor de omgevingscoördinatie en heeft het BLVC-plan (Bereikbaarheid, Leefbaarheid, Veiligheid en Communicatie) geschreven. Hierin zijn alle werkzaamheden van de gemeente en de NS meegenomen. Behalve met de NS wordt ook nauw samengewerkt met ProRail en de Stadsregio. Opdrachtgever is de dienst Zuidas.
75.000 reizigers
Naar verwachting maken straks 75.000 passagiers per dag gebruik van station Zuid. Veel tramlijnen en treinen (waaronder de hogesnelheidslijn) komen dan samen op station Zuid. Ook komt er een regionaal busstation. Door de Noord/Zuidlijn is er straks een betere aansluiting op het openbaar vervoer naar Schiphol.
Bron: www.iba.amsterdam.nl
Alargule July 27th, 2011, 12:45 PM Tsja. Zolang er geen definitief besluit valt over de toekomst van de infrastructuur over de Zuidas, en er ook geen geld beschikbaar komt, denk ik dat we nog heel lang mogen wachten op die 'moderne OV-terminal'.
Zijn er trouwens impressies van de resultaten van de huidige werkzaamheden?
the runner July 28th, 2011, 12:04 AM Alleen deze impressie heb ik kunnen vinden
http://img15.imageshack.us/img15/9171/statopmziod.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/15/statopmziod.jpg/)
Alargule July 28th, 2011, 08:43 AM Hm. Zo te zien gesponsord door...
Bass August 3rd, 2011, 02:47 PM Hmm, klopt deze impressie? Als dit de zuidingang van Station Zuid is, dan zou die overhellende gevel van WTC aan de rechterkant moeten staan. Als dit de noordingang is, ligt WTC achter de kijker. Vreemd.
the runner October 7th, 2011, 12:06 AM Klaas de Boer: 'NS Try Out Festival op groeiend station Amsterdam Zuid'
Altijd al stadsfotograaf willen worden? Of uw kind de gelegenheid geven om meer te halen uit zijn Nintendo 3DS? Weten hoe je een thriller moet schrijven of er samen met acteur Peter Faber achterkomen hoe u toneelspelen in uw dagelijks leven een plek kunt geven? DJ worden, zanger of regisseur?
Het kan allemaal tijdens de workshops van het NS Try Out festival, dat van 12 tot en met 15 oktober wordt georganiseerd op station Amsterdam Zuid. Het aanbod van activiteiten tijdens het festival is eindeloos. Niet alleen zijn er talloze workshops, ook is er muziek, zowel pop als klassiek, films van over de hele wereld en theater in alle soorten en maten.
Kloppend hart
Het NS Try Out festival bestaat al langer, maar doet dit jaar voor het eerst station Amsterdam Zuid aan. De organisatie van het festival vindt het van belang dat treinstations zich steeds meer ontwikkelen tot een kloppend hart van hun omgeving, ook op het gebied van cultuur, en ik sluit me daar graag bij aan. Bezoekers van het festival – en andere bezoekers van Zuidas – kunnen met eigen ogen zien dat daar juist op station Amsterdam Zuid hard aan wordt gewerkt.
De uitbreiding van het station is in volle gang. De staalconstructie voor de nieuwe winkels – waaronder een HEMA en een AH to go en een filiaal van de Sissy Boy Homeland – is aan de zuidzijde al klaar, evenals de constructie voor de nieuwe fietsenstallingen op het Mahlerplein. Maar dat is nog maar de buitenkant.
Voorbereidingen worden getroffen om op termijn het station gereed te maken voor alle nieuwe reizigers die de komende jaren worden verwacht. Nu al is Amsterdam Zuid qua reizigers even groot als station Arnhem. Maar als alles naar verwachting verloopt stoppen hier straks niet alleen de HSL, maar ook de Noord/Zuidlijn, en de treinen van de verbeterde verbinding met Schiphol, Almere en Lelystad met in het verlengde daarvan de aansluiting op de Hanzelijn naar Zwolle. In de toekomst hoort station Amsterdam Zuid bij de top vijf van de Nederlandse stations.
