View Full Version : Terneuzen: Waterfront
Per June 12th, 2003, 10:01 AM Goed nieuws, zijn er al pics van de bouwplaats?
Bezwaren tegenstandsters project door Raad van State verworpen
Bouw Waterfront kan beginnen
door Harmen van der Werf
TERNEUZEN - De bouw van het appartementencomplex Waterfront aan de rand van de Terneuzense binnenstad kan na twee jaar uitstel beginnen. De Raad van State in Den Haag heeft gisteren de weg vrijgemaakt voor het project door twee bezwaarmakers uit Terneuzen in het ongelijk te stellen.
M. van der Staal, directielid van aannemersbedrijf Gebroeders Van der Poel, en de gemeente Terneuzen zijn blij dat er eindelijk duidelijkheid bestaat over Waterfront. Al houdt Van der Staal één slag om de arm. Tegen de vergunning voor de bemaling van het bouwterrein loopt nog een procedure bij de Raad van State.
Van der Staal verwacht daarover volgende week een uitspraak. Hij gaat ervan uit dat die ook voor hem positief is.
De hoofdbezwaren tegen het project zijn gisteren door de Raad van State verworpen. Van rechtstreekse inkijk in de woning van één van de bezwaarmakers is geen sprake, oordeelt het hoogste rechtscollege. De schaduwwerking van het complex valt mee. In de zomer is daar alleen sprake van tot tien uur `s ochtends. En ook de windsituatie bij woningen in de directe omgeving verslechtert niet door de bouw van Waterfront, dat uit twee geschakelde woontorens van 79 en 68 meter gaat bestaan. Waterfront had er al moeten staan. De watertoren die eerder op die plek stond, is in 2000 gesloopt. Aannemersbedrijf Gebroeders Van der Poel hoopte vervolgens direct aan de slag te kunnen. De bezwaren gooiden roet in het eten. Van der Staal weet nog niet hoe de planning nu verdergaat, maar hem is er veel aangelegen dat de parkeergarage voor het begin van het stormseizoen grotendeels klaar is. Anders mag er zo vlakbij de Westerschelde-dijk niet meer in de grond worden gewerkt.
Voor het complex staat een bouwtijd van ruim twintig maanden. Als alles vanaf vandaag vlot verloopt, kunnen de twee hoogste woontorens van Terneuzen voorjaar 2005 klaar zijn.
Uniek
De verkoop heeft een tijdje stilgelegen. Die gaat weer beginnen, als het aan Van der Staal ligt. Hij heeft goede hoop dat er voldoende belangstelling bestaat. ,,De locatie, zo dichtbij de Terneuzense binnenstad en met uitzicht over onder meer de Westerschelde, is tenslotte uniek.``
Als de flats op hoogte zijn, moet op het fiets- en voetpad op de Westerscheldedijk rekening worden gehouden met vier windonveilige dagen per jaar. De gemeente heeft toegezegd ter plekke waarschuwingsborden te plaatsen.
Eén van de bezwaarmakers, E. van Ooij-Ortelee, geeft zich gewonnen. Zij concludeert: ,,Onze juridische mogelijkheden zijn uitgeput.``
Waterfront, Terneuzen
http://www.skyscrapers.com/files/transfer/6/2000/12/116351.jpg
Winus June 12th, 2003, 05:03 PM Tja, wie woont er hier in de buurt van Terneuzen?
Thuner June 12th, 2003, 05:43 PM Zeer mooi ontwerp. Een van de beter woontorens.
Per June 12th, 2003, 10:07 PM <table cellpadding=4 cellspacing=0 width=98% class="quoteBox">
<td align=left valign=center> <smallfont> <b>Quote</B> <I>originally posted by Winus </i></b> </smallfont> </td>
<tr><td align=left valign=top>Tja, wie woont er hier in de buurt van Terneuzen?</td></tr>
</table>
ene "rodidrepnu" woont in Boerenhol, Zeeuws Vlaanderen, jaja!?
darulez June 12th, 2003, 10:14 PM Ziet er mooi uit.
Je moet wel een beetje een 'freak' zijn om daar te gaan wonen volgens mij. Het uitzicht over de Westerschelde lijkt me wel mooi, maar wat is er in de omgeving te doen?
Bart June 12th, 2003, 10:23 PM Raar maar waar jongens....
