View Full Version : Amersfoort Vathorst


Pages : [1] 2

Keistad
April 12th, 2005, 08:57 PM
Vathorst (http://www.vathorst.com/) is de laatste grote en tevens grootste nieuwbouwlocatie van Amersfoort.
In 2001 is gestart met de bouw, deze loopt door tot 2014.
Amersfoort zal hierdoor groeien van zo'n 134.000 nu naar 160.000 inwoners
Er zijn op dit moment zo'n 2000 woningen opgeleverd.
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5plan_vathorst.jpg
De belangrijkste onderdelen zijn:
11.000 woningen
100.000M2 kantoorruimte op kantorenparkPodium (http://www.podium-amersfoort.nl/)
45 ha Bedrijventerrein (http://www.bedrijvenparkvathorst-amersfoort.nl/)
2 Winkelcentra
NS- station Amersfoort Vathorst
Afslag Amersfoort- Noord op de A1 (reeds gerealiseerd)
Afslag Amersfoort Vathorst/ Nijkerk Zuid op de A28

Ik zal hier binnenkort wat foto's plaatsen van de ontwikkelingen in deze wijk

rikarchitecten
April 12th, 2005, 09:14 PM
Amersfoort is enorm!

Q.
April 12th, 2005, 09:32 PM
Hmmz, dan is Amersfoort zometeen groter dan Enschede. Dat is niet leuk! ;)

rikarchitecten
April 12th, 2005, 10:07 PM
Enschede komt met het Vaneker, en Groot Brunnink!!, +/- 90.000 huizen

CborG
April 13th, 2005, 12:48 AM
90.000?? 3x Leidsche Rijn..:tongue2:

rikarchitecten
April 13th, 2005, 11:08 AM
Haha Enschede en Arnhem gaan samen

Eric Offereins
April 14th, 2005, 05:26 PM
Hier zijn wat plaatjes. Op www.vathorst.nl kun je ook een screensaver downloaden.
Er is nog veel meer te zien dan dit alleen. Er zitten heel wat retro stijlen in de wijk.

http://www.vathorst.nl/de_laak/images/f_15.jpg

http://www.vathorst.nl/de_laak/images/vogelvlucht.jpg

Q.
April 14th, 2005, 09:00 PM
Enschede komt met het Vaneker, en Groot Brunnink!!, +/- 90.000 huizen
Ja, 2 villawijken. :P Dat schiet op.

Keistad
May 5th, 2005, 11:10 AM
De aansluiting op de A1 is in het voorjaar 2004 gereed gekomen.
Eindelijk een Vinex-wijk waar de verkeersvoorzieningen wel redelijk in de pas lopen met de voortgang van de bouw. (Een tweede aansluiting op de A28 is in voorbereiding.) Al hoewel het openbaar vervoer was wat behelpen met mini-busjes, maar laatst is daar ook een einde aangekomen en is buslijn 5 Zielhorst nu doorgetrokken naar Vathorst, waardoor er nu ook normale bussen rijden.
Hierbij wat plaatjes van de entree van Vathorst vanaf de A1.

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Welkom_Vathorst_21-4-05.JPG
Welkom in Vathorst

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_aansl_A1_21-4-05_1_.JPG
Aansluiting gezien vanaf de A1

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_aansl_A1_21-4-05.JPG
Aansluiting gezien naar de A1

Q.
May 5th, 2005, 12:35 PM
Wat een saaie, kale VINEX zooi. Blegh.

de flatneuroot
May 5th, 2005, 12:46 PM
Mooie sierlijke lantaarnpalen maar daar hangen ze weer van die lompe reclamelichtbakken aan.

Brik
May 5th, 2005, 07:59 PM
Vathorst was niet echt een logische locatie voor nieuwbouw. Tot voor kort was het een prachtig weide landschap. Het is zonde.

CborG
May 6th, 2005, 12:03 PM
Ja idd, waarom zijn ze niet verder gaan bouwen naast Nieuwland, of bij Leusden?
Amersfoort groeit helemaal scheef!

bobdebouwer
May 6th, 2005, 01:59 PM
Dat wordt nog een flinke wijk, redelijk dichte bebouwing met af en toe een uitschieter, veel water, maar veel open parken zie ik nog niet...

Eric Offereins
May 6th, 2005, 07:36 PM
Ja idd, waarom zijn ze niet verder gaan bouwen naast Nieuwland, of bij Leusden?
Amersfoort groeit helemaal scheef!

Omdat we ook nog een beetje groen in de ongeving willen houden :)
Er zitten ook nogal wat natuurgebieden hier. (Hoewel dat betrekkelijk is, want alles
is door mensen aangelegd.) Leusden annexeren en daar bouwen lijkt mij een goed plan.

vinman
May 6th, 2005, 08:10 PM
Vathorst was niet echt een logische locatie voor nieuwbouw. Tot voor kort was het een prachtig weide landschap. Het is zonde.
Wat voor landschap zat er dan. Ontginnning, polder?

Nemo01
May 6th, 2005, 08:16 PM
Hmmz, dan is Amersfoort zometeen groter dan Enschede. Dat is niet leuk! ;)

Wees blij dat er niet zoveel lelijke vinex bij Enschede gebouwd wordt ;)

Keistad
May 6th, 2005, 11:09 PM
Ja idd, waarom zijn ze niet verder gaan bouwen naast Nieuwland, of bij Leusden?
Amersfoort groeit helemaal scheef!
Het gebied naast Nieuwland is een stuk poldergebied naast de rivier de Eem.
Dit is inmiddels beschermd natuurgebied voor weidevogels.
Bovendien zorgt dit gebied ervoor dat er niet een samenklontering van stedelijkgebied ontstaat met Soest en Baarn wat dan weer verder doorloopt via Hilversum naar Amsterdam. Dus hier mag dus niet gebouwd worden.
Ten noorden van Vathorst komt een smalle strook recreatiegebied. Verder noordelijk is het ook een beschermd polder gebied tot aan de randmeren.
Na deze uitbreiding kan Amersfoort geen kant meer op en houdt de uitbreiding ook op, want ten zuiden van de stad is alles bos en heide gebied.

ill-b
May 7th, 2005, 12:52 AM
Plaatje ziet er lekker stedelijk uit, en zie ik daar nou grachten? Ik vind dit plan in ieder geval van meer lef getuigen dan heel leidsche rijn bij elkaar.

Keistad
May 7th, 2005, 10:25 AM
Plaatje ziet er lekker stedelijk uit, en zie ik daar nou grachten? Ik vind dit plan in ieder geval van meer lef getuigen dan heel leidsche rijn bij elkaar.
Ja, dit is het deelpan de Laak. Hier worden totaal 4000 woningen gebouwd in een grachtenstad. Het meest stedelijk deel worden de eilanden van De Foortse Brug (http://www.defoortsebrug.nl/index1.htm) .
Hier zijn vier woontorens in opgenomen. Een vijfde woontoren rechts naast het eiland is ook nog ingetekend. Mij is niet bekend of deze er ook echt komt. Weet iemand hier meer over ?

CborG
May 7th, 2005, 01:03 PM
...Na deze uitbreiding kan Amersfoort geen kant meer op en houdt de uitbreiding ook op...

Dat betekent dan dat ze de hoogte in moeten en flink moeten verdichten om iig de de eigen bevolking van woningen te kunnen voorzien, eigenlijk wel goed nieuws:)

Eric Offereins
May 7th, 2005, 01:12 PM
^^ Tegen de tijd dat ze daar achter komen is het gebied dat daar het meest voor in
aanmerking komt (rond het centrum en het station) en wat nu nog grotendeels braak
ligt net volgebouwd met laagbouw en nietszeggende torentjes van hoogstens 10 lagen :rant:

Keistad
May 7th, 2005, 05:26 PM
Er worden al wel wat over nagedacht en plannen ontwikkeld in de bestaande stad, maar de weerstand tegen hoogbouw is bij de bevolking en politiek enorm. Meestal begint het bij een redelijke hoogte, maar wordt het plan qua hoogte vaak gehalveerd :bash: en blijven er torentjes over van max 8 verdiepingen over.
Ook bij de 2 te ontwikkelen gebieden op de locaties van de huidige ziekenhuizen lijkt het erop dat er mischien een torentje van maximaal 11 verdiepingen komt bij de lichtenberg en voor het overige dat het bij 6 lagen blijft steken.

Q.
May 7th, 2005, 05:59 PM
Mwa, zal vast wel genoeg herstructurering mogelijk zijn in oude jaren 50/60 wijken. Die heeft A'foort vast ook wel. :)

Keistad
May 15th, 2005, 11:41 AM
Aan het spoor wordt ook gewerkt.

Het belangrijkste werk is de bouw van Station Vathorst. Hier zal binnenkort een begin mee gemaakt worden. Het persbericht meldt het volgende:
Met ingang van mei 2006 zullen op station Amersfoort Vathorst de eerste treinen stoppen. De NS zal hiervoor de dienstregeling tussentijds gaan aanpassen. De eerste 7 maanden is in de tijdelijke dienstregeling een frequentie van 1x per uur voorzien.
Per medio december 2006 wordt het station in de reguliere dienstregeling voor 2007 opgenomen. Treinen zullen dan minimaal 2x per uur vanaf station Amersfoort Vathorst vertrekken.

Het station Amersfoort Vathorst maakt deel uit van Randstadspoor (http://www.randstadspoor.nl/) en is hiervan een eind/begin station.

Onderstaande afbeelding geeft weer hoe het e.a er uit komt te zien.

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Station_Vathorst_impressie_1.JPG
Uit het plaatje blijkt dat het om 3 perrons bestaat met elk 1 spoor. De aanleg van het 3e spoor moet nog beginnen. Onderstaande foto geeft de plek weer waar het station moet komen.

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Station_Vathorst_14-5-05.JPG
Bij het station wordt tevens gebouwd aan de onderdoorgang Noord van de ringweg door Vathorst .
Op de onderstaande foto is te zien dat een deel van de perrons op het viaduct aan aangebracht zijn.
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Spoor_Tunnel_Vathorst_-_Noord_14-5-05.JPG

Aan de andere zijde van de wijk wordt gebouw aan de onderdoorgang Zuid van de ringweg Vathorst. Hier komt de weg parallel te lopen aan de A1 met daartussen het bedrijventerrein. Aan de linkerzijde aan de andere zijde van het spoor wordt binnenkort begonnen met de bouw van een IKEA- vestiging.
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Spoortunnel_Vathorst_-_Zuid_14-5-05.JPG

Vertigo
May 19th, 2005, 06:25 PM
Typisch voor VINEX-lokaties. Excentrische lokatie t.o.v. het centrum, bij snelwegen waarop natuurlijk gelijk een aansluiting wordt gerealiseerd. De OV-verbindingen komen jaren later nog wel een keertje... Ik snap niet dat we in Nederland zo dom kunnen zijn, zowel qua verkeer (leidt natuurlijk tot nogveel meer files) als qua ruimtegebruik (veel ruimtebeslag). Er komt nog een dag dat we in Nederland ook van die megasupermarkten op perifere lokaties gaan toestaan...dan kan de verpaupering van binnensteden ook gaan beginnen.

Keistad
May 19th, 2005, 10:26 PM
Wat nou zo jammer is voor deze wijk , dat het geplande randstadspoorstation koppelpoort is vervallen. Dit zou ervoor gezorgd hebben dat deze wijk een snelle en frequente verbinding met de binnenstad had gekregen. De spoorwegen en de gemeente :bash: kwamen er niet uit m.b.t .de kostenverdeling. Dit had met de lokatie te maken waar wissels in de weg lagen , wat hoge kosten opleverde om deze te verplaatsen.
Het lijkt er af en toe op dat de wil er niet is om tot goede totaal oplossingen te komen en die kosten soms extra geld. Of het heeft te maken met niet echte keuze maken, maar altijd weer naar een compromis zoeken, wat dan weer lijdt tot halve oplossingen. Het toenemend autoverkeer op de A28 en A1 zou ook nog wel eens consequenties kunnen gaan hebben voor de uitvoering van de diversen projecten ivm de strenge Europese regelgeving.

Utrechter
May 20th, 2005, 03:59 PM
Het station komt dus boven de randweg Noord.... niet echt centraal dus. Misschien vanwege toekomstige uitbreidingen?

Keistad
May 30th, 2005, 06:31 PM
Nee, er wordt niet meer verder uitgebreid, maar het is wel het gebied met de grootste dichtheid van bebouwing (de Laak) en het winkelcentrum is hier vlakbij gepland. Aan de ander zijde van het station is het kantorenpark podium gepland. Het is te hopen dat als het station klaar is , dat er dan wel belangstelling voor komt. Tot nu toe zijn er geen gegadigde voor de afname van totaal 100.000 M2 kantoorruimte. Het zou trouwens mooi zijn als ook aan de zuidzijde een station gebouwd zou worden. Een vestiging van IKEA komt hier en een transferium langs de A1 zou ook een leuke mogelijkheid zijn, maar ik geloof dat hiervoor geen plannen zijn.

Utrechter
July 22nd, 2005, 01:52 PM
"De hoogte van de kantoren varieert van zes tot acht verdiepingen. Uitzonderingen zijn het gebouw bij de entree van de kantorenlocatie (tien verdiepingen) en het zgn. landmark van twintig verdiepingen (80-90 meter). Dit hoge gebouw fungeert als zichtpunt voor de wijde omgeving, een uitroepteken voor de buitenwereld."

Hier iets meer over bekend? Zou mooi wezen. Hierboven staat dat er blijkbaar nog geen markt voor de kantoren is.

Daarnaast komen in De Laak wat woontorens... al heb ik daar geen gegevens van kunnen vinden.

Edit: Worden maximaal zo'n 15 hoog volgens de site: http://www.defoortsebrug.nl

Keistad
July 22nd, 2005, 05:44 PM
Ik heb de gebouwen opgenomen in de database van Vathorst (http://www.skyscrapercity.info/305.php?id=&cluster=39)
De gebouwen podium I en II worden iets hoger dan de rest. Oorspronkelijk was het plan om hoger te bouwen , maar na protesten uit het naburig gelegen dorp Hooglanderveen is door de Gemeenteraad besloten om de maximale hoogte te verlagen

Keistad
August 29th, 2005, 11:18 PM
Het deelplan de Velden is onderverdeeld in de deelpannen Velden 1,2 en 3
Totaal gaat het om zo'n 4000 woningen hoofdzakelijk laagbouw.
De velden 1 is voor een groot deel gebouwd , de Velden 2 is op dit moment volop in aanbouw.
De velden 3 ligt rond het dorp Hooglanderveen en is nog in ontwikkeling , de 1e woningen zijn in de verkoop gegaan.
Onderstaande fotos van de maquettes van dit deel zijn genomen in het informatiecentrum van Vathorst.

