View Full Version : Hengelo: Bellevue en Belvedère
Ramses July 1st, 2005, 01:16 AM Achter het Rabotheater in Hengelo zijn momenteel de Bellevue (http://www.droste-bv.nl/content/actueel_bellevue.htm) en Belvedère (http://www.droste-bv.nl/content/actueel_belvedere.htm) torentjes in aanbouw. De lagere Belvedère heeft inmiddels zijn hoogste punt bereikt. Dit pand gaat behalve 7 appartementen en wat commerciële ruimte ook de nieuwe bibliotheek bevatten. Voordat de bouw van de 12 lagen tellende Bellevue kan beginnen moet eerst het makelaarskantoor van Leverink en Assen worden gesloopt, daar is men nu hard mee bezig.
De Belvedère
Start bouw: 2004
Architect: THXX architecten (site niet gevonden)
Edit: Mas Architectuur Hengelo (http://www.masarchitectuur.nl/)
Het plan
http://www.droste-bv.nl/content/images/belvedere.jpg
Status: 30-06-05
http://i3.photobucket.com/albums/y66/Nemo01/photo10a.jpg
http://i3.photobucket.com/albums/y66/Nemo01/photo11a.jpg
De Bellevue
Start bouw: 2005
Architect: Mas Architectuur Hengelo (http://www.masarchitectuur.nl/)
Het plan
http://www.droste-bv.nl/content/images/bellevue_art.jpg
De locatie van de Bellevue, nu is men bezig met het slopen van het makelaarskantoor.
http://i3.photobucket.com/albums/y66/Nemo01/photo12a.jpg
De makelaar lijkt zelfs tijdens de sloop zijn huizen nog te willen verkopen.
http://i3.photobucket.com/albums/y66/Nemo01/photo13a.jpg
Het lijkt niet veel zo’n torentje, maar langzamerhand lijkt het alsof de hoogtelimiet van Hengelo steeds verder wordt opgerekt, goeie zaak natuurlijk.
th0m July 1st, 2005, 05:43 AM Wordt dit het hoogste gebouw van Hengelo?
Winus July 1st, 2005, 12:05 PM Nee, er staan al hogere: http://www.skyscrapercity.info/303.php?id=4&country=NL&city=HGL
Architect: THXX architecten (site niet gevonden)Dit is een combinatie van XX-architecten en Tuns+Horsting. XX-architecten zijn vorig jaar failliet gegaan en hebben nu een doorstart gemaakt. T+H heet nu MAS Architecten.
harriemania July 1st, 2005, 02:49 PM Goed bezig Ramses! Ik heb lang gewacht op nieuws over dit project! Hopelijk komt er nu gauw meer hoogbouw in Hengelo.. Het begin is er!
bobdebouwer July 1st, 2005, 06:14 PM Beter werk! Dat de maximale hoogtelimiet wat omhoog gaat zie je zo'n beetje in elke Nederlandse stad. In Rotterdam komen steeds meer gebouwen boven de 100 meter, lager bouwen in het centrum is al bijna uit den boze. Ook in Groningen (:))zie je dat er overal in de stad 10 tot 15 verdiepingen heel gangbaar is.
Hoogholland July 2nd, 2005, 12:10 AM Wordt nou niet echt koud of warm van.
Vloepkleedje July 3rd, 2005, 11:09 AM ^klopt, het is dan ook een lauw plan.
Q. July 3rd, 2005, 11:21 AM Wat een duffe kutzooi in een duf kutdorp.
Errik July 3rd, 2005, 12:25 PM Ik vind het wel een mooi gebouw worden. Al blijft Hengelo kut natuurlijk. ;)
EFKA July 3rd, 2005, 05:18 PM Die opbouw boven de bieb is wel cool.
INVISIBLE July 3rd, 2005, 08:34 PM Al zeg ik het niet graag ;) ...............maar de laatste tijd bouwen ze er wel een paar aardige complexen bij in de stad .
Ook aan app. complexen komen ze niet tekort .
Waarvan een paar zeer groten ervan midden in de stad komen te staan .
En nee Het Gak van Hengelo is hoger en ook een zeer interessant gebouwencomplex vind ik dan .
Ramses October 25th, 2005, 07:28 PM Hoe staat het hiermee? Zijn er hier op het forum helemaal geen Hengelo'ers met een fotocamera? :wave: Harriemania misschien?
René October 25th, 2005, 10:33 PM Dit was hoe ik het terrein een maand geleden zag...
http://i18.photobucket.com/albums/b143/simmerwille/bel.jpg
Damwandjes
Ik was er een dikke week geleden nog, maar er was niets veranderd. Heb toen niet de moeite genomen daar foto's van te maken. Toch zal de eerste paal snel de grond in gaan, verwacht ik.
roeltje October 25th, 2005, 10:38 PM geen foto's maar ...
beetje raar verhaal .. 3 week geleden stond dr zo'n mooie machine van vroom n beetje te boren.. na 3 dagen was ie alweer weg en de week daarop gingen ze verder fundamenten slopen ofzo ... maar vrijdag stond dr opeens n machine van jacbo .. raar verhaal ofzo waarom zou je opeens van heibedrijf veranderen ... :nuts: .. k zal us kijken of k regelmatig wat foto's kan maken trouwens ..
harriemania October 26th, 2005, 12:45 AM Hoe staat het hiermee? Zijn er hier op het forum helemaal geen Hengelo'ers met een fotocamera? :wave: Harriemania misschien?
Nee sorry. Geen verstand van het kopieeren van de foto's naar het forum, en geen fatsoenlijke camera.. :runaway:
By the way. Ik kijk trouwens wel vaak naar de ontwikkelingen van nieuwbouw in de stad. Ik vind het niet echt snel gaan, maar dan kan het ook niet snel genoeg gaan voor mij :) Op het woonzorgcomplex (wozoco) Tuindorpschool op de hoek Oelerweg/Geerdinksweg na, want dat schiet nu mooi op! Daar mag best wat aandacht aan geschonken worden vind ik. Dit is een waardig project dacht ik.. Sorry wederom, geen foto's van mij.. Iemand? En nu echt: :runaway:
Errik October 26th, 2005, 01:19 PM Da's inderdaad een behoorlijk complex, maar niet echt bijzonder.
Die bieb en de twee torentjes daarentegen... Mooi!
René November 30th, 2005, 10:04 PM Is het project momenteel net zo levendig als deze thread? Weet iemand hoe de situatie is? foto's misschien... (of moet ik er helemaal zelf heen fietsen)
EFKA December 1st, 2005, 12:22 AM Goed idee. Als je arriveert is het torentje vast al ver gevorderd. ;)
RobertK December 1st, 2005, 09:04 AM Meer info over bibliotheek hier (http://www.hengelo-in-beeld.nl/phpbb2/viewtopic.php?t=22) (en blz. 2). 't Is al bijna klaar.
INVISIBLE December 1st, 2005, 08:17 PM http://img353.imageshack.us/img353/1600/artistimpression1di.jpg
http://img240.imageshack.us/img240/7964/100452gk.jpg
YunuS December 6th, 2005, 08:22 PM De bibliotheek is reeds klaar en de opening is 20 december. De appartement ernaast is in aanbouw.
http://img224.imageshack.us/img224/3681/210669vf.jpg
foto: Roy
Ramses December 6th, 2005, 08:32 PM Welkom Yunus, ook het hhf ontdekt!
