SkyscraperCity Forum banner

[Slavonski Brod] - City Colosseum

255K views 935 replies 76 participants last post by  bubimir13 
#1 · (Edited)
CITY COLOSSEUM / CITY PARK











Trgovačko-hotelski kompleks Colosseum sastoji se od tri trgovačka centra, hotela te benzinske crpke. Hotel s 4* na 4 kata imati će površinu od 7000 m2 Kompleks se prostire na ukupnoj površini od 14 hektara. Ukupna vrijednost projekta je 80 milijuna eura, a gradit će se u više faza. U prvoj fazi sagradit će se trgovački centar Colosseum, a u drugim fazama i ostali planirani sadržaji.

Provedbeni urbanistički plan "Jelas"





Lokacija zahvata te udaljenost od glavnog gradskog trga i tvrđave:



PODACI O TRGOVAČKOM CENTRU COLOSSEUM
Investitor: Coloseum gradski centar Brod D.O.O., Slavonski Brod
Projektant: Entazis
Izvođač radova: Konstruktor Zlatar http://www.konstruktor-zlatar.com/
Vrijednost projekta: 53 milijuna eura
Planirani rok otvorenja: listopad 2011. godine
Ukupni broj parkirališnih mjesta na parceli: 1021
Broj parkirališnih mjesta u garaži: 410
Opis građevine: Trgovački centar Colosseum sastoji se od podruma, prizemlja i dva kata. U podrumu su smještena parkirališna mjesta, stubišta, šprinkler sobe s bazenom i nekoliko pomoćnih prostora. U podrum se automobilom dolazi sa rampe na južnoj strani. Izlaz je također moguć na toj strani, kao i dodatni na sjevernoj strani građevine. Prizemlje čine poslovni prostori (trgovine, restorani, barovi, kafići,…) s glavnom komunikacijom , te instalacijski prostori, prostor za privremeno skladištenje otpada, te komunikacije. Na prvom katu su također raspoređeni prodajni prostori , a na drugom katu uz prodajne prostore smještene su i četiri dvorane za kino projekcije s popratnim sadržajima. Na 2. katu se nalaze i instalacijski dijelovi građevine tj. kotlovnica i strojarnica. Ukupni broj poslovnih prostora u prizemlju iznosi 28 , na 1. katu iznosi 42, a na drugom katu ukupno 6 i četiri kino dvorane. Temeljenje je vršeno na temeljnoj ploči, a nosivi sustav građevine čini konstrukcija stupova, greda, ploča i seizmičkih zidova. Pregradne stijene između pojedinih poslovnih prostora izvode se iz sustava gips kartonskih ploča . Vanjski zidovi se oblažu toplinskom izolacijom, a ostakljenje dvostrukim izoostakljenjem na konstrukciji od aluminijskih profila. Svi podovi prizemlja i 1.kata izvesti će se kao plivajući. Završne obloge podova biti će parket, kamen ili keramičke pločice, ovisno o budućem korisniku prostora.

KOEFICIJENTI IZGRAĐENOSTI:
Visina građevine: 22.80 m
Površina planirane parcele: 35.191.00 m2
Tlocrtna površina građevine: 16.116.00 m2
Građevinska brutto površina nadzemnih etaža: 34.031.50 m2
Ukupna građevinska brutto površina: 48.794.75 m2
Obujam građevine: 246.038.20 m3
Izgrađenost parcele: 45.79%
Koeficijent iskoristivosti: 1.38

Evo i dvije fotografije početka radova od MijeZ:



 
See less See more
9
#5 ·
:cheers: za novu dretvu
 
#18 ·
Ajde fala Bogu da i kod vas krene gradnja nekog postenog trgovackog centra jer ce on osim novih radnih mjesta proljepsati zapadni ulaz u grad, a rijesit ce i pitanje kina u Sl. Brodu jer je po meni nedopustivo da grad te velicine nema kino dvorane...u svakom slucaju lijepa vijest.:cheers:
 
#19 · (Edited)
^^ Po meni je i brodska Supernova pravi šoping centar.:dunno: U svakom slučaju Coloseum će preporoditi zapadni ulaz u grad, a i centar grada će se proširiti na zapad. Osim kina i svih ostalih sadržaja koje nudi možda je i najbolja stvar kad je riječ o Coloseumu ta njegova lokacija u širem centru grada tako da će biti dostupan i pješacima. Malo se novih trgovačkih centara u Hrvatskoj može pohvaliti tako odličnim položajem u gradu. Po meni je jako važno da grad napokon napravi pješački most kojim bi povezao Ulicu Petra Krešimira s Oružnim trgom u tvrđavi jer je to nužno da se tvrđava oživi. Kad je riječ o kinu nadam se da će grad ipak uspjeti dovesti nekog kinematografa u prazni Hrvatski dom.

