View Full Version : Maassluis:Sydney aan de waterweg.
Prologic October 17th, 2004, 08:00 PM Aangezien de oude katholieke kerk word afgebroken voor woningbouw,wordt er nu(als een zeldzaamheid) een nieuwe katholieke kerk gebouwd.Het ontwerp is ongekend,maar ik vind 't wel wat. Zie en oordeel.
http://www.katholieknederland.nl/imglib/torenmaq.jpg
http://www.katholieknederland.nl/imglib/kerktent.jpg
http://www.katholieknederland.nl/imglib/interierkerktent.jpg
Danny October 17th, 2004, 10:11 PM Al twee threads op één pagina voor Maassluis we gaan de goed kant op :) :cheers:
Gambini October 17th, 2004, 10:15 PM Geweldig, doen! Katholiek = altijd goed
Eric Offereins October 18th, 2004, 08:51 AM idd erg vet gebouw :okay:
Komt ie net als in Sidney aan het water te staan?
Bram October 18th, 2004, 10:44 AM erg mooi, zo zouden ze meer kerken moeten bouwen
Danny October 18th, 2004, 11:26 AM @ Eric O
Nee, de locatie is niet echt geweldig. De kerk komt langs een drukke weg te staan.
http://img96.exs.cx/img96/9733/kerk.gif
Prologic October 18th, 2004, 07:32 PM en pal naast een fout soort jeugdhonk/disco en een skatebaan. :cheers:
Kunnen ze mooi voor de kerkdienst de ongelovige jeugd de kerk in drijven. :runaway:
Nexxd May 14th, 2006, 11:09 AM Waar zijn de plaatjes gebleven? Ik reed er van de week langs en er staat een stalen skelet wat nog het meeste lijkt op een achtbaan, maar ik hoorde dat de bouw stil staat?
Wie weet meer?
Nexxd May 14th, 2006, 11:13 AM De bijzonderste kerk van Nederland
MAASSLUIS (RKnieuws.net) - In Maassluis wordt de bijzonderste kerk van Nederland gebouwd. Alhoewel: de inwoners zelf geloven er eigenlijk niet meer in, maar het kerkbestuur van de rooms-katholieke Andreas, Petrus en Paulusparochie -afgekort APPP- deelt die twijfel niet. „We hebben wat tegenslagen gehad, maar we gaan ervan uit dat we begin volgend jaar het nieuwe kerkgebouw kunnen openen”, aldus Herman Gaarman, voorzitter van de bouwcommissie.
Op de bouwlocatie aan de Westlandseweg in Maassluis wapperen al maandenlang veel vlaggen en is op de grond ook al iets van de fundering van het nieuwe kerkgebouw te zien. Maar verder is het vooral gras en onkruid dat het beeld bepaalt. Opvallend is wel dat iedereen die je in de buurt vraagt naar de nieuwe kerk de locatie weet te vinden. „Maar ze zijn al zo lang bezig, ik geloof niet dat het er ooit nog van komt”, sombert een bejaarde dame die een ommetje maakt.
Lees verder: RKnieuws.net (http://www.catechese.nl/rorate/scripts/nws_art.php?id=18379)
Nexxd May 14th, 2006, 11:20 AM Foto van de bouw in november 2005, maar zo ziet het gebouw er nog steeds uit:
http://www.appp.nl/content/henk2.jpg
Meer info/foto's: APPP (http://www.appp.nl/doc.php?id=33)
En ik heb inmiddels ook een impressie gevonden:
http://www.dekenaatrijnmond.nl/ideejun09.jpg
Bron: Dekenaat Rijnmond (http://www.dekenaatrijnmond.nl/id032004.htm)
Nexxd May 14th, 2006, 11:26 AM Architectenbureau Royal Haskoning heeft met de bouwers langdurig overleg gevoerd. Dat heeft nu geleid tot een concrete opleverdatum. Het wordt 1 mei 2006, heeft het Rotterdamse bedrijf nu stellig beloofd.Die datum hebben ze dus niet gehaald. Op de Flash-site ( :bash: ) van Royal Haskoning Architecten (http://www.royalhaskoningarchitecten.com/NL/RH.html) staan nog een paar impressies.
Danny May 14th, 2006, 01:56 PM Maak er anders een achtbaan van!
Nexxd September 4th, 2006, 06:05 PM De bouw staat nog steeds zo goed als stil, in de afgelopen maanden (lees: bijna een jaar) is er alleen het kruis bij gekomen. Deze update-foto is van vandaag (4 september 2006), snel vanuit de auto genomen:
http://www.nexxd.com/ssc/kerk-maassluis.jpg
Patrick Highrise September 4th, 2006, 11:06 PM ^^ zie het tegenwoordig ook "regelmatig" vanaf de snelweg richting en terugkomend vanuit het westland/haagse.....viel me op dat het idd alleen een skelet was....had zelf ook al zoiets van...is ie niet af.....niet dus :)
Danny September 7th, 2006, 07:22 PM Binnenkort wordt begonnen met het bevestigen van de doeken. De definitieve vloer is eindelijk gestort. Schijnt nogal een lastige klus te zijn geweest.