Op zichzelf is dit een mooi pand geworden, alleen is het jammer dat dat pand erachter met die zendmast het plaatje er niet mooier op maakt. Hopelijk halen ze dat ding nog een keer weg.
Errik December 7th, 2005, 12:11 PM Echt een mooi complex!
YunuS December 7th, 2005, 03:55 PM Welkom Yunus, ook het hhf ontdekt!
Op zichzelf is dit een mooi pand geworden, alleen is het jammer dat dat pand erachter met die zendmast het plaatje er niet mooier op maakt. Hopelijk halen ze dat ding nog een keer weg.
wie weet halen ze dat ding ooit weg, maar tijdelijk denk ik nog niet.
INVISIBLE December 7th, 2005, 07:10 PM Zekers een heel mooi complex !!
vinman December 7th, 2005, 08:43 PM Moet eerlijk zeggen dat ik het kleurtje van de grote groen-blauwe glasgevel niet echt aantrekkelijk vind. Maar voor de rest wel een mooi ontwerp.
René December 7th, 2005, 09:01 PM Nou...en dan helemaal naar Hengelo voor een update...
wat is hier gebeurd...helemaal niks. Wat hebben die lui die 2 maanden gedaan. Ik dacht dat studenten weinig deden, maar in de bouw kunnen ze er ook wat van.
http://i18.photobucket.com/albums/b143/simmerwille/FJ-008016.jpg
Wat funderingwerk
http://i18.photobucket.com/albums/b143/simmerwille/FJ-008018.jpg
En toen ik er kwam begonnen ze snel met graven
Winus December 7th, 2005, 10:54 PM Typisch Hengelo, alleen wat doen als ze in de gaten worden gehouden. ;)
EFKA December 7th, 2005, 11:48 PM Mooi gebouw. Maar waarom 'Beursplein!'? Rare kreet. En er is immers toch geen plein daar.
flex December 8th, 2005, 12:56 AM Wij hebben in Tilburg ook een hoogbouw genaamd Belvedère... Leuke projecten voor een stad als Hengelo!
Vloepkleedje December 8th, 2005, 10:46 AM http://www.yavi.nl/illustraties/jpgs/ext20.jpg
Errik December 8th, 2005, 01:15 PM Mooi gebouw. Maar waarom 'Beursplein!'? Rare kreet. En er is immers toch geen plein daar.
Een mooi voorbeeld van "Hengeler weend". ;)
YunuS December 8th, 2005, 06:11 PM Typisch Hengelo, alleen wat doen als ze in de gaten worden gehouden. ;)
Mnr. Winus, geef eens meer voorbeelden. Waarmee doet onze stad dat nogmeer dan? :sleepy:
Errik December 8th, 2005, 06:15 PM Dat was dus een voorbeeld van typisch Enschedese humor.
INVISIBLE December 8th, 2005, 07:03 PM Trouwens lijkt de gevel wel een beetje op die van het Belastingkantoor van Almelo .
Winus December 8th, 2005, 08:14 PM Dat was dus een voorbeeld van typisch Enschedese humor.
Iets wat ze in Hengelo dus niet hebben. Alleen als ze doorhebben dat je ze in de gaten houdt, willen ze nog wel eens een grapje maken. :D
René December 8th, 2005, 09:49 PM Dit wordt een interessante discussie. Om van de stadsrechten van Hengelo nog maar te zwijgen...
Winus December 8th, 2005, 11:41 PM Ik zeg verder niks. :D
YunuS December 9th, 2005, 05:26 PM Iets wat ze in Hengelo dus niet hebben. Alleen als ze doorhebben dat je ze in de gaten houdt, willen ze nog wel eens een grapje maken. :D
hahah, de hele forum lacht zich kappot... wat een leuke en domme humor in Enschede dan :no:
EFKA December 9th, 2005, 07:58 PM YunuS, maak je niet dik joh. Die 'humor' ken ik ook van mijn Enschedese collega's, maar dan over Almelo. Blijkbaar wel degelijk typisch dus. :)
Winus December 9th, 2005, 08:56 PM hahah, de hele forum lacht zich kappot... wat een leuke en domme humor in Enschede dan :no:Tering zeg, jij ben nog serieuzer dan PH Donner. Ga eens naar het café man! Kom dat depressieve dorp van je uit. :weirdo:
YunuS December 9th, 2005, 09:04 PM jullie moeten gewoon een limit kennen, waar jullie niet overheen moeten gaan. Maar dat hebben jullie helaas niet en gaan maar door. Maar tot waar gaan jullie nou toch door. We zijn toch geen kinderen meer, die niet weet wat ophouden is.
Stop gewoon met dat kut gezeik oké! (als je deze taal wel begrijpt dan druk ik het maar zo uit)
Winus December 9th, 2005, 10:11 PM Oeps lange tenen. Ik moet maar 1 ding en dat doe ik 's ochtends in een heel klein hokje. Sorry, maar ik heb verder geen zin om me de wet door jou voor te laten schrijven, iemand die al pissed is bij zijn 1e post hier.
YunuS December 9th, 2005, 10:32 PM ten eerst waren mijn eerste posten bij de hoogbouw forum van turkije van dit forum.
Ten tweede ga ik ook niet meer in discussie met jou.
Blijf ontopic en laat je leuke grapjes voor je.
René December 9th, 2005, 11:10 PM Wat een foto van een aantal betrapte 'hard werkende' Hengeloërs al niet teweeg kan brengen.
Winus December 10th, 2005, 03:24 AM ten eerst had ik ook wel gezien, erg leuk dat je de Turkse taal machtig bent.
Ten tweede dat is wederzijds, toch doet je reactie anders vermoeden.
Blijf ontopic en mag ik dat zelf beslissen?
YunuS December 10th, 2005, 11:04 AM Tuurlijk mag je dat zelf weten, maar wil je dan a.u.b. je leuke humor voor je houden, die posten jullie al genoeg op het Enschedese-forum.
Juliska December 10th, 2005, 11:11 AM Zeg Yunus: jij verwijt een ander wel heel veel dingen die je zelf ook doet he? Over kinderachtig zijn, over ontopic blijven, over humor... Misschien moet jij maar eens stoppen met dat kut gezeik. :) (zoals je zelf eerder zegt)
EFKA December 10th, 2005, 03:45 PM Ik bekeek de toren nog eens en wat voor ontzettend gemiste kans is dit eigenlijk. Hengelo plant op deze belangrijke locatie een gebouw met een wel erg voorzichtige hoogte. Heel jammer.
Zelfs Almelo heeft op dit moment 3 plannen op stapel van gebouwen met om en nabij dezelfde hoogte. Twee daarvan zijn hoger en komen zelfs ver buiten de binnenstad te staan.
Van de 2e stad van Twente verwacht ik toch veel meer ambitie.
YunuS December 11th, 2005, 05:36 PM Ik begrijp je heel goed en ben het met je eens.
Maar wij krijgen dus de WTC van 110 meter hoog :)
Daarnaast komt er bij de nieuwe Brouwerij een toren van 60m oid.
En herontwikkeling van de Lange Wemen, het gebied tussen stadhuis en Deldenerstraat komt rond de 75m een gebouw...
De hoogte van de gebouwen zijn schattingen van mij het zou dus hoger of lager zijn. Maar wel in de buurt.
Deze projecten zijn nog niet helemaal bekend. Maar een paar jaar later zie je wel wat meer hoge gebouwen in Hengelo. Vooral straks met plan "Hart van Zuid" maar daar weet je wel wat van denk ik.