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_Maquette_de_Velden_1_28-8-05_005.JPG
1
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_Maquette_de_Velden_1_28-8-05_005_4_.JPG
2

De volgende foto's geven een beeld van de bouw van Velden 1
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_De_velden_1_14-5-05_1_.JPG
3

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_De_Velden_1_14-5-05_2_.JPG
4

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_De_Velden_1_14-5-05_3_.JPG
5


http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_de_Velden_1_28-8-05_005_3_.JPG
6

De wijk vathorst heeft als Thema : Een wereld van Verschil"
Dit is terug tevinden in de grote variatie in woningen, van rechte blokken tot dertigerjaren woningen , herenhuizen , grachtehuizen.
Hieronder volgen een aantal impressies van Velden 2

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_de_Velden_2_28-8-05_1_.JPG
7

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_De_Velden_2_14-5-05_3_.JPG
8

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_De_Velden_2_14-5-05_5_.JPG
9

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_de_Velden_2_28-8-05_2_.JPG
10

ill-b
August 29th, 2005, 11:37 PM
Zo, mooie foto's uit Amersfoort! Toch lijkt het al met al weer erg vinex, maar goed. Hopen dat het randstadspoor snel wordt ontwikkeld, om het gebied te ontsluiten.

Keistad
August 30th, 2005, 12:20 AM
Plaatje ziet er lekker stedelijk uit, en zie ik daar nou grachten? Ik vind dit plan in ieder geval van meer lef getuigen dan heel leidsche rijn bij elkaar.

Inmiddels krijgt het 1e deel van de Grachtenstad de Laak vorm.
Onderstaande Maquette geeft de toekomstige situatie van de Laak 1 weer, waarvan de eerst tientallen woningen zijn opgeleverd.
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_Maquette_De_Laak_1_28-8-05.JPG 1

Onderstaande foto's laten de ontwikkeling van het eerste deel zien.
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_de_Laak_28-8-05_002.JPG 2
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_de_Laak_28-8-05_003.JPG 3
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_de_Laak_28-8-05_004.JPG 4

Er is nu ook een bord geplaatst mbt de 1e fase Het project "De Foortse Brug"
Hier zijn 4 woontorens in opgenomen. (zo'n beetje de enige hoogbouw in deze Wijk)
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_de_Laak_28-8-05_001.JPG

supercees
August 30th, 2005, 11:29 AM
Ziet er toch wel mooi uit. Ook een paar woontorentjes... water... ach ja, als het dan toch VINEX moet, dan liever zo.

Utrechter
August 30th, 2005, 01:21 PM
Ziet er aardig uit. Wel leuk dat ze wat bomen hebben behouden. Maakt het net wat aantrekkelijker.

Keistad
August 30th, 2005, 11:28 PM
Ik denk dat als we 3 jaar verder zijn, het best aantrekkelijk er uitziet. De openbare ruimte is dan ingericht en de "bouwrommel" is dan weg en beplanting is dan wat gegroeid. Dat is nu al zichtbaar in het eerste deel van de Velden 1.

Mr Sky
August 31st, 2005, 08:15 AM
k hoop wel dat ze grote bomen planten langs de grachten aangezien het er nogal "doods" uitziet nu en niet gaan zaaien ofzo want dat duurt echt tig jaar voordat
er iets staat.

Aranci
September 3rd, 2005, 03:10 AM
Foutje..

Keistad
September 4th, 2005, 10:38 PM
Er is wat goed nieuws voor de ontwikkeling van het 45 ha grote Bedrijventerrein (http://www.bedrijvenparkvathorst-amersfoort.nl/)
Tot nu liep de afname van bouwkavels niet vlot, maar er lijkt verbetering in te komen. :)
Op dit moment wordt gebouwd aan het Bodyfashion Center, een inkoopcentrum voor de lingerie-, nachtmode-, en badkledingbranche welke in januari 2006 geopend wordt. Hier zal heel wat interesanst te zien zijn. :cheer:
Ikea is gestart met de bouw van haar 13e vestiging in Nederland.
De winkel gaat volgende zomer al open, iets eerder dan gepland (najaar 2006).
http://www.bedrijvenparkvathorst-amersfoort.nl/images/upload/IKEA%20boulevard%20aanzicht%20website.jpg
De vestiging wordt net zo groot als die van Utrecht . Er komen zo'n 1000 parkeerplaatsen onder de winkel. De vestiging zal goed te zien vanaf de A1, direkt na het Klaverblad Hoevelaken richting Amsterdam aan de rechtrzijde bij het viaduct met de Spoorlijn Amersfoort -Zwolle.
Het tweede nieuwtje is dat Yokagawa haar hoofdkantoor gaat vestigen op het bedrijventerrein direct naast de Afslag Amersfoort-Noord. Een van de vestigingen ligt nu ook op een zichtlokatie langs de A1 maar dan aan de andere zijde van de A1 en de spoorlijn. De vestiging in Houten en Apeldoorn en Amersfoort worden geconcentreerd in een nieuw gebouw in Vathorst, waardan ongeveer 500 mensen komen te werken
A.s dinsdag worden de plannen gepresenteerd, ik ben benieuwd.

Mr Sky
September 5th, 2005, 01:46 PM
Deze berichten heb ik ook gelezen in het AD/AC, dat Yokogawa hun Europese HQ nieuw laten bouwen betekend goed nieuws en cker dat ze alles in 1 kantoor concentreren. Ik ben ook benieuwd. :)

Keistad
September 5th, 2005, 08:25 PM
Hierbij nog wat foto's
De eerste laat het huidige bijzonder fraai vormgegeven bedrijfsgebouw zien van Yokogawa op het bedrijventerrein de Hoef langs de A1
Het is te hopen dat het bedrijf ook op de nieuwe locatie een fraai complex zal neerzetten
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Yokogawa_5-9-05_006.JPG
De foto's hieronder geven de nieuwe locatie weer, direct bij de afslag van de A1.
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_Bouwloc_Yokogawa_5-9-05_001.JPG
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_Bouwloc_Yokogawa_5-9-05_002.JPG
Op de achtergrond is de bouw van het bodyfashioncenter te zien.
Hieronder van dichterbij
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_Berdrijventerrein_5-9-05_003.JPG
En dan als laatste de bouwlocatie van Ikea, langs de A1 en de spoorlijn Amersfoort- Zwolle
http://207.44.228.232/photopost/data//500/5Vathorst_Bouwloc_Ikea_5-9-05.JPG

Keistad
September 17th, 2005, 10:40 AM
De eerste twee kantoorgebouwen worden sinds kort aangeboden voor de verhuur. Dit is te zien op de site van Troostwijk Makelaars (http://www.troostwijkmakelaars.com/scripts/applications/aanbodmodule/documenten/1026/Podium.pdf) .
Wat hieruit blijkt dat het hoogste gebouw van het Park maar 9 verdiepingen gaat tellen. De rest van de gebouwen zullen 5 tot 6 verdiepingen tellen.
In het oorspronkelijke plan was ook een kantoortoren van 90 meter opgenomen. Deze is na veel protest verlaagt naar een maximale hoogte van 56 meter :bash: en nu blijkt dat ervan dit gebouw max 6 verdiepingen overblijft. :cry:
Het wil maar niet lukken met echte hoogbouw in Amersfoort.

Het hoogste gebouw komt er nu zo uit te zien:
http://www.troostwijkmakelaars.com/scripts/applications/aanbodmodule/documenten/1026/stp03%20small.jpg
Het gebouw telt 9 verdiepingen met een oppervlakte van 14500 m2.

Vloepkleedje
September 17th, 2005, 11:38 AM
De eighties revival in de muziek was reeds een feit, de eightiesrevival in de architectuur is getuige van het plaatje in de vorige post komende! Vrouwen en kinderen eerst! Hellup!

Q.
September 17th, 2005, 12:51 PM
Pfew, zelfs in Utrecht zijn ze vooruitstrevender.

Keistad
September 17th, 2005, 01:13 PM
Toch vind ik het totaalbeeld van het park er niet slecht uit zien
http://www.troostwijkmakelaars.com/scripts/applications/aanbodmodule/documenten/1026/stp04%20small.jpg

http://www.troostwijkmakelaars.com/scripts/applications/aanbodmodule/documenten/1026/stp02%20small.jpg

http://www.troostwijkmakelaars.com/scripts/applications/aanbodmodule/documenten/1026/stp01%20small.jpg

Mr Sky
September 17th, 2005, 03:35 PM
^nee idd, alleen hadden ze de gebouwen wel ietsie pietsje spannender kunnen maken.

Keistad
October 27th, 2005, 08:55 PM
Het heeft even geduurt maar op 22 september is officeel het startsein gegeven voor de bouw van dit station.
http://www.vathorst.com/lib/viewimage.asp?TableName=tblNieuws&AttrName=NieuwsPlaatje&KeyColumn=id&ID=567

Inmiddels zijn er ook werkzaamheden gestart mbt omleggen van kabels en het aanbrengen van zand voor de aanleg van het 3e spoor.
Ook wordt er volop aan de tunnel gewerkt, welke binnenkort open gaat voor het verkeer
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Station_Vathorst_27-10-05.JPG
De eerste trein stopt er mei volgend jaar.

Hurry
October 28th, 2005, 07:06 PM
Amersfoort is echt booming!
Wat een plannen en werkzaamheden.

Keistad
October 29th, 2005, 11:50 AM
Hoera !! :) :cheers:
Het eerste kantoorgebouw in dit project wordt verhuurd. Vanaf 2002 wordt is men al bezig om de geplande 100.000 m2 kantoorruimte te verhuren. Maar vandaag meldt AD Amersfoortse Courant dat Stater NV 11.000m2 gaat afnemen en halverwege 2006 wordt besloten of er nog 4000m2 extra gehuurd gaat worden. Het betreft het gebouw in de zuidelijke punt van het park.
http://www.troostwijkmakelaars.com/scripts/applications/aanbodmodule/documenten/1026/stp03%20small.jpg

Stater wordt dus gevestigd op een zichtlokatie langs de A28 (Zwolle- Amersfoort) Op dit moment zijn zij gevestigd in 3 panden in Amersfoort en 1 in Leusden. In Amersfoort zitten zij nu in panden op een zichtlokatie langs de A1 (Amersfoort-Amsterdam), waarvan 2 in het kantorenpark "De Brand"en 1 op bedrijventerrein Calveen. Deze zullen dan waarschijnlijk leegkomen, de vraag is of deze dan weer snel verhuurd wordt of dat het leegstandpercentage weer blijvend stijgt. :sleepy:

Stater NV is een internationale dienstverlener voor de hypothecaire markt en onderdeel van ABN AMRO.
Het pand wordt 1 december 2007 opgeleverd.

Keistad
November 9th, 2005, 07:37 PM
Langs de spoorlijn Amersfoort-Zwolle wordt hard gewerkt aan:
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_Ikea_9-11-05.JPG de nieuwe vestiging van Ikea langs de A1

en aan
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Station_Vathorst_9-11-05.JPG de onderdoorgang van het spoor en het Station Vathorst.

Eric Offereins
November 9th, 2005, 08:21 PM
^^Afgelopen zondag kon ik al onder het spoor door fietsen. :cool:

Keistad
November 9th, 2005, 08:59 PM
Ja, dat wilde ik ook doen ,maar ik heb het maar niet gedaan, ze waren met verfrollen en met slijpwerkzaamheden bezig. Na het nemen van de foto ben ik omgekeerd, maar ik moest wel een heel eind omfietsen. De spoorwegovergang is inmiddels afgesloten ivm de bouw van het Station. Dus ik moest weer terug naar Hooglanderveen.

Vloepkleedje
November 25th, 2005, 03:00 AM
http://www.portfolio.visualworks.nl/logo.php?picturename=albums/userpics/10001/entree%7E0.jpg

http://www.portfolio.visualworks.nl/logo.php?picturename=albums/userpics/10001/vogelvlucht%7E5.jpg

http://www.visualworks.nl/

Utrechter
November 25th, 2005, 09:18 AM
Tja... laag en saai...

Mr Sky
November 25th, 2005, 03:47 PM
Onbegrijpelijk dat ze ook zo met de ruimte omgaan, er is al weinig ruimte voor de gemeente om uit te breiden en dan zet je zo'n uitgebreid kantorenpark neer wat er ook nog eens saai en laag uitziet.

Kruikenparadijs
November 25th, 2005, 03:49 PM
als je zou zeggen dat het een cellencomplex is zou ik het ook geloven........

Hed Kandi
November 27th, 2005, 01:06 PM
Amersfoort vergroeit met Nijkerk
Door LEO DE VRIES GERBEN VAN ’T HOF PETER VAN DE VUSSE


AMERSFOORT - Als het aan de provincie en een aantal gemeenten in Utrecht ligt, gaat Amersfoort na 2015, ...
...als Vathorst af is, nog eens achtduizend woningen bouwen. En als Nijkerk haar taak serieus opvat, verrijzen in deze Gelderse buurgemeente nog eens vijf- tot zevenduizend huizen.

Deze ontwikkelingen kunnen niet los van elkaar worden gezien. De kans is groot dat Amersfoort en Nijkerk hierdoor in 2030 aan elkaar groeien. Het dorp Hoevelaken wordt ingesloten.

De NV Utrecht, met gemeenten en provincie, liet vorige week weten dat het zwaartepunt van de woningbouw ten oosten van Amersfoort kan komen. Ofwel: Vathorst-West, Vathorst-Noord en Stoutenburg.

Dat Vathorst West bebouwd gaat worden, lijkt al bijna zeker. Immers, Amersfoort praat met Smink over aankoop van grond in dit gebied. Er is expliciet gesteld dat er huizen gebouwd moeten worden om uit de kosten te komen.

Vathorst-Noord en Stoutenburg zijn nog ’heilig’. ,,Maar ook hier lijkt woningbouw onvermijdelijk,’’ zegt het Amersfoortse raadslid Smit van Jouw Amersfoort. ,,De lijntjes op de kaarten van de NV Utrecht gaan hun eigen leven leiden.’’

Smit: ,,Maar er wordt al gepraat over verspreide bebouwing in Vathorst-Noord. Ga maar eens in Den Bosch kijken hoeveel huizen je kunt bouwen onder de titel Nieuwe Landgoederen.’’

Stoutenburg is nu ’zoekgebied voor substantiële uitbreiding van het stedelijk gebied’. Bij de annexatie van Stoutenburg in 1998 werd al gesproken over woningbouw.

