View Full Version : Park 16Hoven


Niyyu
July 26th, 2008, 07:18 PM
Rotterdam noord is al enige tijd bekend om haar luxe buurten in bijvoorbeeld Hilligersberg. Je vindt hier buurten waarin mensen zelfs in Bugatti's van 1.8 miljoen rijden. Pasgeleden is de nieuwe super de luxe wijk Hoog Hillegersberg afgerond en is men bezig met een nieuwe grote wijk in het luxe segment. Hier worden 1700 woningen gebouwd.

http://www.parkzestienhoven.nl



http://www.parkzestienhoven.nl/Rotterdam/Openbaar/Overig/PZH/afb/PARK16HOVEN_pafb.jpg

http://www.parkzestienhoven.nl/Rotterdam/Openbaar/Overig/PZH/afb/Plankaart.jpg

http://www.parkzestienhoven.nl/Rotterdam/Openbaar/Overig/PZH/afb/Vogelvlucht01.jpg


Vijverbuurt:

http://www.parkzestienhoven.nl/Rotterdam/Openbaar/Overig/PZH/afb/Vijverbuurt_kavelboek.JPG

http://www.parkzestienhoven.nl/Rotterdam/Openbaar/Overig/PZH/afb/NBU006_Vijverbuurt_goudes_fr5_klein.jpg

http://www.parkzestienhoven.nl/Rotterdam/Openbaar/Overig/PZH/afb/NBU006_Vijverbuurt_goudes_fr7_klein.jpg

http://images.funda.nl/valentinamedia/005/740/423_groot.jpg

http://images.funda.nl/valentinamedia/005/740/488_groot.jpg

http://images.funda.nl/valentinamedia/005/740/417_groot.jpg

http://images.funda.nl/valentinamedia/005/740/418_groot.jpg

http://images.funda.nl/valentinamedia/005/740/419_groot.jpg

http://images.funda.nl/valentinamedia/005/909/179_groot.jpg


http://images.funda.nl/valentinamedia/005/946/204_groot.jpg


http://images.funda.nl/valentinamedia/005/946/205_groot.jpg


http://images.funda.nl/valentinamedia/005/946/206_groot.jpg


http://images.funda.nl/valentinamedia/005/946/207_groot.jpg

wolkenbestormer
July 26th, 2008, 10:03 PM
Zo dat ziet er mooi uit. Een aantal lijken een beetje in de stijl van dudok en rietveld. Dat spreekt me zeker aan. Niet meer dan een logische zet er is in de stadsgrenzen ook behoefte aan dergelijke woningen. En sommige zien er ongelofelijk mooi uit. :)

Nou maar niet hopen dat de toekomstige bewoners allemaal gaan klagen over het vliegveld dat plots op spuugafstand van hun huis staat. Bevreemd me wel dat nieuwe woningbouw zo dicht op het vliegveld is toegestaan. Hier geen fijnstof problemen?

Niyyu
July 26th, 2008, 10:44 PM
Inderdaad ze hebben veel invloeden uit die tijd. De laatste 5 behoren tot het gedeelte: hampton parc en die zien er het meest gelikt uit van deze. Deze onderkennen veel invloeden van Frank Lloyd Wright.

TC03
July 26th, 2008, 11:20 PM
Het ziet er zeker niet slecht uit. Ik vind het wel jammer dat dit louter luxe woningen worden, wat mij betreft had hier ook wel iets stedelijker gebouwd mogen worden (deels dan).

Deze thread kan denk ik wel naar het algemene Rotterdam-gedeelte denk ik trouwens.

Guusbok
July 27th, 2008, 01:43 AM
Leuk topic! Ik had geen idee van deze werkzaamheden!


Nou maar niet hopen dat de toekomstige bewoners allemaal gaan klagen over het vliegveld dat plots op spuugafstand van hun huis staat. Bevreemd me wel dat nieuwe woningbouw zo dicht op het vliegveld is toegestaan. Hier geen fijnstof problemen?
Dit was mij ook opgevallen, gek eigenlijk! Ben je zo rijk ga je naast een vliegveld wonen. Niet dat Rdamairport zó druk is maartoch

verder leuk om te lezen bron (http://www.parkzestienhoven.nl/smartsite229.dws?goto=695099&style=5307&nr=695115&parent=0&parent2=0&parent3=0&niv=0)

Het stedenbouwkundig plan voor Park Zestienhoven is gebaseerd op vier basisprincipes:

Het bestaande landschap als inspiratie
Het polderlandschap heeft het plan geinspireerd: de richting van de belangrijkste lanen is gebaseerd op de historische polderkavels. Ook de brede watervaarten ondersteunen de sfeer van de oude polder.