EFKA December 11th, 2005, 06:35 PM Zeker. Hart van Zuid is natuurlijk wel zeer ambitieus en daar kunnen we veel moois verwachten denk ik. Hengelo heeft van de 3 Twentse steden de meeste mogelijkheden voor hoogbouw. Maar eerst zien. Want met dit torentje zijn ze nog niet goed op weg.
YunuS December 11th, 2005, 06:47 PM Zeker. Hart van Zuid is natuurlijk wel zeer ambitieus en daar kunnen we veel moois verwachten denk ik. Hengelo heeft van de 3 Twentse steden de meeste mogelijkheden voor hoogbouw. Maar eerst zien. Want met dit torentje zijn ze nog niet goed op weg.
bedoel je met dat onderstreept hierboven. Dat de plannen niet goed zijn? Of bedoel je wat anders?
EFKA December 11th, 2005, 06:54 PM Dat de toren, met het oog op de mooie plannen voor de toekomst, dus eigenlijk veel te laag is.
Berrtus December 11th, 2005, 07:00 PM Dat torentje zou inderdaad hoger mogen. Eigenlijk leent het grid-structuur van het Hengelose centrum zich uitstekend voor hoogbouw. Ook wonen er relatief weining mensen in de directe binnenstad. Woningbouw in de vormt van torentjes zou het centrum erg goed kunnen doen.
Wat architectuur betreft vind ik dat Hengelo het erg goed doet. Jammer dat veel Hengeloer dat anders zien. Die vinden het vaak te modern
Die 60 meter op het Brouwerijterrein is trouwens nieuw voor mij
Q. December 11th, 2005, 07:00 PM Maar wij krijgen dus de WTC van 110 meter hoog :)
De kans dat dat ding 110 meter wordt lijkt me echt minimaal.
YunuS December 11th, 2005, 07:14 PM De WTC-gebouw wordt wel 110m hoog, omdat mijn leraar in de politiek van Hengelo zit. Die zei dat tegen mij en hij heeft het zelf met eigen oren gehoord.
Over dat woontoren bij 'De Brouwerij"
hier een schets:
http://img6.imageshack.us/img6/7707/schetsontwerp2gs.jpg (http://imageshack.us)
Linksboven is een rondje te zien. Hier zou een appartementencomplex moeten komen. Hoe hoog die wordt is eigenlijk onbekend, maar zoals ik zei is dat dus een schattig van mij :jk:
Berrtus December 11th, 2005, 07:34 PM gevonden
http://www.debrouwery.nl/
Winus December 12th, 2005, 12:42 AM De WTC-gebouw wordt wel 110m hoog, omdat mijn leraar in de politiek van Hengelo zit. Die zei dat tegen mij en hij heeft het zelf met eigen oren gehoord.
De politiek kan wel meer willen, de markt bepaalt. Tenzij de gemeente een potentiële finaciële blunder wil begaan waar de Hengelose bevolking voor op kan draaien. Desalniettemin juich ik een 110 meter hoge toren in Hengelo toe, hoewel ik er liever eerst een paar van 70-80 meter zo zien.
Errik December 12th, 2005, 12:34 PM Die leraar, is dat Gerard ter Ellen? Ik heb nog scheikunde van hem gehad. Zo ja, doe hem maar de groeten van Errik van Zuid. ;)
YunuS December 12th, 2005, 03:38 PM @ Winus: ik begrijp wat je bedoeld. Maar vooral na de bouw van de WTC-gebouw onstaan er zulke gebouwen denk ik zelf. Hoewel er nu gebouwen van 40/50 meter hoog zijn, hoop ik dat de hogere gebouwen in de loop van volgend jaar komen.
@ Errik: neej het is een leraar die Maatschappijleer geeft
harriemania December 12th, 2005, 04:26 PM Ow? Waar dan?
YunuS December 12th, 2005, 05:27 PM Ow? Waar dan?
je vraag is?
rikarchitecten December 12th, 2005, 06:00 PM Hengelo? staat het er nou nog?
Errik December 12th, 2005, 06:06 PM @YunuS: Je weet toch wel dat van alle middelgrote steden in Enschede de criminaliteit het laagst is? Alleen Emmen is nog veiliger.
YunuS December 12th, 2005, 06:11 PM @ rikarchitecten
jah en we breiden ons nog uit ook, niet bang worden hé :weirdo: strax gaat Enschede nog plat :)
@ Errik
Dat is hengelose humor, dat begrijpen jullie niet.
Errik December 12th, 2005, 06:13 PM :)
Overigens verneem ik net op het Hengelo-in-beeldforum dat het torentje op het Brouwerijterrein vijftien verdiepingen gaat tellen. Dat komt neer op vijftig meter. Toch een aardig begin.
rikarchitecten December 12th, 2005, 06:30 PM Yunus, weet je hoeveel Enschedese members skyscrapercity heeft? :D
YunuS December 12th, 2005, 06:30 PM :)
Overigens verneem ik net op het Hengelo-in-beeldforum dat het torentje op het Brouwerijterrein vijftien verdiepingen gaat tellen. Dat komt neer op vijftig meter. Toch een aardig begin.
voor een woontoren is dat aardig hoog, mag natuurlijk wel hoger... maar zoals je zegt... een goed begin
Q. December 12th, 2005, 07:37 PM je vraag is?
Ik denk: 'Waar staan die gebouwen van 50 meter hoog in Hengelo? Die zendmast telt niet mee.
YunuS December 12th, 2005, 08:11 PM ik zei dus 40/50 meter hoog...
voorbeeld:
UWV Kantoor(kantoren) van 40.60m hoog
Bibliotheek van 37m hoog
strax de appartement ernaast...
Winus December 12th, 2005, 08:17 PM De appartemententoren wordt 37 meter, de bibilotheek is lager.
rikarchitecten December 12th, 2005, 11:54 PM Ik moet zeggen dat die uwv kantoren er niet slecht uit zien
YunuS December 13th, 2005, 04:08 PM Ik moet zeggen dat die uwv kantoren er niet slecht uit zien
met pijn in je hart
:)dorp December 13th, 2005, 04:58 PM hallo.. komt hier nog waardevol nieuws, of blijven we zieken over de rivaliteit tussen Hengelo en Enschede.
@Yunus: waar haal je de informatie vandaan dat er een toren van 50 meter bijkomt?
Boomtown December 13th, 2005, 05:23 PM Enschede neemt in 2004 de 54e positie qua misdrijven per 1000 inwoners. Voor meer vergelijkingsmateriaal zie www.ad.nl onder misdaadmeter. Als je wat dieper in de cijfers duikt mag je concluderen dat je in Culemborg of Diemen meer op je hoede moet zijn. Cijfers zijn echter relatief en de tukker doet niet zo snel aangifte. In Hengelo of all places) zijn 2003 een aantal jeugdige autokrakers opgepakt die meer dan 120 autokraken in Hengelo Zuid bekenden tegenover slechts een handjevol aangiftes. Ik bedoel maar.........
rikarchitecten December 13th, 2005, 05:58 PM met pijn in je hart
Het doet pijn in mn hele lichaam
YunuS December 13th, 2005, 06:52 PM @ : (dorp
gaat al niet meer door, voor meer informatie http://hengelo-in-beeld.nl/phpBB2/viewtopic.php?t=24&start=0 lees daar mijn laatste bericht.