De projectontwikkelaars struinden in die tijd al door de weilanden. ,,En nu doemt de dreiging van woningbouw opnieuw op in Stoutenburg,’’ zegt voorzitter De Langen van de Samenwerkende Groeperingen Leefbaar Amersfoort (SGLA).

,,Amersfoort wil graag bij de Randstad horen en accepteert daarom gretig bouwopdrachten,’’ vindt De Langen.

Topambtenaar De Boer van Rijkswaterstaat bevestigt dat woningbouw en verbreding van de rijkswegen veel met elkaar te maken hebben. ,,Want bouwen zonder goede ontsluiting is bijna niet meer mogelijk.’’ De reactie van de Nederlandse Spoorwegen kan dan ook van grote betekenis zijn voor de toekomst van Stoutenburg. Ze lieten weten dat nieuwe stations alleen maar aangelegd worden als zich aan beide zijden van het spoor woongebieden bevinden. Wie weet dat er plannen zijn voor een treinstation bij de Stoutenburgerlaan, kan wel raden welke kant het dan op gaat met het landschappelijk waardevolle buitengebied Stoutenburg.

Bron AD.nl

Eric Offereins
November 27th, 2005, 01:55 PM
Tussen Apeldoorn en Deventer staat een station in de middle of nowhere dus dat kan ook.
Tussen Leusden en Hoevelaken kan wat mij betreft best gebouwd worden zolang de
bebouwing maar minstens 1km west van de Stoutenburgerlaan blijft om het landschap
en de natuur niet aan te tasten. (Dan hou je idd niet veel ruimte over)

De ontsluiting van het gebied is nu al een probleem met heel veel verkeer op de Hogeweg.
Dat probleem zal alleen maar groter worden.

Q.
November 27th, 2005, 02:08 PM
Dat is tussen Apeldoorn en Zutphen, station Klarenbeek. En dat is historisch, is ook een onmisbaar station omdat het enkelspoor is waar de treinen toch moeten kruisen. Het is nou niet echt een nieuw station (geopend in 1882).

http://stationsweb.brinkster.net/station.asp?station=klarenbeek&vraag=klarenbeek

vinman
November 27th, 2005, 03:16 PM
En aan het begin van de thread lees ik
''Vathorst is de laatste en tevens grootste nieuwbouwlocatie van Amersfoort.
In 2001 is gestart met de bouw, deze loopt door tot 2014''.

Keistad
November 27th, 2005, 03:31 PM
Ja, inzichten veranderen en dit zijn plannen voor na 2015, die mogelijk door het Rijk en provincie opgelegd worden.
Zie voor verdere info deze Thread (http://skyscrapercity.com/showthread.php?t=281664)

shayan
November 27th, 2005, 03:49 PM
Ik woon heel erg dichtbij vathorst (ik heb gehoord dat het grond daar vervuild is door smink afval).

vinman
November 27th, 2005, 05:57 PM
@Keistad, ja dat snap ik. Maar dan vind ik het vreemd dat je iets zegt, wat niet waar is. Zeg dan van 'dit is de laatste en grootste woningbouwlocatie van Amersfoort in de periode 2001 - 2014'. Dan ben je tenminste nog eerlijk.

Keistad
November 27th, 2005, 10:13 PM
@Keistad, ja dat snap ik. Maar dan vind ik het vreemd dat je iets zegt, wat niet waar is. Zeg dan van 'dit is de laatste en grootste woningbouwlocatie van Amersfoort in de periode 2001 - 2014'. Dan ben je tenminste nog eerlijk.
Ho even vinman. Ik schreef deze informatie (mening van de gemeenteraad) ten tijde dat er nog niets bekend was over deze nieuwe plannen. Deze zijn kortgeleden bekend geworden.

Keistad
November 28th, 2005, 11:11 PM
Er is weer goed nieuws m.b.t. de ontwikkeling van het bedrijventerrein.
Het eerste project van de 12 geplande projecten m.b.t dubbel ruimtegebruik kan van start. Het betreft hier 12 objecten die in de geluidswal worden gebouwd langs de A1.
Vandaag stond in de AD/ Amersfoortse Courant dat het hoofdkantoor van The Phone House het 1e bedrijf is wat voor zijn 130 medewerkers een complex laat bouwen, bestaande uit kantoren, een opslagruimte en een showroom. Ik ben benieuwd hoe het ontwerp er uit zal gaan zien.
Het gebouw wordt ontwikkeld door Heilijgers.

Mr Sky
November 29th, 2005, 03:23 PM
Goed nieuws is altijd een welkome gast!;)

Keistad
January 6th, 2006, 07:20 PM
Het tempo zit er goed in. De bouw vordert snel van dit grote complex.
Kennelijk hebben ze haast, want op deze bouwplaats is het deze week geen vakantie. Een plaatje van vandaag (6-1-2005)
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_Ikea_6-1-06.JPG?8963
en een plaatje van de ander zijde van 26-12-05
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_Ikea_26-12-05.JPG

en nog 1 van 13-1-06
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_Ikea_13-1-06.JPG

Keistad
January 14th, 2006, 12:45 AM
Hierbij een gedeelte van persbericht van de projectsite van vathorst:

Station Amersfoort Vathorst wordt eind mei 2006, direct na de opening, opgenomen in de dienstregeling van de Nederlandse Spoorwegen. Totdat de dienstregeling voor 2007 ingaat, stopt de trein tweemaal per uur in Amersfoorts nieuwste woonwijk. Het gaat dan om de stoptrein Amsterdam-Amersfoort-Schothorst die doorrijdt naar station Vathorst. Met de invoering van de dienstregeling voor 2007 wordt station Amersfoort Vathorst opgenomen in het traject van de huidige stoptrein Utrecht-Zwolle.

Dit is goed nieuws, :) in eerste instant leek het erop dat er nog geen treinen zouden stoppen dit jaar, terwijl het station klaar is. :bash: Maar na veel overleg en wat extra geld van de Gemeente Amersfoort is het nu toch gelukt.

Dus er wordt hard gebouwd aan de spoortunnel en de aanleg van de perrons.
Hierbij een plaatje van de betreffende spoortunnel. Deze is al opengesteld voor bouw en bestemmingsverkeer.
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_Spoortunnel-noord_13-1-06.JPG

De spoortunnel - zuid is ook zo goed als klaar, maar nog niet opengsteld. De weg richting de A28 moet nog aangelegd worden.
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_Spoortunnel-Zuid_13-1-06-med.JPG

Mr Sky
January 14th, 2006, 01:07 AM
Zooo! da's snel gegaan moet ik zeggen.

Eric Offereins
January 15th, 2006, 12:11 AM
Dat IKEA gebouw is echt mega groot. :shocked: Mocht je nog op
zoek zijn naar een baantje, ze zoeken 250 verkopers

Mr Sky
January 15th, 2006, 03:00 AM
^^Ja idd, maar weet iemand hoe groot het nou eigenlijk in verhouding is met andere IKEA's, bijvoorbeeld die van Utrecht?

Keistad
January 15th, 2006, 11:07 AM
Hierbij wat info van een persbericht van de projectwebsite van Vathorst.

De Amersfoortse vestiging krijgt 29.000 m2 bruto vloeroppervlak (bvo). Ter vergelijking: dat is groter dan IKEA Utrecht, maar kleiner dan het filiaal Amsterdam. Het pand krijgt twee parkeerdekken onder het gebouw en er komen parkeerplaatsen op maaiveldniveau. (1000 parkeerplaatsen)
Het ontwerp van het gebouw van IKEA in Vathorst is vergelijkbaar met de vestiging in Breda

En een overzicht van de website van Ikea geeft deze informatie:

Nederland (12 woonwarenhuizen)
Amsterdam 1982 32 700
Duiven 1983 20 300
Barendrecht 2001 27 200
Breda 2003 26 000
Delft 1992 19 200
Eindhoven Son 1992 28 600
Groningen 1997 13 800
Haarlem 2005 29 300
Heerlen 1994 19 600
Hengelo 2002 23 200
Utrecht 1996 17 500
Sliedrecht 1978 14 600

Dus alleen Amsterdam en Haarlem zijn groter.

Overigens er zijn diversen plannen om bestaande vestigingen verder uit te bereiden, waaronder de vestiging van Utrecht.

LePoire
January 20th, 2006, 04:39 PM
Ik heb even lopen zoeken op inet en ik vond deze impressie van het pand:

http://www.halmos.nl/pics/project/11126125321515graf002_gevel.jpg

bron: http://www.halmos.nl/

Eric Offereins
January 20th, 2006, 09:16 PM
Niet verkeerd. :)

-SaM-
January 21st, 2006, 01:53 AM
Is deze IKEA de vervanger geworden van de Zwolse IKEA (waar ook plannen voor waren) ?

hooghoudt
January 21st, 2006, 11:23 AM
Hierbij wat info van een persbericht van de projectwebsite van Vathorst.

De Amersfoortse vestiging krijgt 29.000 m2 bruto vloeroppervlak (bvo). Ter vergelijking: dat is groter dan IKEA Utrecht, maar kleiner dan het filiaal Amsterdam. Het pand krijgt twee parkeerdekken onder het gebouw en er komen parkeerplaatsen op maaiveldniveau. (1000 parkeerplaatsen)
Het ontwerp van het gebouw van IKEA in Vathorst is vergelijkbaar met de vestiging in Breda

En een overzicht van de website van Ikea geeft deze informatie:

Nederland (12 woonwarenhuizen)
Amsterdam 1982 32 700
Duiven 1983 20 300
Barendrecht 2001 27 200
Breda 2003 26 000
Delft 1992 19 200
Eindhoven Son 1992 28 600
Groningen 1997 13 800
Haarlem 2005 29 300
Heerlen 1994 19 600
Hengelo 2002 23 200
Utrecht 1996 17 500
Sliedrecht 1978 14 600

Dus alleen Amsterdam en Haarlem zijn groter.

Overigens er zijn diversen plannen om bestaande vestigingen verder uit te bereiden, waaronder de vestiging van Utrecht.
De IKEA van Groningen is laatst vergroot. Het is nu de tweede IKEA van Nederland, na die van Amsterdam.

@-SaM- : ik denk dat die kansen wel kleiner zijn geworden, met de uitbreiding van Groningen en de forse nieuwbouw in Amersfoort. Misschien zit hier de Groningen-lobby wel achter....

Eric Offereins
January 22nd, 2006, 12:35 AM
Je vergeet de ;) smiley cker? Zwolle lijkt me groot zat om er een Ikea neer te zetten.

EuroMaster
January 22nd, 2006, 10:59 AM
Die van Eindhoven is ook uitgebreid, maar of dat eerst 28 000m^2 was of dat nu zo is, weet ik niet.

Die van Amersfoort ziet er goed uit (impressie) en is hetzelfde qua opbouw als die van Breda, ook vrij hoog gebouwd met parkeerdekken onder het filiaal.

Mr Sky
January 22nd, 2006, 06:07 PM
Je vergeet de ;) smiley cker? Zwolle lijkt me groot zat om er een Ikea neer te zetten.

Het gaat meer om de regio/ligging en de verbindingen. Op dat punt is het vele malen logischer om het in Amersfoort te bouwen dan in Zwolle, hier trekken ze gewoon meer klanten mee. Er zijn gewoon meer klanten in de regio Amersfoort.
En het ligt bij de kruising A1/A28, waardoor het goed bereikbaar is, want iedereen die naar IKEA gaat komt toch wel met de auto.

Keistad
February 13th, 2006, 05:28 PM
Het jaaroverzicht van het ontwikkelingsbedrijf Vathorst is uitgebracht.
Hier staan wat cijfertjes in die het vermelden waard zijn.

opgeleverde woningen in 2005 :1030 stuks ( :) goeie productie dit jaar)
totaal opgeleverde woningen t/m 2005: 2520 stuks
woningen in aanbouw :400 stuks
aantal bewoners : 6250

Er wordt ook vooruitgekeken naar belangrijke feiten in dit jaar:

in het voorjaar:
opening station vathorst
in de zomer:
opening IKEA
eerste paal nieuwe aansluiting Vathorst op de A28
in het najaar:
start bouw 1e fase hoofdwinkelcentrum.

Onlangs is ook bekend geworden dat het realiseren van een kunstijsbaan haalbaar geacht wordt. Deze zou dan mogelijk komen op het bedrijventerrein thv klaverblad Hoevelaken

-SaM-
February 13th, 2006, 06:15 PM
IKEA-Update,
(vanuit de auto)
http://img302.imageshack.us/img302/3629/ikeaafoort3gg.jpg
http://img492.imageshack.us/img492/7430/ikeaafoort7qr.jpg

Mr Sky
February 14th, 2006, 08:32 PM
WAT?!! Die IKEA gaat echt fokking snel! niet normaal.

Keistad
February 14th, 2006, 09:32 PM
Ja, ze hebben echt haast. Ik telde gisteren 5 hijskranen en een aantal hoogwerkers rond dit gebouw. Ook wordt er vaak op zaterdag gewerkt.

Keistad
February 21st, 2006, 11:31 PM
De opbouw van het pand is bijna voltooid. Er wordt nu volop gewerkt aan de gevel.Op div plaatsen begint deze van kleur te verschieten (het bekende blauw en geel). Hierbij een foto aan de zijde van de spoorlijn Amersfoort-Zwolle.
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5IKEA_18-2-06.JPG

Keistad
March 13th, 2006, 07:10 PM
De contouren van het Station worden zichtbaar.
De 3 liftschachten met opbouw zijn geplaatst en de overkapping op het 1e perron is in aanbouw (nog zonder spoor).

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Station_Vathorst_12-3-06_1.JPG
1e perron

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Station_Vathorst_12-3-06_2.JPG
Spoor richting Zwolle

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Station_Vathorst_12-3-06_3.JPG
Spoor richting Utrecht

Mr Sky
March 14th, 2006, 06:07 PM
wanneer zou dit station klaar zijn? in de zomer? want ik had iets meegekregen over het station en dat het in de zomer operationeel zou moeten zijn ofzoiets? weet iemand hier meer van?

Keistad
March 14th, 2006, 11:03 PM
Zie postnr 69 van deze thread

shayan
April 15th, 2006, 03:43 PM
wanneer is die fietsbrug nou eindelijk af tussen kattenbroek en Vathorst?

dennis7091
April 16th, 2006, 06:23 PM
De fietsbrug zou eind april af moeten zijn.

shayan
April 17th, 2006, 12:17 PM
ik snap die betonnen boog niet die aan de kattenbroek kant staat. waar is dat ding goed voor?

