SkyscraperCity Forum banner

КРАГУЈЕВАЦ - праћење градилишта | KRAGUJEVAC - construction updates

7M views 35K replies 467 participants last post by  Srdjan Adamovic 
#1 · (Edited)
U ovom threadu postavljajte fotografije, makete i/ili informacije o novim objektima, objektima u izgradnji, kao i o onim koji su planirani u Kragujevcu.
Vreme je da i Kragujevac dobije razvojni thread, pošto ima šta da pokaže… samo treba malo da se aktiviramo, slikamo, postavljamo itd. :)
Pa… krećemo!


Some Kragujevac projects:

City Tower Planned
Sumadija tower Planned
Plaza Centers - Kragujevac Completed
Nelt apartments - Smallville Completed
Holiday Inn - Kragujevac Planned
Hotel Kragujevac U/C
Knezev arsenal Planned
Global Finance International Limited apartments U/C
NP CO office building Planned
Lazar put apartments U/C
Bubanj lake,Bubanj lake fontain Planned
Fontana square U/C
Radnichki Stadium U/C
Swimming pool Completed
Djokovic tennis center [Canceled]
Mercator shopping center Completed
Prodor Planned
NP CO apartments U/C
AIK banka apartments Planned
Robna kuca "Kragujevcanka" Completed
Merkur shopping center Planned
Planet Tush shopping mall Planned
Delta Park Completed
IDEA shopping center Completed

















 
See less See more
10
#6,123 ·
#6,126 ·
Bravo, Kemmik!

Nekoliko zapazanja:
- Sala druge gimnazije super napreduje.Majstori rade fasadu a ono sto je mene odusevilo da se radi od iste cigle kojim je oblozena i gimnazija.Bice ekstra celina.

- Video sam neke stucnjake koji nesto premeravaju preko puta pravnog fakulteta gde ce se graditi hitna pomoc.Njih 5-6.

- Ona zgrada na uglu Zmaj Jovine prema fakultetima - zavrsen temelj pa su poceli da rade iznad zemlje tj zgrada je pocela da ide u vis.

- Kod te zgrade sam snimio geometre koji snimaju :) nesto preko putra tj na parkingu vojne bolnice.Verovatno trasu za buduci bulevar prema fakultetima.

- I na kraju kad sam parkirao kola ispred moje zgrade u Centralnoj video sam geometre i na mom parkingu.

Imao sam utisak da gde god da krenem, ima da sretnem geometre:banana:Danas je dan za snimanje.
 
#6,127 · (Edited)
Da se nadovezem:

- Geometri na lokaciji buduceg TUS-a na Aerodromu

- geometri snimaju nesto kod Bogoslovije

- geometri snimaju buduci bulevar Vladimira Rolovica

- ogroman broj narandzastih kamiona parkiranih preko puta Bogoslovije puni raznim materijalima za gradnju

- ogroman broj(rekordan) kamiona,slepera,mehanizacija sa raznoraznim materijalima za gradnju

- 5-6 kucica(limenki) koji idu u pravcu Vinograda,Deninog brda i ka centru Grada

Uglavnom danasnje prepodne je bilo veoma zivahno na Aerodromu sto me izuzetno raduje.Kemmik svaka cast!
 
#6,130 ·
Buduci restoran Oranica na jezeru

josh slika
WOOOOOOOOW!

Nacuo sam da ce ove godine izgraditi i produziti moju ulicu (Nikole Vujacica,Vinogradi) sve do jezera i ona bi upravo trebalo da prodje pored ovog restorana.Time bi se stvorila direktna veza Aerodroma sa Jezerom.Informacija nije 100% proverena, ali za razliku o dposlednjih 20 godina koliko nas zezaju ovog puta izgleda prilicno ozbiljno.

@Dubac: Verovatno nisi imao posla sa geometrima, inace nebi tako rekao.Lopuze jedne... Salim se.Znam zasto se radujes .:lol:
 
#6,132 ·
gledao sam sinoc komunalni servis , reprizu.
kad sam okrenuo rtk VAsiljevic samo nesto rece gradnju/a poslovne kule .. i nastavi dalje da nabraje neke projekte.
jel gledao to jos neko , mozda sam istripovao jer su mi samo kule u glavi :) ??
Gledao sam i ja to, rekao je da bi pored novih hala na sajmistu bio izgradjen i poslovni toranj, ako sam ga dobro razumeo, nesto je tako promrmljao, ponekad ga je vrlo tesko razumeti sta prica...
 
#6,133 ·
Jel ovako rekao?

"Sa nase pozicije,tj.pozicije grada,pozicija sajmista bi bila idealna pozicija za poslovni toranj. Mi vec razgovaramo sa investitorima cija je pozicija veoma jaka,i koji bi se tako mogli pozicionirati na domacem trzistu."

:lol:
 
#6,136 ·
Gledao sam i ja to, rekao je da bi pored novih hala na sajmistu bio izgradjen i poslovni toranj, ako sam ga dobro razumeo, nesto je tako promrmljao, ponekad ga je vrlo tesko razumeti sta prica...
Dobro nam dosao.... :cheers:

Hajde da pokusamo da saznamo nesto vise o tome... da ne licitiramo ovde o necemu sto nije provereno. ;)
 
#6,139 ·
jel mozes da obelezis gde ce ovo tacno biti,jer pored postojeces kafica "oranica" ili ce ga nadograditi.Tamo sam skoro svake subote ,super je atmosfera
Ne nadogradjuje se postojeci objekat, vec se pored njega (desno od njega, gde su bili oni bilijar stolovi) pravi ovaj restoran. Mislim da su radovi vec poceli.
__________________________________________________________________

Dosta smo pricali o Lazar putu... sklikali smo neke flajere, sekli isecke iz nekih video-clipova, ali evo pravih rendera, koje sam pronasao. Steta sto nisu malo veci...







Ovo se trenutno gradi:


A evo kako je to uklopljeno u panoramu grada:


:applause:

I jedna slika sa gradilista:
 
Top