Nexxd September 8th, 2006, 02:59 PM ^wordt het echt een dak van doeken? Dat lijkt me nou niet echt degelijk en duurzaam.
Scarlet Bee September 8th, 2006, 07:03 PM Daarnaast is het extreem gehorig, ik las in een blaadje van de TU dat daardoor naar verwachting min. 1x per jaar een kerkdienst niet door kan gaan door het lawaai van regen.
Marin September 8th, 2006, 07:11 PM Nexxd, in dit artikel (http://skyscrapercity.com/showpost.php?p=7598744&postcount=25) wordt gesproken over een membraan, bestaande uit PVC-doek met teflon-coating.
Nexxd September 9th, 2006, 06:03 PM ^Thnx, ik ben weer op de hoogte. Ik wist niet dat er nog een thread hierover was.
Peterw November 24th, 2006, 01:23 PM Afgelopen week gehoord dat de einddatum van de kerk onbekend is geworden. Zijn problemen met het aanbrengen van het doek.
Binnenkort zal ik een paar updates erop zetten van dit project.
Peterw November 27th, 2006, 03:45 PM Foto's van de site van de kerk. Zal binnenkort de foto's erop zetten die ik een week geleden heb gemaakt.
[/img]http://www.appp.nl/content/dak%20%203%209.jpg[/img]
[/img]http://www.appp.nl/content/doek%203.9.JPG[/img]
[/img]http://www.appp.nl/content/doek%203.6.JPG[/img]
Peterw November 27th, 2006, 03:49 PM http://www.appp.nl/content/doek%203.6.JPG
http://www.appp.nl/content/doek%203.9.JPG
http://www.appp.nl/content/dak%20%203%209.jpg
Peterw December 6th, 2006, 01:09 PM Nieuwe update van de site van de katholieke kerk
1. Buitenkant van de kerk
http://www.appp.nl/content/joop%20469.jpg
2. Binnenkant, erg aparte kleuren vind ik zelf
http://www.appp.nl/content/joop%20472.jpg
3. Doek zit nog niet helemaal strak aan de onderkant
http://www.appp.nl/content/joop%20467.jpg
Eric Offereins December 6th, 2006, 07:14 PM Ziet er strak uit. :)
Peterw December 7th, 2006, 09:37 AM Verwachte intrek in de kerk schijnt ergens in maart 2007 te worden. was eerst ergens 2006 dacht ik
Nexxd December 7th, 2006, 11:34 AM Het begint zowaar wat te worden! Ik ben erg benieuwd hoe de duurzaamheid van deze doeken in de praktijk zal zijn.
Peterw January 8th, 2007, 12:58 PM ^^ Duurzaamheid van de doeken is vrij beperkt gebleken. Met Oud&Nieuw is er een vuurpijl door het doek geslagen en die heeft een groot gat achtergelaten. Deze is nu dichtgemaakt maar is heel lelijk geworden. Het kleurverschil van het doek en het gemaakte stuk zal altijd te zien zijn. Zal er binnenkort foto van opzetten
Nexxd January 8th, 2007, 06:32 PM Voorlopig blijft het dus nog één groot drama. Jammer, want het ontwerp is erg bijzonder.
supercees January 9th, 2007, 10:47 PM Zonde dat het doeken zijn... is nou niet het mooiste materiaal om mee te bouwen.
Peterw January 11th, 2007, 11:33 AM Hier is het gat te zien. Vandaag in het AD werd geschreven dat het door vandalisme is gebeurd en niet door een vuurpijl zoals ik eerder vermelde.
http://www.maassluisecourant.uwnieuws.nl/beheer/fotos_nieuws/19_1/100523_0104tentdakkerk5674.jpg
Liberty City January 11th, 2007, 02:39 PM Wanneer die doeken erop liggen, worden deze dan nog bewerkt met een of andere coating o.i.d. waardoor ze vandalisme, stormbestendig worden en beschermd worden tegen andere invloeden van buitenaf???
Peterw January 11th, 2007, 04:16 PM Ze hadden het er eerst over dat er struiken rond het gebouw kwam, en dat er op de onderste 2 tot 3 meter een plaat zou komen die vandalisme moet bestrijden. Of dit nu nog steeds is vraag ik me af. Zal ik even navragen
empersouf January 11th, 2007, 07:41 PM Leuk ontwerp, wordt er eindelijk ook weer eens een kerk gebouwd in NL...