Keistad
April 17th, 2006, 12:50 PM
Er wordt hard gewerkt om het station eind mei gereed te hebben.
Zelfs op 1e paasdag wordt er aan het spoor gewerkt.
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Station_Vathorst_16-4-06_002.JPG

Ook het stationsplein vindt nu vorm te krijgen en de overkappingen van de 3 perrons.
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Station_Vathorst_16-4-06_001.JPG

Inmiddels zijn langs de A28 de voorbereidingen begonnen voor de aanleg van de afslag Vathorst/ Nijkerk-Zuid en kilometers lange geluidschermen. Zowel bij Nijkerk als bij Vathorst zijn grote hoeveelheden bomen gekapt en is er tijdelijk vrij uitzicht op de bouwacitiviteiten van Nijkerk en Vathorst. Hierbij is goed te zien dat Amersfoort en Nijkerk aan elkaar groeien.

Q.
April 17th, 2006, 01:10 PM
Hooglanderveen Central Station. :)
Er zit inderdaad volgens mij nog maar hooguit een kilometer tussen de buitenste bebouwingsgrenzen van Nijkerk en Amersfoort.

Keistad
April 17th, 2006, 01:14 PM
Ja, wordt Hooglanderveen toch nog een werelddorp

shayan
April 17th, 2006, 04:09 PM
haha ja onder amersfoort. Er hoeven nog maar 5000 huizen bij en nijkerk zit aan amersfoort (persoonlijk vind ik dat amersfoort naar baarn moeten groeien maarja).

Keistad
April 29th, 2006, 05:31 PM
Weer een nieuwtje voor het bedrijventerrein Vathorst.
Onlangs is begonnen met de bouw van een groot complex in de nabijheid van de nieuwe Ikea vestiging.
Hierin komt een vestiging van de bouwmarkt Karwei. Wat er verder komt is mij niet bekend.
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5IKea-Karwei_23-4-06.JPG

Ikea gaat open in augustus. Speciaal voor ikea is begonnen met een aanleg van een ontsluitingsweg langs de A1. Naast het viaduct van de Heideweg over de A1 wordt een onderdoorgang aangelegd.

Eric Offereins
April 30th, 2006, 03:56 PM
Ikea gaat open in augustus. Speciaal voor ikea is begonnen met een aanleg van een ontsluitingsweg langs de A1. Naast het viaduct van de Heideweg over de A1 wordt een onderdoorgang aangelegd.

Die weg lijkt me geen overbodige luxe. Ikea en Karwei zullen ongetwijfeld veel bezoekers trekken.

Fallus
May 2nd, 2006, 07:35 AM
De Ikea in Utrecht wordt waarschijnlijk ook uitgebreid en krijgt tussen de 30.000 en 35.000 m2. Waarschijnlijk de grootste dus.

Keistad
May 23rd, 2006, 09:46 PM
Weer een belangrijk moment voor de bereikbaarheid van Vathorst:
De website van Vathorst meldt het volgende:

Zaterdag 27 mei is het zover! Dan wordt het station Amersfoort Vathorst officieel door burgemeester A. van Vliet-Kuiper geopend. Rond de opening van het station zijn er allerlei festiviteiten voor bewoners van Vathorst. De officiele handeling vindt plaats rond 14.00 uur. De festiviteiten duren tot een uur of vier. Tot in de avond kunnen bewoners en andere belangstellenden gebruik maken van de trein die die dag tussen het centrum van de stad en Vathorst pendelt. Op zondag 28 mei gaat de dienstregeling in en stopt de trein twee keer per uur in Vathorst.

Apostle
May 24th, 2006, 08:51 AM
De Ikea in Utrecht wordt waarschijnlijk ook uitgebreid en krijgt tussen de 30.000 en 35.000 m2. Waarschijnlijk de grootste dus.
Waar willen ze dat doen? De ruimte daar is behoorlijk op...

Mr Sky
May 24th, 2006, 02:03 PM
^^idd, aan de ene kant zit de snelweg en aan alle andere kanten zit je al direct aan de straat.....of ze moeten er een etage op willen bouwen, maar dat zal vast niet kunnen.

Keistad
May 25th, 2006, 08:58 PM
en dan wordt station Vathorst geopend.
Het station ligt er nu gebruikersklaar bij.
De laatste week is er hard gewerkt aan het omleggen van de sporen , plaatsen lichtmasten, klokken, omroepinstallaties en stationsaanduidingen.

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Station_Vathorst_25-5-06_001.JPG
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Station_Vathorst_25-5-06_002.JPG

Keistad
July 11th, 2006, 10:51 PM
Het begint nu toch wel aardig op te schieten. (augustus opening)
Hierbij de 3 grote complexen in aanbouw op een rij.
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5bedrijventerrein_11-7-06.JPG
Voor deze bedrijven wordt langs de A1 een apparte ontsluitingsweg aangelegd. Achter Ikea aan de ander zijde van de spoorlijn Amersfoort - Zwolle is de plek waar mogelijk het te ontwikkelen tennistadion (http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=324002) komt.

Keistad
August 23rd, 2006, 07:47 PM
De belangrijkste publiektrekker voor het bedrijventerrein van Vathorst ; IKEA is vandaag geopend. :)
Vandaag bleef de verwachte verkeerschaos uit, waarschijnlijk als gevolg van een aantal getroffen maatregelen deze week, zoals het inzetten van pendelbussen vanaf Station Schothorst, inzet van verkeersregelaars en een oproep aan de Amersfoorters zoveel mogelijk op de fiets te komen, ook dit laatste was aardig gelukt aan de hoeveelheid gestalde fietsen te zien. Nu maar afwachten, hoe het in het komend weekend gaat.

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Ikea_23-8-06.JPG

Nog niet alle belettering is aangebracht op het gebouw.

Apostle
August 23rd, 2006, 07:49 PM
Het station is mooi geworden. :)

Fallus
August 24th, 2006, 12:25 AM
Het station is mooi geworden. :)
Komt aardig overeen met de nieuw te bouwen stations in Leidsche Rijn.
Ben A'foort trouwens een beetje aan het volgen de laatste tijd en het valt me op dat er behoorlijk veel en mooi gebouwd wordt. :runaway:

Keistad
September 3rd, 2006, 10:24 AM
Er wordt hard gewerkt (zelfs op zaterdag) aan het bouwrijp maken van hettrerein van het hoofdwinkelcentrum Vathorst.
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5winkelcentrum_vathorst_2-09-06.JPG

De bouw van de eerste fase start in het 4e kwartaal en daarbij gaat het om 7500m2 oppervlak en 166 appartementen.
De eerste huurder van de winkels is ook al bekend en dat is AH.
De vijf losse bouwblokken van de eerste fase van het winkelcentrum zijn ontworpen door 3 verschillende architectenbureau’s: Attika Architecten uit Amsterdam, Blue Architects uit Amsterdam en Jo Crepain Architecten uit Antwerpen.

Het totaal heeft een oppervlak van 18.000m2 (winkels, kleine kantoren, horeaca, bibiotheek en gezondheidscentrum.)

Het complex heeft geen echt hoogbouw (max 3-6 lagen) tbv appartementen boven winkels. Het geheel heeft het karakter van een winkelstraat in een oude binnenstad.
Het is te hopen dat ze de sfeer van zo'n winkelstraat ook kunnen creeren in zo'n nieuw complex.

De Onwikkelaar is Bouwfonds MAB Ontwikkeling.

Afoort
September 10th, 2006, 05:02 AM
Eindelijk wordt er nu gewerkt aan centrum vathorst.
Ben wel benieuwd weet er al iemand welke winkels er daar
zullen vestigen.?

en zou de winkelcentrum groter worden dan winkelcentrum Emiclear ?

Keistad
September 10th, 2006, 10:19 AM
Welkom op het Forum Afoort.
Welke winkels er komen is nog niet bekend, behalve AH. Dit wordt meestal pas bekend gemaakt als de huurcontracten rond zijn.
Ik denk dat beide winkelcentrums gelijkwaardig zullen zijn. Ik heb geen getallen van Emiclaer in Kattenbroek. Wel is deze week bekend geworden dat het nieuwe college van B&W geen bezwaar meer heeft tegen de uitbreiding van Emiclaer. Over 2 jaar zal hier aan begonnen worden en zal dit winkelcentrum met 1/3 deel van het huidige oppervlak uitgebreid worden.

Keistad
October 3rd, 2006, 06:31 PM
Gisteren zijn de werkzaamheden voor de nieuwe aansluiting Amersfoort Vathorst/Nijkerk Corlaer officieel gestart.
Op de A28 is het nodige grondwerk al zichtbaar.
Het werk moet in 2008 voltooid zijn.

De projectsite www.vathorst.com meldt ook nog het volgende:
De nieuwe aansluiting van Vathorst en Corlaer op de A28 is een gezamenlijk project van de gemeente Amersfoort, de gemeente Nijkerk en Rijkswaterstaat. Het werk wordt uitgevoerd door de Combinatie Volker Wessels Vathorst/Corlaer. Behalve de aansluiting op de A28 bestaat het werk voor de aannemer nog uit een tweede klus. Tussen de tunnel bij de Van Tuyllstraat in Hooglanderveen en het klaverblad Hoevelaken komt een nieuwe tunnel onder de A28 voor auto’s en fietsers, die uitkomt op de Nijkerkerstraat en aansluit op de randboulevard Vathorst. Met de komst van deze tunnel kan het verkeer straks op drie manieren Vathorst in en uit.

Keistad
October 14th, 2006, 03:53 PM
De bouw van het nieuwe hoofdkantoor en magazijnen van The Phone House is nu in volle gang. Het is een echte A1-zichtlocatie. Het is het eerste project wat in de geluidswal van de A1 gebouwd wordt. (14-10-06)
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Phone_House_14-10-06.JPG

Het is niet een hoogbouwproject (3 kantoorlagen + onderliggende magazijn) maar wel een bijzonder ontwerp van VDH- Archtecten uit Ede. Op de site van de bouwer Heilijgers is een plaatje te zien.:
http://www.bam.nl/baminternet/baminternet/portalen/Heilijgers/modules/nieuws_v2/kantoren/phonehouseamersfoort/The-Phone-House-(1).jpg

Iets verderop staat nog zo'n soort gebouw gepland ,deze wordt nu te huur aangeboden.
http://search.propertynl.com/storage/C0A899CADA814DFE8A26D4AE30C2A3FB/724A049FA4C647229BD2424A2FFDAF26/Web/fotoimpressie%20Euroweg.jpg

Er zitten nog 6 van dergelijke projecten in de plannning

-SaM-
October 14th, 2006, 10:16 PM
Komen er nog een beetje betaalbare koopwoningen/appartementen te staan in Vathorst (130000-150000 Euro)?

Keistad
October 15th, 2006, 12:17 AM
Was je van plan hier te gaan wonen Sam ? Ik denk niet dat er goedkope huizen aangeboden worden. Je kunt dit opzoeken op de projectsite van Vathorst http://www.vathorst.com/.onder woningaanbod. Het laagste wat nu aangeboden wordt ligt op 154.000 euro voor een appartement in het complex Bascule. De grondprijzen in Vathorst liggen hoog door de kostbare infrastructuur (aansluiting op snelwegen en spoorkruisingen.) De woningprijzen in Amersfoort zijn sowieso aan de hoge kant.

-SaM-
October 16th, 2006, 11:24 AM
Ik wil inderdaad in Amersfoort komen wonen, maar ben aan het orieenteren waar ik Wil wonen in Amersfoort. Wie kan mij wat wijken opnoemen waar ik niet moet gaan wonen (qua, leefbaarheid, veiligheid, woongenot.)

Mr Sky
October 16th, 2006, 02:34 PM
Liendert niet gaan wonen, is zeg maar het ghetto van Afoort. Ligt er ook aan WAAR je graag wil gaan wonen, dichtbij het centrum, of wil je perse in nieuwbouw of appartement? En je budget natuurlijk;) maar ik begrijp al dat je naar een starterswoning zoekt of iig iets in die prijsklasse?

dennis7091
October 16th, 2006, 04:25 PM
Nou, Liendert valt nog wel mee eerlijk gezegd, sommige delen zijn heus nog niet zo erg hoor. Soesterkwartier, kruiskamp en schuilenburg, dat vind ik wel wat erger dan Liendert.

shayan
October 16th, 2006, 04:43 PM
Ik woon zelf in Kattenbroek, best wel aan te raden, maar ik denk dat je voor jou budjet hier niks zult vinden,,, je komt dan toch bij Liendert ofzo uit...

-SaM-
October 16th, 2006, 09:27 PM
Het liefst zou ik in nieuwbouw willen wonen, maar de koopprijzen liggen te hoog. Ik wil wel een appartement. Dus ik kan het beste de wijken rondom de binnenstad mijden. "Hoe Ghetto" is de wijk Liendert... (of andere slechte wijken)?En ik wil binnen een half uur op de fiets op centraal station zijn.

shayan
October 19th, 2006, 08:31 PM
www.funda.nl ;) kijk daar anders even op :)

Eric Offereins
October 20th, 2006, 08:47 PM
Of check deze link

http://skyscrapercity.com/showthread.php?t=390578

Keistad
October 26th, 2006, 11:27 PM
Gisteren is de nieuwe vestiging van Karwei geopend
Het gebouw ligt direct naast Ikea.
De uitstraling van dit gebouw valt zwaar tegen. Er zouden vooral gebouwen komen op dit terrein waarbij de architectuur van de gebouwen bijzonder aandacht zou krijgen.
De voorzijde valt nog mee :uh: , maar de achterzijde is gewoon een lelijke blokkendoos.>(
De binnenkant van de winkel ziet er wel goed uit.
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Karwei_26-10-06.JPG

Hieronder nog een foto van de vorderingen van The Phone House
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Phone_House_26-10-06.JPG

dennis7091
October 27th, 2006, 11:27 PM
Ja, de karwei zie er niet uit aan de achterkant.
Jammer genoeg bouwen ze hier niet wat hoge gebouwen, al was het minimaal net zo hoog als op de brand, dat zou ik wel mooi hebben gevonden.