Voor ons gevoel is Zeeuws Vlaanderen het einde van de wereld, de plaats waar je van de aarde valt als je te ver doorrijdt, daar waar het magnetisme omdraait, de zon nooit meer opkomt....maar tien kilometer verder belandt je midden in het hart van België, het bruisende hoogtepunt van Vlaamse dynamiek. De plaats waar Yin en Yang samenkomen, de broedplaats van Belgische voortvarendheid, het begin van de wereld, de Alpha en Omega!
Sky-Unlimited June 13th, 2003, 12:06 AM <table cellpadding=4 cellspacing=0 width=98% class="quoteBox">
<td align=left valign=center> <smallfont> <b>Quote</B> <I>originally posted by darulez </i></b> </smallfont> </td>
<tr><td align=left valign=top>Ziet er mooi uit.
Je moet wel een beetje een 'freak' zijn om daar te gaan wonen volgens mij. Het uitzicht over de Westerschelde lijkt me wel mooi, maar wat is er in de omgeving te doen?</td></tr>
</table>
Vooral voor iemand uit Groningen vind ik dit een rare opmerking. Is jullie streek niet continu aan't opboksen tegen die vreselijke Randstedelijke gedachte dat er buiten de Randstad (en met name in het Noorden) geen moer is te beleven? Juist jij moet weten dat dat nergens op slaat. Voor zeeuwsch-Vlaanderen geldt precies hetzelfde! En zoals Bart min of meer al schreef; Zeeuwsch-Vlaanderen is het groene hart van de Vlaamse stedenkroes en ligt voor Vlaamse begrippen juist super centraal op een steenworp afstand van Gent, Brugge, Antwerpen... Steden waar vele Nederlanders regelmatig uren voor in de auto gaan zitten! Denk die landsgrenzen eens weg (m.a.w. denk Europees) en kijk dan nog eens naar de kaart!
Sebastiaan June 15th, 2003, 07:07 PM Toffe Toren:)
Skyscrapercitizen June 15th, 2003, 09:55 PM Gaaf, wordt mooi daar aan de westerschelde!
En inderdaad flauwe kul dat het het einde van de wereld is, helemaal nu er een tunnel ligt.
Let's go let's move!:)
The Messiah June 15th, 2003, 10:00 PM <table cellpadding=4 cellspacing=0 width=98% class="quoteBox">
<td align=left valign=center> <smallfont> <b>Quote</B> <I>originally posted by Per </i></b> </smallfont> </td>
<tr><td align=left valign=top><table cellpadding=4 cellspacing=0 width=98% class="quoteBox">
<td align=left valign=center> <smallfont> <b>Quote</B> <I>originally posted by Winus </i></b> </smallfont> </td>
<tr><td align=left valign=top>Tja, wie woont er hier in de buurt van Terneuzen?</td></tr>
</table>
ene "rodidrepnu" woont in Boerenhol, Zeeuws Vlaanderen, jaja!?</td></tr>
</table>
Nee, hij woont in Goes.
Per August 9th, 2003, 03:31 PM De vaart erin, zo moet het!
Heien bij Waterfront ondanks bouwvak
TERNEUZEN - `In verband met de bouwvak zijn wij gesloten tot 18 augustus` meldt een vriendelijke vrouwenstem op het antwoordapparaat van het aannemingsbedrijf Gebroeders Van der Poel. Dat geldt niet voor alle projecten van het bedrijf. Zo beukt sinds maandag de heistelling bij het Oostelijk Bolwerk continu, om het bouwproces van het veelbesproken Waterfront niet te vertragen.
Nadat de Raad van State na bijna vier jaar van juridische steekspelen groen licht gaf voor de bouw van de 78 meter hoge dubbele woontoren, ging het aannemingsbedrijf direct aan de slag. Ook tijdens de bouwvak wordt er gewoon doorgewerkt. Tot en met 22 augustus wordt er nog geheid. ,,We gaan met vijf man door tijdens de bouwvak, omdat Rijkswaterstaat een termijn heeft gesteld. Wij hebben de voet van de dijk er afgehaald, maar die moet er vóór 1 oktober weer in de originele staat aan zitten. Dan begint immers - tot 1 april - het stormseizoen``, vertelt uitvoerder