Ondergronds
Station Amsterdam Zuid wordt daarmee een OV-knooppunt van de eerste categorie, dat ook een rol gaat spelen in de plannen rondom het ondergronds brengen van de infrastructuur in Zuidas. Met de snelweg onder de grond ontstaan er meer mogelijkheden voor bedrijven en bewoners omdat de geluidsoverlast afneemt en de luchtkwaliteit verbetert. De gedachtevorming daarover is nog volop gaande. De beslissing die onder andere het Rijk over deze plannen moet nemen, wordt einde van dit jaar verwacht. Ik zie die uitspraak met vertrouwen tegemoet. Maar voor die tijd zal ik in elk geval een aantal voorstellingen van het NS Try Out festival bezoeken. Misschien kom ik u daarbij wel tegen.
Klaas de Boer
Directeur Dienst Zuidas
Bron: www.zuidas.nl
the runner October 12th, 2011, 04:51 PM Nieuwe ingang
http://img824.imageshack.us/img824/3135/12okt018.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/824/12okt018.jpg/)
Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)
the runner November 9th, 2011, 12:15 AM Met de ondertekening van de samenwerkingsovereenkomst tussen ProRail, de dienst Zuidas en Stadsdeel Zuid, is de realisatie van project SAAL (Openbaar Vervoer Schiphol-Amsterdam-Almere-Lelystad) weer een stap dichterbij gekomen. Om het groeiend aantal reizigers op te vangen, is het volgens de partijen noodzakelijk om het spoor te verdubbelen.
Op vrijdag 4 november hebben de drie partijen de samenwerking bevestigd. De komende jaren neemt het aantal reizigers op dit traject aan de zuidkant van Amsterdam fors toe. Van 70.000 in 2009 naar 275.000 in 2025. Mensen die vanuit Lelystad en Almere richting Amsterdam en Schiphol en vice versa reizen, passeren de Zuidas. Omdat met de opening van de Hanzelijn eind volgens jaar het aantal reizigers nog verder zal toenemen is volgens de partijen het verdubbelen van het spoor noodzakelijk.
De werkzaamheden voor dit traject van het project SAAL gaan over een afstand van ongeveer 3,5 kilometer dwars door de het zuidelijke deel van Amsterdam. In totaal hebben de partijen ruim anderhalf jaar aan het plan gewerkt. (Redactie)
Bron: www.parool.nl
^^
Over het dok wordt niet gesproken.
the runner November 9th, 2011, 04:50 PM http://img88.imageshack.us/img88/4434/9nov016.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/88/9nov016.jpg/)
Winbuks November 9th, 2011, 08:42 PM Dank voor onder andere deze update Runner. :okay:
De stalenconstructie met al die installaties erop, op de foto te zien. Is dit nou tijdelijk of wordt dat straks verwerkt achter de gevel van de verbouwing van het station? Ik kan het niet plaatsen wat het moet voorstellen. In ieder geval herken ik een ventilatie-unit bovenin. :|
Rietendak November 11th, 2011, 06:38 PM Het is tijdelijk als in 'gaat weg als het Dok er is'. Dus dat staat er volgens de meest optimistische plannen nog wel twintig jaar.
RandStadrail November 12th, 2011, 10:39 AM "In de toekomst hoort station Amsterdam Zuid bij de top vijf van de Nederlandse stations." Betekent dat Zuid station Leiden voorbij gaat? Of zal een ander station uit de top verdwijnen.
RandStadrail November 12th, 2011, 10:44 AM Ik snap niet wat ze nou aan het doen zijn. Straks heb je een prima boven de grond tracé met 6 sporen en ga je dat weer afbreken om het in een dok te brengen. Mijn eerste vraag is er überhaupt wel vraag naar die grond voor hoogbouw. En waarom zou je niet de snelweg A10 in een dokmodel brengen. Zo heb je een groot deel van geluidsoverlast en fijnstof uitstoot overwonnen. En ik weet niet of het technisch mogelijk is. Maar misschien zou je het spoorttracé dan kunnen overkappen met een constructie waar je vervolgens een grote park omgeving op bouwd. Dat lijkt mij toch echt wel een verbetering en groot park in zo'n omgeving.
david84 November 13th, 2011, 12:13 PM Maar misschien zou je het spoorttracé dan kunnen overkappen met een constructie waar je vervolgens een grote park omgeving op bouwd. Dat lijkt mij toch echt wel een verbetering en groot park in zo'n omgeving.