De ruggengraat en de ribben voor een goede oriëntatie
De Van der Duijn van Maasdamweg vormt de herkenbare hoofdontsluiting en de ruggengraat van de wijk. Dit wordt een mooie groene parklaan.
Haaks daarop staan de “lange lanen” van de woonbuurten. De lanen komen allemaal uit op de Van der Duijn van Maasdamweg en krijgen elk een eigen sfeer. Dit maakt het oriënteren binnen de wijk gemakkelijk.

Contrasten
Tussen de “lange lanen” liggen de “binnenwerelden”. Deze vormen een contrast met de rechte lanen. In de binnenwerelden kunnen intieme, verrassende of romantische woonmilieus ontstaan, die gelegen zijn aan groen, waterpartijen, of een hof.

De geleidelijke overgangen
Van west naar oost neemt de bebouwingsdichtheid geleidelijk toe. Aan de grote vijver (de plas) van Park Zestienhoven komt de Vijverbuurt. In de Vijverbuurt verrijzen woningen met de grootste tuinen. Naar het oosten toe neemt de dichtheid geleidelijk toe, zullen meer gestapelde woningen voorkomen en dit maakt de sfeer stedelijker.
Van het noorden naar het zuiden neemt de hoeveelheid water in de woonbuurten toe. De zuidelijke buurten zijn het meest waterrijk, daar zal gemiddeld 20% van het oppervlak uit water bestaan.



Wat ik gek hiervan vind is dat bebouwing vanaf de grote laan toeneemt, ipv afneemt, dan dendert er dus nu het meeste verkeer langs de meest exclusieve woningen. In simcity vond ik het qua congestie altijd beter om andersom te doen haha. Of willen die rijkerds aan iedereen laten zien dat ze zo rijk zijn denkt de projectontwikkelaarr? Of is het voor de uitstraling vd wijk?

EuroMaster
July 27th, 2008, 10:25 AM
Dit wordt weer een mooi stukje Rotterdam binnen de bestaande agglomeratie!

TC03
July 27th, 2008, 01:32 PM
Trouwens, dat kaartje wat de locatie aangeeft van Park Zestienhoven klopt niet. Rotterdam-Alexander wordt doodleuk aangegeven als Capelle aan den IJssel.

EPA001
July 27th, 2008, 01:41 PM
Heel scherp opgemerkt TC03. Mij was het ontgaan. Overigens wordt dit een heel mooi stukje Rotterdam. Goed voor de locale economie om dit te zien ontstaan. De getoonde huizen zien er prachtig en gevarieerd uit.

Capzilla
July 27th, 2008, 03:30 PM
Nou maar niet hopen dat de toekomstige bewoners allemaal gaan klagen over het vliegveld dat plots op spuugafstand van hun huis staat.

Dat vliegveld was er eerder, punt uit. Maak me meer zorgen dat deze mensen alsmede de verbouwing van de huidige terminal betekent dat we het nu echt wel kunnen vergeten dat er ooit nog een aftakking van de Erasmuslijn naar Airport komt.

Basshead
July 27th, 2008, 03:40 PM
Capzilla, er wordt ook over Schiphol geklaagd en er zijn echt maar weinig mensen die al bijna een eeuw in de Haarlemmermeerpolder wonen!

Andi Condor
July 27th, 2008, 06:29 PM
mooie architectuur, goed dat hier niet stedelijk gebouwd wordt, vanwege het vliegveld. mooie dudok architectuur. zulke architectuur hadden we 5 jaar geleden absoluut niet kunnen opleveren wat naar mijn mening betekent dat de woningbouw architectuur de laatste jaren erg vooruit is gegaan door terug te grijpen op het verleden.

LochNESS
July 28th, 2008, 01:10 AM
Liep er pas geleden nog over rond. Helaas is een groot stuk van mijn wandelpark voor verdwenen maar over een tijdje is er een boel schoons in dit stuk 'compensatiegroen' (dat is namelijk een Park Zestienhoven) 't is net aan de andere kant van de Rotterdamse Schie hier en echt een groot gebied van Overschie tot aan Schiebroek.