W. van Gemst.
Direct na het heien wordt begonnen met het betonwerk voor de parkeergarages. Van Gemst: ,,Het wordt doorpezen, 1 oktober is kort dag. En als het niet haalbaar blijkt te zijn, moet het maar op een andere manier: overwerken. Wat betreft de fundering kan er ook zes dagen per week worden gewerkt.`` Heiopzichter G. Plaissier vult hem aan: ,,En het weer moet goed zijn. Deze week was het warm, maar er kon worden doorgewerkt.`` Grappend: ,,Als het eind augustus gaat vriezen, dan liggen we er natuurlijk uit.``
De voormalige huisartsenpraktijk aan het Oostelijk Bolwerk doet tot alle werkzaamheden zijn afgerond dienst als directiekamer en schaftkeet. Daarna gaat het gebouw tegen de vlakte. Volgens de planning kunnen de eerste bewoners voorjaar 2005 hun intrek nemen in Waterfront. In het complex, dat wordt uitgevoerd in gladgeslepen betonplaten waarin groen en blauw marmer is verwerkt, zijn zes types appartementen voorzien. De vloeroppervlakten van de wooneenheden liggen tussen de 141 en 328 vierkante meter. Prijskaartjes: variërend van 315.000 euro tot 839.500 euro.
Doblin August 9th, 2003, 10:16 PM Toch een heel redelijke prijsstelling van de appartementen in deze toren.
141 vierkante meter voor 315.000 euro
Dat is 2233 euro per meter.
Ter vergelijking: makelaars hanteren voor Kop van Zuid te Rotterdam (o.m. Landtong) een richtprijs van 2150 euro per meter.
Mogelijk maakt een bijgeleverde parkeerplek het verschil.
Per November 24th, 2003, 12:40 PM Jammer dat er niemand op dit forum dichtbij woont om wat foto's te trekken
Belangstelling groot voor wonen in Waterfront
TERNEUZEN - De belangstelling voor de twee woontorens van het project Waterfront aan de Scheldedijk in Terneuzen is enorm. Dat bleek zaterdag tijdens een open dag.
Van heinde en verre kwamen ruim 150 kooplustigen kijken naar de bouwlocatie op de plaats van de voormalige watertoren. Het bouwplan was jarenlang omstreden; omwonenden protesteerden er fel tegen. Maar inmiddels is de bouw in volle gang. Waterfront telt veertig appartementen, waarvan er inmiddels zeventien zijn verkocht. Op tien rust een optie.
De eerste uren van de open dag, gehouden in het voormalig medisch centrum naast de bouwlocatie, waren bestemd voor de kopers. Zij ontmoetten daar voor het eerst hun toekomstige buren en kregen informatie van aannemer Gebroeders Van der Poel en leveranciers van de keuken, vloer- en wandtegels, verwarmingsinstallatie en andere zaken.
Daarna werden de deuren opengesteld voor andere belangstellenden, die massaal toestroomden.
Verkopend makelaars Roelofs en Kindt en Biesbroeck toonden hen ontwerpen van zes verschillende types appartementen. Alle types beslaan één of twee verdiepingen. De prijzen beginnen bij ruim drie ton.
Sky-Unlimited November 24th, 2003, 01:20 PM Ik ben regelmatig in Zeeuwsch-Vlaanderen en heb zelfs al een paar keer bij de bouwput staan kijken. Ik zal plechtig beloven om volgende keer mijn camera niet te vergeten!
Per November 24th, 2003, 01:44 PM Originally posted by Sky-Unlimited
Ik ben regelmatig in Zeeuwsch-Vlaanderen en heb zelfs al een paar keer bij de bouwput staan kijken. Ik zal plechtig beloven om volgende keer mijn camera niet te vergeten!
Misschien ook wat plaatjes vanaf de Scheldeboulevard om te laten zien dat DOW-town redelijk hoogbouw-minded is? ;)
Skyscrapercitizen November 24th, 2003, 04:33 PM Ben benieuwd hoe het er straks bijstaat. Als deze er staat is dat een mooie reden om ook een keer de westerscheldetunnel uit te proberen.
Colossus November 27th, 2003, 08:36 PM Ik hou de bouwput bij met foto's ;)
Zal binnenkort es wat gaan posten van Waterfront en ook van de skylines van de boulevards en de haven
Colossus November 27th, 2003, 09:53 PM Wat foto's van de voortgang van de Waterfront-bouwput in Terneuzen. Bijgewerkt t/m 21 november:
27 juni 2003:
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/030627/Phto0001.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/030627/Phto0002.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/030627/Phto0003.jpg
25 september 2003:
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/030925/Phto0001.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/030925/Phto0002.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/030925/Phto0003.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/030925/Phto0004.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/030925/Phto0005.jpg
7 oktober 2003:
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/031007/Phto0001.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/031007/Phto0002.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/031007/Phto0003.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/031007/Phto0004.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/031007/Phto0005.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/031007/Phto0006.jpg
29 oktober 2003:
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/031029/Phto0001.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/031029/Phto0002.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/031029/Phto0003.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/031029/Phto0004.jpg
21 november 2003:
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/031121/Phto0001.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/031121/Phto0002.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/031121/Phto0003.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/031121/Phto0004.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/031121/Phto0005.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/031121/Phto0006.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/031121/Phto0007.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/031121/Phto0008.jpg
Per November 27th, 2003, 10:11 PM Dank je Colossus! Ik zie dat je al een hele collectie hebt van het bouwproces. Ben benieuwd hoe snel ie de hoogte in gaat.