Keistad
October 28th, 2006, 09:41 AM
De economie trekt duidelijk aan. Het aantal bedrijven wat weer durft te investeren groeit. Na een moeizame start is inmiddels eenderde van het 30ha gote bedrijventerrein verkocht.
Vandaag meldt het AD dat Extron Europe (audio-visuele apparatuur) zijn verkoop- en distributiekantoor verhuisd van De Hoef naar een nog te bouwen groter pand in Vathorst. Dit wordt gebouwd aan de oostzijde van de spoorlijn Amersfoort-Zwolle.
Aan de anderzijde van de A28 aan de zijde van Hoevelaken wordt binnenkort gestart met de bouw van een van de grootste autohandelsbedrijven in ons land; Jonker uit Hoevelaken op het bedrijventerrein De Wieken- Vinkenhoef.
Het klaverblad Hoevelaken is straks helemaal omringd met bedrijventerreinen

Mr Sky
October 28th, 2006, 06:41 PM
Lekker met al dat verkeer dan......:P

Eric Offereins
October 29th, 2006, 06:11 PM
Update vandaag :cheers: :

http://img258.imageshack.us/img258/310/pict0030vg5.jpg

http://img258.imageshack.us/img258/4538/pict0031dt4.jpg

http://img129.imageshack.us/img129/8996/pict0032tx0.jpg

http://img129.imageshack.us/img129/6299/pict0033sp5.jpg

Keistad
October 29th, 2006, 09:48 PM
Eric, je had deze post beter kunnen plaatsen in de Thread van de Foortse Brug.:wink2:
http://skyscrapercity.com/showthread.php?t=274192&page=2
Maar ja, dit is ook Vathorst, dus het kan wel.

Keistad
November 2nd, 2006, 10:14 AM
De kans dat Vathorst na 2015 verder uitgebreid wordt is nu een stuk groter geworden. In de plannen van de NV Utrecht zijn 3000 woningen en uitbreiding van het bedrijventerrein opgenomen Het gaat om een stuk grond ten noorden van de vuilstortplaat van Smink. Dit betekent dat het totaal aantal woningen in Vathorst 14.000 woningen zal gaan tellen en Amersfoort doorgroeit van 140.000 inwoner nu naar zo'n 165.000 inwoners na voltooing van de hele wijk.

Mr Sky
November 2nd, 2006, 10:47 AM
ben benieuwd of de gemeente dat ook ziet zitten, want die vonden het zo wel goed dacht ik en hadden geen zin in nog meer woningen(uit eerdere uitbreidingsplannen van de NV).

Keistad
November 2nd, 2006, 12:43 PM
Het gemeentebestuur had al plannen voor 2000 woningen om de kosten te dekken van het afkopen van de baggerstort van Smink. In de gemeenteraad zal het nog wel de nodige discussie opleveren, maar de Gemeente Amersfoort maakt zelf deel uit van de NV Utrecht.

Mr Sky
November 2nd, 2006, 04:48 PM
^^heb je gelijk in ja, samen met Utrecht(provincie en gemeente?) en de gemeente Hilversum dacht ik.

Keistad
November 15th, 2006, 07:48 PM
Goed nieuws voor de sportliefhebbers in de regio
De realisatie van een IJsbaan is weer een stap dichterbij nu de Gemeenteraad nog eens 1,5 miljoen beschikbaar heeft gesteld voor dit doel. :banana:
Er was al 1,5 miljoen eerder gereserveerd. Totaal is zo'n 9 tot 13 miljoen nodig.
Al eerder was bedacht om dit te combineren met een zwembad, wat veel energie kan besparen. Ook is er nog een projectontwikkelaar die interesse heeft om er een groot sportcomplex van te maken met klimhal, bowlingbanen ed met een Hotel. Ik ben benieuwd. 2008 wordt genoemd voor de realisatie van de IJsbaan (lijkt mij erg optimistisch).

the runner
December 20th, 2006, 07:28 PM
2006-12 BAM deze maandNieuwbouw in het nieuwe jaar

dinsdag 19 december 2006 - Koninklijke BAM Groep nv, Bunnik

BAM Utiliteitsbouw start op de eerste werkdag in het nieuwe jaar met de bouw van een nieuw hoofdkantoor voor industrieel automatiseerder Yokogawa Europe voor 600 medewerkers.

De bouw zal zeventien maanden duren. De aanneemsom bedraagt ruim 18 miljoen euro.

Mr Sky
December 21st, 2006, 12:17 AM
^^tja, dat past vast niet meer in dat pand waar ze nu zitten, goed nieuws iig.:)

Keistad
January 16th, 2007, 12:43 AM
Het 1e geluidswalproject (de hoofdvestiging van The Phonehouse) heeft zijn hoogste punt bereikt.

Voorzijde:
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Phone_House_14-1-07_1_.JPG

Achterzijde langs de A1:
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Phone_House_14-1-07_2_.JPG

Keistad
January 17th, 2007, 01:36 AM
BAM Utiliteitsbouw start op de eerste werkdag in het nieuwe jaar met de bouw van een nieuw hoofdkantoor voor industrieel automatiseerder Yokogawa Europe voor 600 medewerkers.


Ze zijn inderdaad begonnen.
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Yokagawa_14-1-07.JPG

De bouwplaats ligt direct naast de afslag Amersfoort- Noord langs de A1, bij de toegang tot Vathorst

Mr Sky
January 17th, 2007, 09:14 AM
^^Ja, ik herken het aan die lelijke mint-groene-eigenlijk-jaren80-woningen die je tegemoet rijdt als je die afslag neemt.....

supercees
January 17th, 2007, 04:41 PM
De Foortse brug wordt best een aardig groot project... niet helemaal mijn smaak, maar nog altijd 10 keer beter dan 10 keer hetzelfde saaie VINEX huizenrijtje..

Crusher
January 17th, 2007, 08:13 PM
He gave update van Yokogawa....Werk zelf voor yokogawa

shayan
January 21st, 2007, 05:47 PM
ze zijn al begonnen met palen slaan...

Keistad
February 2nd, 2007, 08:08 PM
De kans dat Vathorst na 2015 verder uitgebreid wordt is nu een stuk groter geworden. In de plannen van de NV Utrecht zijn 3000 woningen en uitbreiding van het bedrijventerrein opgenomen Het gaat om een stuk grond ten noorden van de vuilstortplaat van Smink. Dit betekent dat het totaal aantal woningen in Vathorst 14.000 woningen zal gaan tellen en Amersfoort doorgroeit van 140.000 inwoner nu naar zo'n 165.000 inwoners na voltooing van de hele wijk.

Afgelopen week heeft de gemeenteraad er mee ingestemd, dat er gebouwd gaat worden in Vathorst-West om de afkoop van de baggerstort te financieren. Wel komt er onderzoek over deze hele affaire.
Over de aantallen woningen is men het nog niet eens, maar voorlopig wordt er gesproken over 2500 woningen.

Keistad
February 17th, 2007, 09:07 PM
Een plaatje op het bouwbord. Het wordt vrij groot complex, maar niet erg hoog.

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Yokogawa_17-2-07.JPG

Eric Offereins
February 17th, 2007, 10:19 PM
Tja, daar word ik nou niet echt warm of koud van :no:

Apostle
February 18th, 2007, 12:32 PM
Nee, idd, zoveel m2 en dan in zo'n laag gebouw gestopt, zonde!

Keistad
February 18th, 2007, 01:28 PM
Dat is zeker jammer.
Hier nog wat cijfers van het gebouw, waaruit blijkt dat dit geen klein complex is, maar er wel zo uit ziet:
oppervlakte: 23.000 m2 (11.500 m2 Kantoor)
afmetingen 75 x 150 meter
hoogte: 15 meter
hoogte atrium: 21 meter
capaciteit parkeerlaag : 450 auto's
gereed: zomer 2008

vinman
February 18th, 2007, 01:34 PM
Met die uitbereiding boven de vuilstort heb ik mijn bedenkingen. Dan krijg het idee van, 'er kan nog wel een plakje woningbouw er aangeplakt worden'. Straks groeit Amersfoort nog vast aan Bunschoten/Spakenburg, wat naar mijn idee niet echt de bedoeling moet zijn.

Mr Sky
February 19th, 2007, 01:29 PM
^^wees gerust, er zit nog zat polderlandschap tussen, dat is niet zo maar dichtgegroeid en dat zal ook niet gebeuren.

shayan
February 21st, 2007, 08:47 PM
ja jezus,,, als je in Bunschoten werkt dat weet je dat je 5 km polder tussen nieuwland en Bunschoten heb zitten,,, dus wees maar niet bang Overigens is dat romantische beeld van iedereen over die dorpens een beetje misplaatst... Vooral als je Polynorm daar ziet,,,

Keistad
April 2nd, 2007, 10:40 PM
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Yokogawa_2-4-07.JPG

Keistad
April 10th, 2007, 05:51 PM
De bouw van 3e verkeersontsluiting gaat in augustus van start.
Het betreft hier een tunnel onder de A28, dus een vrij omvangrijk project.
De website van Vathorst meldt het volgende:

Woensdag 4 april 2007 - Met de komst van een nieuwe tunnel onder de snelweg A28 naar de Nijkerkerstraat krijgt het verkeer van en naar Vathorst er een derde verkeersontsluiting bij. Hierdoor kan in de toekomst het steeds maar toenemende verkeer beter en sneller afgewikkeld worden. De nieuwe tunnel komt tussen de huidige tunnel Van Tuyllstraat en het knooppunt Hoevelaken te liggen en verbindt de rondweg van Vathorst met de Nijkerkerstraat.
Om de aanleg van de tunnel mogelijk te maken moet het geldende bestemmingsplan gewijzigd worden. Die wijziging is ook nodig om de Nijkerkerstraat aan de nieuwe situatie aan te passen. Voor de procedure die daarvoor gestart moet worden is een beslissing van de gemeenteraad nodig.

Drie hoofdontsluitingen

Met de komst van de nieuwe tunnel heeft Vathorst straks drie hoofdontsluitingen. De andere twee zijn de nieuwe aansluiting op de snelweg A28 en de reeds bestaande aansluiting op de A1. Samen zorgen ze voor een betere doorstroming van het verkeer en gaan ze sluipverkeer door het dorp Hooglanderveen tegen. Wanneer alles volgens planning verloopt, kunnen de werkzaamheden voor de bouw van de nieuwe tunnel in augustus starten en kan de tunnel eind 2009 opengesteld worden voor het verkeer. Wanneer de nieuwe tunnel onder de A28 open gaat, krijgt de tunnel in de Van Tuyllstraat een nieuwe functie. Die is straks alleen bedoeld voor het openbaar vervoer en de fiets. De tunnel Van Tuyllstraat krijgt geen directe verbinding met de rondweg Vathorst.

De reconstructie van de Nijkerkerstraat houdt onder meer in dat aan de zijde van Hoevelaken een parallelweg van 4.5 meter breed komt voor fiets- en bestemmingsverkeer.

kuikentje
April 12th, 2007, 09:46 PM
Een tunnel bouwen onder de A28 door, dat is inderdaad een aardige opgave.

Ik denk dat men een aardige diepte zal hanteren voor de tunnel.
Ben benieuwd!

Crusher
April 18th, 2007, 09:36 AM
op de site van MAB gevonden

http://propertydevelopmentbtb.bouwfonds.com/GetImage.aspx?image=/documents/a5f8a25a-397e-402a-97c8-e50854035284/winkelcentrum.jpg&size=270

Keistad
April 21st, 2007, 07:55 PM
De projectwebsite van vathorst meldt het volgende:
Woensdag 18 april 2007 - Wethouder Mirjam van ‘t Veld geeft op woensdag 25 april 2007 het startsein voor de bouw van de eerste fase van het winkelcentrum van Vathorst te Amersfoort. Deze officiële handeling wordt gevolgd door een feestelijke bijeenkomst voor genodigden en bewoners van Vathorst. De ontwikkeling en bouw van het winkelcentrum van Vathorst is in handen van Bouwfonds MAB Ontwikkeling uit Den Haag. Bouwfonds werkt hierbij nauw samen met de Gemeente Amersfoort en het Ontwikkelingsbedrijf Vathorst.
Wanneer Vathorst af is telt de wijk zo'n 30.000 inwoners. Het hoofdwinkelcentrum is straks niet alleen een plek waar bewoners winkelen en hun dagelijkse boodschappen doen. Het wordt een centrum waar maatschappelijke en culturele voorzieningen komen, zoals de bibliotheek, een gezondheidscentrum en een middelbare school. Daarnaast worden aanvullende voorzieningen zoals kleinschalige kantoren en horecagelegenheden in dit nieuwe centrum geïntegreerd. Het totale plan bestaat uit ruim 18.000 m² winkels, circa 266 appartementen en een parkeergarage.
De eerste fase van het winkelcentrum bestaat uit circa 8.000 m² winkels, voorzieningen en horeca. Naast de Albert Heijn supermarkt komen er in deze fase vooral winkels die de consument voorzien in hun dagelijkse levensbehoefte. Daarnaast zullen enkele winkels worden toegevoegd die de inwoners van Vathorst weten te verleiden tot niet-dagelijkse aankopen, zoals kleding en boeken. Stable International begeleidt namens Bouwfonds MAB de verhuur.
Naast de winkels worden in de eerste fase circa 166 appartementen gerealiseerd. Bovendien komen er circa 485 parkeerplaatsen op maaiveld. De vijf losse bouwblokken van de eerste fase van het winkelcentrum zijn ontworpen door 3 verschillende architectenbureaus: Attika Architecten uit Amsterdam, Blue Architects uit Amsterdam en Jo Crepain Architecten uit Antwerpen.
Naar verwachting openen de eerste winkels eind 2008 hun deuren. Daarna start vervolgens de bouw van de tweede fase van het winkelcentrum. Uiteindelijk komen er in het winkelcentrum maximaal drie supermarkten. Het totale winkelcentrum zal in eigendom worden genomen door Fortis Vastgoed beleggingen.

Het te bouwen winkelcentrum ligt vlakbij het station Vathorst:
Hieronder een plaatje van vandaag; gereed voor de start:
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5WKC_vathorst_21-4-07.JPG

Apostle
April 22nd, 2007, 11:12 AM
Flinke zandvlakte!

dommeltje
May 20th, 2007, 11:12 PM
Stad wil weidegebied Vathorst West volbouwen
Door LEO DE VRIES
AMERSFOORT - De Amersfoortse vinexwijk Vathorst wordt veel groter dan oorspronkelijk bedoeld. In plaats van 11.000 woningen, staan er straks mogelijk 15.000 huizen of meer.

http://www.ad.nl/multimedia/archive/00093/BUFFER_93344b.jpg
+ afbeelding vergroten Oprukkende nieuwbouw (Vathorst). ARCHIEFFOTO MARCO HOFSTE
De belangrijkste politieke fracties in de Amersfoortse gemeenteraad zijn wel te porren voor het volbouwen van het weidegebied Vathorst West. Met de forse winst kunnen dan ’andere leuke dingen’ gedaan worden in de stad.

Zo wordt al gedacht aan een financiële injectie voor het Heiligenbergerbeekdal, dat geconfronteerd dreigt te worden met de bouw van ruim driehonderd woningen na het vertrek van het ziekenhuis.

