SkyscraperCity Forum banner

Црна Гора - привредни развој | Montenegro - Economy & Development

505K views 2K replies 183 participants last post by  Maschinekalibar 
#1 ·
 
See less See more
1
#133 ·
BL said:
Slazem se s Igorom novi trg mi djeluje jefitno i to svih 100% trga, moguce da takav dojam dobijam zbog crvenih ploca koje su postavili i zbog one fontane koja zaista djeluje prevazidjeno i staromodno.
Kad dodjes na ground-level - izgleda extra...Inace, crvene ploce su granit "Rosso Porino", vrhunski izgledaju izbliza...a bolje je ubit coeka nego slomit ovu jednu izvijenu svjetiljku - svjetiljke su "By Pininfarina", kostaju djavo ipo...

By the way, druga faza rekonstrukcije trga pocinje, tj. rekonstruise se gradska biblioteka, a pored nje gradi gradski parlament...stara zgrada opstine time postaje gradsko pozoriste. Poslovna zgrada u suprotnom procelju trga se rusi, i tu ide nesto novo, tako da ce trg biti neprepoznatljiv - sto je u ovom slucaju dobra stvar!
 
#134 ·
Podgoricanin said:
Census recognizes it as a separate town. But, Igalo and Herceg Novi are one settlement, as are Kotor and Dobrota...the division is just administrative...

Dal je ista stvar sa Budva-Becici, sto se tice cenzusa i adminstracije?




Za nekih 10-15 godina, kad se jos malo situacija sredi i vise hotela i drugog sadrzaja izgradi, trebalo bi poceti misliti o projektu nekakvog tramvaja, od Staog Grade Budve do Svetog Stefan ( i dalje) preko Becica.

Oni crveni/zuti/plavi vozici jesu atraktivni za turiste, ali sto se tice pravog brzog i efikasnog saobracaja, vise odgovoraju nekakvom zooloskom vrtu;)
 
#135 ·
Podgoricanin said:
Kad dodjes na ground-level - izgleda extra...Inace, crvene ploce su granit "Rosso Porino", vrhunski izgledaju izbliza...a bolje je ubit coeka nego slomit ovu jednu izvijenu svjetiljku - svjetiljke su "By Pininfarina", kostaju djavo ipo...

By the way, druga faza rekonstrukcije trga pocinje, tj. rekonstruise se gradska biblioteka, a pored nje gradi gradski parlament...stara zgrada opstine time postaje gradsko pozoriste. Poslovna zgrada u suprotnom procelju trga se rusi, i tu ide nesto novo, tako da ce trg biti neprepoznatljiv - sto je u ovom slucaju dobra stvar!
imas li bolje fotografije? jer na ovima djeluje jeftino. a svjetiljke i jesu ekstra, a pininfarina:) to mi je malo snobovski
 
#140 ·
Podgoricanin said:
Kad dodjes na ground-level - izgleda extra...Inace, crvene ploce su granit "Rosso Porino", vrhunski izgledaju izbliza...a bolje je ubit coeka nego slomit ovu jednu izvijenu svjetiljku - svjetiljke su "By Pininfarina", kostaju djavo ipo...!

heh, pa i Seka Aleksic kupi 'aljinu od 5000 E pa na njoj izgleda jeftino... nije bitno koja je marka nego kako se to sve odradi...Umetnost je odraditi nesto s malo para a da izgleda super! al necu nista da komentarisem dok ne dodjem u Pg i osmotrim to izbliza. kad dodjem na ground level ;)...
 
#142 ·
Similos said:
Dal je ista stvar sa Budva-Becici, sto se tice cenzusa i adminstracije?




Za nekih 10-15 godina, kad se jos malo situacija sredi i vise hotela i drugog sadrzaja izgradi, trebalo bi poceti misliti o projektu nekakvog tramvaja, od Staog Grade Budve do Svetog Stefan ( i dalje) preko Becica.

Oni crveni/zuti/plavi vozici jesu atraktivni za turiste, ali sto se tice pravog brzog i efikasnog saobracaja, vise odgovoraju nekakvom zooloskom vrtu;)
Administrativno Budva i Becici su razdvojeni, mada su i fizicki jasno razdvojeni...sto nije slucaj sa Kotor-Dobrota i Novi-Igalo situacijom, dje je prelaz iz naselja u naselje neprimjetan.

P. S. Dje nadje sliku bez perjanice Becica?! :



A neka vrsta prevoza ce se morati organizovati kad-tad, vozici ne lice ni na sta...
 
#143 ·
igor_scg said:
heh, pa i Seka Aleksic kupi 'aljinu od 5000 E pa na njoj izgleda jeftino... nije bitno koja je marka nego kako se to sve odradi...Umetnost je odraditi nesto s malo para a da izgleda super! al necu nista da komentarisem dok ne dodjem u Pg i osmotrim to izbliza. kad dodjem na ground level ;)...
Za 4 miliona bolje moglo nije! Trg i ulica Slobode konacno cine prepoznatljiv centar Podgorice...