:)dorp December 14th, 2005, 10:26 AM hmmm... volgens mij leren ze het ook nooit in het (na Den Haag) grootste dorp van Nederland. Wanneer schudden ze dat dorpse denken en handelen nu eens van zich af. Altijd maar weer die voorzichtigheid waardoor wilde plannen uiteindelijk verworden tot knullige bouwprojectjes die ook niet zouden misstaan in dorpen met 30.000 a 40.000 inwoners. Bah bah bah... m'n maag draait op deze vroege ochtend om van ellende.
Errik December 14th, 2005, 12:55 PM Ik vind die plannen voor het brouwerijterrein wel aardig. Ben benieuwd hoe zo'n stuk retro-architectuur uitpakt op die locatie.
:)dorp December 14th, 2005, 01:19 PM Precies Errik... ze zijn aardig, maar helaas ook niet meer dan dat. Op zich ziet het geheel er prima uit voor de locatie, alleen hoop ik al jaren dat men in Hengelo de hoogte in durft te gaan. Helaas hoop ik dat voor niets. Torentjes van 6 a 8 verdiepingen noemen ze al woontorens...alles is relatief natuurlijk, maar om nu te spreken van torens...
Errik December 14th, 2005, 01:49 PM Ach, die torens moet je in Hengelo ook meer in de binnenstad bouwen. Dat kan daar heel best. Zoals Berrtus al zei, die gridstructuur van de het centrum is er bijzonder geschikt voor. Je ziet hoe zo'n complex als de nieuwe bieb er naadloos in past. Dikke torens aan het Burg. Janssenplein... Dat is een beter plan dan een tweede Oude Markt te willen bouwen. Dat gaat toch niet lukken.
YunuS December 14th, 2005, 06:33 PM Ik ben het ermee eens dat er juist in de centrum en omgeving hoger moet bouwen. Hopelijk wordt het nog wat met "Hart van Zuid" , meer hoogbouw dan.
:)dorp December 15th, 2005, 10:09 AM Kan aan mij liggen, maar volgens mij ligt het Brouwerij terrein bijna tegen het centrum en in de nabijheid van het hart van Zuid, in ieder geval dicht bij de locatie waar het toekomstige WTC gebouwd moet worden. Als ze daar serieus een toren van in ieder geval 50+ willen planten (maar hopelijk hoger), dan lijkt me een opbouw in hoogte in de nabije omgeving niet verkeerd. Krijgt hengelo mischien nog een echte skyline ;)
YunuS December 15th, 2005, 03:32 PM Idd. de Brouwerij terein is aardig dichtbij het locatie van het WTC gebouw. Het probleem ligt natuurlijk hier weer bij de gemeente, normaal zou er een kantoorgebouw van 50/60 meter hoog komen. Maar dat gaat dus 90% niet meer door.. door bla blA BLA redenen. Een klein kansje dat die er komt, maar daar ga ik zelf niet vanuit.
Maar weet jij zelf al van de herontwikkeling van de Lange Wemen, het gebied tussen stadhuis en Deldenerstraat? Als je dat niet weet lees dan even dit:
Wonen, werken en winkelen in ‘Wemen’
HENGELO - Wonen, werken (voor ambtenaren), winkels en horeca zijn de belangrijkste kenmerken bij de herontwikkeling van de Lange Wemen, het gebied tussen stadhuis en Deldenerstraat. Dat blijkt uit de zogeheten bestuurlijke opdracht, waarmee het college deze week heeft ingestemd.
Een Civic Center als een soort informatiepunt voor burgers, sloop van het huidige stadskantoor, 160 woningen, een ondergrondse parkeergarage en huisvesting van 600 gemeente-ambtenaren die nu nog aan de Hazenweg werken. En een ‘nieuw’ Burgemeester Jansenplein dat als een echt horecaplein een impuls moet geven aan het hele Hengelose centrum. Dat zijn de meest opvallende hoofdlijnen uit de bestuurlijke opdracht voor de herontwikkeling van de Lange Wemen, waarmee het college heeft ingestemd. Wethouder G. ter Ellen wijst er met nadruk op dat over een eventuele terugkeer van de gemeente-ambtenaren die nu op het stadskantoor aan de Hazenweg werken nog geen besluit is genomen. Maar de drie ‘gerenommeerde’ stedebouwkundige bureaus die straks met de herontwikkeling aan de slag gaan, krijgen wel de opdracht 600 nieuwe werkplekken voor ambtenaren te maken. Of het bureau Juurlink & Geluk - dat het huidige centrum heeft getekend - ook mee gaat doen is nog niet bekend. ‘Daar is nog geen besluit over genomen’, aldus wethouder G. Weber. Met de herontwikkeling van de Lange Wemen denkt het college dat het hele Hengelose centrum ook een economische impuls krijgt. Om een werkplek voor 600 ambtenaren te maken is een kantoorgebouw met een oppervlak van 16.000 vierkante meter nodig. Een gebouw dat qua grootte te vergelijken is met het huidige stadskantoor aan de Hazenweg. Hoogbouw tot 80 meter voor de woningen behoort tot de mogelijkheden, zo blijkt uit het programma.
Met het beschikbaarstellen van het krediet van 150.000 euro voor ontwikkeling van de zogeheten ruimtelijke modellen, wordt de eerste stap genomen voor de herontwikkeling van de Lange Wemen. En er is nog een lange weg te gaan. De eerste - voorlopige - planning gaat ervan uit dat de aanvraag van de verschillende bouwvergunningen er niet eerder is dan 2010.
Winkelcentrum Thiemsbrug wordt overigens niet meegenomen bij de herontwikkeling. De boekwaarde is volgens de gemeente dermate hoog dat dit niet te financieren is. De herontwikkeling van de panden tussen Deldenerstraat en het stadhuis acht het college echter wel ‘gewenst.’ In de ogen van de gemeente is het Burgemeester Jansenplein en omgeving ‘een onsamenhangend en min of meer verwaarloosd gebied dat in potentie de mogelijkheid heeft om een fraai binnenstadsplein annex horecaplein te worden.’
In verband met vakantie van verschillende collegeleden moet het huidige besluit nog formeel worden bekrachtigd.
bron: De Twentsche Courant Tubantia
Hier kun je dus lezen dat er hoogbouw komt tot 80 meter.
Winus December 15th, 2005, 10:36 PM Ben benieuwd. :)
harriemania December 15th, 2005, 11:36 PM :sleepy: Duurt nog zo lang... Maar heb goede hoop... :cheers:
Errik December 16th, 2005, 09:38 AM Goed dat de gemeente die ambtenaren terug de stad in haalt.
YunuS December 17th, 2005, 12:37 PM Duurt lang maar het wordt wel wat denk ik.... ben zeer benieuwd naar ontwerpen die over een jaar wel komen. Maar dat duurt nog wel even
YunuS December 29th, 2005, 03:05 PM De Belvedère is klaar... met de Bellevue schiet het niet op, maarja dat komt wel goed, heeft volgens mij te maken met het weer.
De stand van zaken:
http://img473.imageshack.us/img473/6372/220561vk.jpg
http://img473.imageshack.us/img473/7425/220577tr.jpg
http://img473.imageshack.us/img473/2271/220580do.jpg
De bibliotheek is reeds al geopend...
(foto's: Roy)
Berrtus December 29th, 2005, 05:57 PM Het is erg mooi geworden. Binnenkort even binnenkijken. Met de bouw van de toren zijn ze toch ook al begonnen?
