SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.

[A2] Świecko (D) - Nowy Tomyśl

2M views 6K replies 797 participants last post by  pmaciej7 
#1 ·
Kontynuacja wątku.
Link do części poprzedniej
tutaj
 
#5,237 ·
Kilka szybkich strzałów

Węzeł Trzciel

SPO Trzciel
Może zrobiłbyś kilka fotek drogi Trzciel - Zbąszyń, na którą można zjechać z tego węzła? Zwłaszcza widok w stronę Trzciela jest ciekawy, a rozmawialiśmy o tym stronę temu.

Ja jechałem tamtędy ostatnio 2 razy, ale fotek nie mam - raz było ciemno, a raz padało.
 
#5,238 ·
Jeśli się nie mylę, to Rusonaldo już wrzucał fotki z tej marnej drogi.

Ach, piękna autostrada... Mam plany z nią związane - rozdziewiczam ją zimą jadąc do Tropical Island. 4 km od domu do węzła Dębina, 5 km od węzła Staakow - reszta autostradą :banana:
 
#5,247 ·
To jest taki sam skok cywilizacyjny jak oddanie Zgorzelec - Krzyżowa (też beton) - wreszcie wracając z zachodu do Polski nie ma co się wstydzić, a wręcz przeciwnie - to Niemcy teraz muszą się wstydzić swojej bardziej krętej autobahny do Drezna ;)
Serce się raduje, dusza cieszy! :)
 
#5,263 ·
Podobno są wielkie problemy z wiaduktem w okolicach Rogozińca,podobno kilka miesięcy temu jakiś dzwig czy koparka w niego przyłożyła:eek:hno: i są problemy z odbiorem! Z tego co słyszałem droga pod wiaduktem została zamknięta a ruch poprowadzono objazdami!!! Wygląda na to że całkiem poważna sprawa. Może ktoś wie coś więcej na ten temat??? Pozdrawiam
 
#5,264 ·
Wcześniej w tym miejscu, podczas budowy wiaduktu była klasyczna droga objazdowa - nawet asfaltowa.
Skoro wybudowali nasypy najazdowe w pasie głównym autostrady- to trzeba było rozebrać objazd i wrócić z ruchem pod wiadukt. A teraz pewnie coś trzeba poprawić , a nie ma już drogi objazdowej. W takiej sytuacji trudno się dziwić,że są objazdy innymi drogami. To normalna sprawa.
 
#5,265 ·
Wiem ten wiadukt jest juz gotowy od bardzo dawna!!! ale rozmawiałem z gościem z budowy i faktycznie coś przywaliło w ten wiadukt i podobno widać to bardzo wyraznie!!! Wychodzi na to ze jest muszą to naprawić, bo inaczej wiadukt nie będzie odebrany przez inspektorów . Oby jak najszybciej, 1 grudnia coraz bliżej!!!!
 
#5,269 ·
nie, to niskopodwoziówka wiozła koparkę źle załadowaną, bo miała za wysoko ramię i rypnęła; jest ustalony plan naprawy i teraz to wykonawca robi; wygięte zostały stopki dwuteowników stanowiące konstrukcję nośną płyty pomostowej i teraz chyba je wzmacniają poprzez napawanie dodatkowych elementów stalowych
 
#5,271 ·
http://www.motogazeta.mojeauto.pl/P...warcie_autostrady_A2_do_Swiecka,a,200957.html

Z początkiem grudnia nastąpi długo wyczekiwane włączenie do ruchu ostatniego odcinka autostrady A2, łączącej Polskę z siecią autostrad europejskich. Pierwsi kierowcy będą mogli skorzystać z możliwości szybkiego przejazdu do przejścia granicznego w Świecku już 1 grudnia bieżącego roku. Przez pierwsze pół roku przejazd tym ponad 100-km odcinkiem autostrady będzie bezpłatny. Pobór opłat rozpocznie się w maju 2012 roku.

Do oficjalnego otwarcia autostrady do granicy z Niemcami pozostało mniej niż dwa miesiące, a już wykonawca ogłosił wykonanie nawierzchni betonowej na całym ponad 100 kilometrowym odcinku autostrady. Łączna powierzchnia wylanego betonu równa się rozmiarowi prawie 300 boisk piłkarskich! Cała inwestycja kosztowała 1 mld 298 mln Euro. 25% tej kwoty czyli co czwartą złotówkę przeznaczono na ochronę środowiska, między innymi na budowę przejść dla zwierząt czy ekranów akustycznych. Firma wykonawcza A2Strada oraz koncern Strabag przy sprzyjających warunkach pogodowych, układała nawierzchnię betonową w tempie około 1 kilometra dziennie. Dzięki temu autostrada zostanie oddana do ruchu już 1 grudnia br. czyli pół roku przed zakładanym w umowie z rządem terminie.
Było?
 
Status
Not open for further replies.
You have insufficient privileges to reply here.
Top