De Snor
October 18th, 2007, 10:22 PM
Herzele : L’Ouate, renovatie fabrieksgebouw
http://www.ams.be/sitev2/images/0236_DCT_LOT/AMS_0236_DCT_LOT_DEF_A_v2.jpg
http://www.ams.be/sitev2/images/0236_DCT_LOT/AMS_0236_DCT_LOT_DEF_E_v2.jpg
http://www.ams.be/sitev2/images/0236_DCT_LOT/AMS_0236_DCT_LOT_DEF_D_v2.jpg
http://www.ams.be/sitev2/images/0236_DCT_LOT/AMS_0236_DCT_LOT_DEF_B_v2.jpg
http://www.ams.be/sitev2/images/0236_DCT_LOT/AMS_0236_DCT_LOT_DEF_C_v2.jpg
De Snor
October 21st, 2007, 11:19 AM
Als alles volgens plan verloopt verrijst er tegen 2015 op De Kloef een golvend park met 230 woningen er omheen. Het stadsbestuur ging voor de realisatie van het project in zee met Bokx Vastgoed Ontwikkeling bv, een Nederlands bedrijf dat in Ronse zijn eerste serieuze stap in het buitenland zet. Bokx zal dus van op de twee bovenste verdiepingen van een pand, in de grijze industriezone van Rotterdam, voor een groot deel bepalen hoe onze stad er de komende decennia zal uitzien. Dat leek ons voldoende reden om eens wat nader kennis te gaan maken.
De Kloef (http://www.dekloef.be/index.php?p=2&n=16)
Bokx Vastgoed (http://www.bokxvastgoed.nl/bokx/bokxvg.nsf/sp/Ronse-Vlaanderen?opendocument&start=1&count=4&sub=Ronse-Vlaanderen)
g-ron
August 4th, 2008, 05:55 PM
Even deze thread weer vanonder het stof halen aangezien ik zelf van Herzele ben. :) Ik ben daarnet enkele foto's gaan nemen. Je zou verwachten dat de werkzaamheden al ver gevorderd zouden zijn maar niets is minder waar. De renovatiewerken hebben al heel wat vertraging opgelopen.
Even een korte geschiedenis: eerst lieten de overheidssubsidies jarenlang op zich wachten voor het L'Ouatedossier waarvoor de plannen reeds klaarlagen in 2001. Toen in 2006 eindelijk een aannemer werd aangesteld (nv Moens) diende een concurrerende aannemer een gerechtelijke klacht in omdat Solva (opdrachtgever) nog voor de toewijzing een berekeningsfout had rechtgezet in het dossier van de laagstbiedende. Pas in het voorjaar van 2007 sprak de Raad van State de intercommunale van alle zonden vrij en konden de werken in augustus eindelijk beginnen. Kort na de start van de werken in augustus 2007 bleken er zich stabiliteitsproblemen op te treden. Die raakten niet meteen opgelost en in overleg met de aannemer besloten ze het lopende contract met de stabiliteitsingenieur op te zeggen en in zee te gaan met een nieuw studiebureau. Daardoor lagen de werken stil tot april 2008. Tussen april en het begin van het bouwverlof is er sporadisch aan voortgewerkt tot wat er nu te zien is op onderstaande foto's. Er is dus duidelijk nog een heleboel werk te verrichten. De oplevering is voorzien voor het voorjaar van 2010.
