View Full Version : Zwijndrecht: De Bakens
Utrechter July 26th, 2005, 09:04 AM De Bakens
"In de Wolken"
http://www.ruseler.nl/assets/images/artist%20impression%20de%20BAKENS.jpg
http://www.ruseler.nl/index.php?blz=form_zw
http://www.indewolken.info
22 etages, oplevering 2006.
Wat een wooncomplex zeg! Mooie upgrade van bestaande flats.
Kees July 26th, 2005, 09:24 AM bron: Forta (http://www.forta.nl/forta/)
Feestelijke start verbouw Eemstein en Zonnestein
feestelijke start op donderdag 26 mei van de verbouw van de flats aan de Zonnestein en Eemstein.
Megaproject
Forta verbouwt de vier ouderenflats tot een ‘seniorenvillage’ met een keur aan voorzieningen. De corporatie renoveert de vier grijze monotone woonflats uit de jaren zeventig en voegt er 56 koopappartementen aan toe. Daarnaast worden in twee 70 meter hoge torens 78 koopwoningen gerealiseerd. De torens worden hiermee het hoogste punt van Zwijndrecht. Een nieuw multifunctioneel centrum completeert de seniorenvillage. Hierin worden ondermeer een zwembad, supermarkt, fitnessruimte, ouderenrestaurant en fysiotherapie ondergebracht.
supercees July 26th, 2005, 10:11 AM Hulde... één van mijn favoriete projecten gaat dan echt van start!
niet dat ik het echt mooi vind, maar ik vind het wel een goede manier om galerijflats "het te gebruiken"... Het doet ook aardig Russisch aan... en volgens mij woon je in deze flat met veel meer plezier dan in die grijze bakken!
Moet deze trouwens niet naar het update forum?
Utrechter July 26th, 2005, 12:57 PM Moet deze trouwens niet naar het update forum?
Gezien het formaat (70 meter, netjes!) zou het zeker een optie zijn :)
Vraag is echter of iemand daar zou posten... toch een beetje een uithoek denk ik dus weinig updates...
Dattoman July 26th, 2005, 01:36 PM Vanaf mn balkon kan ik deze "grijze jaren 70 kolossen" zien en ze bevallen me prima. Mooi strak en in de zomer met de welbekende oranje zonneschermen helemaal niet grauw. Beter als het geforceerde circus van deze illustraties.
Utrechter July 26th, 2005, 03:07 PM Vanaf mn balkon kan ik deze "grijze jaren 70 kolossen" zien en ze bevallen me prima. Mooi strak en in de zomer met de welbekende oranje zonneschermen helemaal niet grauw. Beter als het geforceerde circus van deze illustraties.
Foto van de huidige toestand posten? :)
Maar met een lid in de buurt is verplaatsing naar "Update" wel zo handig ;)
supercees August 4th, 2005, 02:09 PM Winus/Jan... kan deze naar het Update thread?
Merci!!!!!
bobdebouwer August 4th, 2005, 07:29 PM Ik moet heel soms voor mijn werk naar Zwijndrecht (hooguit 1x per jaar ofzo, ben laatst nog geweest) dus je kan het wel proberen. Toen ik er in april kwam waren de flats nog in normale staat. Tenminste, deze komen toch tegenover een winkelcentrum? Ik kan me herinneren dat daar van dat soort galerijflats in die indeling stonden.
de flatneuroot August 4th, 2005, 07:47 PM Vanaf mn balkon kan ik deze "grijze jaren 70 kolossen" zien en ze bevallen me prima. Mooi strak en in de zomer met de welbekende oranje zonneschermen helemaal niet grauw. Beter als het geforceerde circus van deze illustraties.
Dit zou ik ook gepost kunnen hebben al moet ik zeggen dat ik dat hoektorentje niet verkeerd vind maar de rest vind ik niet echt om te pruimen.
Eric Offereins August 6th, 2005, 11:24 PM Ik vind dit een behoorlijk groot en log ding, het lage deel is nog ruim 10 lagen hoog.
Het torentje is niet onaardig, vooral bovenin. Daar moet je toch een mooi uitzicht
hebben met zoveel raamoppervlak
Michiel August 6th, 2005, 11:52 PM @Eric Offereins
Het lage gedeelte staat er al en wordt verbouwd, zo zag het er vorig jaar uit:
http://img302.imageshack.us/img302/406/eemstein3jk.jpg
Hed Kandi August 7th, 2005, 01:09 PM Als ik het plaatje met de foto verglijk komen op de bestaande flat ook nog wat terras woningen.
