SkyscraperCity Forum banner

Сарајево | Sarajevo

1M views 7K replies 229 participants last post by  malosutra 
#1 ·
Morao sam u Sarajevo da podnesem zahtjev za vizu, pa rekoh kad sam prvi put u gradu hajde i da napravim svoju prvu reportazu. Napravio sam tacno 123 slike i nadam se da cu ih sve okaciti na ovaj tred u roku od nekoliko dana. Nakon Sarajeva, idem u Budvu, onda u Sabac, pa u Beograd a onda malo dalje, pa cu, ako budem imao vremena, i za ta mjesta napraviti reportaze.

P.S. Posto mi je ovo bio prvi put u Sarajevu, necu biti u stanju da navedem imena svih zgrada i zdanja, ali mislim da cu se vec nekako snaci za ono barem osnovno.

Pa da pocnem.:cheers:
 
  • Like
Reactions: ae.camo
#742 ·
Мирза, реци ми ако знаш шта је било са улицама и осталим местима у Сарајеву који су имали имена по Србима који су директно или индиректно помогли БиХ? На неким старим мапама града из шездесетих , значи у доба жешћег комунизма, било је назива попут Вука Караџића, Краља Петра Карађорђевића (?!), Гаврила Принципа итд. Видим да ова нова власт поред другачијег погледа на недавна историјска дешавања које донекле и могу да разумем форсира и фалсификовање историје по којој је злочиначко све што је српско па је тако Гаврило Принцип од хероја трансформисан у терористу ,а краљ Петар од ослободиоца у окупатора ... па ме занима да ли су у име те пропаганде промењена имена сарајевских улица и тргова и шта је од тих имена остало?
Hmm.. Koliko znam većina tih ulica je promijenjena, ali ipak ja nisam iz Sarajeva, tako da ne znam koji su nazivi prije bili. Znam 100% da je Nemanjina promijenjena u Čekaluša, i znam da je još par izmijenjeno, ali im se ne sjećam ni bivših niti trenutnih naziva..
 
#743 ·
hehe, kakav je ovaj soliter, kao neki rapidograf, da li su se tako beše zvale one tehničke rotringove olovke? A pre par godina dolazi meni u posetu prijatelj iz Umaga koji je pre toga prošao poslom kroz Sarajevo i kaže mi : Ej, u Sarajevu prave neki neboder koji će da se vrti oko svoje ose, zamisli, ceo će tako da se obrće i uvija! Ubeđivao me je dva dana da će on da se vrti !? Kako bre prijatelju da se vrti, da li si normalan(!?) bilo je moje opiranje! A on zapeo, vrteće se, vrteće pa vrteće ... !!! I onda sam morao uvek da ga napijem da zapeva, da se uspava ..da me ostavi na miru. Sada mi je jasno šta je jadan mislio .. zašto je mislio da će da se vrti ... hehehehehe.
Sad vidjeh ovo. :lol: :eek:kay:
 
#750 ·
Hvala mr.berns :) Javi lokaciju, pa ćemo slikati nije frka nikakva... :)

Evo još par bezveznih od danas, usput

Obnovljena saobraćajnica prema Energoinvestu



Twist Tower i Energoinvest





Mobilmedia otvorila outlet pored Jysk-a



Importanne trg, pogled prema Centru



Lamela C u izgradnji









I Sarajevo City Centar konačno izišao iz zemlje! :cheers:







Radovi na tornju u sklopu kompleksa





Kranovi :nuts:





 
#758 ·
Avaz uživo zaista izgleda bolje i ne previše štrkljasto. Ali mu je lokacija presmiješna do zgrade se dolazi malte ne kroz bašte, svud okolo je posadjen paradajz, paprike, mahune i ostale povrtlarske kulture, o voćarstvu da ne pričam. 5m od zgrade blato du guše, ali šta mi je najkatastrofalnije su dve kuće naseljene Ciganima i sve što to prati uza se, deponija, haos itd.

Ova zgrada najbolje ilustruje neko novo vrijeme u SA, a i na Balkanu cijelom.



 
Top