EFKA December 30th, 2005, 05:18 PM Het uitkragende deel is vanuit het winkelhart ook mooi te zien.
Overigens reed ik vanmiddag nog even langs appartementencomplex Thrinon, randje Thiemsland. Prachtig mooi geworden.
YunuS December 31st, 2005, 01:24 PM Berrtus: nee met de bouw van de toren is nog niet begonnen, vind het zelf allemaal te lang duren, zelfde in Enschede met de HTS toren.
EFKA: Idd. Thiemsland is ook 1 van de mooiste wijken van Hengelo, vind ik zelf. Maar dat heb je zelf ook wel gezien denk ik.
René December 31st, 2005, 01:36 PM Met de bouw is nog niet begonnen? Hoezo...de fundering ligt er toch al. Dus ze zijn begonnen. Dat het lang duurt is weer een ander verhaal...
YunuS December 31st, 2005, 01:40 PM Met de bouw is nog niet begonnen? Hoezo...de fundering ligt er toch al. Dus ze zijn begonnen. Dat het lang duurt is weer een ander verhaal...
ligt eraan hoe je het bekijkt... ik vind als de eerste planken etc. er liggen en ze een muurtje oid hebben dat ze dan pas begonnen zijn.
Als je het zo bekijkt zijn ze in Hengelo met de nieuwe Brouwery ook al begonnen met de bouw :)
:)dorp January 2nd, 2006, 01:37 PM @ Yunus: dat van de Lange Wemen wist ik idd al. Ben benieuwd of het echt 80 m de hoogte in gaat, of dat het weer zo'n lullig torentje van een verdieping of 10 wordt. Ik begin wel steeds meer vertrouwen in Hengelo te krijgen wat betreft hoogbouw. Ze durven in ieder geval al plannen te maken voor middelhoge hoogbouw. Was voor enkele jaren terug ondenkbaar. De plaatjes zien er overigens goed uit. Vooral op de laatste is goed te zien dat Hengelo een steeds stedelijker uitstraling krijgt. Kun je binnenkort ook niet even langs Thrinon en de rest van Thiemsland om wat plaatjes te schieten? Zien ook de overige forumers hoe de ontwikkelingen in Hengelo zijn.
DatabaseMarketeer January 3rd, 2006, 11:50 PM Ben best benieuwd hoe dat er allemaal uit gaat zien. Als er echt hoogbouw gaat komen zou dat mooi zijn. Wellicht kan dit nieuwe initiatieven versterken.
:)
YunuS January 6th, 2006, 11:51 PM Ik heb de foto's niet gemaakt, heb zelf geen goeie fotocamera... er staat onder dat de foto's gemaakt zijn door Roy. Maar idd. dat bij Thrinon is echt mooi, daarnaast wordt nu ook weer iets nieuws gemaakt. Appartementen + kantoorruimte, zie foto -->
http://img460.imageshack.us/img460/8962/hengelo104oj.jpg
Als dat af is vraag ik heel lief of Roy dat wil maken, doet hij vast wel.
En jah, ik krijg ook steeds meer vertrouwen in Hengelo wat betreft hoogbouw. Hengelo heeft geld en geen schulden dus geen geld problemen!
YunuS January 9th, 2006, 04:01 PM 9 Januari 2006. We wachten af...
http://img206.imageshack.us/img206/8548/photo05284dw.jpg (http://imageshack.us)
René January 9th, 2006, 06:11 PM Het ziet er naar uit dat ze toch weer 3 kuub verplaatst hebben. Goed bezig...
YunuS January 14th, 2006, 11:27 AM Het ziet er naar uit dat ze toch weer 3 kuub verplaatst hebben. Goed bezig...
idd. goed bezig... het moet natuurlijk niet klaar zijn voor de definitieve oplevering. Van mij mag het wel maar officieel zou dat denk ik niet mogen? Of sla ik de spijker nou mis?
YunuS February 8th, 2006, 03:01 PM Stand van zaken, 08-02-2006:
http://img215.imageshack.us/img215/9278/photo05484sx.jpg (http://imageshack.us)
http://img234.imageshack.us/img234/7336/photo05503gt.jpg (http://imageshack.us)
:)dorp February 8th, 2006, 03:53 PM Hebben ze soms een tekort aan bouwvakkers in twente?... schiet nog niet echt op. Toch bedankt voor de update Yunus!
René February 8th, 2006, 05:52 PM Ziet het er in die bouwput nog exact hetzelfde uit?
YunuS February 9th, 2006, 06:26 PM @ dorp, volgens is de bedoeling dat het klaar is voor de oplevering en niet een jaar van te voren. Bij wijze van spreke dan hé... Tot nu zag ik elke keer maar 2 bouwvakkers aan de gang, maar op de foto is te zien dat het er vanaf heden meer zijn.
@ René, nee joh er is natuurlijk wel verandering.
INVISIBLE February 9th, 2006, 06:33 PM Alle bouwvakkers zitten in Enschede :) .
YunuS February 12th, 2006, 04:28 PM `Dat dacht ik ook al :naughty:
roeltje February 12th, 2006, 10:36 PM dr wordt wel gewerkt ... beetje wapening knuppen :)..
http://img143.imageshack.us/img143/5995/pict00018bt.jpg
YunuS February 14th, 2006, 04:49 PM Eindelijk, dat mag wel na zo'n lange tijd. De hijskraan stond er vandaag nog.
René February 14th, 2006, 06:24 PM Zowaar...volgende week maar weer eens een 'shooting' houden.
Winus February 14th, 2006, 11:13 PM De fundering van de kraan?
YunuS February 17th, 2006, 04:40 PM De echte hijskraan is er ook niet. Hoe noem je zo'n ding wat ik heb gepost? Bovenaan
Winus February 19th, 2006, 11:09 PM Mobiele kraan, maar die zal men niet gebruiken om de toren mee te bouwen.
harriemania February 19th, 2006, 11:41 PM He Winus! Het valt op dat jij niet op het www.hengelo-in-beeld.nl/forum/index.php zit?! Jij bent vrijwel overal te zien, maar niet hier! Kom erbij zou ik zeggen! Aangezien jij wel vaak informatie hebt... Dit geldt trouwens voor iedereen!
Winus February 20th, 2006, 12:24 AM Ben daar al lang lid hoor, maar niet echt actief. Roy en Yunus lijken mij genoeg informatie te verschaffen.
YunuS February 20th, 2006, 01:04 PM @ Winus,
heb je geheime site's waar je informatie vanaf plukt ofsow? Informatie waar wij niet aan kunnen komen... misschien dat harriemania het drm vraagt?
Errik February 21st, 2006, 05:22 PM Winus is de spil in een geheim netwerk dat op oneigenlijke wijze informatie verzamelt en dat vervolgens slechts met een selectief gezelschap deelt. Iedereen wil wel vriendjes zijn met hem!
Winus February 21st, 2006, 07:46 PM Malborro man is er niks bij. :)
YunuS February 26th, 2006, 05:41 PM Winus, wat bedoel je?
Winus February 27th, 2006, 12:34 AM http://img.photobucket.com/albums/v96/desouza25/Cancerman.jpg
Misschien van voor jouw tijd, maar deze man uit de X-Files wist ook van alles. :)
YunuS March 1st, 2006, 06:50 PM Ik snap'm Winus, danku!