Amersfoort nam eerder al het besluit om te gaan bouwen in Vathorst West. Om een afkoopsom aan afvalverwerker Smink te kunnen betalen, en nog wat geld over te houden voor de natuur in Vathorst Noord, wil de gemeenteraad hier ongeveer 2200 huizen laten bouwen.

Nu vinden steeds meer politieke fracties dat er veel meer huizen neergezet kunnen worden. Fractievoorzitter Barendregt van Jouw Amersfoort (JA) sprak vorige week zelfs van 5000 tot 6000 woningen in Vathorst West.

Eerder liet GroenLinks al weten voorstander te zijn van een sterke ’verstedelijking’ van het weidegebied.

Nu blijkt dat ook grote fracties als de PvdA en CDA het niet erg vinden als Vathorst West de nieuwe ’melkkoe’ van Amersfoort wordt.

,,In Amersfoort is het vechten om de vierkante meters,’’ zegt woordvoerder Van Muilekom van de PvdA. ,,Laten we het gebied daarom optimaal bebouwen.’’

Ook het CDA zegt voorstander te zijn van een ’brede ontwikkeling’ van het gebied. De VVD wil wachten op een ’visie’ van de nog aan te stellen stadsarchitect, maar fractievoorzitter Cooijmans sluit niet uit dat haar partij op termijn ook voor grootschalige bouw stemt.

rebellenclub
May 20th, 2007, 11:17 PM
^^ Goed nieuws voor Amersfoort.

Bazs
May 21st, 2007, 01:12 PM
Dus het word nog voller in Vathorst? Het is al zo groot en dan komen er nog meer huizen!

Reed trouwens zaterdag nog door vathorst, een groot deel is al bebouwd en dan kom je een straat uit en dan zie je een groot bouwterein met in de achtergrond weer huizen die af zijn. Wel raar hoe ze alles bouwen en niet netjes van voor naar achteren.

Mr Sky
May 21st, 2007, 03:28 PM
^^idd, het wordt dan straks echt verdwalen in Vathorst;)
Maar als Vathorst-West ook helemaal dichtgebouwd wordt is er echt geen ruimte meer binnen de Amersfoortse gemeentegrenzen om uit te breiden. Annexatie, grootschalige binnenstedelijke vernieuwing of gewoon bouwstop zijn dan de enige opties.

Keistad
May 22nd, 2007, 10:44 PM
Laten we maar even afwachten of dit een levensvatbaar plan is. In het AD van vandaag wordt gemeld, dat zo'n beetje alle actiegroepen zich alweer gemeld hebben om bezwaren in te dienen tegen deze plannen.
Een nadeel vind ik van deze locatie dat er geen spoorlijn in de buurt ligt. Het is toch weer een paar kilometer verwijderd van Station Vathorst of komt dan een mogelijk aftakking van het spoor (oud plan), maar dan als tramlijn/lightrail weer in beeld met een verbinding naar Bunschoten/Spakenburg evt verlengd naar Almere? Het zal wel een te dure oplossing zijn.

Als Amersfoort toch wil bouwen is eigenlijk de locatie Stoutenburg bij Hoevelaken een beter alternatief, waarbij het reeds geplande station Hoevelaken een goede openbaar vervoer verbinding kan bieden via de Valleilijn.

shayan
May 23rd, 2007, 04:14 PM
Duur maar ow zo handig... Ik zou het niet erg vinden een lijn van Amersfoort naar Almere met als tussen station Bunschoten/SPakenburg. Een andere locatie van het Vathorst station was toch wel een betere optie geweest.

Mr Sky
May 24th, 2007, 01:15 PM
Laten we maar even afwachten of dit een levensvatbaar plan is. In het AD van vandaag wordt gemeld, dat zo'n beetje alle actiegroepen zich alweer gemeld hebben om bezwaren in te dienen tegen deze plannen.
Een nadeel vind ik van deze locatie dat er geen spoorlijn in de buurt ligt. Het is toch weer een paar kilometer verwijderd van Station Vathorst of komt dan een mogelijk aftakking van het spoor (oud plan), maar dan als tramlijn/lightrail weer in beeld met een verbinding naar Bunschoten/Spakenburg evt verlengd naar Almere? Het zal wel een te dure oplossing zijn.

Als Amersfoort toch wil bouwen is eigenlijk de locatie Stoutenburg bij Hoevelaken een beter alternatief, waarbij het reeds geplande station Hoevelaken een goede openbaar vervoer verbinding kan bieden via de Valleilijn.

Dat is een tamelijk klein gebied toch? ik weet niet of ze daar die woningen kwijt kunnen en eerlijk gezegd denk ik dat de protesten daar er niet minder om zullen zijn dan Vathorst-West.

Keistad
June 9th, 2007, 11:40 PM
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5WKC_Vathorst_7-6-07_1-med.JPG

De activiteit neemt toe op het bouwterrein; Inmiddels is er ook een mobiele kraan verschenen.


http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_7-6-07_02-med.JPG

Het plaatje op het geplaatste projectinfo bord laat zien dat het wat weg heeft van een oude binnenstad en niet een strak winkelcentrum met rechte bouwblokken. Opvallend is ook dat parkeren voor de deur weer mogelijk wordt.

Apostle
June 10th, 2007, 10:15 AM
Parkeren voor de deur vind ik jammer, verder denk ik dat dit wel een leuk gebiedje wordt. Heb jij een kaartje van Vathorst waarop je aan kan geven waar dit komt?

CborG
June 10th, 2007, 11:25 AM
Vanaf de A28 had je een mooi uitzicht over de bouwwerkzaamheden, totdat ze er een 8 meter hoge bruine geluidswal plaatsten. Straks valt er vanaf de weg nog maar weinig te zien en is het rijden tussen twee muurtjes...

xlchris
June 10th, 2007, 11:38 AM
Wordt een mooi winkelcentrum.

Apostle
June 10th, 2007, 12:20 PM
CBorG:

Ja, dat vind ik ook altijd jammer, vanuit de auto en de trein wordt Nederland steeds saaier.

Bazs
June 11th, 2007, 12:57 PM
Die grote muur verpest het echt, zag hem vorige week richting Zwolle, echt zo hoog en je ziet niets meer wat er achter staat en dan ook nog zo'n lompe benzine station er tussen waardoor er zo'n rare bocht in zit :ohno: Dezelfde geluids wallen staan bij het Soesterkwartier ook, die zijn met groene planten opgefleurt, word dat hier ook gedaan?

xlchris
June 14th, 2007, 01:20 PM
Ik ben al de hele tijd naar een site aan het zoeken van het winkelcentrum of waar plaatjes opstaan, ik had er laatst een met de architect maar ik kan hem niet meer vinden. Kan iemand die hier meby posten?

Keistad
June 14th, 2007, 06:04 PM
Tot nu toe heb ik niet veel plaatjes kunnen vinden en daarom heb ik hierboven maar een foto geplaatst van het projectbord.
Op de site van Atikka Architecten (http://www.attika.nl/index_projecten.html)is wel wat te vinden (masterplan centrum Vathorst en openbare ruimt Vathorst.)
@ Apostle Er zit ook een maquette overzicht waaruit de lokatie blijkt; op de voorgrond is station Vathorst zichtbaar met de tunnel.
http://www.attika.nl/upload_images/maquettefoto.jpg
Het wordt daar echt een centrum gebied. Aan de andere kant van de hoofdweg wordt het project De Foortse Brug gebouwd.

Keistad
June 22nd, 2007, 11:10 PM
Het 1e geluidswal project langs de A1 nadert zijn voltooing.
Het pand met een vloeroppervlak van 6200m2 wordt 1 juli opgeleverd.
Op de begane grond zijn de magazijnen gesitueerd en daarboven de kantoren met 3 verdiepingen.

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5The_Phonehouse_19-6-07_002-med.JPG
gezien vanaf de zijde van de A1 thv de afslag Amersfoort-Noord.
(een echte A1- locatie)

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5The_Phonehouse_19-6-07_001.JPG
De andere zijde met de magazijnen.

Keistad
June 23rd, 2007, 11:13 PM
Er wordt staag doorgebouwd aan dit grote lage complex.
De parkeerlaag heeft een dak en de begane grond is in aanbouw.
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Yokokgawa_19-6-07.JPG

RR1991
June 24th, 2007, 08:27 PM
Ik loop er niet echt warm van, waar ze in Amersfoort mee bezig zijn. Veel laagbouw en buitengebieden opslokken. Zonde van de natuur zulke bebouwing? Verder zitten er natuurlijk wel leuke projecten bij, maar die enorm uitgestrekte vinex-wijken kan ik echt niet waarderen.. :(

Apostle
June 25th, 2007, 12:02 AM
Tja, de meeste mensen willen nu eenmaal een huisje met tuintje....

EuroMaster
June 25th, 2007, 09:41 AM
Ik vind de koers van Amersfoort ook walgelijk om dezelfde redenen. :(

Mr Sky
June 25th, 2007, 05:08 PM
Ik vind de koers van Amersfoort ook walgelijk om dezelfde redenen. :(

Amersfoort wordt deze VINEX-wijken dus wel opgelegd en de Provincie wil dat afoort nu nog voor meer huizenbouw zorgt in de provincie(opvang bouwopgave). Die uitgestrektheid is dan ook onvermijdelijk, weet niet of jij een beter idee hebt...

EuroMaster
June 25th, 2007, 05:50 PM
Misschien is Amersfoort ook niets aan te rekenen omdat het van hogeraf zo bepaald wordt.

Ik heb inderdaad een beter idee (al zeg ik het zelf). Ik zou er voor kiezen om in dorpen alleen voor eigen behoefte te bouwen. Verder zou ik het zoeken in deels verdichten binnen de stadsgrenzen, waar mogelijk een accent gelegd op het centrum. Dit in combinatie met kleinschalig aan de rand bouwen van bestaande agglomeraties, rekening houdens met 'groene vingers' naar de stad en de landschappelijke waarde. Woningbouw in het bestaande landschap inpassen.

Een combinatie van deze wijzen zouden een zelfde doel kunnen bereiken en in mijn ogen een beter kwalitatief resultaat bereiken. Ik sta niet zo achter de massale vorm van bouwen in die zin dat woningen niet meer op maat zijn gemaakt. Uiteraard is deze manier van plannen lekker gemakkelijk en zijn de targets (woningnood snel opgelost op korte termijn) snel gehaald. Ik kijk liever naar wat mensen op de lange termijn willen. Persoonlijk zou ik niet in zo'n stedelijk aanhangsel willen wonen als ik de keuze had. Daar zit meteen het probleem, want er is wel degelijk vraag, maar zei hebben niet altijd veel keuze.

Verder moeten polders moeten het vaak als eerste ontgelden, terwijl ik geloof dat deze groene landschappen net zo goed waardevol zijn. Wel moeten deze toegankelijker worden gemaakt, zou het een recreatieve bestemming krijgen.

Keistad
June 25th, 2007, 07:55 PM
Amersfoort heeft inderdaad een enorme bouwopgave voor zijn kiezen gekregen. Dit is begonnen met de groeistadstatus in het begin van de jaren 80 met de bouw van de wijk Schothorst- Noord en Zielhorst, vervolgens Kattenbroek samen goed voor ruim 10.000 woningen. Daarna de Vinexwijk Nieuwland (5000 woningen) en nu Vinex locatie Vathorst (11.000 woningen) met een uitbreiding Vathorst-west met waarschijnlijk minimaal 3000 woningen.
Dit resulteert dat in deze periode het inwoneraantal zal verdubbelen van 80.000 in de begin jaren 80 tot 160.000 in 2012 en daarna mogelijk nog iets verder groeit met de realisatie van Vathorst West.
Dit kan niet anders dat er dan een uitgestrekte de stad ontstaat, waarbij het centrum ook nog eens niet meer centraal ligt omdat er alleen naar het noorden gebouwd kon worden.

Wat betreft de saaiheid van dit soort nieuwbouwijken is Amersfoort wel de trendsetter geweest met de bouw van de wijk Kattenbroek (ontwerp van Ashok Bahlotra) om dit te doorbreken.
Hierbij kwam een einde aan de saaie rijtjeshuizen met schuinekap die in elke wijk hetzelfde leek.

Het is nu eenmaal een feit dat de meeste mensen zich gelukkig voelen in een huis met tuintje. Dit is ook de reden dat appartementen in Amersfoort niet zo aanslaan. Bovendien is het niet te vergelijken als een de situatie als een stad als in Rotterdam, waar de aanwezigheid van rivieren en havens zorgen voor fantatische uitzicht vanuit de woontorens.
Maar er hadden toch wel wat meer woontorens in de wijken mogen komen, juist ook om als herkenningspunt te dienen in deze uitgestrekte woonwijken.
Overigens de polders ten noorden van de wijk Vathorst worden gespaard en worden deze groengebieden beperkt toegankelijk gemaakt.

Keistad
July 8th, 2007, 05:41 PM
De eerste muurtjes zijn zichtbaar

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5WKC_Vathorst_8-7-07.JPG

ChrisZwolle
July 8th, 2007, 05:54 PM
Nice. Leuk om mee te maken zo'n bouw. Ik woon zelf ook in een Vinexwijk.

-Koen-
July 9th, 2007, 09:17 PM
Vathorst heeft best een flink aantal leuke woningen, valt me altijd op als ik er met de trein doorheen zoef!

EuroMaster
July 12th, 2007, 06:51 PM
Het is nu eenmaal een feit dat de meeste mensen zich gelukkig voelen in een huis met tuintje. Dit is ook de reden dat appartementen in Amersfoort niet zo aanslaan. Bovendien is het niet te vergelijken als een de situatie als een stad als in Rotterdam, waar de aanwezigheid van rivieren en havens zorgen voor fantatische uitzicht vanuit de woontorens.
Maar er hadden toch wel wat meer woontorens in de wijken mogen komen, juist ook om als herkenningspunt te dienen in deze uitgestrekte woonwijken.
Overigens de polders ten noorden van de wijk Vathorst worden gespaard en worden deze groengebieden beperkt toegankelijk gemaakt.

Er zullen vast mensen zijn die er zich gelukkig kunnen voelen. Ik zal er voor geen goud gaan wonen. Inderdaad zuur van die onevenwichtige groei van de stad, alsof er aan het noorden een kwaadaardig gezwel hangt. De binnenstad is dan weer erg leuk!

Mr Sky
July 13th, 2007, 02:10 PM
Misschien is Amersfoort ook niets aan te rekenen omdat het van hogeraf zo bepaald wordt.

