SkyscraperCity Forum banner

[Zator] Energylandia - Park Rozrywki

8M views 30K replies 501 participants last post by  Witek_Gliwice 
#1 · (Edited by Moderator)
#3 ·
Energy landia i "dofinansowanie w wysokości: 41.752.988,00PLN w ramach działania 4.4 Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym osi priorytetowej 4 Inwestycje w innowacyjne przedsięwzięcia Programu Operacyjnego innowacyjna Gospodarka 2007-2013".

Polak to potrafi / Ta Unia to szaleje..
 
#7 ·
Jedyny mnus to taki, że bez przebudowy układu drogowego wokół Zatora będzie przy tych parkach horror komunikacyjny a la Inwałd (zresztą już był przy dinozaurach dopóki nie postawiono zakazu zatrzymywania pod groźbą odholowania na DK28).
 
#8 ·
najlepsze jest to w tym wszystkim że droga DK44 na odcinku od Oświęcimia do Zatora to odcinek uważany za najniebezpieczniejszy w Polsce... i naprawdę powiadam wam, że jako uczestnik jej w interwale nieprzekraczającym 2 dni, jest ów droga NAPRAWDĘ niebezpieczna. Szczególnie na odcinku od Przeciszowa do Zatora. W minionym roku straciło życie na niej 3 osoby a wiele było poszkodowanych.
 
#9 ·
Mam nadzieję, że news o atrakcjach używanych, sprowadzonych głównie z Włoch, to jest plotka. Parę rzeczy okej, ale oby nie główne atrakcje. Włosi średnio dbają o swój sprzęt i w tego typu miasteczkach raczej są ono mocno zużyte i podniszczone. A jeśli chodzi o coastery, to nie wiem niby skąd mieliby wytrzasnąć taką ich ilość. To raczej średnio możliwe. Ale oby nie były z jakiejś firmy "krzak" robione, np. "fabbri" bo jakość tego jest naprawdę straszna...
 
#10 ·
najlepsze jest to w tym wszystkim że droga DK44 na odcinku od Oświęcimia do Zatora to odcinek uważany za najniebezpieczniejszy w Polsce... i naprawdę powiadam wam, że jako uczestnik jej w interwale nieprzekraczającym 2 dni, jest ów droga NAPRAWDĘ niebezpieczna. Szczególnie na odcinku od Przeciszowa do Zatora. W minionym roku straciło życie na niej 3 osoby a wiele było poszkodowanych.
to proponuje sie przejechać od Zatora do Krakowa tam dopiero jest STRASZNIE.
 
#11 ·
a owszem z tamtej strony to już zupełna tragedia... myślę że uchem igielnym w tym wypadku będzie właśnie dojazd do niego przez wszystkich zainteresowanych. O wiele większą rentownością z całą pewnością, byłoby wybudowanie go parę kilometrów na północ koło nitki A4 IMO.
 
#16 ·
Na wstępie zaznaczam że nie jestem wielkim fanem tej inwestycji ;)
Zator potrzebuje obwodnicy (a nawet obwodnic - wliczając obwodnice Podolsza) na wczoraj, dobrym przykładem jest otwarcie "Zatorlandu" w 2008 roku, kiedy to korek miał ok. 7 km w stronę Babic (w sumie podchodził pod same Babice) i po jakieś 1,5 km w stronę Oświęcimia, Wadowic i Krakowa.
Co do samego parku: zastanawia mnie jak będzie oddziaływał na już istniejący kompleks.
Jeżeli ruszą jakieś prace to możecie liczyć na małe fotorelacje :)
 
#17 ·
W sumie to mi wygląda na jakieś 40 ha (bez parkingu), więc atrakcje łącznie z kolejkami górskimi będą bardzo kameralne - coś w rodzaju parku śląskiego w lepszym wydaniu. Zastanawia mnie tylko skąd te 73 mln zł, bo wychodzi na to że cały sprzęt będzie pochodził z włoskich lunaparków kl. II a może nawet III. Może to być sprzęt wiekowy z lat 70-80 ubiegłego wieku, więc poniszczony i przestarzały.

Najlepsze są fundusze unijne "Innowacyjna Gospodarka" :banana:
Szkoda tej kasy na lunapark, gdyż nie wygeneruje dużo miejsc pracy dla tej inwestycji - nie będzie tam sklepów, hoteli, CH... Sama konsumpcja.
 
#18 ·
Szkoda tej kasy na lunapark, gdyż nie wygeneruje dużo miejsc pracy dla tej inwestycji - nie będzie tam sklepów, hoteli, CH... Sama konsumpcja.
To sklepy i CH to nie konsumpcja w najczystszej postaci :dunno: Poza tym w odległości ca. 20 km (20 minut samochodem) są trzy miasta odpowiednio 5 i 10 x większe (Wadowice, Chrzanów, Oświęcim) z hotelami i CH więc stawianie ich w 4 tys. miasteczku jest raczej mało opłacalne w tym momencie.
 
#20 ·
adrians1989 - lokalizacja jest dobrze znana już od mniej więcej pierwszej polowy roku kiedy to burmistrz chwalił się "dużym inwestorem" z którym miały być prowadzone rozmowy. Chodzi tu o tereny sąsiadujące z gmina Przeciszów, na południe od DK44. Jak znajdę odrobinę czasu to może zamieszczę jakieś zdjęcia.
 
Top