View Full Version : Breda: brandweerkazerne wordt.. euh, anders.


Breda2008
September 22nd, 2004, 09:55 AM
Ik postte deze al eerder in deze update-thread (http://skyscrapercity.com/showthread.php?t=134052). Maar inmiddels zijn er wat meer impressies bekend en het is nogal een vreemd projectje dus bij deze.
Het gaat om een oude brandweerkazerne (industrieel erfgoed) waar omheen een bedrijvencampus voor creatieven wordt ontwikkeld. Het eerste project is de ombouw van de kazerne zelf. Alles wordt vernieuwd, ook de gevel. Meest opmerkelijk is de toren die wordt verhoogd naar 13 bouwlagen. Volgens mij zijn de ruimtes veel te klein om er iets zinnigs mee te doen maar misschien zit ik er helemaal naast. Het ontwerp is van Architectenbureau Max van Aerschot:

http://home.tiscali.nl/nobelen/Afb/Blushuis1-groot.jpg

http://home.tiscali.nl/nobelen/Afb/Blushuis2-groot.jpg

http://home.tiscali.nl/nobelen/Afb/Blushuis3-groot.jpg

http://home.tiscali.nl/nobelen/Afb/Blushuis4-groot.jpg

http://home.tiscali.nl/nobelen/Afb/Blushuis5-groot.jpg

Misschien ook wel aardig om het nieuwe project 'De Zon' nog even te laten zien. Aan de rand van een redelijk dicht bebouwde binnenstadsbuurt. Het centrum krijgt steeds meer gebouwen met een hoogte van rond de 10-13 verdiepingen. Een prima hoogte pal tegen een oud stadshart als je het mij vraagt:

http://home.tiscali.nl/nobelen/Afb/DeZon1-groot.jpg

http://home.tiscali.nl/nobelen/Afb/DeZon2-groot.jpg

http://home.tiscali.nl/nobelen/Afb/DeZon3-groot.jpg

supercees
September 22nd, 2004, 11:57 AM
Dat ziet er beide zeer aardig uit... en leuk dat ze nog iets van die brandweerkazerne weten te maken!

Errik
September 22nd, 2004, 03:45 PM
Cees, check huizen topic in hoogbouwcafé!
Lelijke kazerne trouwens.

Skyscrapercitizen
September 22nd, 2004, 06:15 PM
Leuk dat torentje! Inderdaad goed, rond de binnenstad mogen van mij nog tientallen gebouwen van die hoogte komen, dat geeft de stad meer massa.

Koala
September 22nd, 2004, 11:08 PM
Ziet er indderdaad allemaal leuk uit:)
Ook Breda gaat al richting de lucht!

Maare er zijn veel tegenliggers bij het project van de Zon is het niet?

Is er al wat zeker?
en wanneer begint de bouw van de oude brandweer kazerne, want nu staat die lelijke oude toren er maar zielig bij!

Breda2008
September 23rd, 2004, 12:40 PM
Maare er zijn veel tegenliggers bij het project van de Zon is het niet?


Grootste bezwaar is dat er geen parkeergarage bij zit. De buurt vreest de parkeeroverlast die toch al groot is zo pal tegen het centrum. Tja, ze hebben een punt. Maar ook de hoogte is nog punt van discussie en ook de door de gemeente beloofde speelplek (die volgens de buurt alleen nog hier kan worden gerealiseerd) wordt in de strijd geworpen. Wordt vervolgd.

..en wanneer begint de bouw van de oude brandweer kazerne, want nu staat die lelijke oude toren er maar zielig bij!

Geen idee, dit zijn net de eerste schetsen. De oude kazerne is idd erg lelijk maar staat gelukkig volledig uit het zicht.

Cymen
September 23rd, 2004, 01:18 PM
Leuk en hip, maar ligt het niet midden in een weiland?

Breda2008
September 24th, 2004, 09:35 AM
Leuk en hip, maar ligt het niet midden in een weiland?

Nee hoor. Het is geprojecteerd op een luchtfoto. Je kan wel een beetje de bebouwing zien. Dit gebied ligt net buiten de binnenstad.

Skyscrapercitizen
September 24th, 2004, 11:11 AM
De kazerne ligt tussen spoor en singels in, een eindje ten westen van het station.

CborG
September 24th, 2004, 04:02 PM
waarom zie ik overal luchtballonnen en vliegtuigen??
verders ziet het er aardig uit, alleen lijkt me dat brandweertorentje idd. een beetje nutteloos
misschien een soort uitkijktoren ofzo??