Evo jedna moja loša slika unutrašnjosti Supernove:

 
#21 · (Edited)
Postavljena je tabla na uglu sa jednim renderom, mislim da je ovaj ili jedan sličan:


Super projekat. :cheers: Hotel cekam. :)

Nego,kolika je brodska SuperNova? Koliko m2 i ima li jos nekih slicica? :)
Hotel je druga faza, neće biti veliki, 4 kata, 4*.

Supernova je prva Supernova napravljena u RH, ima 40ak poslovnih prostora, pokraj nje je OBI:

Nakon toga preko puta je dodatno napravljena još jedna manja hala kao dodatak Supernovoj sa 7 većih poslovnih prostora, na krovu je parking sa kojeg sam to sve i slikao:

I evo jedna Brvnarina:

 
#22 · (Edited)
Novost, novost, novost... !!!

Kao što je rekao moj predhodnik, na likaciji našeg grandioznog novog centra COLLOSEUM ( narodski Kolosej) postavljena je velika ploča sa 3d projekcijom
izgleda budućeg super zdanja na dvije etaže...

Uz navedeno, čiotava parcela je gotovo u potpunosti ograđena visokom metalnom ogradom, ...

Uz projekciju zgrade nalaze se i reklame za neke od budućih trgovina kao što su: C&A, Mercator i, najvažnije od svega CINESTAR ( KONAČNO!)...

Usput, gazda je dobro nanjušio lokaciju na kojoj će graditi centar, pa tek na nekoliko stotina metara nalazi se granični prijelaz...

Već zamišljam, dolaziš iz druge države, provincijskog razrušenog gradića s druge obale Save i odmah na ulazu u HR zasljepljuje te grandiozni trgovački centar s kino dvoranama... :banana::banana::banana:

Bravo za investitora... konačno će i svi u SB moći pratiti najnovije filmske hitove bez trošenja 180 kn na povratnu kartu za ZG! :nuts::lol::banana:

Pozdrav ekipa, i neka netko ode snimiti ovu ploču, jer mi danas, kad sam išao u BiH kod Aljka, fotoaparat nije bio pri ruci... a uskoro mi završava i odmor u gradu, pa fotoaparat u ruke...
 
#25 ·
Mislim da ne, ta druga faza nije još definirana, samo je PUP-om Jelas predviđena gradnja još 2 trgovačka centra, hotela i benzinske na tom dijelu oko raskrižja. Dakle, preostaje nam pričekati dovršetak gradnje Colosseuma da saznamo više. Vremena se malo malo mijenjaju vidili smo sad s ovom krizom, pa je i bolje da se više ništa unaprijed ne spominje kao sigurno.

PS: Sale čime sam te zadivio tako? :lol:
 
#26 ·
@Murayri - Coloseum ima 4 etaže i 2 kata, a od graničnog prijelaza udaljen je 350 m, a od rijeke Save 860 m.

@Frnjchuga - idejni projekt postoji i za ostale planirane objekte. Uglavnom sve bi trebalo biti od crnog stakla kojeg ja obožavam. Ti renderi su samo jednom objavljeni kao jedna sićušna sličica u novinama koje su moji starci bacili u smeće.:bash:

@drokg bruto površina Supernove je 33 000 m2, a površina retail parka Supernova je 5000 m2
 
#27 ·
Stipsone, super da toliko pedantno pratiš podatke - takve ljude cijenim, ... Hvala na dragocjenim informacijama...

Podižem čašu u to ime! :cheers:


Znaš li možda koje će sve trgovine biti tamo... ima li tu nekih novih info...?


Usput, s obzirom da je u novinama bilo dosta dubioza o tome, koliko će na kraju biti dvorana s koliko mjesta u Cinestaru?
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top