SkyscraperCity Forum banner

[Dubai] - Grad budućnosti

6K views 29 replies 13 participants last post by  Insider2012 
#1 ·
prve slike iz zrakoplova i nisu baš nešto, al poslje obećajem savršenstvo!











 
See less See more
6
#6 ·
kad sam napisa "grad budućnosti" mislija sam na urbanizam i arhitekturu, a ne na političku i gospodarsku moć. oće li dubai u bliskoj ili malo daljoj budućnosti propast, ne znam, al znam da je on danas po mnogo čemu isprid svog vrimena. od najvišeg nebodera, do najšire avenije... a one umjetne otoke, potoke i jezera da i ne spominjem...

a šta se parade kiča tiče, može se to nekome sviđat ili ne, al to je jednostavno njihov stil i dubai ne bi bija dubai bez tog kiča. može se tamo nać i pokoji dobar primjer minimalističke arhitekture, bez tih đinđa-minđa, al takve se zgrade tu jednostavno ne uklapaju...

ulazak u grad:





 
#17 ·
viruj mi, nema mi ništa mrže od kiča i kopiranja tuđih znamenitosti, al u dubaiju jedino šta mi smeta su te moderne minimalističke zgrade, koje se tamo nikako ne uklapaju... isto ka šta bi bila šaka u oko u europi sagradit nešto tipa al yaqoub tower, tako su i tamo te minimalističke građevine :lol:

Sve jako lijepo i uredno ali jednostavno nema dušu :dunno:
pa ni new york nije ima dušu početkom prošlog stoljeća :dunno:
to je ko kad se napravi novi stadion i onda neki dođu i kažu kako taj stadion nema dušu. duša dolazi s vrimenom... kad sam dolazija u dubai i iz aviona vidija one nebodere u pustinji, ima sam osjećaj ka da slijećem na drugi planet. cili grad izgleda nestvarno, ko jedna velika kulisa za neki sf film i ne može se usporedit s ničim na zemlji. ni sa tokyom, ni sa hong kongom, niti sa bilo kojim trećim gradom..

Slažem se s Troopchinom, Hong Kong i Tokyo mi djeluju daleko, daleko "bolje" nego Dubai.
u svakom slučaju, bolji je od londona :naughty:
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top