YunuS March 15th, 2006, 02:31 PM Update 14 Maart:
http://img234.imageshack.us/img234/4174/bel3sd.jpg (http://imageshack.us)
René March 15th, 2006, 04:10 PM ik was er maandag...heb niet eens de moeite genomen om foto's te nemen. Niet vooruit te branden dit project. Zijn er misschien problemen?
YunuS March 16th, 2006, 03:51 PM Ik heb vandaag gevraagd wat het probleem was, waarom het zo traag ging. En ja er is inderdaad een probleem. Er ligt steeds water en normaal horen er 2 pompinstallaties, maar nu liggen er 4. Die andere 2 zogen niet goed of iets dergelijks.
Natuurlijk heb ik de oplevering ook gevraagd en dat is Maart 2007. De hoogte wordt maar liefst 38 meter en als het weer meewerkt komt er over 4 weken een hijskraan van 45/50 meter.
YunuS March 20th, 2006, 07:12 PM De hijskraan staat er! Sneller dan gedacht!
1.
http://img70.imageshack.us/img70/2619/200320061111le.jpg (http://imageshack.us)
2.
http://img70.imageshack.us/img70/6660/200320061140ow.jpg (http://imageshack.us)
3.
http://img530.imageshack.us/img530/4342/200320061192ox.jpg (http://imageshack.us)
Berrtus March 20th, 2006, 11:43 PM Dit is een tijdelijk uitklap-gevalletje. De echte zal nog wel komen.
YunuS March 21st, 2006, 06:30 PM Ik weet het, de echte komt waarschijnlijk over 4 weken.
YunuS March 27th, 2006, 10:46 AM Update 27 Maart:
http://img104.imageshack.us/img104/4664/270320061460ck.jpg (http://imageshack.us)
http://img104.imageshack.us/img104/3765/270320061443yy.jpg (http://imageshack.us)
YunuS April 10th, 2006, 06:05 PM We wachten af, 10 April 2006:
http://img130.imageshack.us/img130/642/100420062143ap.jpg (http://imageshack.us)
YunuS April 13th, 2006, 07:57 PM 13 April 2006
http://img61.imageshack.us/img61/8527/pict01014rw.jpg
Q. April 13th, 2006, 08:05 PM Wat een bouwfestijn daar in Hengelo zeg.
YunuS April 26th, 2006, 03:39 PM Foto van de maquette, vandaag gemaakt.
Nog informatie
- Bellevue 26 verkocht van de 32
- Belvedère nog 1 te koop
Met de verkoop gaat het dus goed!
http://img284.imageshack.us/img284/9872/250420063358rk.jpg (http://imageshack.us)
YunuS May 10th, 2006, 03:00 PM 10 Mei 2006, fundering bijna klaar dus kunnen ze de hoogte in.
http://img318.imageshack.us/img318/3411/100520063909rt.jpg (http://imageshack.us)
Errik May 10th, 2006, 04:03 PM Nogmaals: écht een heel leuk torentje! :)
DatabaseMarketeer May 10th, 2006, 04:38 PM Mooi strak torentje idd. Wat dit soort torentjes betreft is er de laatste tijd best wat bijgekomen in Hengelo.
rikarchitecten May 10th, 2006, 07:32 PM Vanaf daar heb je wel mooi zicht op de HTS Toren :D
Hoogfriesland May 11th, 2006, 03:42 PM Best aardig, alleen veel te laag natuurlijk. Moet zeggen dat het er best leuk uitziet maar 10 verdiepingen kan ik nou niet echt koud of warm van worden.
:)dorp May 11th, 2006, 04:19 PM ^^ +1, niet dat het veel zoden aan de dijk zet maar toch...
René May 13th, 2006, 01:23 PM eerste laag boven het maaiveld staat er al, zie ik :)
rikarchitecten May 14th, 2006, 10:19 PM Ziet er wel oke uit, maar dat komt waarschijnlijk door mijn fetish voor maquettes
YunuS May 16th, 2006, 07:31 PM Foto's e.d. van gisteren.
Hijskraan nog niet helemaal compleet, morgen is hij wel compleet.
http://img248.imageshack.us/img248/8357/150520064184nt.jpg (http://imageshack.us)
Idem
http://img248.imageshack.us/img248/5597/150520064218zb.jpg (http://imageshack.us)
Als het goed is, is dit het andere deel van de hijskraan die er morgen op komt.
http://img248.imageshack.us/img248/7410/150520064192iu.jpg (http://imageshack.us)
Met de trap omhoog :k
http://img177.imageshack.us/img177/8336/150520064231vf.jpg (http://imageshack.us)
Pret kan beginnen.
http://img177.imageshack.us/img177/148/150520064225ln.jpg (http://imageshack.us)
YunuS May 17th, 2006, 08:42 PM Toch maar even foto's gemaakt :)
Uitzicht vanuit station
http://img528.imageshack.us/img528/8004/170520064277ck.jpg (http://imageshack.us)
http://img507.imageshack.us/img507/579/170520064240mq.jpg (http://imageshack.us)
YunuS June 13th, 2006, 10:51 AM Best hoge kraan als je het van een afstand bekijkt.
http://img225.imageshack.us/img225/5790/681627px.jpg (http://imageshack.us)
foto: Roy
Binnenkort beginnen met de 2e laag :)
http://img482.imageshack.us/img482/3249/090620065119xb.jpg
Winus June 13th, 2006, 04:40 PM Best hoge kraan als je het van een afstand bekijkt.Hoger dan de kerk :eek: Maar lager dan de lantaarnpaal. ;)
YunuS June 26th, 2006, 06:43 PM 2e laag is reeds mee begonnen:
http://img87.imageshack.us/img87/4824/690156bw.jpg (http://imageshack.us)[/quote]
foto: Roy
YunuS July 11th, 2006, 11:15 PM 3e laag is mee begonnen,
http://img357.imageshack.us/img357/1329/110720066405yr.jpg (http://imageshack.us)
:)dorp July 12th, 2006, 10:55 AM Ah, eindelijk echt de hoogte in... als ik me niet vergis ongeveer 1 laag per 2 weken? dat betekend over een klein half jaartje op definitieve hoogte.
INVISIBLE July 12th, 2006, 02:53 PM Hoger dan de kerk :eek: Maar lager dan de lantaarnpaal. ;)
Daar is over nagedacht :cheers:
Maar ik bevestig het wel even, deze kraan is nog aardig hoog ja ( ben er al wel een paar keer langsgekomen ) .
Leuke update's overigens .
René July 12th, 2006, 04:48 PM ander perspectief (beursstraat/ enschedesestraat)
12-07-2006
http://i18.photobucket.com/albums/b143/simmerwille/FJ-037025-emp.jpg
:)dorp July 12th, 2006, 05:53 PM kijk toch, dat is nog eens een recente update! Thanx voor de moeite om even vanuit leuwarden / Drachten voor ons een fotootje te nemen... Of zit je toch stiekum in Enschede?
INVISIBLE July 12th, 2006, 06:24 PM Dit gaat een mooie toren worden .
René July 13th, 2006, 01:57 AM @ :)dorp...ha, ja dat zou commitment zijn. Ik ben student in Enschede...nog een half jaartje afstuderen.
:)dorp July 13th, 2006, 01:56 PM Zoals ik al vermoedde :) Toch wel voldoende commitment om het ons op de hoogte te blijven houden het komende half jaar? Of blijf je ook na de studie in Tukkerije plakken? In ieder geval succes met je afstuderen!
ps: ons op de hoogte houden geldt natuurlijk ook nog steeds voor jou Yunus ;)
Ramses July 13th, 2006, 11:35 PM hehe, ik was ook op de 12e in Hengelo en heb ook een updatefoto gemaakt. Zo te zien aan de zonnestand was ik er ongeveer op hetzelfde tijdstip.