Dat is als eens -meer dan geweldig ontworpen- bedacht.
http://www.archined.nl/uploads/pics/ZUIDERPARK_birdeye-groen_copy.jpg
CitoyenNéerlandais November 13th, 2011, 04:58 PM Doet me denken aan Central Park...
Го́голь November 13th, 2011, 08:21 PM Goh...
Elio di Angelis November 13th, 2011, 08:30 PM Wel vet!
Gereke November 13th, 2011, 11:45 PM Ik snap niet wat ze nou aan het doen zijn. Straks heb je een prima boven de grond tracé met 6 sporen en ga je dat weer afbreken om het in een dok te brengen. Mijn eerste vraag is er überhaupt wel vraag naar die grond voor hoogbouw. En waarom zou je niet de snelweg A10 in een dokmodel brengen. Zo heb je een groot deel van geluidsoverlast en fijnstof uitstoot overwonnen.
Dat is nou net wat er waarschijnlijk gaat gebeuren.:)
DickieS020 November 14th, 2011, 11:58 AM Ik snap niet wat ze nou aan het doen zijn. Straks heb je een prima boven de grond tracé met 6 sporen en ga je dat weer afbreken om het in een dok te brengen. Mijn eerste vraag is er überhaupt wel vraag naar die grond voor hoogbouw. En waarom zou je niet de snelweg A10 in een dokmodel brengen. Zo heb je een groot deel van geluidsoverlast en fijnstof uitstoot overwonnen. En ik weet niet of het technisch mogelijk is. Maar misschien zou je het spoorttracé dan kunnen overkappen met een constructie waar je vervolgens een grote park omgeving op bouwd. Dat lijkt mij toch echt wel een verbetering en groot park in zo'n omgeving.
zie post http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=75590323&postcount=13
voor zover ik weet komt sowieso de snelweg in een dok te liggen ... of heb ik iets gemist?
insulting-dutchman November 14th, 2011, 12:24 PM nee hoor, maar wanneer het gebeurd is nu nog even de vraag
Joniyeah November 22nd, 2011, 02:07 PM Station Amsterdam Zuid: fietsenstallingen en AH To Go geopend!
Aan Station Amsterdam Zuid wordt nog steeds hard gewerkt. Aan de zuidzijde is dat goed te zien: de AH To Go is gisteren geopend en de fietsenstallingen zijn in gebruik genomen.
Enkele weken geleden is de fietsenstalling aan de westzijde in gebruik genomen. Inmiddels is ook de stalling aan de oostzijde van de stationsentree bij het Mahlerplein geopend. Het aantal fietsenstallingsplaatsen is hiermee verdubbeld ten opzichte van de situatie voor de start van de werkzaamheden.
Het casco van de winkelpaviljoens is inmiddels gereed. De winkels worden momenteel ingericht. Als eerste winkel is gisteren, 21 november, de AH To Go geopend. Half december gaan de overige winkels open.
Rond die tijd zijn ook de werkzaamheden aan de openbare ruimte tussen de paviljoens afgerond en kan iedereen weer via de gebruikelijke route lopen.
http://www.zuidas.nl/
the runner December 9th, 2011, 06:27 PM Maandag 12 december
Het casco van de nieuwe winkelpaviljoens aan de stationsentree ter plaatse van het Zuidplein is in opbouw. Boven de winkelpaviljoens komt een entreescherm dat de herkenbaarheid van de stationsentrees zal vergroten.
De constructie voor dit scherm aan de Zuidplein-zijde wordt momenteel buiten het bouwterrein opgebouwd. Op maandag 12 december wordt het scherm in de avonduren op zijn definitieve plek gezet.
