SkyscraperCity Forum banner

Gradski i prigradski prevoz /Градски и приградски превоз | City and suburb traffic

254K views 953 replies 107 participants last post by  corvus_edin 
#1 ·
Dobar dan postovani forumasi,

kad sam cito "Privreda i infrastruktura", ocekivo sam pored gradnje puteva, mostova,... threadova o zeljeznickim stanicama i prugama,... temu gradski i prigradski prevoz, ali nazalost nemo tog threada, tako da sam se odlucio i nadam sa da ce te vi mi pomoc da skupimo par slika i informacija o gradskom i prigradskom prevozu u BIH.

Info mogu biti o kupovini autobusa, tramvaja, expandiciji, uvod linija,... .

Nadam se da ce se ko meni pridruzit i stavit koju sliko iz svoga grada.

Slike naravno ne moraju biti samo slikane (nisu ni kod mene), ali sam nisam uspjeo nac infos.

Mislim da je interesantan topic i esencijalan za infrastruktura, ipak mnogi od vas koriste bus, tram,... .

_______________________________________

Ja cu da vam prestavim kompaniju GIPS TK= Gradski i prigradksi saobracaj Tuzla.

Za vrijeme rata, svi kapaciteti bili su usmjereni na odbranu zemlje.......

Prije i u toku agresije « Gradski i prigradski saobraćaj » je napustio značajan broj zaposlenika koji su sa sobom odvezli i određen broj autobusa. U toku agresije od granatiranja i eksploatacije u teškim uslovima stradalo je 70 % voznog parka kao i objekat u Kalesiji, a bilo je štete i na objektima u centru grada.

Preko 350 zaposlenika preduzeća učestvovalo je u odbrani BiH da bi 1996 g. 500 zaposlenika počelo sa obnovom i osvajanjem tržišta sa svega 40-tak autobusa.
1996. godine JMDD « Gradsko saobraćajno preduzeće » Tuzla nabavlja 30 autobusa marke VOLVO iz Švedske i na taj način vrši obnovu voznog parka.

U periodu od 1996 – 2003. godine JMDD, a kasnije DD Gradski i prigradski saobraćaj » Tuzla nabavilo je oko 150 polovnih autobusa, a imalo je donaciju od 3 nova autobusa od strane Holandske vlade.

Razvijali smo naše usluge......

Sjedište preduzeća bilo je na lokaciji pod Slanom Banjom na mjestu sadašnje prigradske autobusne stanice.

Prve mjesečne karte uvedene su 1967. godine s ciljem jeftinijeg pojedinačnog prijevoza za građane Tuzle.

Već 1972. godine gradski saobraćaj imao je 80 autobusa i 270 zaposlenika. Iste godine izvršena je integracija preduzeća koja su se bavila saobraćajnom djelatnošću na području opštine Tuzla tako da su formirana tri OUR-a i to « PUTNIČKI SAOBRAĆAJ »,

« TERETNI SAOBRAĆAJ », i « ODRŽAVANJE AUTOBUSA I TERETNIH VOZILA ».
1975. godine nabavljeno je osam zglobnih vozila koji su se popularno zvali « autobusi harmonika » Te godine « Gradsko saobraćajno preduzeće » imalo je 27 linija i 114 autobusa.

U ovom periodu realizovana je ideja za postavljanje prvih nadstrešnica na autobusnim stajalištima tako da ih je veliki broj i postavljen što je doprinjelo boljem izgledu grada, a samim tim i poboljšanju usluga u prijevozu.

Početkom 80-tih godina preduzeće je radilo na otvaranju jedinica udruženog rada na područjima drugih opština: Živinice, Kalesija i Srebrenik.
U istom periodu izgrađena je Prigradska autobusna stanica na lokaciji « Pinge » pod Slanom Banjom.

Konstituisanjem OOUR « Gradski i prigradski saobraćaj » izvršena je nabavka 20 novih autobusa marke IKARUS, tako da je početkom 1982. godine preduzeće imalo 145 autobusa.
Intenzivnom nabavkom autobusa IKARUS izvršena je obnova voznog parka za 50 %.

