SkyscraperCity Forum banner

БАЊА ЛУКА - Аграминвест | BANJA LUKA - Agraminvest

Tags
banja luka
67K views 206 replies 47 participants last post by  zealeksandar76 
#1 · (Edited)
БАЊА ЛУКА - Аграминвест| BANJA LUKA - Agraminvest| 11fl

НА мјесту стaрог "Аутопревоза" ниче нова пословна зграда спратности -3+Пр+10+По(анекс)... :cheers:

Инвеститор је Аграминвест Мостар, а извођач МГ Минд Мркоњић Град.

Фотографије су мало лошијег квалитета, јер је у питању камера са моблиног телефона...

Рендер



посуђене слике БНХ-а




 
See less See more
4
#5 ·
Ne znam baš da li nam je trebala posebna tema za ovo ali ajde... Solidno izgleda na renderu.

Zna li se koja je površina zgrade?

.............................
 
#6 · (Edited)
^^ Па с обзиром да зргада има 11 спратова (небодер), а да БЛ пословне небодере можемо на прсте набројати, мислим да је требала.

Уосталом, нови подфорум БЛ је и направљен с циљем отварања већег броја тема , ради лакшег праћења.

То наравно не значи да за све треба нова тема, али за овако репрезентативне објекте сигурно треба. Уосталом то је пракса у свим градовима који имају посебан подфорум (Ниш, КГ, Сарајево, Београд итд).

Оваква зграда ни у БГ не би прошла неопажено, а камоли у БЛ.

EDIT: Ево о чему говорим. Овај објекат у БГ http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1392848 је доста мањи од нашег Аграма , па опет има своју тему, и то је препорука модератор СРБ форума- Сингидунума. То је отприлике и суштина ових измјена на форуму. Да сваки већи, озбиљнији објекат добије тему, ради лакшег и прегледнијег праћења... Ту наравно не мислим на стамбене зграде, и сл. мање (битне) објекте, него ове као Аграм.
Нпр. наредна тема би могла бити нова зграда Индиректног опорезивања, кад се крене са изградњом тог објекта итд...
 
#9 ·
А и у будућности све зграде од 10 + спратова требало би да имају посебну тему.
Ali samo poslovne zgrade!

Preskočite sve stambene i male poslovne zgrade, ostavite nešto i za opšti forum o izgradnji.

Нпр. наредна тема би могла бити нова зграда Индиректног опорезивања, кад се крене са изградњом тог објекта итд...
Ima li najava o eventualnoj spratnosti i lokaciji?

PS. Šaljite Singiju poruke da postavi BL pod-forum na naslovnu stranu kao što je to slučaj sa BG, NS i NŠ
.......................................................................................................................................................
 
#8 ·
Crni neboder ,sexy :cheers2:
 
#10 ·
Гдје је сад Аутопревоз?

Ово ми смрди на још један дил типа Интегралове пословне зграде. Градња од стране инвеститора блиског владајућој гарнитури, а онда куповина простора по нетржишним цијенама од стране државних институција, агенција и јавних предузећа.
 
#23 ·
I meni ,dobro je što je u blizini ona druga dva pa će činiti neku cijelinu ,valjda će ih biti još tu :cheers2:

p.s. Moja mater je pogledala i oduševljena je jer se zove Agraminvest = Zagrebačko ulaganje :lol:
 
#25 ·
p.s. Moja mater je pogledala i oduševljena je jer se zove Agraminvest = Zagrebačko ulaganje :lol:
Који курац стварно??? Је л ти мама ретардирана?

___________________________

Мени ова зграда уопште не делује солидно за ту спратност (10-11
спратова).

Поред ње ће бити светло жута одвратна стамбена зграда. Немам појма, подсећа на Брчко. Аризнона дрим.
 
#24 ·
Meni se jako sviđa ova zgrada , blizu se nalazi zgrada vlade i rtv dom , pa još kad se napravi neboder grand trejda , pa ako se napravi neboder tamo na ćošku kod tržnice pa preko puta kod ekvatora što sam vidio da bi se trebalo praviti , pa uz to vjerovatno i još neki možda negdje gdje je fabrika duvana , stvarno će odlično izgledati grad i biće to jedna odlična cjelina još da je čajevčev neboder obložiti okolo staklom kao što će to biti ovdje , onda bi stvarno bilo jako moderno
 
#27 ·
Поставио сам питање на БиХ форуму форумашима из Мостара, да нам дају инфо о Аграму. Ево одговора.


Agraminvest je Eurohercova real-estate firma.

To znaci dobijate Euroherc osiguranje, koji ce se mozda zvati BosnaSunce osiguranje (BSO) a mozda i kupe neku trecu osiguravajucu kucu, ko zna.

Uvijek naprave zgrade onakve kakve su na renderu, a render potpuno odgovara njihovom dosadasnjem stilu :)

U Sarajevu su vlasnici zgrade u kojoj je Euroherc, BSO i Poliklinika Sunce, na Al pachinu

Sarajevo: http://www.euroherc.ba/Images/Podruznice/SA_V.jpg
Zagreb: http://static.nacional.hr/img/946e8c2887a0ae8ddf8651a5625905ac_700x550.jpg
Split: http://www.vecernji.hr/data/slika/73/360190.jpg
 
#33 · (Edited)
Meni je ovo vrlo pozitivno, nadam se da će uspjeti ovo da završe za dvije godine.

Odmah preko puta, u kompleksu kojeg bi trebalo (jednom) da gradi Delta po regulacionom je predviđen neboder od 12 spratova...

A između Mercator-a i ove zgrade trebalo bi da se izgradi 5 objekata visokih između 6 i 8 spratova.
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top