SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.

[S8] Walichnowy (z węzłem) - Łódź

3M views 9K replies 629 participants last post by  pmaciej7 
#1 · (Edited by Moderator)
Jak dojechać z Wrocławia do Warszawy:

Masz do wyboru:
1. jechać do końca S8, potem kierunek Piotrków i dalej gierkówką do Wawy
2. jechać do końca S8 i potem na północ w kierunku A2 przez Łódź
3. zjechać z S8 na S14 i dalej przez np. Aleksandrów-Konstantynów lub centrum Łodzi do A2
4. zjechać na węźle Sieradz-Wschód i jechać przez Poddębice do A2.

Nie wiadomo na razie, która droga jest najszybsza. To się okaże po kilku dniach(tygodniach) jak rozłoży się ruch. Każda trasa ma swoje wady i zalety i sporo zależy od tego dokąd w Warszawie jedziesz i o której godzinie będziesz przejeżdżał w okolicach Łodzi. Co innego jechać o godzinie 16-17, a co innego o 23.

Jak dojechać z Warszawy do Wrocławia:

Odwrotnie.


-------------


Poprzedni wątek:[/B] http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=786120

Istniejący odcinek:


Aktualny stan prac:


DŚU na cały odcinek

Procedura przetargowa:

S8 Węzeł Walichnowy 2,0 km

Data rozpisania przetargu:
02.08.2010
wykonawca: Budimex SA
umowę podpisano : 15.07.2011
Wartość umowy: 95,7 mln zł netto
Termin realizacji: 20 miesięcy

S8 Łask - Róża + Dobroń -Róża 9,1 + 3,3 km

Data rozpisania przetargu: 02.08.2010
wykonawca: konsorcjum P.R.I. "POL-AQUA" S.A. (lider) i Dragados S.A. (partner)
umowę podpisano : 05.10.2011
Wartość umowy: 446 809 205,69 zł netto
Termin realizacji: 27 miesięcy wliczając okresy zimowe

S8 Róża - Łódź Południe 19,4 km

Data rozpisania przetargu: 02.08.2010
wykonawca: Budimeks SA
umowę podpisano : 05.10.2011
Wartość umowy: 689 243 963,78 zł netto
Termin realizacji: 27 miesięcy wliczając okresy zimowe


S8 Węzeł Łódź południe 1,3 km

Data rozpisania przetargu: 02.08.2010
wykonawca: Skanska
umowę podpisano : 05.10.2011
Wartość umowy: 197,7 mln zł brutto
Termin realizacji: 27 miesięcy

-----------------

http://www.nasze.fm/files/S8_4102011.pdf

-----------------

www.siedemdni.pl

Pojedź z nami drogą S8
http://www.siedemdni.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=124&Itemid=77



980 mm x 271,5 mm
http://www.siedemdni.pl/images/stories/galerie/S8/s8_01.jpg

http://www.siedemdni.pl/images/stories/galerie/S8/s8_02.jpg

http://www.siedemdni.pl/images/stories/galerie/S8/s8_03.jpg

http://www.siedemdni.pl/images/stories/galerie/S8/s8_04.jpg

---------------------------

Wykonawcy odcinków

 
See less See more
1
#3,503 ·
Zdjęcia naprawdę świetne, brawo. Tak „na oko” to w niektórych miejscach obiekty nie prezentują się zbyt dobrze. Tylko muszę trochę ponarzekać. Czy tak trudno jest wkleić mapkę z zaznaczonym odcinkiem który się obcykało i opisać obiekty? Bo ja jako reprezentant większości narodu, która nie ma pojęcia o budowie dróg nie mam zielonego pojęcia co jest na tych zdjęciach. To tak BTW.
 
#3,504 ·
Zadziwiające jest patrząc na ten odcinek że firma Strabag i nie tylko bo są inni podwykonawcy mogą naprawdę dużo jednostek sprzętowych zgromadzić i efekty tej pracy widać na przestrzeni 1-2 miesięcy, a patrząc na PMX to aż płakać się chce.
 
#3,507 ·
Zdjęcia naprawdę świetne, brawo. Tak „na oko” to w niektórych miejscach obiekty nie prezentują się zbyt dobrze. Tylko muszę trochę ponarzekać. Czy tak trudno jest wkleić mapkę z zaznaczonym odcinkiem który się obcykało i opisać obiekty? Bo ja jako reprezentant większości narodu, która nie ma pojęcia o budowie dróg nie mam zielonego pojęcia co jest na tych zdjęciach. To tak BTW.
Sama mapka się nie wklei a przy tylu zdjęciach dawać mapkę i jeszcze opisać każdy odcinek oraz obiekt na nim to trochę moim zdaniem zabawy jest .Przecież zresztą napisane jest Złoczew i Sieradz i wiadomo co i gdzie,zresztą i tak ,,większości narodu'' numery obiektów i tak nic nie dadzą.::)
Ze zdjęć widać że budowa idzie pełną parą a co do niedociągnięć to aż takich tam nie widać ,raczej idzie wszystko z harmonogramem. :cheers:
 
