Leuven : Masterplan IMEC site [Archive] - SkyscraperCity

PDA

View Full Version : Leuven : Masterplan IMEC site


Kristof VG
September 18th, 2008, 09:38 AM
van BUUR:


IMEC is een wereldvermaard onderzoeks- en ontwikkelingscentrum voor micro-electronica, gelegen langs de Koning Boudewijnlaan. Het instituut heeft dringend nood aan nieuwe kantoorruimte voor 400 medewerkers, labo’s en een clean room.

BUUR opteert voor de concentratie van het programma op een restruimte tussen de bestaande “clean room” en het kruispunt Koning Boudewijnlaan – Celestijnenlaan. Daartoe wordt een toren voorzien van 18 bouwlagen, die tegelijk een functie als baken opneemt langs de Koning Boudewijnlaan.

Het plan voorziet ook de heraanleg van het kruispunt en de hertracering van de Celestijnenlaan, waardoor ruimte ontstaat voor een nieuwe clean room en een “omkering” van de circulatielogica. Wat ooit de achterkant van de site was, wordt nu de nieuwe representatieve toegang.

http://img517.imageshack.us/img517/3382/44593701ew2.jpg (http://imageshack.us)

http://img140.imageshack.us/img140/3907/80284761cb5.jpg (http://imageshack.us)

http://img517.imageshack.us/img517/5633/54372085nx7.jpg (http://imageshack.us)

Puinkabouter
September 18th, 2008, 11:56 AM
Nog een toren in Leuven. Ze zijn daar op dreef. Maar weet je zeker dat dit project ook concreet is? Wat buur toont is in feite niet meer dan een uitgewerkte schets, heb ik de indruk.

Kristof VG
September 18th, 2008, 07:40 PM
Weet je zeker dat dit project ook concreet is? Wat buur toont is in feite niet meer dan een uitgewerkte schets, heb ik de indruk.

Raar dat je het vraagt, ik denk dat het een reel project is? Het staat nogthans onder private opdrachten. Ik heb gemaild naar BUUR met de vraag of dit project er van komt, later daarover meer!

Puinkabouter
September 18th, 2008, 08:35 PM
^^ Niet per sé. Er worden wel vaker ontwerpen getekend die nooit uitgevoerd worden - evenveel als er getekend worden die wél gerealiseerd worden denk ik zelfs. De meeste architectenbureau's laten die wel op hun website staan (als ze er een hebben, that is) als referentie. Aangezien je je info haalt van de website van een architectenbureau en niet van de stad (neem ik aan), stelde ik de vraag :)

Kristof VG
September 21st, 2008, 12:09 PM
De toren komt er. BUUR heeft samen met IMEC beslist om een architect aan te stellen na een besloten internationale competitie. Het project is dus lopen onder de naam 'IMEC Tower'!

Benonie
October 10th, 2008, 07:13 PM
Leuven is goed bezig! :okay:
18 bouwlagen is perfect voor een stad van die omvang.
Hopelijk wordt het ook nog kwaliteitsvolle architectuur. Die povere rendering laat niet veel zien, vind ik.

Kristof VG
October 21st, 2008, 08:20 PM
van leuven.be

Masterplan Zuidelijke Dijlevallei

De K.U.Leuven, Imec en de stad Leuven hebben samen een masterplan opgesteld voor de Zuidelijke Dijlevallei. Het volledige projectgebied ligt tussen de Koning Boudewijnlaan, de Tervuursevest, de Kardinaal Mercierlaan, de Willem De Croylaan en het oude spoorwegtraject tot en met het wetenschapspark Arenberg. De Celestijnenlaan snijdt dit gebied door.

In dit masterplan liggen de krachtlijnen vast voor de toekomstige ruimtelijke ontwikkeling voor dit gebied.

Samen met de K.U.Leuven en Imec stelt de stad Leuven dit masterplan graag aan u voor.
Daarom is op donderdag 23 oktober 2008 een infomoment gepland in de campusbibliotheek Arenberg, Willem de Croylaan 6; 3001 Leuven.
Enkele tentoonstellingspanelen vertellen u in grote lijnen de mogelijke ontwikkelingen voor het gebied. Daarnaast kan u er de volledige studie van het masterplan raadplegen.
Tussen 11.00 uur en 22.00 uur kan u vrij in en uit lopen. Heel die tijd zijn er mensen van de K.U.Leuven, Imec en de stad Leuven aanwezig die u meer uitleg kunnen geven.

Deze kleine tentoonstelling blijft nog staan in de campusbibliotheek tot en met 31 oktober 2008. Tijdens de openingsuren van de bibliotheek (maandag – vrijdag: 8.30 tot 22.00 uur en zaterdag: 9.00 tot 13.00 uur) kan u steeds vrij de tentoonstelling bezoeken. Er is dan wel niemand aanwezig voor meer uitleg.

Vanaf donderdag 23 oktober vindt u ook meer info over dit masterplan terug op deze website.

Overmorgen nog eens naar www.leuven.be gaan!

Kristof VG
January 8th, 2009, 11:03 AM
Het heeft niet echt met het masterplan van IMEC te maken, toch is het bedrijf al een tijdje bezig met de uitbreiding van zijn onderzoeksdomeinen. Ik dach dat de Vlaamse Regering enkele maanden geleden had beslist om nog zwaarder te investeren in het IMEC..

Revolutionair Vlaams hersenonderzoekscentrum in de maak

Vlaanderen staat dicht bij de oprichting van Neuro Electronic Research Flanders (NERF). Dit onderzoekscentrum, dat nu al kan rekenen op grote buitenlandse belangstelling, is een initiatief van het Vlaams Instituut voor Biotechnologie (VIB), het Leuvense nanotechnologiebedrijf IMEC en de KULeuven, en wordt gesteund door Vlaams minister van Wetenschap en Innovatie Patricia Ceysens. Dat bericht het weekblad Trends.
NERF focust op het grensgebied tussen neurowetenschappen en de nanotechnologie ’neuro-electronica’. "We willen in een eerste stadium proberen om alle in- en outputsignalen, die een hersencel ontvangt en uitstuurt, in kaart te brengen. Dat zijn er toch zowat 25.000 per cel", legt Jo Bury, de co-algemeen directeur van het VIB, uit.

Volgens Bury heeft NERF jaarlijks 6 miljoen euro werkkapitaal nodig, en dit gedurende minstens tien jaar. Het VIB, IMEC en de KULeuven leggen samen jaarlijks 2 miljoen euro op tafel. Ceysens zou daar jaarlijks 1 miljoen euro bovenop doen.

Bury schat dat een 50-tal onderzoekers vereist is om NERF, dat wordt gevestigd op IMEC, goed te laten werken.


weblogUpdates.ping SkyscraperCity - Powered by vBulletin http://www.skyscrapercity.com/