LochNESS
July 28th, 2008, 01:45 AM
Liep er pas geleden nog over rond. Helaas is een groot stuk van mijn wandelpark voor verdwenen maar over een tijdje is er een boel schoons in dit stuk 'compensatiegroen' (dat is namelijk een Park Zestienhoven) 't is net aan de andere kant van de Rotterdamse Schie hier en echt een groot gebied van Overschie tot aan Schiebroek.

Liberty City
July 28th, 2008, 08:11 AM
Ziet er inderdaad goed uit. In welke prijsklassen vallen deze woningen?

Niyyu
July 28th, 2008, 11:47 AM
Van de vrijstaande woningen starten de prijzen net onder de miljoen. Die twee onder één kap (op 3 na laatste foto) kost net geen miljoen en die witte dingen zitten rond de 7 ton. Naast deze ontwikkeling komen er ook kavels vrij waar je naar eigen vrijheid (of een beetje vrijheid) een woning kan laten ontwerpen door een architect.

edit: vanwege prijsfout

Liberty City
July 28th, 2008, 12:16 PM
Dat is genoeg! :nuts:

wolkenbestormer
July 28th, 2008, 12:57 PM
Even een vraagje, dat hele gebied daar staan nu toch ook al woningen? Van die noodwoningen van net na WOII en nog een hele rits andersoortige woningtypen? Hoe ver zijn deze plannen? Want het in het nieuws nog niets gezien van schreeuwende bewoners die roepen dat dit schandalig is etc etc.

JWvW
July 28th, 2008, 02:09 PM
nee er staan daar geen woningen. is voornamelijk beetje bos, lege veldjes, een motorcross baan en van die tuinierhuisjes of hoe je die ook heet. daar is al compensatie voor geregeld. de eerste huizen zijn al af en bewoond. zien er erg goed uit zoals ik laatst had gezien.

LochNESS
July 29th, 2008, 12:36 AM
De noodwoningen waar je het over hebt liggen meer richting Overschie bij de Vliegveldweg. Het project zelf wordt gerealiseerd op een stuk park/weiland en inderdaad veel volkstuinen.

Edit:

Nog een plaatje van het vernieuwde park Zestienhoven, links boven zie je de noodwoningen liggen. Kleine kavels met kleine huisjes.
http://www.parkzestienhoven.nl/Rotterdam/Openbaar/Overig/PZH/afb/0706%20parkontwerp%20web.JPG

LochNESS
July 29th, 2008, 12:53 AM
Overigens, op het moment zijn de woningen (plaatjes 1&2 van het draadje) nu va. € 675.000 (villa, 540m2 kavel gemiddeld) of € 540.000 (twee-onder-een-kap, 380m2 kavel), vrij op naam natuurlijk... Maar die prijzen gaan om de kleinste kavels waarschijnlijk...

Sol
July 29th, 2008, 05:36 PM
Mooie wijk! Ik hoop dat er nog meer van zulke mooie wijken komen, het liefst nog binnen de ring. De genoemde prijsklassen verkopen op dit moment slecht, maar zo'n wijk hoef je niet meteen af te bouwen. Dat is eigenlijk ook mooier naar mijn mening. Zo komen er verschillende stijlen door elkaar te staan en blijft een wijk in ontwikkeling.

Niyyu
November 10th, 2008, 03:15 PM
de prijzen van de woningen staan hierzo:
http://www.parkzestienhoven.nl/woningaanbod/0

PjOtR
November 11th, 2008, 10:23 PM
Morgen (woensdag 12-11-2008) eerste paal van de nieuwe sport kantine.
http://www.moederscheimmoonen.nl/

Niyyu
November 11th, 2008, 11:44 PM
mooi project!

bijzonder leuke stijl heeft dat jonge bedrijf trouwens!

Niyyu
January 1st, 2009, 08:05 PM
http://www.ad.nl/hetnieuwewonen/2859255/Zestienhoven_in_de_lift.html

Sol
January 2nd, 2009, 04:49 PM
mooi project!

bijzonder leuke stijl heeft dat jonge bedrijf trouwens!

Meen je dat nou? Ik zie alleen maar rechthoekige gebouwen die ik bij andere architecten ook wel eens zie.

Niyyu
January 2nd, 2009, 06:58 PM
rechthoekige gebouwen werken nou eenmaal. De verfijning lijkt te zitten in de details en materiaalgebruik.