Michiel November 27th, 2003, 10:35 PM Goede update. De appartementen zijn aardig prijzig trouwens, maar de oppervlakte is ook heel royaal.
Colossus November 28th, 2003, 10:23 AM Ja ik vind ook dat 't flink wat kost, maar toch hebben ze geen moment problemen gehad om 'm vol te krijgen.
Er heeft een keer in de krant gestaan dat ze van Waterfront een schaalmodel van ik dacht zo'n 40 a 50 meter vlak naast de echte willen bouwen en er ís terrein opgeschoond. Iemand dat ook gelezen of daar iets van gehoord?
Winus November 28th, 2003, 11:17 AM Mooie update. Volgens mij zie ik op een van de foto's ook nog een glimp van wat je bedoelde met "Terneuzen kleinste hoogobuwstad van Nederland"
Per November 28th, 2003, 03:03 PM @Michiel
Blijkbaar genoeg rijke Belgen die in Terneuzen willen wonen :D
@Colossus
40 a 50 m, hoezo schaalmodel? Je bedoelt nog zo'n toren, daar heb ik nog nix van gehoord :dunno:
@Winus
Hier zie je al een deel van de boulevardbebouwing. Uit een andere hoek is het wat beter en in de rest van de stad staan ook nog wat hoogbouw.
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/031007/Phto0006.jpg
supercees November 28th, 2003, 06:33 PM He dan eindelijk een update van dit leuke project... mijn dank is groot.
Vlissinger December 1st, 2003, 03:23 PM Ja, er is nog weinig van te zien, he? Van Terneuzen word ik lichtelijk depressief trouwens.
Skyscrapercitizen December 1st, 2003, 04:13 PM Originally posted by Vlissinger
Ja, er is nog weinig van te zien, he? Van Terneuzen word ik lichtelijk depressief trouwens.
*GAAP*
Leuk om te zien dat ze al aardig bezig zijn hier!
Sky-Unlimited January 13th, 2004, 08:30 PM 11 januari
http://members.lycos.nl/skyunlimited/beursplein/terneuzen130104-1.jpg
http://members.lycos.nl/skyunlimited/beursplein/terneuzen130104-2.jpg
ldd January 21st, 2004, 04:14 PM Terneuzen lijkt me niet veel interessants, maar die toren wordt een joekel :eek2:
In elke andere stad zou deze thread een hoop aandacht hebben gehad volgens mij. Jammer voor deze mooie toren.
Colossus June 30th, 2004, 08:56 PM Zonder bouwkundige tegenslag wordt nog dit jaar het hoogste punt bereikt. Heb een foto van ongeveer een week oud mocht iemand interesse hebben.
Michiel June 30th, 2004, 09:29 PM Hier is interesse, kom maar op met die foto!
Colossus July 1st, 2004, 12:22 AM Voor jou Michiel. Nu staan de twee 'schoenen' er al. Eind van het jaar is de top al bereikt. Ongelooflijk dat prefab:
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/040617/Phto0001.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/040617/Phto0002.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/040617/Phto0003.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/040617/Phto0004.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/040617/Phto0005.jpg
Patrick Highrise July 1st, 2004, 02:56 PM kijk mooie update! :) Weten we eindelijk dat ie echt echt in aanbouw is! :)
Per July 1st, 2004, 03:09 PM @Colossus
Eind van het jaar is de top al bereikt. Ongelooflijk dat prefab
Die prefab zorgt er wel voor dat de bouw steeds stil ligt omdat de onderdelen nog niet klaar zijn.
bobdebouwer July 1st, 2004, 05:19 PM Hoe hoog mag die maar liefst gaan worden??