Nexxd January 12th, 2007, 11:26 AM ^die worden er nog wel meer gebouwd hoor. Ook in Barendrecht zijn ze momenteel een kerk aan het bouwen.
darulez January 12th, 2007, 12:18 PM Volgens mij wordt die tent wel mooi :).
Peterw January 12th, 2007, 01:00 PM Om vandalisme te bestrijden komt er rondom de kerk een vijver te liggen om het hemelwater op te vangen en vandalisme te bestrijden. Dit valt te lezen op de site van de kerk www.appp.nl
darulez January 12th, 2007, 05:49 PM Hemelwater; Da's toepasselijk :)
Peterw January 15th, 2007, 12:45 PM Eindelijk weer wat vooruitgang bij dit project. Vanaf deze week wordt er gewerkt aan het plaatsen van de wanden in de kerk zelf. Hoop wel dat ze iets doen aan de buizen die nog te zien zijn op de foto's
http://www.appp.nl/content/binnenwand2.jpg
http://www.appp.nl/content/binnenwand1.jpg
Nexxd April 25th, 2007, 07:55 PM Maassluis: Sydney aan de Waterweg
http://www.rijnmond.nl/auto_image_cache/ecd392c0483f52bf1ec8702f4661a88a_315_180_107207.jpg
Maassluis heeft een nieuwe bijnaam: "Sydney aan de Waterweg". Geïnspireerd door de nieuwe katholieke kerk die doet denken aan het befaamde operagebouw in Sydney.
De kerk wilde iets revolutionairs en dat is gelukt, want het met wit tentdoek bespannen gebouw is een echte blikvanger geworden. Nog deze week wordt een deel van de inboedel verhuisd waaronder de klokken.
Op zondag 1 juli wordt de kerk ingewijd door bisschop Van Luyn van Rotterdam.
Bron: RTV Rijnmond (http://www.rijnmond.nl/Homepage/Regionieuws/Nieuws?itemid=43509) (inclusief uitgebreide videoreportage)
Peterw May 14th, 2007, 02:21 PM De kerk is nu officieel geopend door de bisschop. Hier nog een aantal foto's van de kerk.
http://www.appp.nl/content/4april_omgeving3.jpg
Klokken opgehangen
http://www.appp.nl/content/klokkentoren.jpg
http://www.appp.nl/content/24april2007-1.jpg
http://www.appp.nl/content/4april_omgeving1.jpg
Liberty City May 14th, 2007, 02:33 PM Hoewel het mij logisch lijkt dat de constructie windkracht 12 proof is, ben ik toch wel enigszins pessimistisch wat betreft de stevigheid. Is deze bouwwijze uniek in Nederland of Europa?
Mystro_Goblin May 14th, 2007, 03:35 PM Er is zelfs een vliegtuig terminal ergens in de wereld die volledig is gebouwd met deze techniek, ik weet niet precies waar maar weet wel van het bestaan af.
Marin July 3rd, 2007, 08:35 PM Het ontwerp vind ik geslaagd, alleen de afwerking laat op sommige stukken wat te wensen over. Hopelijk worden die nog aangepakt of verbeterd. Op worldarchitecturenews.com (http://www.worldarchitecturenews.com/index.php?fuseaction=wanappln.projectview&upload_id=1199) staat het volgende tweetal:
http://www.worldarchitecturenews.com/news_images/1199_2_1000%20Haskoning%20Church%202.jpg
http://www.worldarchitecturenews.com/news_images/1199_1_1000%20Haskoning%20Church%201.jpg
de flatneuroot July 3rd, 2007, 09:01 PM De foto zo te beoordelen is deze al weer een tijdje geleden genomen gezien de kale bomen op de achtergrond.
Mystro_Goblin July 4th, 2007, 08:50 AM ^^ en de blauwe lucht niet te vergeten....alweer een tijd geleden dat er geen wolk aan de hemel stond.
Ik word hier toch niet echt warm van hoor, het lijkt mij meer een moderne partytent.
Peterw July 4th, 2007, 01:17 PM Hoorde pas via een vriend van mij die in deze kerk zit elke zondag. Dat er aanstaande zaterdag en zondag tussen 1 en 4 open dag is. Het bouwhek rond de kerk is vorige week verwijderd en nu vervangen door een ander hek helaas
supercees July 4th, 2007, 02:21 PM Ik vind het een mooi ontwerp... alleen het materiaal gebruik daar ben ik niet weg van.
Dennis July 4th, 2007, 03:21 PM ziet er erg mooi uit, past bij deze tijd. 100x beter dan die moskee die ook in aanbouw is
Gijs July 4th, 2007, 09:27 PM Heeft op de een of andere manier wel wat de Catedral de Brasilia. :)
Ik vind het een geslaagd project.
|
|