Kortrijk: Woonzorgcentrum H.Hart (Buro II) [Archive] - SkyscraperCity

PDA

View Full Version : Kortrijk: Woonzorgcentrum H.Hart (Buro II)


batlo
August 23rd, 2008, 11:29 AM
Waar niet zo lang geleden nog een hele hoek huizen werd afgesmeten nabij de Budabrug op het Buda-eiland, verrijst binnenkort een nieuw Woonzorgcentrum van de voormalige kliniek H.Hart (ik ben der destijds nog geboren :-)) (is nu een RVT). Het nieuwe gebouw is van Buro II en moet een nieuw modern baken vormen net naast de inkom van het de nieuwe Kunstenfabriek Desmet-Dejaegher (van 51N4E architects, zie deze draad (http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=654164)) en de toekomstige nieuwe Budabrug (zie draad Leiewerken (http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=383323)) langsheen de vernieuwe Leieboorden. Als ik de schetsen mag geloven, gaat het om een bescheiden torengebouw met een achttal bouwlagen. Benieuwd wat dit zal geven (ligt schuin tegenover de nieuw te bouwen Woontoren van Samyn en Partners (http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=458121)).

http://www.buro2.be/22open/hhart/pic01.jpg

Uitleg van Buro II:

Het Buda-eiland situeert zich tussen twee armen van de Leie en is in historisch opzicht steeds een belangrijke plek geweest te Kortrijk. Het woonzorgcentrum H. Hart neemt vandaag al een duidelijke positie in op het eiland en wenst haar woon- en dienstenaanbod verder uit te breiden.

http://www.buro2.be/22open/hhart/pic02.jpg

In nauw overleg met de bevoegde overheden wordt momenteel gewerkt aan de ontwikkeling van dit ambitieus nieuwbouwproject ter hoogte van de hoek Budastraat / IJzerkaai. Veel aandacht gaat naar de open ruimte langs de Leie en de nieuw geplande inkom van kunstenfabriek Desmet-Dejaegher. Het tracé van de kunstenroute ‘secret gardens’ loopt door de interne tuinen van het zorgcentrum. De publieke ruimte wordt hiermee gekoppeld aan de activiteiten van de bewoners, gebruikers en bezoekers van de zorgcampus en zal op die manier een levendig baken in het stadscentrum vormen.

http://www.buro2.be/22open/hhart/pic03.jpg

Om de ruimte te compenseren van het voorplein dat wordt vrijgelaten, komt er een torenvolume bovenop de sokkel van het gebouw. Hierin wordt het zorg- of herstelhotel ondergebracht, een dienstverlening waarbij mensen kunnen herstellen na een ingreep of opname in een ziekenhuis. Er wordt maximaal ingespeeld op de prachtige vergezichten en de unieke locatie aan het water.

http://www.buro2.be/22open/hhart/pic04.jpg

Door de sterke verbondenheid van het project met de maatschappelijke omgeving en door deze plek als nieuwe stedelijke ruimte vorm te geven, zal tegelijk een doorwaadbaarheid en transparantie ontstaan die de laagdrempeligheid van de voorziening verder zal versterken.

batlo
August 23rd, 2008, 11:33 AM
http://www.buro2.be/22open/hhart/pic03.jpg



op dit plannetje zie je trouwens duidelijk de nieuwe westelijke tip van Buda (wordt park) en de noordelijke tip waar de nieuwe Collegebrug uitmondt en waar Budabeach zal worden aangelegd.

Bruggenbouwer
August 23rd, 2008, 01:52 PM
Ziet er leuk uit (op het eerst gezicht). Weet je wanneer dit gepland is?

batlo
August 24th, 2008, 02:18 PM
ik weet niet wat de planning hiervoor is... op bovenstaand plannetje kan je idd zien (zoals crepesculum zei) dat het gebouw tussen de toekomstige ingang van de Budakunstenfabriek en dit gebouw blijkbaar ook zou verdwijnen, maar momenteel staat dat gebouw nog te koop? vreemd.

hier een foto van tijdens de sloopwerken van het café op de hoe (hierop zie je ook de fabriek die zich in het achterliggende bouwblok bevindt):
http://static.flickr.com/86/249877740_c619e79b77.jpg?v=0

(uit volgend artikel op KortrijkBlogt! (http://kortrijk.wordpress.com/2006/10/20/de-stad-transformeert/))


weblogUpdates.ping SkyscraperCity - Powered by vBulletin http://www.skyscrapercity.com/