View Full Version : Nijmegen: nog een woontoren aan de Voorstadslaan?


eusebius
October 18th, 2004, 09:57 AM
http://www.gelderlander.nl/regioportal/GLD/1,1478,1455-Nijmegen-Regionieuws!!__2390671_,00.html

Rond honderd huizen in groen hoekje bij kop Weurtseweg
Door onze verslaggever


NIJMEGEN - Het gebied tussen Voorstadslaan, Weurtseweg en Bronsgeeststraat in Nijmegen - West wordt meegezogen in de grootschalige ontwikkelingen in dit deel van de stad. Projectontwikkelaar Multikonsept wil hier circa honderd woningen neerzetten.


Het zullen volgens de nog voorlopige plannen hoofdzakelijk appartementen worden met daarnaast een twaalftal eengezinswoningen met tuin. De hoogtes variëren van drie of vier lagen tot maximaal acht. Zodoende moet het plan aansluiten bij het formaat van de bestaande bebouwing, zoals het schuin tegenover gelegen complex Waalhaeve op de kop van de Weurtseweg.

Voor de nieuwbouw worden enkele gebouwen en groen opgeofferd. Het gebied wordt aan de centrumkant begrensd door een klein stukje weg dat nog bij Krayenhofflaan hoort. Dit weggetje komt te vervallen. Het resultaat is dat het parkje dat door die weg wordt gescheiden van de woningen meer bij de buurt wordt getrokken. Het parkje wordt zo ook vergroot.

Aan dit stukje Krayenhofflaan staan een oud en een nieuwer bedrijfsgebouw. Beide zullen worden gesloopt. Achter die gebouwen, onzichtbaar voor voorbijgangers ligt een groengebied, dat ten dele wordt gebruikt voor volkstuintjes. Ook daarop komen huizen te staan. Volgens de gemeente worden de omwonenden voor dit verlies gecompenseerd doordat ze een stuk van de grond, tegen betaling, bij hun tuin mogen trekken. De gronden zijn voor een deel eigendom van de gemeente, voor een deel van de projectontwikkelaar. Multikonsept schat dat het medio 2006 zal zijn voordat met de bouw begonnen kan worden.

De betrokken buurtbewoners zijn recentelijk ingelicht over de plannen. Gemeente en Multikonsept benadrukken dat de plannen lang niet definitief zijn. Ze buigen zich binnenkort over de opmerkingen van buurtbewoners om te bezien of de plannen daarop aangepast moeten en kunnen worden.

Volgens voorzitter Ruud de Vries van de wijkvereniging Ons Waterkwartier is 'door het merendeel positief gereageerd' op het plan. Een aantal buurtbewoners was echter niet gecharmeerd van een 'flat van acht verdiepingen' in 'hun achtertuin'.

Vraagtekens plaatst hij vooral bij de verkeers- en parkeerproblemen die in de toekomst mogelijk zijn te verwachten. De Vries wijst dan vooral op de aanzuigende werking van de bedrijfjes die onderin het Waalhaeve-complex komen en de vermoedelijke bouw van nog een woontoren aan de Voorstadslaan.

"Ik vraag me af of de kop van de Weurtseweg niet wordt overbelast."

--
Parbleu, nog een woontoren.

Monkey
October 18th, 2004, 10:08 AM
Parbleu, another one indeed! :okay: No rendering yet? :) Maybe because it's too early to tell?

Winus
October 18th, 2004, 10:37 AM
8 verdiepingen, jeej

eusebius
October 18th, 2004, 11:03 AM
Winus, de toren zal wel hoger worden dan de 8 lagen van dit project. Over de toren bij mij niets bekend.

Bibelo
October 20th, 2004, 03:33 AM
mij ook niet? Nog een woontoren op de voorstadslaan, waar zou die moeten komen? Ik zou denken langs het spoor vlak naast de Hezelpoort. Daar was vroeger (10 jaar geleden, jaja) een plan voor een toren van 30 verdiepingen. Dat zou 90 mtr zijn!