Pratili smo nove trendove.......



U ovom periodu "Gradsko saobraćajno preduzeće" imalo je najmlađi vozni park od svih gradskih saobraćajnih preduzeća na području bivše Jugoslavije sa prosječnom starosnom strukturom od 5 godina.

Godine 1988. u preduzeću je formirana služba za razvoj koja se počela studiozno baviti izradom reda vožnje, ispitivanjem i obradom tržišta. Ova služba imala je zadatak da uspostavi dalji razvoj gradskog saobraćaja kako na području grada, tako i na području čitave regije.

Na prijedlog ove službe uvedene su pokazne karte koje su uticale na povećan broj korisnika javnog gradskog prijevoza putnika na području Tuzlanske regije.

Tadašnje rukovodstvo preduzeća u saradnji sa opštinskim strukturama došlo je na ideju da se projektuje i izgradi auto – baza putničkog saobraćaja i ujedno ponudi lokacija iste na prostor kod fabrike « Siporeks » gdje se preduzeće i sada nalazi.

Godine 1991. « Gradsko saobraćajno preduzeće » Tuzla održavalo je svakodnevno 1 700 polazaka sa 178 autobusa i 935 zaposlenika, pri čemu je godišnje prevozilo oko 26 500 000 putnika.

INFO sa http://gipstk.com

Slike:

Stari autobusi






















Novi:











































Slike su sa: busfoto.nl
 
See less See more
31
#2 · (Edited)
Hvala za thread - kad smo odvojili ceste/autoceste, zeljeznice i avijaciju, dobro da imamo i ovaj.
(pogotovo za Mirzu...moze postavljati slike svog omiljenog Sparkasse-Satra tramvaja...:lol:)
 
#12 ·
Bilo bi lijepo da nam tako slikovito opises vozila koja su se koristila prije ovih (ili se jos uvijek koriste-uporedo sa ovim) u BiH.

Kada bi se ove (vrlo cesto) DONACIJE ! servisirale redovito i kada bi svijest naroda bila na malo visem nivou ovo bi vrlo dugo mogla biti super prevozna sredstva za nase uslove.

Ipak malo vise moramo voditi racuna o trenutacnom (finansijskom) stanju u drzavi.
 
#13 ·
Po meni treba zabraniti uvoziti polovne autobuse, jer to sluzi za prevoz ljudi, ne stoke. Dakle redovne kontorli, pregledi ispravnosti, vozila ne starija od 7 godina, ne treba valjda da neko pogine da bismo shvatili da nema mjesta polovim stvarima kada se radi o prevozu ljudi.
(P.S. kaze se financijskom)
 
#18 ·
...sto ce reci @bad ...e bas si me ugrozio...
Uostalom nije se ni u Holandiji vozila stoka ovim autobusima prije nego su kod nas dosli.
Ne radi se o tome da li su (i koliko) stari nego kako su i kako ce biti odrzavani a upravo je to nasa bolna tacka. Daj nam i nove, unisticemo ih losim odrzavanjem za par godina.

Molim te ukazi mi sto brze na gramaticke greske, primjetim da mi sve bolje ide uz tebe i tebi slicne.
 
#19 ·
Nisu gramaticke greske, vise su "konceptualne".
Ali evo ako zelis bas Nizozemska, tocka, grijeske, puk, stupanj, prijevoz, uvjet.
Eto to iz zadnja dva posta.

Sad na temu, nije se vozila stoka, ali zato sto ne valjaju Holandjani ih izbacuju, tacnije sto su prestarili i nis vise sigurni, ekonomicni i racionalni.
Ne mogu da vjerujem da se pravda kupovina polovnih krseva sa zapada za prevoz ljudi?!!
Ili to samo zato sto sam ja to rekao, a radi se o TZ.
 
#20 ·
Izvini razbijam glavu trenutno jesu li Holandjani ili Nizozemci, pa reko' da pitam...