Ik heb inderdaad een beter idee (al zeg ik het zelf). Ik zou er voor kiezen om in dorpen alleen voor eigen behoefte te bouwen. Verder zou ik het zoeken in deels verdichten binnen de stadsgrenzen, waar mogelijk een accent gelegd op het centrum. Dit in combinatie met kleinschalig aan de rand bouwen van bestaande agglomeraties, rekening houdens met 'groene vingers' naar de stad en de landschappelijke waarde. Woningbouw in het bestaande landschap inpassen.

Een combinatie van deze wijzen zouden een zelfde doel kunnen bereiken en in mijn ogen een beter kwalitatief resultaat bereiken. Ik sta niet zo achter de massale vorm van bouwen in die zin dat woningen niet meer op maat zijn gemaakt. Uiteraard is deze manier van plannen lekker gemakkelijk en zijn de targets (woningnood snel opgelost op korte termijn) snel gehaald. Ik kijk liever naar wat mensen op de lange termijn willen. Persoonlijk zou ik niet in zo'n stedelijk aanhangsel willen wonen als ik de keuze had. Daar zit meteen het probleem, want er is wel degelijk vraag, maar zei hebben niet altijd veel keuze.

Verder moeten polders moeten het vaak als eerste ontgelden, terwijl ik geloof dat deze groene landschappen net zo goed waardevol zijn. Wel moeten deze toegankelijker worden gemaakt, zou het een recreatieve bestemming krijgen.

Ik begrijp heel goed je ideëen en de weerzin tegen die massale woonwijken met huisje-tuintje. Maar dat is tegelijkertijd erg onrealistisch wat je zegt. In eerste instantie worden er in NL met dit bouwtempo(VINEX-wijken dus) nog veel te weinig huizen opgeleverd, wat weer bijdraagt aan de nog hoger oplopende huizenprijzen.

Daarnaast is het zelfstandig van dorpen laten bouwen voor eigen behoefte wel leuk, maar geen middel om de vraag naar woningen op te lossen, tevens is het zo dat dorpen/kleine gemeenten nooit kunnen voldoen aan de vraag naar sociale woningbouw/starterswoningen in het goedkope segment. Daar hebben ze het geld gewoon niet voor, bij VINEX-wijken vaak weer wel(zie LR).

Er is trouwens wel al besloten door de provincie & stadsgewest Utrecht(geloof ik) dat er de komende jaren flink wat woningen in de kernen moeten worden gebouwd(Utrechtse/Amersfoortse binnenstad), dat is alleen maar toe te juichen, alhoewel het volgens mij nauwelijks iets bij zal dragen aan de woningnood.

Keistad
September 20th, 2007, 10:02 PM
De omvang van dit complex wordt nu aardig zichtbaar.
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Yokogawa_19-9-07.JPG

Afoort
September 20th, 2007, 10:24 PM
wow zo snel al ?
laatst dat ik daar was toen zag ik alleen maar zand en gras

Keistad
September 22nd, 2007, 11:51 AM
Nu met 3 bouwkranen.
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5WKC_Vathorst_19-9-07.JPG

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5WKC_Vathorst_19-9-07_2.JPG

Keistad
October 7th, 2007, 12:07 PM
Naast de altijd drukke A1 is ter hoogte van de afslag Amersfoort Noord,
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5A1_Vathorst_6-10-07.JPG

is het 1e geluidswals project op een A1 locatie opgeleverd en door The Phonehouse in gebruik genomen.
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Phonehouse_6-10-07_2.JPG

Aan de voorzijde bevinden zich de magazijnen en daarboven het kantoorgedeelte
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Phonehous_6-10-07_1.JPG

Keistad
October 21st, 2007, 09:58 PM
Binnenkort start de bouw van een appartementencomplex, welke ontwikkeld is door Portaal Vastgoed Ontwikkeling. Hierin is een woontorentje van 9 verdiepingen (31 meter) opgenomen. De architect is Jef Reintjes van BNA Architecten uit Amsterdam.
Op de site van portaal (http://www.portaal.nl/Portals/0/pdf/Folder.pdf) zijn wat plaatjes te vinden.
De oplevering is in 2009.

Afoort
October 23rd, 2007, 12:54 AM
wow de phone house is al bijna klaar
wel mooi met al dat glas :)

airbreaker
November 3rd, 2007, 02:31 PM
Nu met 3 bouwkranen......

ik heb me niet zo vediept in dit project maar er komen er nog 2 bij ..... jan 2008?

Keistad
November 4th, 2007, 11:26 AM
@ airbreaker. Ik weet niet of bij het winkelcentrum nog kranen bijkomen, maar wel 2 stuks bij het project De Foortse Brug

airbreaker
November 4th, 2007, 12:28 PM
^^ weet ik niet :dunno:
ik hoorde toevallig dat er in januari 2 kranen overeind gingen.... project Vathorst Amersfoort, zo kwam ik hier en zag dat er al stonden, ik heb mij (nog) niet verdiept in dit project ....

nu pas op http://www.vathorst.nl/ gekeken en dus gezien dat het een hele nieuwe wijk beteft met een heleboel verschillenden projecten en kunnen die kranen dus idd ook bij de Foortse brug

Keistad
November 25th, 2007, 09:01 PM
Er is gestart met de bouw van dit appartementencomplex.
Het bouwterrein is ingericht en achterin zijn vermoedelijk de 1e contouren te zijn van het torentje wat deel uit maakt van dit project.
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5De_laak_1B_17-11-07.JPG

en dit moet het worden:
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5de_laak_1B.jpg

Keistad
November 25th, 2007, 09:06 PM
Het tempo zit er goed in.

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5WKC_Vathorst_17-11-07.JPG

Keistad
November 25th, 2007, 10:09 PM
Er wordt momenteel hard gewerkt aan de 2e ontsluiting voor het wegverkeer t.b. Vathorst. Bij de nieuw aansluiting Amersfoort Vathorst- Nijkerk Corlaer zijn de liggers voor het viaduct over de A28 inmiddels geplaatst. Vandaaruit komt een weg parallel aan de A28 die eindigt net voorbij het kantorenpark Podium en vervolgens aansluit op de ring van Vathorst.
Hieronder een plaatje van de bouwwerkzaamheden van het viaduct over de spoorlijn Amersfoort - Zwolle.

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_viaduct_spoorlijn_17-11-07.JPG

Even verderop zijn de voorbereidingen aan de gang voor de bouw van een tunnel onder de A28 voor de verbinding tussen Vathorst en het nieuwe industrieterrein de Wieken en Hoevelaken. Het klaverblad Hoevelaken is straks volledig omsloten door bedrijventerreinen van Amersfoort, ook wel de Valleipoort genoemd.

ChrisZwolle
November 27th, 2007, 04:39 PM
Mooie toren daar in Vathorst, ik zag hem toen ik er langs reed. Dat doen jullie toch beter dan Zwolle, in Hoogland staat ook al zo'n mooie appartemententoren.

Keistad
December 9th, 2007, 12:35 PM
Nu duidelijk zichtbaar

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5De_Laak_1B_8-12-07_1.JPG

Keistad
December 9th, 2007, 12:56 PM
Het wordt wel erg saaie glazen blokkendoos; Jammer dit had ook anders opgelosd kunnen worden met wat meer hoogte verschillen. :ohno:

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Yokogawa_8-12-07_1.JPG

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Yokogawa_8-12-07_2.JPG

Keistad
December 9th, 2007, 01:00 PM
Ook laagbouw, maar hier worden wel wat hoogteverschillen aangebracht.
Er onstaat hierdoor geen Winkelcentrum wat als een blokkendoos er uitziet.

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_WKC_8-12-07_1.JPG

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_WKC_8-12-07_02.JPG

Keistad
January 12th, 2008, 09:51 PM
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5WKC_Vathorst_12-1-08_01.jpg
gezien vanaf Station Vathorst'

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5WKC_Vathorst_12-1-08_2.jpg
iets dichterbij

Keistad
January 12th, 2008, 09:55 PM
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5De_Laak_1B_12-1-08.jpg
5e verdieping in aanbouw

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5De_Laak_1B_12-1-08_1.jpg
en iets dichterbij

Keistad
February 2nd, 2008, 10:35 PM
Dit torentje van 9 verdiepingen gaat wel snel omhoog.
Er wordt nu al gewerkt aan de 7e en 8e verdieping. :)

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5De_Laak_1B_1-2-08.JPG

Keistad
February 3rd, 2008, 10:08 AM
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5WKC_Vathorst_1-2-08.JPG
Rechts zijn de eerste gevelpanelen zichtbaar. Ook zijn de eerste kapconstructies geplaatst.

Keistad
February 7th, 2008, 12:44 PM
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5WKC_Vathorst_7-2-08_001.JPG
1. gezien vanaf nieuw fietspad vanaf Station Vathorst.

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5WKC_Vathorst_7-2-08_002.JPG
2. iets dichterbij

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5WKC_Vathorst_7-2-08_003.JPG
3. Een blik in de winkelstraat. Het torentje wordt nu ook goed zichtbaar.

Apostle
February 7th, 2008, 07:31 PM
Dat gaat best snel!

Keistad
February 19th, 2008, 11:51 PM
Dit gaat ook snel :)
Er wordt al gewerkt aan de 8e en aan de hoogste verdieping de 9e:

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5De_laak1B_17-2-08_2.JPG

Nabij het project De Foortse brug (ingezoomd tussen de bouwkranen door) is deze nu ook zichtbaar vanaf het nieuwe viaduct langs de A28.

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5De_Laak_1B_17-2-08.JPG

Afoort
February 19th, 2008, 11:55 PM
zie al die kranen wat een bouw geweld in Vathorst

Keistad
February 21st, 2008, 10:49 AM
Het spoorviaduct t.b.v de verbindingsweg naar de 2e ontsluiting van Vathorst op de A28 is nagenoeg gereed. Het wachten is nu op het gereedkomen van de aansluitende wegen.
Overigens de ring in Vathorst zelf is nu ook compleet na het gereedkomen van het viaduct langs de A28 bij de onderdoorgang van Hooglanderveen. De weg op dat gedeelte is in 1 richting opgesteld.

Hieronder wat plaatjes van het spoorwegviaduct en het uitzicht op Vathorst vanaf het viaduct.

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_spoorviaduct_17-2-08.JPG
1. spoorkruising Amersfoort-Zwolle in de richting van Nijkerk.

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Station_Vathorst_17-2-08_2.JPG
2. Spoor richting Amersfoort met Station Vathorst.

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Station_Vathorst_17-2-08.JPG
3. Station Vathorst iets dichterbij.

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_vanaf_spoorviaduct_17-2-08_1.JPG
4. Spoor met rechts het project De Baluster

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_vanaf_spoorviaduct17-2-08_2.JPG
5.Winkel centrum Vathorst

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_vanaf_spoorviaduct17-2-08_3.JPG
6. De Bascule

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Vathorst_vanaf_spoorviaduct_17-2-08_4.JPG
7. De Pyloon

Apostle
February 21st, 2008, 06:32 PM
Mooie update. :)

Keistad
February 22nd, 2008, 10:04 AM
Mooie update. :)
Dank je wel voor het compliment.:bow:

Het gebouw is aan de buitenzijde bijna af; Het is toch wel een erg grote glazen blokkendoos geworden. Jammer er had wel wat meer hoogteverschil in mogen zitten, maar dat zal de bedrijfsvoering wel niet ten goede komen.
Het is in ieder geval een opvallend gebouw geworden, bij binnenkomst van Vathorst vanaf de A1 kun je hem niet missen.

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Yokogawa_17-2-08_1.JPG

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Yokogawa_17-2-08_2.JPG
Het terrein op de voorgrond is gereserveerd voor de mogelijke komst van een kunstijsbaan.

Eric Offereins
February 22nd, 2008, 10:40 PM
Hoe staat het met die ijsbaan?

Keistad
February 24th, 2008, 10:23 AM
Ze zijn bezig om de nodige miljoenen bij elkaar te krijgen. De gemeente Amersfoort wil het project combineren met een zwembad en stelt geld beschikbaar. Bij de provincie staat het project op een projectenlijst waar mogelijk geld vandaan gaat komen. Maar dat was nog niet voldoende. Nog even wachten met juichen.
Ik denk af en toe teveel aan de situatie met het tennistadion, straks wordt het hier ook weer een probleem met verkeer en geluidsoverlast.
Het verschil is dat bij dit project de politiek erachter staat, dus de kans van slagen is een stuk groter.

Keistad
March 9th, 2008, 11:54 PM
Het hoogste punt is bereikt voor dit torentje (9 verdiepingen). :banana:

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5De_Laak_1b_2-3-08_1.JPG
1. Dus pal naast het Scholencomplex De Laak.

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5De_Laak_1B_2-3-08_2.JPG
2. Steekt duidelijk boven de vele laagbouw uit.

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5De_Laak_2-3-08.JPG
3. Het zicht de andere kant uit, met op de achtergrond De Bascule en de Pyloon in aanbouw.
De grachtenstad de Laak begint aardig vorm te krijgen.

Stolk
March 11th, 2008, 03:41 PM
....Vandaag meldt het AD dat Extron Europe (audio-visuele apparatuur) zijn verkoop- en distributiekantoor verhuisd van De Hoef naar een nog te bouwen groter pand in Vathorst...

Volgens mij staat hiervan inmiddels een pand langs de A1. Is iemand beter bekend met de plannen hier?? Ontwerp van het pand ofzo?

Keistad
March 11th, 2008, 10:00 PM
Ik heb wat gevonden bij Terbo Bouw en ontwikkeling (http://www.terbo.eu/bouwenontwikkeling_12.htm),
Het pand is aan de buitenzijde bijna gereed. Het is behoorlijk groot en ligt aan de oostzijde van de spoorlijn Amersfoort - Zwolle nabij IKEA.

Stolk
March 12th, 2008, 09:27 AM
Da's nog best wel een aardig pand. Welliswaar geen hoogbouw, maar toch wel indrukwekkend. Leuk ook die accenten 's nachts met dat zachte blauwe licht.

Zijn er trouwens nog meer geopende bouwputten daar op dit moment??

Keistad
March 12th, 2008, 08:34 PM
Er zijn nog wat kleinere bedrijfspanden in aanbouw, maar niet echt groot van omvang, maar er liggen nog wel wat kaveltjes te wachten op een investeerder.

Eric Offereins
March 30th, 2008, 02:00 PM
Ventilatie zorgt op flinke schaal voor gezondheidsproblemen

AD:

'Bewoners Vathorst ziek door huis'
HILVERSUM - De meest energiezuinige woningen in Nederland zijn ook de meest ongezonde. Dat zegt de Eindhovense hoogleraar Annelies van Bronswijk zondag in het televisieprogramma Zembla naar aanleiding van gezondheidsklachten van gezinnen met balansventilatie in de Amersfoortse wijk Vathorst.