L'Ouate is een oude textielfabriek die ze gaan renoveren tot een woon- en cultuurcomplex (6000m˛). Er zouden een bibliotheek, fuifzaal, concertzaaltje, lokalen voor muziekschool en verenigingsleven in ondergebracht worden + acht lofts die zich op de bovenverdieping zullen bevinden. Er zouden ook zonnepanelen geplaatst worden op het dak maar daarvan loopt er nog een studie. Kostprijs: volgens de panelen 3.640.752,60€ maar er is een startkapitaal voorzien van 5 miljoen €... Meer info: http://www.tvoost.be/nl/nieuws/2008-06-29/eerstesteenlegging-l-ouate-herzele/
Foto's:
Voorkant
http://i52.photobucket.com/albums/g25/g-ron/PICT0750.jpg
http://i52.photobucket.com/albums/g25/g-ron/PICT0751.jpg
http://i52.photobucket.com/albums/g25/g-ron/PICT0752.jpg
http://i52.photobucket.com/albums/g25/g-ron/PICT0753.jpg
http://i52.photobucket.com/albums/g25/g-ron/PICT0766.jpg
http://i52.photobucket.com/albums/g25/g-ron/PICT0768.jpg
http://i52.photobucket.com/albums/g25/g-ron/PICT0769.jpg
Linkerzijde
http://i52.photobucket.com/albums/g25/g-ron/PICT0755.jpg
Achterkant
http://i52.photobucket.com/albums/g25/g-ron/PICT0758.jpg
http://i52.photobucket.com/albums/g25/g-ron/PICT0760.jpg
http://i52.photobucket.com/albums/g25/g-ron/PICT0761.jpg
http://i52.photobucket.com/albums/g25/g-ron/PICT0764.jpg
Rechterzijde
http://i52.photobucket.com/albums/g25/g-ron/PICT0759.jpg
http://i52.photobucket.com/albums/g25/g-ron/PICT0763.jpg
http://i52.photobucket.com/albums/g25/g-ron/PICT0765.jpg
http://i52.photobucket.com/albums/g25/g-ron/PICT0767.jpg
Infopanelen
http://i52.photobucket.com/albums/g25/g-ron/PICT0771.jpg
Maybe
November 7th, 2008, 12:08 PM
Geef hier je mening over het voorontwerp voor de herinrichting van het Marktplein te Sint-Lievens-Houtem.
Er zijn 4 voorstellen, maar vooral voorstel 4 wordt sterk naar voor geschoven door architect Christian Kieckens.
Zie onder:
http://sint-lievens-houtem.be/nieuwsbrieven/VOORSTELLING%20SLH.pdf
http://www.freewebs.com/jaarmarkt_houtem/Marktherinrichting%202008%20(C%20Kieckens).JPG
g-ron
November 7th, 2008, 04:40 PM
Mijn voorkeur gaat ook uit naar voorstel 4. Ik heb lang getwijfeld tussen 3 en 4 maar ik denk niet dat het de moeite loont om een ondergrondse parking te bouwen.
Zoals de situatie nu is wordt er vooral kort geparkeerd om boodschappen te doen. Ik zie niet veel redenen om lang te parkeren. Het kan eventueel een voordeel zijn op de marktdag als de klanten ondergronds kunnen parkeren en niet in de omliggende straten of als men op café zit maar waarom zouden ze anders lang moeten parkeren?
Ben jij van de streek rond Sint-Lievens-Houtem Maybe??
De Klauw
November 10th, 2008, 06:38 PM
Mooi dat er zoveel openheid is. Meestal is er op internet over dit soort herinrichtingsprojecten niet zoveel te vinden.
Dietrich
October 20th, 2010, 08:37 PM
Ik heb gemerkt dat er nog geen onderwerp is omtrent de vernieuwing van het centrum en de stationsomgeving in Zottegem. Het stadsbestuur heeft hiervoor beroep gedaan op een bureau.
Recent is er een site opgericht met een uiteenzetting en planning. Zie http://www.zottegem.be/vernieuwt/index.html
Dequal
October 21st, 2010, 09:10 PM
Interessant! Zeker die pdf met plannetjes en maquettes van het voorontwerp.
Het werd echt wel tijd dat Zottegem eens aangepakt werd, zeker in het centrum. Een parking op een centraal plein, dat kan toch niet meer in deze tijden.
Meurisse
December 16th, 2010, 03:24 PM
Heel het ontwerp van de vernieuwing van het centrum en stationsomgeving wordt uiteengezet in deze pdf:
http://www.zottegem.be/vernieuwt/doc/Definitief_Ontwerp_11_2010.pdf