Dit is een foto vanaf een andere hoek:
http://i3.photobucket.com/albums/y66/Nemo01/3Hengelo15-1.jpg
Zo heb je opeens twee Leeuwarders die voor de updates van Hengelo zorgen. ;)
:)dorp July 14th, 2006, 10:51 AM Kijk dan toch, ik ga bijna geloven dat Hengelo populair is... lol. Keep the good work going on. Mijn commitment gaat nl. niet zo ver om vanuit knor naar Hengelo te reizen voor een update.
YunuS July 14th, 2006, 12:35 PM Maak je niet druk, ik zorg wel voor de nodige update's.
:)dorp July 14th, 2006, 01:36 PM Mooi zo Yunus... jij bent toch wel DE aangewezen persoon om de Hengelo promotie op zich te nemen ;)
YunuS July 14th, 2006, 02:06 PM dorp, je kunt ook nog altijd naar het forum van Hengelo kijken: www.hengelo-forum.nl
Daar ben ik niet de enige en zie je eens wat meer over Hengelo, als je dat wil. Je bent wel een oude Hengelo inwoner dus zou jij het misschien leuk vinden.
:)dorp July 14th, 2006, 03:42 PM Ah, ik ken dat forum en kijk er inderdaad wel eens voor nieuwe impressies e.d. Toch bedankt voor je tip en houd ons op de hoogte!
YunuS July 22nd, 2006, 05:29 PM 3e laag is ook al klaar.
http://img142.imageshack.us/img142/8585/22072006678xk7.jpg (http://imageshack.us)
YunuS September 6th, 2006, 06:04 PM 06-09-2006, tijd voor de 5e laag.
http://img480.imageshack.us/img480/1705/06092006999001sh2.jpg (http://imageshack.us)
René September 7th, 2006, 06:56 PM T gaat toch iets langzamer dan een laag per week. Ik had me namelijk al verheugd op 10 lagen.
YunuS October 11th, 2006, 01:04 PM Strak plaatje van vanochtend, de eerste muren van de 7e laag.
http://img206.imageshack.us/img206/2734/111020061101001ml3.jpg (http://imageshack.us)
Een extraatje, een creatief plaatje. (Ik probeer creatief te doen)
http://img176.imageshack.us/img176/791/111020061102001jx9.jpg (http://imageshack.us)
YunuS November 8th, 2006, 03:23 PM Vandaag ben ik bovenin geweest en uiteraard foto's gemaakt met mijn mobiele camera met 2 megapixel.
Ik zou vorige week donderdag foto's maken, toen het mooi weer was (blauwe lucht) maar doordat ze het druk hadden kon het niet.
Vandaag mocht het dus dacht ik, veel mist maar toch ga ik het doen en ondanks het niet perfect is gelukt ben ik er wel tevreden mee.
Met Kerst, als ze de maximum hoogte hebben bereikt mag ik nogmaals naar boven en dan regel ik eventueel een betere camera.
Het was boven erg koud en er is veel wind maar ik heb mijn best gedaan. :cool:
Hierbij bedankt ik de Bellevue bouwteam. :okay:
1. De vloer van de 9e laag.
http://img134.imageshack.us/img134/1020/1wn1.jpg (http://imageshack.us)
2. Stedelijkheid.
http://img174.imageshack.us/img174/7056/2dc5.jpg (http://imageshack.us)
3. De Belvedere.
http://img174.imageshack.us/img174/8199/3lc4.jpg (http://imageshack.us)
4. Van alles :D
http://img396.imageshack.us/img396/7329/4ek6.jpg (http://imageshack.us)
5.
http://img174.imageshack.us/img174/50/5ou0.jpg (http://imageshack.us)
6. Stadhuis en de kerk.
http://img174.imageshack.us/img174/2184/6qd5.jpg (http://imageshack.us)
7. Proberen te zoomen en dat kun je zien aan de kwaliteit.
http://img98.imageshack.us/img98/6431/8bi1.jpg (http://imageshack.us)
8. Enschedestraat.
http://img488.imageshack.us/img488/4622/10lh0.jpg (http://imageshack.us)
9. Deze mensen hebben mij naar boven gebracht. :okay:
http://img396.imageshack.us/img396/3904/11cu8.jpg (http://imageshack.us)
Nogmaals bedankt aan de Bellevue bouwteam. :)
Errik November 8th, 2006, 09:26 PM Leuk! Mooi uitzicht op het centrum vanaf die hoogte.
Nout November 8th, 2006, 10:15 PM Leuk gebouw, al is Hengelo niet echt (echt niet) een hoogbouw stad. Verder niets mis met Hengelo hoor.
Apostle November 8th, 2006, 10:35 PM Hengelo heeft wel de perfecte structuur voor echte hoogbouw, zou er goed passen.
EFKA November 9th, 2006, 11:41 AM Mooi gedaan, Yunus!
YunuS November 18th, 2006, 07:14 PM Deze heb ik een paar dagen geleden gemaakt.
Voor de duidelijkheid, er komen nog 3 lagen bij.
http://img206.imageshack.us/img206/2294/171120061262001oj2.jpg (http://imageshack.us)
INVISIBLE November 18th, 2006, 07:24 PM Dit is echt een geweldig gebouw .
Daar mogen die Hengeloers best trots op zijn .
En Jongens we kennen onze onderlinge rivaliteit die er van vroeger al is .
Maar Hengelo is zekers geen dorp .
En is ook al jarenlang aan het verdichten in het Centrum, onder andere Thrinon, is daar een perfect voorbeeld van .
http://img478.imageshack.us/img478/9881/thrinon14ap.jpg
Daarom zeg ik ook laten we die krachten eens een keer bundelen .
We zijn 2 grote steden die veel te bieden hebben, ontzettend dicht tegen elkaar liggen .
En allebei supergoed bezig zijn de laatste jaren .
De bouwkraven van het Storkterrein / Hart van Zuid zijn ook dominant aanwezig op de achtergrond.
YunuS November 24th, 2006, 07:29 PM Als het goed is zijn dit de muren van de 9e laag of 10e laag.
http://img159.imageshack.us/img159/6496/241120061283001zb2.jpg (http://imageshack.us)
YunuS December 10th, 2006, 02:58 PM De eerste muren van de 11e laag.
Dankzij dit gebouw straalt dit gebied nu ook stedelijkheid uit!
http://img208.imageshack.us/img208/7247/091220061302001hv6.jpg (http://imageshack.us)
http://img225.imageshack.us/img225/4340/091220061301001bl2.jpg (http://imageshack.us)
Skycrap December 10th, 2006, 05:49 PM Mooie update yunus. Leuk gebouw wordt het.
YunuS December 12th, 2006, 10:14 PM Foto's gemaakt door Roy van het Hengelo Forum (www.hengelo-forum.nl)
http://img185.imageshack.us/img185/9607/87047un1.jpg (http://imageshack.us)
http://img165.imageshack.us/img165/1188/87048vx5.jpg (http://imageshack.us)
http://img120.imageshack.us/img120/5921/87050cf7.jpg (http://imageshack.us)
http://img165.imageshack.us/img165/5580/87049fg8.jpg (http://imageshack.us)[/quote]
YunuS December 29th, 2006, 06:47 PM Laatste update van 2006... :nuts:
Aangezien we vandaag weer eens een mooie blauwe lucht hadden heb ik mijn kans gegrepen en eens wat foto's gemaakt.