Ulica Slobode:
 
#145 ·
meni se trg ni izbliza ne svidja, a za 4 miliona € moglo je mnogo, mnogo bolje... jer to nisu maleni novci. u Bl su za slicne novce ili mozda jos manje, napravili, po meni fantastican park.
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=391406 pogledaj prvih nekoliko slika je park.
i fontana je definitivno promasaj na ovom trgu.
ulica slobode izgleda lijepo.
 
#148 ·
EKONOMIJA

DIREKTOR MONTEPUTA RATKO IVANOVIĆ NAJAVIO

Tender za Verige do kraja mjeseca


Podgorica(MINA-BUSINESS) - Tender za izgradnju mosta Verige preko Bokokotorskog zaliva trebalo bi da bude raspisan do kraja mjeseca, očekuju u Monteputu, nekadašnjoj Direkciji za izgradnju autoputeva Crne Gore.
- Raspisivanje tendera, koje je u nadležnosti crnogorske Vlade, jedino bi moglo odložiti eventualno konstituisanje nove izvršne vlasti - rekao je agenciji Mina-business direktor Monteputa Ratko Ivanović.
On je objasnio da će se konkurs sastojati iz dva dijela, prvog za pretkvalifikaciju i drugog za koncesionare na kojem će biti izabran izvođač radova.
Na konkurs za pretkvalifikaciju će se, prema Ivanovićevim riječima, prijavljivati sve kompanije zainteresovane za izgradnju mosta Verige, nakon čega će biti procjenjivana njihova kreditna i stručna sposobnost.
- Nakon procjene kompanijama podobnim za izgradnju mosta biće upućen poziv za učešće u drugom dijelu konkursa, kada se donosi konačna odluka o izvođaču - objasnio je Ivanović.
On je kazao da je tenderska dokumentacija odavno završena, a interesovanje kompanija za izgradnju mosta Verige, naročito stranih, “dosta je veliko”.
Raspisivanje tendera za izgradnju mosta Verige, prema BOT aranžmanu, koji predviđa davanje koncesija na korišćenje objekta, najavljivano je za početak maja.
Korišćenje mosta, čija bi izgradnja nakon završenog tenderskog procesa trajala 30 mjeseci, za koncesionara bi bilo između 20 i 25 godina u zavisnosti od visine troškova i očekivanih prihoda.
Prema tenderskim pravilima, država će biti vlasnik projektne dokumentacije i snosiće troškove rješavanja imovinsko-pravnih odnosa, na osnovu čega će biti partner u izgradnji mosta sa budućim koncesionarom, uz učešće od deset odsto.
U dokumentu pripremljenom u Ministarstvu saobraćaja, procjena troškova investicije za izgradnju mosta Verige preko Bokokotorskog zaliva iznosi oko 87 miliona eura i obuhvata izgradnju mosta, glavne dionice sa prilaznim putevima, objekte, naplatni punkt, uz ostale troškove.
Pripremljeni su glavni i izvođački projekat mosta Verige, projekat prilaznih saobraćajnica, studija o ekonomskoj opravdanosti izgradnje mosta, sa prilaznim saobraćajnicama i pratećim objektima, kao i međunarodni poziv i dokumentacija za pretkvalifikaciju investitora za izgradnju mosta.
Glavni projekat mosta preko tjesnaca Verige uradio je Biro za projektovanje Maribor, februara 2002. godine. Projekat je revidiran u 2004. godini.


Izvor: VIJESTI
 
#151 ·


Ulica Slobode:


Ulica Slobode je ispala odlicno, svaka cast. Moje kritike (negativne) idu na racun trga.

Prva stvar: Navece mi izgleda slabo osvijetljeno (mislim na centralni dio trga oko fontane),

Drugo: Vec mi izgleda staro, nesto mi onaj granit sto je postavljen vec izgleda glibavo,

Trece: Totalni promasaj sa odabirom materijala za stepenice. Izgledaju bas iskrzano,

Cetvrto: Nadstresnjice sa strane trga (nazivaju ih "kolonadama" mislim, nijesam vidio ni na jednom trgu do sad tako da mi nije jasno odakle im ta ideja uopste da se to postavi tu dje je), a podsjecaju me na jedno veliko autobusko stajaliste.

Sve u svemu, nije lose, ali mi se cini da se moglo i mnogo bolje. Mozda ce se promijeniti utisak kad se kompletira cijeli projekat. Tu mislim na rekonstrukciju biblioteke, gradnju nove zgrade Opstine i rusenje zgrade "Beka" i gradnja nekog novog modernog objekta na njenom mjestu.
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top