Vathorst. FOTO BELL/RONALD KERSTEN
Van Bronswijk, gespecialiseerd in gezondheidstechniek voor het gebouw, vindt dat het energiezuinige balansventilatiesysteem niet meer mag worden gebruikt. Zij krijgt daarvoor steun van het Astmafonds en de Vereniging Eigen Huis. Van Bronswijk heeft berekend dat in Nederland een half miljoen woningen over het omstreden systeem beschikt.
In Zembla laten bouwers in Amersfoort weten dat zij willen stoppen met het systeem, omdat er te veel problemen zijn. Letselschadeadvocaat M. de Witte stuitte op 310 huizen met klachten. Volgens hem betekent dat dat er ,,honderden'' mensen ziek zijn. Het gaat om chronische long- en oogontstekingen, benauwdheid en astmatische aanvallen. De aandoeningen hebben geleid tot veel antibioticagebruik. Kinderen moeten beademingsapparaten gebruiken. Zelfs ziekenhuisopnames komen regelmatig voor.
Onderzoek van de GGD-Amersfoort wees vorig najaar uit dat er een relatie bestaat tussen gezondheidsklachten en de aanwezigheid in huis van balansventilatie met een zogeheten energiezuinig 'warmte-terugwin-systeem'. Ondanks aanpassingen blijken veel mensen nog steeds ernstige ziekteverschijnselen te hebben.
(ANP)

Arrrgh
March 30th, 2008, 03:56 PM
Bizar. Krijg dan je huis nog maar eens verkocht... :ohno:

Culture
April 2nd, 2008, 02:19 PM
Hier het filmpje van Zembla. http://player.omroep.nl/?aflID=6794651.

Toen ik het filmpje zag schrok ik. Ik heb het idee dat het een opstapeling van fouten is; niet goed afstellen van het apparaat, niet genoeg vervangen/schoonmaken van de filters, en het vergeten van de geluidsisolatie.

Wij hebben zelf thuis ook zo'n systeem.. kwestie van goed afstellen en op de hoogste stand laten draaien, en af en toe gewoon te verfrissen/luchten met de ramen of deuren open.

ChrisZwolle
April 4th, 2008, 09:32 AM
Ik heb ook in een huis gewoond met zo'n systeem. Ik voelde me die tijd niet heel goed (ik heb er niet zo lang gewoond), ik wist nooit waar dat door kwam, maar dat zal het wel geweest zijn.

Anyway, vorige week door Vathorst gereden, volgens mij verkeerskundig niet echt geslaagd (met al die rotondes en enkelstrooks rondweg), maar stedebouwkundig wel afwisselend, met veel verschillende bouwstijlen. Ze hebben in elk geval goed hun best gedaan om afwisseling in de wijk te krijgen. Alleen dat dak van die hoge toren bij de A28 vind ik wat minder geslaagd.

Keistad
April 5th, 2008, 05:24 PM
Wat mij het meest verbaasd, is dat er woningen worden gebouwd, waarvan de ramen niet open kunnen. Ik dacht dat men geleerd zou hebben uit de periode dat er ook veel problemen waren bij kantoorgebouwen, waarbij ook soortgelijke klachten onstonden. (Sick-building syndrome)

Keistad
April 5th, 2008, 06:25 PM
Het torentje heeft nu dacht ik het hoogste punt bereikt (7 verdiepingen)

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5WKC_Vathorst_04-04-08.JPG

petjuh
April 6th, 2008, 12:25 AM
Waarom heeft Amersfoort zo'n vreemde vorm waardoor Vathorst GEEN Amersfoort is maar gewoon een eigen kern?

ChrisZwolle
April 6th, 2008, 11:51 AM
Dat komt misschien doordat beide delen gescheiden zijn door de A1. Ik vind persoonlijk Vathorst ook erg slecht geïntegreerd in het wegennet van Amersfoort. Ze willen natuurlijk geen verkeer uit Vathorst in Amersfoort hebben, maar wel de lusten, namelijk de OZB.

Riva
April 8th, 2008, 11:20 AM
Waarom heeft Amersfoort zo'n vreemde vorm waardoor Vathorst GEEN Amersfoort is maar gewoon een eigen kern?
Omdat dit de laatste te bebouwen locatie was. Aan de zuidkant wordt Amersfoort omsloten door bosgebieden en de gemeente Leusden en aan de westkant maakt de polder Zeldert deel uit van een ecologische verbindingszone tussen de Randmeren en de Utrechtse Heuvelrug. Vroeger (voor WOII) was Amersfoort trouwens voornamelijk naar het zuiden uitgebreid en lag het centrum aan de noordkant van de stad. Daarna is de uitbreiden ten oosten en noorden van het centrum ter hand genomen. Voordien was dat onmogelijk omdat het hier veel te zompig was. De aanleg van het Valleikanaal bracht hier verandering in.

@chris: hoe zou jij Vathorst beter willen integreren in het bestaande Amersfoortse wegennet? De A1 ligt aardig in de weg. Er zijn trouwens wel plannen om vanaf het zuidoosten van Vathorst een verbindingsweg aan te leggen onder de A28 door naar de Nijkerkerstraat. Deze wordt dan opgewaardeerd en onder de A1 bij afrit Hoevelaken door via bedrijventerrein De Wieken (parallel aan de A28) doorgetrokken naar de Hogeweg.

ChrisZwolle
April 8th, 2008, 11:29 AM
Ik zou de laan naar Emiclaer doortrekken onder de A1 naar Vathorst, en graag ook naar de Zielhorsterweg, maar daar liggen sportparken in de weg. Verder zou ik een ontsluiting maken naar dat bedrijventerrein naast het knooppunt.

Want straks is het elke keer file om die wijk uit te komen (voor zover dat nu al niet het geval is).

Riva
April 8th, 2008, 11:44 AM
^^ Laan van Emiclaer doortrekken lijkt me een goed idee. Zielhorsterweg wordt vanwege de sportvelden inderdaad lastig, maar misschien kan een tunneltje in de bocht van de Rondweg-Noord (bij het tankstation) worden gemaakt. Overigens is er naast de spoorlijn Amersfoort-Zwolle onder het A1-viaduct ook ruimte voor een weg, maar daar ligt nu een heel smal weggetje annex fietspad.

Keistad
April 21st, 2008, 07:30 PM
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5De_Laak1B_20-4-08_01.JPG

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5De_Laak1B_20-4-08_02.JPG

Keistad
April 27th, 2008, 10:37 PM
Het gebouw bij de entree van Vathorst is nu nagenoeg gereed.
De gevel heeft ziet er nu wat beter uit en heeft een lichte uitstraling.
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Yokagawa_27-04-08.JPG

Arrrgh
April 28th, 2008, 08:36 AM
Wat een groundscraper zeg! Als ze hem twee keer zo hoog hadden gemaakt was hij nog groot geweest.

Keistad
April 28th, 2008, 10:50 AM
Of gewoon 90 graden roteren ;) . Dan hadden we hier gelijk het hoogste gebouw gehad voor deze omgeving.

ChrisZwolle
April 28th, 2008, 11:34 AM
Zo lelijk vind ik hem nog niet. Uiteraard was een hoge toren nog beter :)

qzzq
May 1st, 2008, 03:36 PM
Ik zat afgelopen zaterdag in de intercity van Groningen naar Amsterdam. Toen we langs Vathorst denderden waren de 'oehs' en 'ahs' niet van de lucht. Mijn medepassagiers vonden het duidelijk erg mooi wat daar gebouwd wordt. Het torentje is zeker aardig - de retro eromheen is...tja, in ieder geval afwisselend. Amersfoort is sowieso goed bezig op het gebied van architetuur.

Keistad
May 6th, 2008, 08:55 AM
Opnieuw een bijzonder plan voor Vathorst. Bij de toegang van Vathorst vanaf de A1 was al een zwembad met ijsbaan gepland, daar wordt nu waarschijnlijk een overdekt golfbaan toegevoegd met Hotel toren. Hopelijk gaat dit plan wel door. Het ontwerp is gemaakt door Zwarts en Jansma architecten, die ook het tekende voor het ontwerp van het tennisstadion, die nu defintief afgeblazen is in Vathorst.

zie verder bij: Amersfoort: nieuw plan voor Indoor Golf Arena in Vathorst (http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?p=20388754#post20388754)

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Indoor_golf_Arena.jpg?5770
Impressie: (Bron: Zwarts en Jansma Architecten)

Keistad
June 7th, 2008, 09:37 AM
Het gevelwerk schiet lekker op en de kraan is weg.
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5De_Laak_1B_6-6-08.JPG

Afoort
July 15th, 2008, 11:01 PM
Update: WKC Vathorst 15-07-08

Foto:1
http://img241.imageshack.us/img241/797/wcv1yq5.jpg

Foto:2
http://img241.imageshack.us/img241/8831/wcv2pt0.jpg

Foto:3
http://img241.imageshack.us/img241/1493/wcv3gc1.jpg

Hoogfriesland
July 16th, 2008, 11:56 AM
Gebeurt heel wat daar!

Keistad
July 20th, 2008, 09:22 AM
Veel steigerwerk:
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5De_Laak_1B_14-6-07.JPG

Correctie datum moet zijn 14-7-08

Keistad
August 31st, 2008, 08:59 AM
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5WKC_Vathorst_30-8-08.JPG
Gezien vanaf station Vathorst

Keistad
September 20th, 2008, 06:14 PM
Opnieuw slecht nieuws.
Nadat de plannen voor een tenisstadion in Vathorst zijn gesneuveld, is dit ook het geval voor een sportcomplex met overdekte ijsbaan en zwembad.
Dit stond deze week in het AD. Er is onvoldoende geld beschikbaar.
Eerst leek het erop dat de provincie een fors zou bijdragen. Ook omliggende gemeenten was gevraagd om bij te dragen. Dit is dus niet het geval.
Einde project. :bash:
Nu is alleen de golfarena als bijzonder project nog over.

xlchris
September 20th, 2008, 09:34 PM
Oh. De indoor golfbaan komt dus bij Vathorst? Hij zou toch in de omgeving van Schiphol komen?

ChrisZwolle
September 22nd, 2008, 09:39 AM
Ik kom weer vaak in Nijkerk voor mijn werk, en vanaf daar zijn de hoog(ere)bouw ontwikkelingen goed te zien. Als straks de Terrassen gebouwd is zit er volgens alleen nog maar de A28 tussen Amersfoort en Nijkerk. Nijkerk wordt dus al een suburb van Amersfoort.

Keistad
September 28th, 2008, 10:31 AM
En er komen nog wat woningen bij in Nijkerk
Volgend jaar als de afrit Nijkerk Vathorst klaar is zijn beide plaatsen met elkaar verbonden met een kleine groen buffer.

Keistad
September 28th, 2008, 10:33 AM
Het torentje is bijna uit de steigers:
http://207.44.228.232/photopost/data//500/5De_Laak_1B_21-9-08_2.JPG

http://207.44.228.232/photopost/data//500/5De_Laak_1B_21-9-08.JPG

Keistad
November 2nd, 2008, 09:34 PM
http://207.44.228.232/photopost/data//2/5De_Laak_1b_2-11-08.JPG
1. Torentje De Laak 1b bijna uit de steigers.

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5ICO_Vathorst_2-11-08.JPG
2. ICO voorzieningen cluster krijgt een behoorlijke omvang.

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5WKC_Vathorst_2-11-08_4.JPG
3. De 1e fase van het hoofdwinkelcentrum nadert zijn voltooing. 5 november wordt de 1e winkel geopend, een AH. Het wkc doet enigzins dorps aan. Echter achter de kleine gevels gaan grote winkel oppervlaktes schuil. Het 1e bouwblok links wordt grotendeels door AH in beslag genomen.
De gevels zien er kleurrijk uit. :)

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5WKC_Vathorst_2-11-08_3.JPG
4. Het torentje in het WKC. Ziet er leuk uit, maar had wel wat hoger gemogen.

Afoort
November 3rd, 2008, 12:44 AM
Leuke bouwstijl, en waarom vestigd C1000 geen enkele filiaal in het zuidelijke deel van Amersfoort ?

Eric Offereins
November 4th, 2008, 09:13 PM
Het wordt een aardig kleurrijk geheel. :)

bouw82
November 13th, 2008, 09:55 PM
http://www.youtube.com/watch?v=R5eCuBoQ8Mk

Keistad
December 7th, 2008, 09:18 AM
Het torentje van 31 meter heeft nu echt het hoogste punt bereikt.:)
Er is nog een naald opgeplaatst van een meter of 10.
De buitenzijde is nu gereed.

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5De_Laak_1B_6-12-08_1.JPG

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5De_Laak_1B_6-12-08_2.JPG

Keistad
February 13th, 2009, 12:15 AM
Het gaat niet meer zo goed met Vathorst.
Deze wijk is nu ook zwaar door de kredietcrisis getroffen.
De verwachting is dat er hooguit nog 300 wonningen per jaar afgezet kunnen worden in plaats van 900 woningen. Dus het kan nog jaren gaan duren tot deze wijk voltooid is. Ook heeft dit natuurlijk grote gevolgen voor de bevolkingsgroei van Amersfoort. De teller staat nu op ruim 142.000 inwoners over 10 jaar zou dit 162.000 moeten zijn. Dit zal nu wel bijgesteld moeten worden.
Er wordt nu onderzocht of projecten met minder dure woningen in planning naar voren getrokken kunnen worden.

Keistad
February 19th, 2009, 09:39 PM
De 2e aansluiting voor Vathorst is bijna gereed. Er wordt nog gewerkt aan geluidsschermen en een viaduct bij Vathorst en er moet nog een stukje geasfalteerd worden.

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Amersfoort_Vathorst_Nijkerk_14-2-09_4.JPG
1. Het viaduct over de A28 is gebruiksklaar

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Amersfoort_Vathorst_Nijkerk_14-2-09_3.JPG
2. Aan beide zijden van het viaduct zijn rotonde's aangelegd
De weg naar Vathorst loopt parralel aan de snelweg langs het Kantorenpark Podium.

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Amersfoort_Vathorst_Nijkerk_14-2-09_2.JPG
3. Nijkerk Corlaer vanaf het viaduct.

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Amersfoort_Vathorst_Nijkerk_14-2-09_1.JPG
4. Amersfoort Vathorst vanaf het viaduct.

Aan bovenstaande foto's is te zien dat Amersfoort en Nijkerk nu bijna aan elkaar gegroeid zijn.

http://207.44.228.232/photopost/data//2/5Stater_14-2-09.JPG
5. De verbindingweg (rechts) sluit aan op de ring in Vathorst bij het Stater gebouw.