Koala
September 25th, 2004, 01:10 PM
Zn torentje is opzicht wel leuk voor een tentoonstelling van schilderijen ofzo,
Ik hoop voor de mensen die er moeten gaat werken dat er een lift inkomt ;)

bobdebouwer
September 25th, 2004, 02:44 PM
Zo'n toren bij een brandweerkazerne wordt meestal gebruikt om de brandweerslangen in op te hangen, zodat ze daar kunnen drogen. Al ziet dit torentje er wel erg groot uit...

Breda2008
September 27th, 2004, 07:40 AM
Zo'n toren bij een brandweerkazerne wordt meestal gebruikt om de brandweerslangen in op te hangen, zodat ze daar kunnen drogen. Al ziet dit torentje er wel erg groot uit...

Even voor de duidelijkheid. Dit was een brandweerkazerne. Dit worden kantoren/bedrijfsruimten.

bobdebouwer
September 27th, 2004, 11:43 AM
Dan denk ik dat het een verboden-om-te-slopen torentje is...

Breda2008
September 28th, 2004, 10:33 AM
http://home.tiscali.nl/nobelen/Afb/Blushuis1-groot.jpg

Linksachter moet Lunet B zijn. Daar wordt een glazen stolp overeen gezet waarna het een kantoor wordt voor een architectenbureau (die tekende ook voor het ontwerp). De verbouwing is vandaag begonnen maar ik heb helaas geen plaatje..

BredaHooli
September 28th, 2004, 03:59 PM
Linksachter moet Lunet B zijn...

@dick
Lunet B hoort toch bij de oude vestingwerken...???
Kdacht dat ze dat gingen restaureren en daarna openstellen voor het publiek....weet jij daar iets meer van?

Breda2008
September 29th, 2004, 07:47 AM
@dick
Lunet B hoort toch bij de oude vestingwerken...???
Kdacht dat ze dat gingen restaureren en daarna openstellen voor het publiek....weet jij daar iets meer van?

Euh, nou nee dus. Of toch weer wel. Inmiddels zijn ze gestart met de restauratie van wat er nog staat. En, nogmaals, er wordt een glazen 'stolp' over het lunet heen gebouwd en dat wordt een kantoor. Architectenbureau Rothuizen van Doorn 't Hooft tekende voor het ontwerp en trekt er in. Het Lunet blijft van de buitenkant 'zichtbaar' en afspraak is dat met regelmaat de deur open wordt gezet voor bezoekers.

Je kan er natuurlijk over discussieren of dit de juiste manier is om dit lunet voor het nageslacht te bewaren. Op zich heb ik er geen probleem mee, mits het ontwerp goed is. Maar het is het visitekaartje van een architectenbureau dus ik heb goede hoop. En in deze wat desolate hoek van de stad komen sowieso geen bosjes toeristen naar een eenzaam lunet kijken, zo bijzonder is het nu ook weer niet.

Ondertussen baal ik dat ik geen afbeelding heb kunnen vinden van het ontwerp. Alleen onderstaand vage plaatje (rechtsonderin) van binnenuit op de site van Stadsherstel:

http://www.stadsherstelbreda.nl/images/pag-03.jpg

BredaHooli
September 29th, 2004, 03:27 PM
@dick
Hummm interessant...bedankt voor de info!
Trouwens slim gedaan van de gemeente, nu draait dat architectenbureau op voor die restauratiekosten of zie ik dat verkeerd?
Waarvoor diende vroeger een Lunet eigenlijk...is dat een soort uitkijkpost ofzo?

BredaHooli
September 29th, 2004, 03:33 PM
He Dick,ff heel wa anders..... Kwist niet dat die kerk in Hoogstraten 104mtr!!! hoog is, dat is toch ook een praalgraf ofzo? Erg mooi ding!

Breda2008
September 30th, 2004, 11:07 AM
@dick
Hummm interessant...bedankt voor de info!
Trouwens slim gedaan van de gemeente, nu draait dat architectenbureau op voor die restauratiekosten of zie ik dat verkeerd?
Waarvoor diende vroeger een Lunet eigenlijk...is dat een soort uitkijkpost ofzo?

De NV Stadsherstel voert deze actie uit. Het architectenbureau wordt huurder. Een Lunet is volgens mij een soort vooruitgeschoven verdedingingswerk.

Hoogstraten ? Geen idee.