Nazad na temu, razlikuju se Holandski uslovi i Bosanski uslovi i pojmovi sta je "prestarilo, sigurno, ekonomicno i racionalno".

Off topic again "Ili to samo zato sto sam ja to rekao, a radi se o TZ."
Ko si ti? Zasto se osjecas manje vrijednim? Izvini nisam pratio, da nisi nesto lano' u vezi TZ?

Nicaze rules :banana:
 
#21 ·
ne, da ne bude zabune, ne osjecam se ja manje vrijednim, nego mnogi ovdje vide bilo koju kritiku kao napad na drzavu i njen ustavni poredak pa makar se ona ticala ipolovnih autobusa iz holandije.
Vidis da onda jesmo stoka ako su holandski gradjani bitniji od Tuzlaka.
 
#22 ·
:bash:
E moj Hafen...
Ne možeš ti nego oftoPIČITI nikako...
:lol:
Na temu:
žao mi je što nemam fotke,ali ću reći da je Banjaluka dobila prije 10 godina
POTPUNO NOVE gradske buseve od Vlade Japana...
Marka je ako me sjećanje služi Karosa...
Na šta danas liče(koliko su prljavi),i posebno,kako se gase u leru na stanici,
ostaju bez kočnica nizbrdo,pa vozači "koče" parkiranim automobilima...
O tome neću.Jer Tuzlacima i drugima ne znači ništa,a Banjalučani već znaju.
:nuts:
Da ne spominjem "fantastične" poštanske autobuse iz kantona Lugano iz CH, stare 30 godina, koji dime kao furuna,prave buku od 130 dB,itd...
:eek:hno:
 
#23 ·
^^zar ti ne rece da si od sad samo posmatrac?
Ti japanski autobusi kad su bili novi su bili sranje! ceski krsevi. Sjecam se kad su bli novi da su se tresli u leru da te bubrezi zabole. A sad mogu tek misliti na sta lice.
Prljavi nisu bili. Farba im je potpuno otisla, medjutim vidio sam da ih lakiraju ponovo i sredjuju.
Jedini od njih koji valjaju su oni MAN-ovi. Oni su i danas nakon 9god pristojni.

Inace vrijednost donacije gotovo 12 miliona KM.
 
#24 ·
^^
ПРВО:
шта сам рекао(написао,а то је за србијански дио) је моја ствар.
ДРУГО:
види се да си дрвени адвокат и да висиш на форуму(није то ни лоше).
ТРЕЋЕ:
Сад ми јасно што те банују под разним именима,јер из твојих постова
провирује нешто што ми није јасно(а и заболе ме...)
Укратко,на тему:ко си ти да дајеш оцјене о тада новим аутобусима да
су били кршеви?Ново је ново,а питај профи возаче шта је Кароса, и какве
бусеве прави...Исто важи и за Ман бусеве,сад бих ја да се понашам као ти
почео да пишем о томе да је то фабрика КАМИОНА прије свега...
:nuts:
А што не коментаришеш ово што сам река за кочење без кочница и поштанске бусеве од 30 година(нећу о власнику,наравно)...
Сасвим је друга прича култура наших возача који прже машине,чак и са путницима унутра,колико могу и гдје могу...
Па није то тркаћи ауто...И онда се чудимо зашто бусеви пропадају.
Хајде Саралије,дајте нешто о ГРАС лимузинама...
:nuts::lol::banana:
 
#25 ·
1. a to kod tebe tako funkcionise suknes, a nema odgovora, trebao si odmah reci da sutim.
2. ja dodajem utiske o tome tome sto si ti pisao, niti sta sam opovrgao samo sam dodao da nisu valjali ni kao novi tako da ne cudi da sad ne valjaju.
3. provijava paranoja iz tvog odgovora
 
#27 ·
Cito sam vase poruke i odgovore.