EuroMaster July 1st, 2004, 05:55 PM 78 meter, toch?
en hoe hoog is die kraan nu al, staat al een aardige zo te zien. heb je daar ook een foto van? al die zeeuwse stadjes krijgen zo hun eigen toren
vlissingen: 85
terneuzen: 78
goes:85
middelburg: 97 (abdijkerkding)
borssele: 175 :eek:
Raddie July 6th, 2004, 02:14 PM Wist je dat Terneuzen met deze toren relatief de meest actieve hoogbouwstad van Europa is na Benidorm? Dit gebaseerd op hoofden per u/c hoogbouw ( inwonertal gedeeld door u/c hoogbouw). Hoogbouw in de zin van »70 m.
Terneuzen: 35.000
Benidorm: 5.187 (!!!!!!!!)
Istanbul: 557.415
Londen: 1.793.009
Frankfurt: 163.103
Rotterdam: 85.641
Den Haag: 66.528
Eindhoven: 68.910
Amsterdam: 184.162
Zegt natuurlijk helemaal niets maar wel leuk voor de statistiekfreaks onder ons :)
ericnijmegen July 6th, 2004, 02:18 PM Londen: 1.793.009
Frankfurt: 163.103
Rotterdam: 85.641
Den Haag: 66.528
Eindhoven: 68.910
Amsterdam: 184.162
Zegt natuurlijk helemaal niets maar wel leuk voor de statistiekfreaks onder ons :)
Wel een leuk lijstje als het accuraat zou zijn.
Ik kan me niet voorstellen dat er in London op dit moment maar 5 u/c boven 70 zijn.
Raddie July 6th, 2004, 02:24 PM Is echt zo. Kijk maar bij Euroscrapers. Heb er een hele lijst staan (european construction in statistic). Zijn er overigens 4.
M´n bronnen zijn de forummers van de verschillende landen, dus als iemand het goed weet zijn die het wel :)
Colossus July 15th, 2004, 10:28 PM Geweldig Super_sniper! Maar Benidorm inhalen is nog knap lastig haha!
Hier nog wat foto's van vandaag, 15 juli 2004. Het gaat nu snel:
Foto 1 (http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/040715/Phto0001.jpg)
Foto 2 (http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/040715/Phto0002.jpg)
Foto 3 (http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/040715/Phto0003.jpg)
Foto 4 (http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/040715/Phto0004.jpg)
Foto 5 (http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/040715/Phto0005.jpg)
Foto 6 (http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/040715/Phto0006.jpg)
Foto 7 (http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/040715/Phto0007.jpg)
Michiel July 15th, 2004, 10:33 PM Bedankt voor de update. Ik ben benieuwd hoe hier de gekleurde prefab gevel gaat uitpakken.
Henk July 16th, 2004, 12:41 AM Als je zo naar de grote kijkt gaat dit echt een superslanke toren worden.
Goede update trouwens, geeft een mooi overzicht vanuit verschillende hoeken.
EuroMaster July 24th, 2004, 07:52 PM wat doen die gestapelde gekleurde bouwketen nou op de plek waar de toren gebouwd moet worden!? :D
Per September 21st, 2004, 02:42 PM Een kleine update van hoe het er voor staat.
Deze foto stond in de PZC bij een artikel dat niet zozeer over "Waterfront" zelf ging.
http://www.pzc.nl/gfx/gfx_nieuw/kranten/PZC/artikelvisuals/2348341-266228.jpeg
Colossus October 22nd, 2004, 10:00 PM Waterfront is halverwege:
14 oktober 2004:
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041014/Phto0001.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041014/Phto0002.jpg
21 oktober 2004:
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041021/Phto0001.jpg
22 oktober 2004:
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041022/Phto0001.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041022/Phto0002.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041022/Phto0003.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041022/Phto0004.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041022/Phto0005.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041022/Phto0006.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041022/Phto0007.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041022/Phto0008.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041022/Phto0009.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041022/Phto0010.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041022/Phto0011.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041022/Phto0012.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041022/Phto0013.jpg
Skyscrapercitizen October 22nd, 2004, 10:32 PM Zozo dat schiet inderdaad flink op! Bedankt voor de update!
EuroMaster October 23rd, 2004, 12:26 AM schiet erg op ja! alleen zoals bij foto 5 ziet ie er meer uit als een flat in een buitenwijk van een franse stad. zo te zien staan de nieuwe kraandelen al klaar! wel een mooie baken voor terneuzen.....
