SkyscraperCity Forum banner

[Szczecin] Renowacja Śródmieścia

3M views 16K replies 526 participants last post by  Tramwajarz 
#1 · (Edited)
Mapy renowacji w Szczecinie:

Zobacz renowacje na google maps

Kamienice w remoncie »

Kamienice po remoncie»

Bloki po remoncie »

Bloki w remoncie »

Remonty zabyków »

------------------------------------------------------------------

Wklejam parę obrazków ukazujących odremontowane kamienice
w śródmieściu Szczecina. Zdjęcia pochodzą ze stron:
www.scr.pl www.str.pl www.szczecin.storm.pl

kamienice remontowane przez miejska spółkę SCR
(Szczecińskie Centrum Renowacyjne):










Przez prywatną spółkę STR - Szczecińskie Towarzystwo Renowacyjne (odremontowali kilka kamienic i wynajmuja na mieszkania, biura i sklepy):





SCR stara się organizować sporo imprez kulturalnych na swoim terenie
(niektóre z nich przyciągają całkiem sporo ludzi):
:)




Mapka zasięgu SCR:


Jak na razie renowacja idzie pełną parą w kwartale 22. Niedługo calość tego kwartału powinna być już skończona. Starzy mieszkańcy są wyprowadzani do innych lokali (najczęściej TBS),a budynki przechodzą generalny remont (nie tylko malowanie tynku ;)) Potem SCR sprzedaje lokale (parter na usługi, I piętro na biura, a wyżej mieszkania). Kawalerki w stanie surowym kosztują około 90 tys. PLN, a większe mieszkania (2-3 pokojowe) do około 220 tys. PLN. Można też sobie kupić np. całe piętro w kamienicy i mieć ogomny apartament :). Jak ktoś chce, to może też od SCR odkupić całą kamienicę i samemu wyremontować ;) Przy okazji remontu wyburzane są oficyny więc robi się tam całkiem ładny kawałek miasta (a raczej miasto odzyskuje blask).

Mapka od STR:


Jak widać STR ma tylko kilka budynków w kwartale 22 (kamienice zaznaczone na niebiesko). Budynki modernizowane przez TBS są zaraz obok, przy ulicy Bohaterów Getta Warszawskiego odchodzącej od placu Zgody.

Do zakończenia wszystkich prac jeszcze sporo wody w Odrze upłynie, ale działalność SCR napawa mnie dużym optymizmem :) Twierdzą, że do końca 2006 roku, całość będzie już odremontowana i wyłączona z ruchu kołowego (gwieździsty deptak z ulicami wychodzącymi od pl. Zamenhofa). Jeszcze tylko by się przydał szklany dach nad Placem Zamenhofa i będzie mały Mediolan w Szczecinie (w pierwszych planach takie zadaszenie było uwzględniane, jak jeszcze renowacją miała zając się polsko-amerykańska spółka...)
 
See less See more
15
#8,894 ·
Co do Wojska Polskiego 136 i 138 to jest tam jakiś przefarb, lub nie do końca dobrze ustawiony WB na zdjęciach, czy kolor wpada lekko w fiolet? Pytam z czystej ciekawości, no offence.
 
#8,896 ·
Błażej;108912122 said:
Taka była pogoda, a lustrzanki Sony mają to do siebie, że na każdym WB pojawia się fioletowa maska
[OT]Niestety znam to z autopsji, między innymi dlatego też niedawno z bólem serca i portfela zmieniłem cały system. W Twoim przypadku brak jednak EXIF'u, stąd pytanie.[/OT]
Jeśli więc to tylko przefarb i nic się już w kwestiach kolorystycznych nie zmieni to jestem pod ogromnym wrażeniem!
 
#8,898 ·
Błażej;108912122 said:
Taka była pogoda, a lustrzanki Sony mają to do siebie, że na każdym WB pojawia się fioletowa maska. W PS bardzo trudno ją usunąć.
A (z ciekawości) próbowałeś ręcznie skalibrować WB? Bo na większości Twoich zdjęć nie ma tego zafarbu.

Ewentualnie UV/polar mógłby pomóc w niektórych przypadkach.
 
#8,899 ·
A (z ciekawości) próbowałeś ręcznie skalibrować WB? Bo na większości Twoich zdjęć nie ma tego zafarbu.

Ewentualnie UV/polar mógłby pomóc w niektórych przypadkach.
Próbowałem wszystkiego. :(

Kiedyś nawet zainwestowałem w filtry (które wyżej wymieniłeś).

PS Jakoś nie mam szczęścia do Sony (telefon się zepsuł, w LCD poszła matryca, laptop się zawieszał, a lustrzanka robi fioletowe zdjęcia)

PS2 Fioletowe zabarwienie można zdjąć (ale jest kupa roboty z tym, bo każde zdjęcie jest w innym stopniu zabarwione).
 
Top