Tijdelijke verkeersmaatregelen
Op maandag 12 december vanaf 22.00 uur worden op het Zuidplein afzettingen geplaatst. Ook komen er rijplaten en andere tijdelijke verkeersmaatregelen. De passanten die via deze stationsentree van en naar het station gaan, worden vanaf dat moment begeleid door een verkeersregelaar. Gedurende de gehele nacht zijn drie verkeersregelaars aanwezig.
Tussen 23.30 uur en 04.00 uur wordt het scherm getransporteerd naar de stationsentree en op zijn definitieve plek gemonteerd. Tussen 04.00 - 05.00 uur worden de tijdelijke verkeersmaatregelen verwijderd en zal de situatie weer teruggebracht zijn in de huidige staat.
Bron: www.zuidas.nl
J93FFREY December 13th, 2011, 04:28 PM Vanaf 12 december zijn de winkelpaviljoens aan het Mahlerplein geopend!
Onderandere HEMA, Smullers en Julia's. AHtoGo was al eerder geopend!
Sieske December 13th, 2011, 11:16 PM Als je het station uitloopt, heb je echt een entree naar het Mahlerplein. En andersom word je ook veel meer naar het station toegetrokken (wordt waarschijnlijk nog meer als de 'poort' af is). Ik vind het prachtig om te zien hoe je met zo iets relatief kleins, zo'n groot verschil kunt maken. Hulde hiervoor. (los ervan dat ik het gemakkelijk vind dat er wat winkels bij zijn gekomen).
the runner December 15th, 2011, 06:48 PM NS opent vijf nieuwe winkels op station Amsterdam Zuid
Met ingang van vandaag zijn alle stationswinkels aan het Gustav Mahlerplein op station Amsterdam Zuid open. AH to go had de primeur, die opende twee weken geleden al haar deuren. Daar zijn nu Rituals, HEMA, Julia’s, Paperchase en Smullers aan toegevoegd. Het aantal komt daarmee op zes nieuwe winkels.
NS is continue bezig met het optimaliseren van de service op stations. Door een gevarieerd aanbod van food en non-food producten, speelt NS actief in op de behoefte van de reizigers.
Station Amsterdam Zuid is het snelst groeiende station van Nederland. Het steeds grotere aantal reizigers vraagt om ruimtelijke aanpassingen. Ook de kwaliteit en uitstraling van het huidige station dient beter aan te sluiten bij de allure van de Zuidas. Gemeente Amsterdam, ProRail en NS hebben daarom geïnvesteerd in deze kwaliteitsverbetering. De plannen bestaan uit het verfraaien van beide entrees van het station door het toevoegen van winkels, het verdubbelen van de fietsenstallingcapaciteit aan het Gustav Mahlerplein en het goed aansluiten van het openbaar gebied op deze nieuwe entree. Hiermee is het station klaar voor het groeiend aantal reizigers komende jaren.
De verwachting is dat het gehele project eerste kwartaal 2012 is afgerond. Dan zijn ook de winkels aan het Zuidplein klaar. Dat is dan ook het moment dat het gehele gebied door de partijen feestelijk wordt geopend.
Bron: www.zuidas.nl
the runner December 25th, 2011, 03:51 PM Wel een kale entree
http://img338.imageshack.us/img338/3295/zandvoort005.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/338/zandvoort005.jpg/)
the runner January 24th, 2012, 06:36 PM 23 januari 2012
In december zijn zes nieuwe stationswinkels aan het Gustav Mahlerplein op station Amsterdam Zuid geopend: AH to go, Rituals, HEMA, Julia's, Smullers en Paperchase. Tegelijkertijd met de opening van de winkels was ook het Gustav Mahlerplein weer bestraat en ingericht. De komende weken wordt hard gewerkt aan het Zuidplein. Hier komen drie nieuwe winkels en ook het Zuidplein wordt opnieuw bestraat.
Voor alle twee de pleinen verzorgt Ingenieursbureau Amsterdam het bestek, de directievoering, het toezicht en het omgevingsmanagement. Coördinatie is cruciaal in dit project omdat veel partijen, zoals de dienst Zuidas, NS, ProRail, het stadsdeel, Waternet en aannemers, betrokken zijn bij de realisatie. Bovendien moeten de werkzaamheden op een relatief klein gebied worden uitgevoerd en zijn er zeer veel passanten.