BetonKopf October 23rd, 2004, 03:42 AM Olá! Wordt al een mooie golfbreker :) Hier (http://www.kenb-onroerendgoed.nl/mainIndex3.php3?infoType=foto&itemId=153) is ook nog een berg aan update foto's te vinden... afwerkingsniveau komt daar wat beter op naar voren:
http://www.kenb-onroerendgoed.nl/uploads/tmp/3506ix1Waterfront%207%20september%2011.jpg
07-09-'04
http://www.kenb-onroerendgoed.nl/uploads/tmp/3512ix1Waterfront%2017%20september.jpg
17-09-'04
Hier plaatje voor diegenen die niet weten hoe het front eruit moet gaan zien:
http://www.kenb-onroerendgoed.nl/uploads/tmp/596ix1waterfront1.jpg
Per October 23rd, 2004, 11:46 AM Mooie impressies, leuk om ook wat meer te zien van Terneuzen. Het gaat nu toch wel rap daar, en hopelijk ziet het stadsbestuur ook in dat die saaie muur aan de dijk doorbroken moet worden met meer verticale hoogbouw.
Per October 29th, 2004, 10:05 AM Na bouw van Waterfront breidt de Skyline van Terneuzen in toekomst zich verder uit (zie laatste alinea van dit artikel)
Bouwkraan skyline Terneuzen
Nu domineert de bouwkraan nog het uitzicht, maar over twee maanden is de skyline van Terneuzen voorgoed veranderd. Voor de kerst moet het hoogste punt van de twee woontorens van het project Waterfront zijn bereikt. Op de plek aan de Scheldeboulevard waar vier jaar geleden de watertoren nog stond, steekt het hoogste flatgebouw van het appartementencomplex straks bijna tachtig meter boven zeeniveau uit. De bouwkraan werd de voorbije dagen opgekrikt om de resterende verdiepingen van de torens te kunnen plaatsen.
Er werd gebruik gemaakt van een geavanceerde techniek, waardoor plaatsing van een tweede kraan niet nodig was. Met behulp van een hydraulisch systeem, een zogenaamde klimkooi, werkte de kraan zich naar boven. In de onstane tussenruimtes werden vervolgens elementen geplaatst die de kraanconstructie verlengden. Inmiddels is de vijftiende verdieping bereikt. De hoogste toren reikt tot en met de 26e verdieping. Wekelijks komt er anderhalve bouwlaag bij. Harde wind is de enige factor die het bouwproces nog kan vertragen. Waterfront moet hét visitekaartje van de Scheldeboulevard worden. Een kleine maand geleden werd het duizendste Schelde-appartement langs de Terneuzense kustlijn verkocht. Meer dan de helft van de woningen in Waterfront heeft inmiddels een eigenaar. De definitieve oplevering van het gebouw is mei volgend jaar. Bouwer Van der Poel hoopt volgend jaar te beginnen met de bouw van een appartementencomplex naast Waterfront, op de plek van de voormalige huisartsenpraktijk en apotheek aan het Oostelijk Bolwerk. Daarnaast is de aannemer in voor de bouw van appartementen op de plek van verpleeghuis Ter Schorre
EuroMaster October 30th, 2004, 07:43 PM volgens mij moet die kraan nog wel een paar keer worden 'opgekrikt', nu is de kraan 65m ofzo,.. of zijn die laatste foto's met een schijnbaar opgehoogde kraan van een tijdje geleden..?
darulez October 30th, 2004, 09:40 PM Dat wordt een mooi strak gebouw.
vinman October 30th, 2004, 10:13 PM Kleurtjes zijn leuk en de toren ziet er wel ok uit. Hoop dat ze snel de hoogte in gaan, want als ze voor de kerst klaar moeten zijn, moeten ze nog aardig wat etages doen.
Colossus November 5th, 2004, 09:12 PM volgens mij moet die kraan nog wel een paar keer worden 'opgekrikt', nu is de kraan 65m ofzo,.. of zijn die laatste foto's met een schijnbaar opgehoogde kraan van een tijdje geleden..?
Ja de datums staan er wel tussen, maar ze vallen niet op.
De kraan is intussen verder opgehoogd tot een meter of 100 (nou ja dat is mijn schatting). Een update. Deze foto's zijn allemaal van 5 november 2004. Er zitten erg slechte tussen (bewogen), maar dat heb je met een 3 megapixel-cam. Ik doe ze er voor de impressie toch maar bij. Jullie hebben ook een schaar! :weirdo:
De onderste is de Willibrordtoren! Gered door een actiegroep toen het gemeentebestuur een paar jaar terug wilde slopen!
