SkyscraperCity Forum banner

КРАГУЈЕВАЦ - праћење градилишта | KRAGUJEVAC - construction updates

7M views 35K replies 467 participants last post by  Srdjan Adamovic 
#1 · (Edited)
U ovom threadu postavljajte fotografije, makete i/ili informacije o novim objektima, objektima u izgradnji, kao i o onim koji su planirani u Kragujevcu.
Vreme je da i Kragujevac dobije razvojni thread, pošto ima šta da pokaže… samo treba malo da se aktiviramo, slikamo, postavljamo itd. :)
Pa… krećemo!


Some Kragujevac projects:

City Tower Planned
Sumadija tower Planned
Plaza Centers - Kragujevac Completed
Nelt apartments - Smallville Completed
Holiday Inn - Kragujevac Planned
Hotel Kragujevac U/C
Knezev arsenal Planned
Global Finance International Limited apartments U/C
NP CO office building Planned
Lazar put apartments U/C
Bubanj lake,Bubanj lake fontain Planned
Fontana square U/C
Radnichki Stadium U/C
Swimming pool Completed
Djokovic tennis center [Canceled]
Mercator shopping center Completed
Prodor Planned
NP CO apartments U/C
AIK banka apartments Planned
Robna kuca "Kragujevcanka" Completed
Merkur shopping center Planned
Planet Tush shopping mall Planned
Delta Park Completed
IDEA shopping center Completed

















 
See less See more
10
#9,261 ·
H.T.D. "Šumarice" počinje gradnju sportske hale
Stigle sve potrebne dozvole

Sa prvim lepim danima počeće izgradnja sportske hale u sklopu projekta modernog sportskog centra - najavio je danas vlasnik i direktor Hotelsko-turističkog društva "Šumarice", Milenko Marjanović, navodeći da je, posle 18 meseci od podnošenja dokumentacije, konačno odobren ovaj projekat i da su dobijene sve dozvole u nadležnim ministarstvima.

Marjanović je izrazio očekivanje da će sportska hala biti govota do Đurđevdana naredne godine. U drugoj fazi planirana je izgradnja još nekoliko sportskih terena, velnes centra, kao i dogradnja hotela "Šumarice" za još 40 soba umesto planirane izgradnje bazena.

kragujevac.co.rs
 
#9,262 ·
Samo da mi je znati ko ce mu/ko mu je dao dozvole za secenje sume u Sumaricama? :? Sve je to lepo,hotelsko-sportski centar,ali...

I ovo bi se pre moglo nazvati sala a ne hala... :)
 
#9,264 ·
pa sta mislis ko mu je dao:eek:hno: ja se sve nadam da nece da krce sumu nego da ce to da naprave na onoj livadi iza hotela
:eek:hno: Strasno... Drago mi je sto ima neko interesa za tako nesto,pa i ako to bio onaj sirovina,ali Sumarice da krci nece,Boga mi!!! :eek:hno:
 
#9,266 ·
Pa u Kragujevcu je to trebalo krenuti ove godine ali grad nije hteo prodati zemljiste tom investitoru... A sve pare od prodaje jedne od najskupljih zemljista u Srbiji (suvi,suvi,suvi centar),idu za spustanje ulice kroz centar ispod zemlje i gradskog trga... Sa prodajom se ceka,jer se ceka novi GUP koji ce tu dozvoliti 14+ spratova... Na to...
Bogami bi valjalo za te pare od onog KG travnjaka/trga napraviti pošten gradski trg, tj. uokviriti ga zgradama ili nešto slično, mislim da je ukopavanje ulice vrlo skupa egzibicija, ako nije prijeka saobraćajna potreba, kao sa Terazijskim tunelom i sl...
 
#9,267 ·
Bogami bi valjalo za te pare od onog KG travnjaka/trga napraviti pošten gradski trg, tj. uokviriti ga zgradama ili nešto slično,
To i jeste cilj... :eek:kay: Trg nam treba... :gaah:

mislim da je ukopavanje ulice vrlo skupa egzibicija, ako nije prijeka saobraćajna potreba, kao sa Terazijskim tunelom i sl...
Pa i jeste,da bi trg dobio svoju funkciju... Bilo je pre 3 meseca ovde da je grad odbio ponudu investitora koji je hteo jednu od one dve "livade" a da ujedno da plati i spustanje ulice ispod zemlje... Bilo i u novinama... A sad cekaju novog jakog investitora...

Ali ja to ne vidim krozz 5 godina sigurno...
 
#9,273 ·
Fino, fino... Jel to promenjen render? Cini mi se da je na temi o toj zgradi drugaciji render.
Nije... To drugo je Shumadia Tower,on je zaista neizvestan... A ovo je ovakvo i na ranijim renderima... Tj. nije u pocetku trebalo biti tornja,a sada da... :cheers:

Sutra cu update-ovati prvu stranu... da me ne bi Vlada i Sale opomenuli... ;)
Zar ja ovako miran i druzeljubiv tebe opominjem? :lol:

:eek:kay: Jesi padrino ili ne? :D
 
#9,274 · (Edited)
Nema promena, dakle isti je render (mislim na capture sa tv-a).
Za sada je sve u idejama , tako da ce potrajati dok ne dodje u stanje realizacije, a i pitanje je da li ce uopste objekat ove spratnosti biti moguce izgraditi (u smislu dobijanja dozvola).

p.s. dok je zatisje sa novim radovima, da obnovimo makar 'stare' fotogtafije novijim. :)
 
Top