Het afgelopen jaar is het water gedempt, een brug gesloopt en het maaiveld op hoogte gebracht. Daarnaast zijn damwanden geplaatst om de fietsenstalling uit te breiden, zodat het aantal fietsenrekken is verdubbeld.
De verwachting is dat het gehele project het eerste kwartaal 2012 is afgerond. Dat is dan ook het moment dat het gehele gebied door de partijen feestelijk wordt geopend.
Snelst groeiend
Station Amsterdam Zuid is het snelst groeiende station van Nederland. Het steeds grotere aantal reizigers vraagt om ruimtelijke aanpassingen. Ook de kwaliteit en uitstraling van het huidige station dient beter aan te sluiten bij de allure van de Zuidas. Gemeente Amsterdam, ProRail en NS hebben daarom geïnvesteerd in deze kwaliteitsverbetering. De plannen bestaan uit het verfraaien van beide entrees van het station door het toevoegen van winkels, het verdubbelen van de fietsenstallingcapaciteit aan het Gustav Mahlerplein en het goed aansluiten van het openbaar gebied op deze nieuwe entree. Hiermee is het station klaar voor het groeiend aantal reizigers komende jaren.
Bron: www.iba.amsterdam.nl
Sieske January 24th, 2012, 09:15 PM Inmiddels is het gedeelte vanaf waar de winkels beginnen en ook de grijze 'balk' hangt tot aan het station is overkapt nu.
Heeft iemand een idee of die 'balk' nog mooier wordt gemaakt (o.a. met de kenmerkende NS-letters 'Amsterdam-Zuid' als stationsaanduiding?
Mojito March 7th, 2012, 12:06 PM Inmiddels zijn de namen voor de N/Z stations ook definitief (http://www.hierzijnwij.nu/nieuws/definitieve-namen-stations-noordzuidlijn-vastgesteld/) door het college van B&W vastgesteld en Zuid blijft Zuid. Iets anders had hier ook niet voor de hand gelegen :).
Sieske March 7th, 2012, 10:21 PM Inmiddels is het gedeelte vanaf waar de winkels beginnen en ook de grijze 'balk' hangt tot aan het station is overkapt nu.
Heeft iemand een idee of die 'balk' nog mooier wordt gemaakt (o.a. met de kenmerkende NS-letters 'Amsterdam-Zuid' als stationsaanduiding?
Inmiddels is er een groot blauw doek opgekomen met inderdaad de letters 'Amsterdam Zuid', NS-logo, en... een 'M' van metro, niet analoog met het GVB-logo dat op andere Amsterdamse stations te zien is.
Planen B March 8th, 2012, 09:43 PM Aan het Zuidplein krijgen de winkels nu ook snel vorm :) Vandaag is de Sissy-Boy Homeland opengegaan, ernaast komt een Ola. Er tegenover ziet het interieur eruit als een Starbucks (dit zijn dan de 3 winkels direct aan de stationsingang), maar er is nog nergens af te lezen wat het definitief wordt. In beide blokken is volgens mij plaats voor nog een winkel, maar daar heb ik nog niets kunnen zien.
the runner March 9th, 2012, 12:47 AM Hij wordt wel groot maar voor de rest is het meer een halte.
http://i40.tinypic.com/33mlg0i.png
Bron: www.dro.amsterdam.nl
bthj March 9th, 2012, 10:19 AM waardeloos. hiet meot toch mogelijk zijn een fraaie kap te ontwerpen die functioneel kan zijn voor het geval het hele zwikkie nog eens onder de grond verdwijnt. bovendien is dat laatste ook nog eens de vraag waardoor er reden te meer is om er dan maar het beste van te maken in de vorm van een mooi station.
insulting-dutchman March 9th, 2012, 01:18 PM even hip als rotterdam hoeft het niet te zijn, maar dit is nog lelijker dan sloterdijk
bthj March 9th, 2012, 01:39 PM waarom niet? glas en staal moet toch mogelijk zijn.