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041105/Phto0001.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041105/Phto0002.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041105/Phto0003.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041105/Phto0004.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041105/Phto0005.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041105/Phto0006.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041105/Phto0007.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041105/Phto0008.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041105/Phto0009.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041105/Phto0010.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041105/Phto0011.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041105/Phto0012.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041105/Phto0013.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041105/Phto0014.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041105/Phto0015.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041105/Phto0016.jpg
EuroMaster November 6th, 2004, 12:54 AM grappig, zit er ook zo'n rood knipperdingetje op de top van de kraan zoals montevideo?
Per November 6th, 2004, 11:51 AM Dat schiet lekker op! De dijk moet nu toch wel eens een echte boulevard worden, met 4 rijstroken minimaal om lekker te kunnen flaneren op een zonnige zaterdagmiddag (en dan lekker richting DOW en het Sloe turen). Deze pic vond ik erg grootsteeds overkomen, beetje Bels wat daar zien kleine steden er ook veel groter uit dan ze in werkelijkheid zijn.
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041105/Phto0006.jpg
Knurft November 7th, 2004, 08:15 PM Gaat lekker snel.
Colossus November 10th, 2004, 04:09 AM Ja Per toch doet Terneuzen heel Nederlands aan hoor. Bedankt voor dat artikel. Wist niet dat er iets naast Waterfront komt, al gingen er ooit geruchten van een mini-Waterfront. Op de plaats van het oude Ter Schorre mag van mij minimaal een 60+er komen.
Weer wat van gisteren en vandaag. Inderdaad, de donkere dagen :cheers: :
maandag 08-11-2004:
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041108/PHTO0005.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041108/PHTO0006.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041108/PHTO0008.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041108/PHTO0010.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041108/PHTO0011.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041108/PHTO0013.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041108/PHTO0014.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041108/PHTO0015.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041108/PHTO0017.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041108/PHTO0018.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041108/PHTO0019.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041108/PHTO0020.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041108/PHTO0022.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041108/PHTO0024.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041108/PHTO0025.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041108/PHTO0026.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041108/PHTO0028.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041108/PHTO0029.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041108/PHTO0032.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041108/PHTO0033.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041108/PHTO0035.JPG
dinsdag 09-11-2004:
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0001.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0004.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0006.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0007.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0009.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0010.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0013.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0014.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0015.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0016.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0017.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0018.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0019.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0022.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0023.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0025.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0026.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0027.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0029.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0030.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0031.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0033.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0034.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0035.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0036.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0038.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0039.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0040.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0041.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0042.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0043.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0044.JPG
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/041109/PHTO0045.JPG
supercees November 10th, 2004, 09:37 AM Dat schiet al aardig op daar... Dat moet een mooi gezicht worden vanaf de Westerschelde, aan de ene kant Vlissingen... aan de andere zijde Terneuzen :)
Skyscrapercitizen November 10th, 2004, 11:25 AM Ziet er zeker goed uit! Zeeland doet het ondanks de lage dichtheden nog best goed met de hoogbouw. Ook Breskens doet mee en straks Goes.
Dat waterfront van Terneuzen ziet er nu al vet uit. Die flats mogen ze wel opknappen en een moderne look geven. Ik hoop dat er nog wat torentjes komen, altijd leuk een miniskyline aan het water van zo'n stadje!
Per January 4th, 2005, 12:39 PM Een update (zal nu in werkelijkheid al verder zijn)
http://www.theelen.nl/images/waterfront/20nov2004_4.jpg
http://www.theelen.nl/images/waterfront/20nov2004_1.jpg
http://www.theelen.nl/images/waterfront/13nov2004_1.jpg
EuroMaster January 4th, 2005, 01:11 PM mooie platen hoor! ze zijn inderdaad erg ver. ik hoop dat er nog wel wat verspringingen in de gevel komen, zodat het er niet te eentonig uit komt te zien. ik heb er wel vertrouwen in dat het een leuke toren wordt! van mij hoeven ze die flats aan de kade niet per se te slopen, maar een grondige renovatie zal niet slecht zijn om het imago wat op te vijzelen. van een boulevard mag je wat mij betreft wel laten zien wat je als stad te bieden hebt. er zouden dan hier en daar wat uitschietertjes tussen kunnen komen tot 60m, en voila; ziedaar, een indrukwekkende 'waterfront'!
zijn er nog wat platen van de braakmanhaven. ziet er een beetje hetzelfde uit als bij moerdijk, maar dan iets kleiner. een pic van de 70m hoge koeltoren zou ik graag wel willen zien en van het terrein bij dag en nacht. er zullen vast van die goed verlichte schoorsteentjes en waakvlammetjes tussen zitten. blijft altijd indrukwekkend, ook zo'n industrieterrein!