EuroMaster August 10th, 2005, 12:33 AM hoewel het een forse verbetering is, ben ik nog niet helemaal kapot van het eindhresultaat. Indrukwekkend is het wel! Het gaat om de vooruitgang... :)
Skyscrapercitizen August 10th, 2005, 08:47 PM Het doet me denken aan die megaprojecten in Moskou, niet verkeerd voor Zwijndreht dus. En zeker ook een goed hergebruik. Ontwerp spreekt me niet zo aan maar ik vind het wel een reuzebijzondere ontwikkeling en ik ben benieuwd hoe dit in de praktijk gaat werken.
Winbuks December 9th, 2007, 05:39 PM Kick!
Ergens in de zomer zag ik vanuit de trein, dat ze hier druk bezig met de optopping en uitbreiding van de twee flats. Hoe staat het met de bouw van 2x 70m!? Er komt toch wel iemand uit deze buurt, Rotterdam - Zwijndrecht -Dordrecht. ;)
Via de aannemer zijn website (http://www.dkwv.nl/index.php), zie ik dat ze vorige maand het hoogste punt hebben bereikt.
the runner December 9th, 2007, 06:03 PM Op de site www.volkerwessels.nl stond dit:
http://i80.photobucket.com/albums/j185/franswoerden/debakens.jpg
airbreaker December 9th, 2007, 11:06 PM Kick!
Ergens in de zomer zag ik vanuit de trein, dat ze hier druk bezig met de optopping en uitbreiding van de twee flats. Hoe staat het met de bouw van 2x 70m!? Er komt toch wel iemand uit deze buurt, Rotterdam - Zwijndrecht -Dordrecht. ;)...
is dat dat gebouw met die drie kranen die je van de snelweg af ziet staan ??
Daar ben ik een paar weken geleden(20 oktober) nog bij geweest maar wist niet dat het over dit project ging (dat er een thread van was)
Ik heb het nog wel ergens in een post aan gehaald dat er een project in zwijndrecht stond met drie kranen waarvan er 1 op het gebouw stond
kan de foto's ff niet zo snel vinden :bash::ohno:
SkyBridge December 9th, 2007, 11:43 PM Kom hier dagelijks langs, erg mooi renovatieproject en het zijn inderdaad de bakens van de Drechtsteden geworden zo!
Skyscrapercitizen December 10th, 2007, 12:07 AM Zie het project regelmatig vanaf de A16. Een skyline opzich en een bijzondere manier van hergebruik van lelijke oude flats. Het zal er meteen een stuk leuker wonen zijn schat ik zo in.
Harmen1984 February 19th, 2008, 10:28 AM Heiige update:
http://i31.tinypic.com/20pwm8n.jpg
xlchris February 19th, 2008, 03:02 PM Oh, ze bestaan al:nuts:, ik wil wel meer foto's zien! Zo'n mooi project, echt heel appart!
RMR® April 24th, 2008, 03:03 PM Heb er gister een rondje omheen gereden dit is echt fantastisch mooi en indrukwekkend geworden zeg! ongelofelijk! Dit voorbeeld moeten ze in mijn wijk uitvoeren Vlaardingen Holy, alle gallerijflats in deze kwaliteit aaneenschakelen en omtoveren. Zijn ze ook wel goed bezig met renoveren maar niet zo briljant als dit.
N1V1 April 27th, 2008, 09:03 PM Best grappig dat er in Nederland blijkbaar ook "een Zwijndrecht" bestaat. Ter informatie; in België ligt Zwijndrecht vlakbij Antwerpen (en naast mijn deur). Daar houden de vergelijkingen dan ook op want in het Zwijndrecht dat ik ken is het woord architectuur nog eens niet uitgevonden.:lol:
Ramonx2 May 4th, 2008, 07:22 PM http://i192.photobucket.com/albums/z162/ramonrodrigo/DSC00206klein.jpg
Vers geschoten, vanuit Papendrecht, nabij mijn huis.
In de ochtenduren is het gebouw nog een stuk beter waar te nemen.
Jan July 15th, 2008, 12:38 PM Op Architectenweb een artikel over deze projecten: http://www.architectenweb.nl/aweb/redactie/redactie_detail.asp?iNID=15129
|
|