ropniko March 9th, 2012, 01:42 PM Dit lijkt mij enkel een situatieschets of eerste ruimtelijke indeling. Voordat er een ontwerp daadwerkelijk gemaakt wordt ben je toch al snel 5-10 jaar verder. Daarnaast zullen ze altijd rekening houden met een eventuele uitbreiding van het dokmodel (daar wordt toch rekening gehouden?)
the runner March 20th, 2012, 12:34 AM Feestelijke opening vernieuwd station Amsterdam Zuid op 20 maart
Op dinsdag 20 maart vindt de feestelijke opening plaats van het vernieuwde station Amsterdam Zuid. Dan verwelkomt NS Starbucks op het station als laatste stap in de verbouwing en zijn alle negen nieuwe winkels op het station open. Hiermee is station Amsterdam Zuid voor de komende jaren klaar voor het groeiend aantal reizigers. Het is voor reizigers, bezoekers en bewoners een aantrekkelijke plek geworden om te reizen, te winkelen en te verblijven en het sluit aan bij de allure van Zuidas.
De hele dag staat in het teken van de opening. Reizigers en bezoekers kunnen genieten van theatrale acts door levende standbeelden. Zij bieden reizigers en bezoekers de mogelijkheid om prijsjes te winnen, die ter beschikking zijn gesteld door de winkels op station Amsterdam Zuid.
Het afgelopen jaar hebben dienst Zuidas en NS de beide entrees van het station verfraaid en beter aangesloten op de omgeving. De Stadsregio Amsterdam heeft een financiële bijdrage geleverd ten behoeve van de openbare ruimte. NS heeft de entrees vervolgens voorzien van negen nieuwe winkels met een kwalitatieve overkapping. Door ProRail is het aantal stallingsplekken voor fietsen op het Gustav Mahlerplein verdubbeld. Samen hebben NS en Prorail de reisinformatie en bewegwijzering in het station verbeterd.
Later dit jaar verlengt ProRail de perrons met 90 meter waardoor de bestaande opgangen beter worden benut. Dit komt de doorstroming van reizigers ten goede. Daarna zal de Gemeente ook capaciteitsmaatregelen nemen in het metrostation.
Bron: www.zuidas.nl
^^
Als ze volgens planning die autotunnel eindelijk gaan aanleggen dan gaan de entrees weer tegen de vlakte neem ik aan.
david84 March 20th, 2012, 05:25 PM http://www.architectenweb.nl/bin/news/227502.jpg
Station Amsterdam Zuid is vernieuwd
De uitbreiding en vernieuwing van station Amsterdam Zuid is klaar. Het station kreeg onder meer twee vernieuwde entrees. Claus en Kaan Architecten maakt het ontwerp voor het project, dat werd uitgevoerd vanwege het groeiende aantal bezoekers van het station.
Ongeveer duizend vierkante meter aan winkels is er gerealiseerd in het Amsterdamse stationsgebouw. Deze zijn gelegen aan het Zuidplein en het Mahlerplein. De entrees aan deze pleinen zijn overdekt.
Daarnaast is de capaciteit van de fietsenstalling aan het Mahlerplein door ProRail en de NS verdubbeld en de reisinformatie en bewegwijzering in het station verbeterd.
Bron (http://www.architectenweb.nl/aweb/redactie/photo.asp?iNID=28585&PhotoID=227502)
^^
Ik vind het vreselijk lelijk geworden! Jammer!
insulting-dutchman March 20th, 2012, 06:40 PM vreselijk lelijk gebleven.
Oeg March 20th, 2012, 11:13 PM het sluit aan bij de allure van Zuidas.:stupid:
bthj March 20th, 2012, 11:29 PM op de grond is het zonder meer een verbetering en het is meer dan alles in de tijd een tijdelijke situatie.
onkl March 21st, 2012, 10:36 PM op de grond is het zonder meer een verbetering en het is meer dan alles in de tijd een tijdelijke situatie.
Was er anderhalve week geleden: 't is niet bijzonder mooi, maar het voelt iig. minder als een uit z'n krachten gegroeide forensenhalteplaats dan een paar jaar geleden. En het lijkt redelijk kostenbewust uitgevoerd, een niet onredelijk idee bij iets tijdelijks: Als ze met geld gaan smijten, dan liever bij het uiteindelijke ontwerp.