FCG January 4th, 2005, 04:25 PM mooie slanke toren met een mooie kleur! Absoluut een aanwinst voor Terneuzen
bobdebouwer January 5th, 2005, 02:22 AM Zoals E@S zegt: de rest ook een beetje opknappen en je hebt een waterfront a la Miami (bijvoorbeeld)
vinman January 5th, 2005, 02:59 PM Ja, ik denk dat sommige bestuurders dat ook wel zullen kunnen bedenken. Alleen volgens mij als je er een echte boulevard van wilt maken, dat er dan toch wel wat meer moet gebeuren.
Colossus January 14th, 2005, 09:59 PM alles van vandaag, 14 januari 2005. foto's vanuit het Java, Oostelijk Bolwerk en oude deel centrum:
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/050114/Phto0001.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/050114/Phto0002.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/050114/Phto0003.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/050114/Phto0004.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/050114/Phto0005.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/050114/Phto0008.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/050114/Phto0009.jpg
vanuit oude binnenstad. slechte belichting, maar er komt deze maand nog een betere cam :weirdo: . de Willibrordtoren, wat verder naar achter de Grote Kerk en ook Waterfront is (vaag) te zien:
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/050114/Phto0014.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/050114/Phto0016.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/050114/Phto0017.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/050114/Phto0018.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/050114/Phto0019.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/050114/Phto0020.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/050114/Phto0021.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/050114/Phto0022.jpg
http://members.lycos.nl/skyscrapercity/Waterfront/050114/Phto0023.jpg
FCG January 14th, 2005, 10:47 PM Leuke fotoreeks. Wel een slanke toren maar ik vind hem niet echt geweldig. Maar ach, alles boven de 70 meter is goed voor Terneuzen toch?
k0en January 14th, 2005, 11:13 PM Mooie toren! Ziet er hoog uit... hoe hoog is ie?
Michiel January 14th, 2005, 11:28 PM Bedankt voor de update. De prefab gevel ziet er wat kleur betreft aardig gelijkmatig uit.
EuroMaster January 15th, 2005, 04:24 PM huh, is hij nu al op volle hoogte, of komt er nog wat bij?
Vloepkleedje January 15th, 2005, 07:56 PM Wauw te gek, gaat snel voor mijn gevoel. Hoop dat de appartementen een beetje lopen.
Tim B March 2nd, 2005, 04:48 PM http://www.theelen.nl/images/waterfront/feb2005_1.jpg
Tsjonge lang niks meer meegekregen van dit project en opeens (voor mij dan) staat ie er!
Oh dit gebouw doet mij zo jaren 70 aan. het woord commieblok wil ik niet gebruiken maar....
Per March 2nd, 2005, 09:25 PM Van deze kant gezien idd een commieblok, doet ook erg Belgisch aan (de meeste architectuur vind ik daar ook vrij saai). Maar aan de boulevardzijde zijn er wel grotere ramen en ik neem aan dat de appartementen een stuk groter zijn dan in een echt commieblok. Maar goed, laat het een aanzet zijn voor meer mooiere hogbouw in Terneuzen.
vinman March 5th, 2005, 01:45 PM Ach, zo slecht ziet die er ook weer niet uit. Net geen commieblock.
Elmo March 5th, 2005, 02:15 PM Eerst schrok ik van bovenstaand plaatje, maar na de rest ook te hebben gezien valt hij me nog enigszins mee. Het kleurverschil is minimaal, alleen is het wel jammer dat de zijde op het laatste plaatje zulke kleine raampartijen heeft.
Hoogholland March 5th, 2005, 05:13 PM Toch aardig torentje geworden.
Utrechter March 6th, 2005, 12:08 PM Voor zeeuwse begrippen absoluut niet slecht...
Zal wel opvallen in die omgeving!
Skyscrapercitizen March 7th, 2005, 12:02 AM Prachtig, weer een toren voor Zeeland erbij! :banana:
Per February 24th, 2006, 02:48 PM Nog even een mooi plaatje van dit project.
http://www.pzc.nl/multimedia/archive/00101/No_name_101919b.jpg
Hed Kandi February 24th, 2006, 09:05 PM ziet er erg goed uit zo. :cheers:
|
|