Verschillende kijkjes op de Bellevue:
1. Vanuit het station.
http://img242.imageshack.us/img242/980/291220061326001vu7.jpg (http://imageshack.us)
2. Vanuit Veloursstaat.
http://img292.imageshack.us/img292/7492/291220061327001ln4.jpg (http://imageshack.us)
3. Vanuit Enschedestraat.
http://img367.imageshack.us/img367/7509/291220061328001fk0.jpg (http://imageshack.us)
4. Vanuit De Wetstraat
http://img402.imageshack.us/img402/1100/291220061330001lb6.jpg (http://imageshack.us)
René January 18th, 2007, 12:54 AM Update 14-1-2007
http://img.photobucket.com/albums/v503/skyscraper/511646.jpg
http://img.photobucket.com/albums/v503/skyscraper/511647.jpg
Errik January 19th, 2007, 02:09 PM Indrukwekkend!
INVISIBLE March 2nd, 2007, 07:26 PM Ook vanuit Enschede is dit project te zien :) .
http://img240.imageshack.us/img240/8418/hengelopm2.jpg
http://img413.imageshack.us/img413/1791/hengeloui7.jpg
Zo zie je maar hoe dicht Enschede en Hengelo tegen elkaar aan liggen .
rikarchitecten March 2nd, 2007, 07:55 PM Invis@ Inderdaad, en dan heb je foto ook nog eens vanuit Enschede Zuid gemaakt
INVISIBLE March 3rd, 2007, 01:39 PM Invis@ Inderdaad, en dan heb je foto ook nog eens vanuit Enschede Zuid gemaakt
Precies ja :), dat zegt al genoeg over de afstand tussen beide steden ( die bijna niehiel is ),als deze foto het Centrum van Hengelo laat zien .
Dit standpunt is overigens ook een pakweg 4 kilometer van het Centrum van Enschede verwijderd .
De wijk het Twekkelerveld ( Enschede-West ) ligt pak en beet 2 Kilometer van Hengelo, en ook het UT terrein van Enschede grenst aan de stad Hengelo .
Ook Enschede Noord grenst aan de stad Hengelo, en hoe raar het ook klinkt ook aan het Noorden van Hengelo ( je zou Zuid verwachten ) .
YunuS March 3rd, 2007, 03:17 PM Hé INVISIBLE, was jij er ook nog! Leuke standpunt trouwens ...
DatabaseMarketeer March 5th, 2007, 05:27 PM Nou nou, dat schiet aardig op daar. Leuk de ontwikkeling van dit straatje met mooie oude en nieuwe gebouwen.
YunuS April 5th, 2007, 06:39 PM Foto's van Roy van www.hengelo-forum.nl
1.
http://img230.imageshack.us/img230/9957/piu060vo4.jpg
2.
http://img124.imageshack.us/img124/6691/piu059bv5.jpg
3.
http://img211.imageshack.us/img211/8846/piu064uy4.jpg
4.
http://img211.imageshack.us/img211/3839/piu065nk3.jpg
im_from_zw038 April 6th, 2007, 01:46 PM DIt soort gebouwen schieten in heel het land als paddestoelen de grond uit. Niks mis mee, ziet er leuk uit hoor :) Voor Hengelo best een goede hoogte ook.
Apostle April 6th, 2007, 01:57 PM Wel aan de lage kant.
YunuS April 6th, 2007, 07:51 PM Hij mocht niet hoger, omdat achter dit gebouw een telefoon-antenne (o.i.d) staat, anders werdt die verstoord.
YunuS April 8th, 2007, 03:35 PM Een uitgebreide fotoreportage.
1.
http://img90.imageshack.us/img90/2897/08042007225001gz3.jpg (http://imageshack.us)
2.
http://img219.imageshack.us/img219/5700/08042007227001yj3.jpg (http://imageshack.us)
3.
http://img219.imageshack.us/img219/2821/08042007228001ib9.jpg (http://imageshack.us)
4.
http://img90.imageshack.us/img90/5978/08042007229001tr4.jpg (http://imageshack.us)
5.
http://img219.imageshack.us/img219/4103/08042007230001ei4.jpg (http://imageshack.us)
6.
http://img90.imageshack.us/img90/9224/08042007231001xl1.jpg (http://imageshack.us)
7.
http://img221.imageshack.us/img221/8081/08042007232001hi8.jpg (http://imageshack.us)
8.
http://img74.imageshack.us/img74/2046/08042007233001fz6.jpg (http://imageshack.us)
YunuS May 28th, 2007, 09:29 PM Foto is gemaakt door Roy van het H' forum.
http://img406.imageshack.us/img406/5640/hgl080bz5.jpg
:)dorp May 29th, 2007, 01:23 PM ^^ Ziet er keurig uit, bedankt voor de update!
ps: weet iemand wanneer er wordt gestart met het derde deel, "Belmonde"?
YunuS May 29th, 2007, 05:01 PM dorp, daar zijn ze al druk mee bezig!
:)dorp May 29th, 2007, 05:33 PM Welja, ik zie Belmonde nu inderdaad ook op het bouwbord op foto 8 uit jouw post (#186) staan... Hiervan zal de bouw wel niet zo lang duren, aangezien het een relatief klein blok betreft.
Ramses May 29th, 2007, 05:40 PM Ziet er goed uit! Op naar meer van dit.
YunuS September 16th, 2007, 05:41 PM Wat foto's...
1.
http://img126.imageshack.us/img126/1930/16092007747001jc9.jpg (http://imageshack.us)
2.
http://img126.imageshack.us/img126/2721/16092007748001jg2.jpg (http://imageshack.us)
3.
http://img126.imageshack.us/img126/3433/16092007749001ca6.jpg (http://imageshack.us)
4.
http://img407.imageshack.us/img407/2182/16092007750001lv0.jpg (http://imageshack.us)
5.
http://img70.imageshack.us/img70/4896/16092007751001ri6.jpg (http://imageshack.us)
6.
http://img126.imageshack.us/img126/4676/16092007752001da5.jpg (http://imageshack.us)
7. Tot slot Belmonde in aanbouw.
http://img407.imageshack.us/img407/9366/16092007754001bg0.jpg (http://imageshack.us)
Skycrap September 17th, 2007, 07:59 PM Ziet er goed uit :okay:
INVISIBLE January 19th, 2008, 02:13 AM Hetzelfde Architectenbureau (Mas Architectuur), heeft ook een ontwerp gemaakt voor een gezondheidscentrum + woontoren in Enschede.
EFKA January 19th, 2008, 07:28 PM Goh, en ik maar denken dat er een reactie zou zijn over Hengelo... :ohno:
INVISIBLE January 19th, 2008, 08:58 PM Integendeel juist :cheers: .
Maar ik kan nog wel even een opmerking maken over deze 2 nieuwe aanwinsten van Hengelo, al heb ik het eerder gedaan, het zijn twee bijzonder fraaie woontorens (complexen) die ik erg kan waarderen :okay:
PS : Voor Hengelo heeft MAS Architecten alweer een ander plan in studie/ontwerp, en wel die van Hoogh Hengelo (http://www.masarchitectuur.nl/images/img530.jpg ), ook wederom een prachtig ontwerp.
|
|