Autobusi dolaze skoro svi iz Holandije od Connexxion i poneki od Alpina prevoz- Njemacka.

http://de.wikipedia.org/wiki/Veolia_Verkehr_Rhein-Main (na njemacki)

http://de.wikipedia.org/wiki/Connexxion (na njemacki)

http://en.wikipedia.org/wiki/Connexxion (na engleski)

Sto mene nervira je: (nije samo za Tuzla prevoz vezano- generalno u BIH)
-design- autobusi u 150 razlicitnih boja
-cesto nema opticke razlike izmedu gradskog i prigradskog autobusa (duzina, mjesta, raspored,..)
-odrzavanje (smece, grafiti,...)
-starost i sigurnost

O TZ autobusima:
Prija su svakaki autobusi isli bilo gdje, svi soferi nisu isli istim putem, kasnili su po 40 min ili nisu dosli, prljavi su bili, smrdeli su, i bili su stari. Uvjek su bili prepunjeni.

Danas:
Gradske linije:
LINIJA br. 1 Grabovica - Dom Zdravlja - RK Tuzlanka - Guming

LINIJA br. 2a Solina - Dom Zdravlja - Solana

LINIJA br. 3 Gradina - B.Malta - Dom Zdravlja - Moluhe

LINIJA br. 4a S.Han - Dom Zdravlja - Solana

LINIJA br. 4b Slavinovići - Sjenjak - Dom Zdravlja - Solana

LINIJA br. 4c Križani - Dom Zdravlja - Siporeks

LINIJA br. 5a S.Han - MUP - Guming

LINIJA br. 5b Slavinovići - MUP - Guming

LINIJA br. 6a Slavinovići - Sjenjak Bl. A - Dom Z. - RK Tuzlanka - Guming

LINIJA br. 6b Ši Selo - St.DOM - Mandići

LINIJA br. 7 Solina - MUP - Guming

LINIJA br. 7b Solina NN - Stupine - Guming

LINIJA br. 8 Čaklovići - Dom Zdravlja - Plane

LINIJA br. DOLOVI Dolovi - Kozlovac - Skver
Prigradske linije:
LINIJA br. 9 Tuzla - Lukavac - Puračić

LINIJA br. 10 Tuzla - Živinice - Banovići

LINIJA br. 10/12 Tuzla - Živinice - Banovići

LINIJA br. 11 Tuzla - Dubrave - Kalesija

LINIJA br. 12 Tuzla - Š.Brod - Stupari

LINIJA br. 13 Tuzla - Čaklovići - Kalesija

LINIJA br. 14 Tuzla - Husino - Kiseljak - Poljana

LINIJA br. 15 Tuzla - S.Han - G.Tuzla

LINIJA br. 16 Tuzla - Požarnica - Seljublje

LINIJA br. 17 Tuzla - Dokanj - Breške - D.Obodnica

LINIJA br. 18 Tuzla - Bukinje - G.Lipnica

LINIJA br. 19 Tuzla - Š.Brod - Mramor - St.Mramor

LINIJA br. 20 Tuzla - Grablje - Poljice

LINIJA br. 24 Tuzla - Srebrenik

LINIJA br. 28 Tuzla - Š.Brod - Dragunja MZ - Jasenica

LINIJA br. 30 Tuzla - Previle - D.Obodnica

LINIJA br. 31 Tuzla - Husino - G.Pasci

Linije pretezno voze redovno, autobusi su sigurni i brzi i vozni park je velik, ali trebo bi GIPS TK nabavit vise gradski autobusa- moje misljene. Pretezno se salju za gradski prevoz manji autobusi (duzina)- sa manje mjesta za sjest, a zato vise za stojat, dok se dugi sa velikim kapacitetom na prigradske linije salju, dje voznje duze traju.

Gradski prevoz:
















Ovi zadnji palako nestaju.


Prigradski prevoz:







Ovi autobusi iz Austrije--> Beca, koji se ukidaju, bili bi u mnogim gradovima u BIH idealni, zato sto su polovni, malo stariji, ali dobro odrzani i sigurni. Bec nabavlja nove zbog novog EU-zakona.









 
Top