#3,509 ·
Mnie się widzi że cały odcinek od Sycowa do Sieradza mogą otworzyć na raz na wiosne bo mają bardzo podobne zaawansowanie prac.
Wydaje mi się że GDDKiA nie wie co ma zrobić. Pewnie będzie tak jak mówisz że od Sycowa do Sieradz dało by się otworzyć tylko co dalej. Wtedy cały ruch z Wrocławia do Łodzi i dalej do Warszawy utknie na rondzie w Sieradzu. Teraz ludzie jeżdżą min. 5 różnymi trasami pomiędzy Wrocławiem a Łodzi i Warszawą. Później jak każdy zobaczy w Sycowie napis Warszawa S8 i będzie mknął dalej. W Sieradzu eldorado się skończy. Mają w GDDKiA zagwostkę.
 
#3,510 ·
Wydaje mi się że GDDKiA nie wie co ma zrobić. Pewnie będzie tak jak mówisz że od Sycowa do Sieradz dało by się otworzyć tylko co dalej. Wtedy cały ruch z Wrocławia do Łodzi i dalej do Warszawy utknie na rondzie w Sieradzu. Teraz ludzie jeżdżą min. 5 różnymi trasami pomiędzy Wrocławiem a Łodzi i Warszawą. Później jak każdy zobaczy w Sycowie napis Warszawa S8 i będzie mknął dalej. W Sieradzu eldorado się skończy. Mają w GDDKiA zagwostkę.
A co będzie z dziurą pomiędzy Walichnowani a Złoczewem?
Tam zaawansowanie jest dużo mniejsze i raczej nie ma szans na zakończenie do połowy przyszłego roku.
 
#3,511 ·
Wydaje mi się że GDDKiA nie wie co ma zrobić. Pewnie będzie tak jak mówisz że od Sycowa do Sieradz dało by się otworzyć tylko co dalej. Wtedy cały ruch z Wrocławia do Łodzi i dalej do Warszawy utknie na rondzie w Sieradzu. Teraz ludzie jeżdżą min. 5 różnymi trasami pomiędzy Wrocławiem a Łodzi i Warszawą. Później jak każdy zobaczy w Sycowie napis Warszawa S8 i będzie mknął dalej. W Sieradzu eldorado się skończy. Mają w GDDKiA zagwostkę.
Chyba nie będzie tak źle. Część pojedzie po staremu na Wieluń i Bełchatów, inni zostaną przy DK25 przez Kalisz. A te dodatkowe 100 (?) samochodów na dobę, jeżdżących wcześniej przez Ostrzeszów na Poddębice, wielkiego obciążenia na rondzie w Sieradzu nie uczyni. Zaraz za Sieradzem odbiją na północ na Wartę. A gdyby się okazało, że rzeczywiście się przytyka, to wrócą na starą trasę do momentu ukończenia S8 i A1 wokół Łodzi.
 
#3,513 ·
A co będzie z dziurą pomiędzy Walichnowani a Złoczewem?
Tam zaawansowanie jest dużo mniejsze i raczej nie ma szans na zakończenie do połowy przyszłego roku.
Walichnowy-Złoczew:37.87%
Wieruszów-Walichnowy:38.99
Dane na koniec kwietnia.

Jeśli Walichnowy-Złoczew będzie miał obsuwe do połowy roku to bardzo możliwe że i Wieruszów-Walichnowy również.
 
#3,518 · (Edited)
WS 5.29




WS 5.29. W oddali WD5.30



WD 5.30









Z bliska WS 5.29 wygląda źle bo betonowe podpory wiaduktu są ukończone ale dopiero zaczynają układać rusztowania po szalunki.Czyli do zalania jeszcze długa droga.

P.S.Pytanko do zamieszczających relacje foto.Czy spotkaliście się z zakazem robienia zdjęć wygłoszonym przez ochronę obiektów.Spotkało mnie to przy WS 5.29 przez to zdjęć prawie nie ma.Po za tym stan i rozległość obiektu powoduje że ciężko jego stan pokazać na fotkach.Duży chaos.
 
#3,520 ·
Generalnie to może Cię Pan cieć w dowolną częśc ciała pocałować, jeśli jesteś poza terenem budowy (rzecz jasna jeśli się na to zgadzasz), tak jak napisał kolega Dziubos.
Mam takie pytanko, czy w okolicach Sieradza w związku z ostatnimi opadami nie było jakichś podtopień, mam znajomka z pod Sieradza i mówił mi, że na budowie mają spore problemy bo wiele kawałków im pozalewało. Jak faktycznie to wyglada?
 
Status
Not open for further replies.
You have insufficient privileges to reply here.
Top