Elio di Angelis March 22nd, 2012, 10:43 AM Hij wordt wel groot maar voor de rest is het meer een halte.
http://i40.tinypic.com/33mlg0i.png
Bron: www.dro.amsterdam.nl (http://www.dro.amsterdam.nl)
Die toren links voor lijkt wel lekker hoog te worden :lol:
the runner March 24th, 2012, 12:44 AM ^^
Ga er maar niet vanuit dat die toren er niet komt(dan kan het altijd meevallen als er toch wat hoogs komt)
Het station over enkele jaren(planningen uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst):)
http://i43.tinypic.com/wr2mb.png
Bron: www.zuidas.nl
Vossie March 24th, 2012, 02:39 PM Zoals gezegd in het Zuidas topic. Ik mag toch hopen dat er een iets luxere OV terminal komt. Dit is gewoon het huidige station x2 en past dus mijns inziens totaal niet bij de toekomstige Zuidas of hoe ze dat zelf ook moge zien.
Zet er zoals Ropniko aangeeft een Berlijn-achtige terminal neer of wat mij betreft een vergelijkbare terminal als in Utrecht, zodat je een aaneengesloten gebied krijgt.
Killswitch March 24th, 2012, 09:06 PM Dit ziet er inderdaad niet uit. Ik durf niet anders te verwachten dat dit een soort situatie schets is en verder niks zegt over het volume van het nieuwe station. Een golvende terminal dat de hele spoordijk beslaat zou mijns inziens zeer welkom zijn om ervoor te zorgen dat beide kanten van de Zuidas een geheel vormen.
bthj March 24th, 2012, 11:14 PM en waarom het spoor op een dijk. geef mij maar een luchtspoor.
Elio di Angelis March 26th, 2012, 01:37 PM ^^
Ga er maar niet vanuit dat die toren er niet komt(dan kan het altijd meevallen als er toch wat hoogs komt)
Het station over enkele jaren(planningen uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst):)
http://i43.tinypic.com/wr2mb.png
Bron: www.zuidas.nl (http://www.zuidas.nl)
Niet niet? dus hij komt er wel :nuts:
Winbuks March 28th, 2012, 07:19 PM De volume waar we het over hebben, is een mogelijke ontwikkeling van een toren naast het bestaande Atrium-gebouw. De toren in piepschuim staat ook (al jaren) op de Zuidas-maquette bij het projectbureau van de Zuidas. Het topic (http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=145726) op het forum bestaat ook altijd nog. Laat het topic maar met rust, tot wanneer er serieuze plannen zijn. ;) De kans is best groot, aangezien op het toekomstig Dok geen kantoren gebouwd gaan worden.
the runner June 26th, 2012, 11:32 PM Mogelijk komt het station er in de toekomst zo uit te zien.
http://www.freebits.nl/images/945stationzuid.png (http://www.freebits.nl/view.php?filename=945stationzuid.png)
Bron: www.zuidas.nl
the runner August 10th, 2012, 05:41 PM Ingang van de tunnel tijdens de rondleiding van Wuppeltje. De foto`s van de tunnel zelf laat ik over aan de overige deelnemers van deze bijeenkomst.
http://i48.tinypic.com/2v9u7ev.jpg
the runner December 24th, 2012, 12:27 AM Veel info op: http://www.amstelveenlijn.nl/userfiles/file/Beschrijving%20voorkeursvariant%20Amstelveenlijn.pdf
http://i49.tinypic.com/14bmd6p.png
..
Des December 28th, 2012, 04:14 PM ^^
Ga er maar niet vanuit dat die toren er niet komt(dan kan het altijd meevallen als er toch wat hoogs komt)
Het station over enkele jaren(planningen uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst):)
http://i43.tinypic.com/wr2mb.png
Bron: www.zuidas.nl
Het verbinden van het Beatrixpark met de Boelelaan en integratie van AFC waar altijd mee geschermd werd is ook wel flink een wassen neus zo. Doe het Dok goed of doe het niet...
|
|