SkyscraperCity Forum banner

[Zagreb] - Arena Zagreb

611K views 4K replies 219 participants last post by  baredice 
#1 · (Edited by Moderator)
--== Arena Zagreb ==--







 
See less See more
3
#93 ·
Index.hr

Raspisan novi međunarodni natječaj za upravljanje Arenom Zagreb




MEĐUNARODNI natječaj za upravljanje rukometnom dvoranom Arenom Zagreb, jučer je ponovno raspisan, a raspisala ga je tvrtka Arena Zagreb d.o.o., koja je svojevrsna tvrtka kćer Zagrebačkog holdinga.

O raspisivanju natječaja medije je danas izvijestio Dušan Viro, glasnogovornik Holdinga te dodao kako je isti otvoren do 18. ožujka. Najbolji ponuđač, nakon izbora Povjerenstva, sklopit će sedmogodišnji ugovor o upravljanju Arenom. Glavni kriterij u izboru za najboljeg ponuđača bit će osiguranje isplativosti dvorane, dovođenjem svjetski poznatih izvođača i imena, istaknuo je Viro.

Osim u hrvatskim novinama, natječaj je objavljen i u britanskom listu Financial Timesu. Prvotni natječaj iz siječnja ove godine, poništen je zbog nepotpune dokumentacije te neuplaćivanja pet milijuna kuna novčane garancije, koja je novim natječajem drastično smanjena i sad iznosi samo pet tisuća kuna.

Viro je istaknuo kako očekuje da će se na natječaj prijaviti i neke domaće tvrtke, koje se bave tom vrstom organizacije, unatoč tome što neki mediji već pišu kako se očekuju iste tvrtke na natječaju, a one su njemačka tvrtka SMG te tri američke tvrtke, Vimex, AEG i Global spectrum.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/...ecaj-za-upravljanje-arenom-zagreb/423833.aspx
 
#96 ·
Ne razumijem: fascinacija s popunjenim prolazima i stepenicama?
Baš bi bilo zanimljivo vidjeti što bi se dogodilo da je nastala neka
frka pa kad krene stampedo...

U Zg Dom sportova bi po toj logici stalo, pa jedno, 15 soma ljudi.

U prosječni auto stane 4-5 ljudi.
Naravno da ih može stati i 7-8-9...

i.

Pa i bilo je već. 17.000 80ih protiv Macabija. Isto su ovako svi prolazi bili zakrčeni. Atmosfera je bila luda ali...
 
#99 · (Edited)
ne kuzim taj link, nemrem se registirat bez nekakvog invite-a

makar ne moram pogledat tekmu jer sam u zadnjih 15ak godina barem 20 puta godisnje bio unutra, znaci barem 300 puta sam bio u toj dvorani i po mojoj procjeni je nemoguce natrpati 17.000 ljudi na tribine.. mozda je fizicki nekako izvedivo, ali ne znam na sto bi to licilo
 
#101 ·
Znam samo da je bio čovjek na čovjeku, da su se na većem dijelu gledališta po dvojica stiskali oko jednog stolca (koji su bili manji od ovih sada i od neke mekane plastike pa su ovi iz gornjeg reda mogli nogama savinuti naslon skroz do sjedišta, a da nije ništa puklo - ali ne na toj utakmici jer je tada to bilo nemoguće). Ispod gornje tribine je bilo 5 ili 6 redova s klupama gdje su ljudi dio utakmice doslovno odlevitirali i još je bilo dodatno natrpano ljudi dolje na parketu od prvog reda klupa pa maksimalno do ruba igrališta. Svi prolazi dolje i na gornjoj tribini i svi ulazi/izlazi su bili zakrčeni, tko nije bio drito na ulazu nije niti u poluvremenu, a pogotovo za vrijeme utakmice mogao izaći u nekom razumnom roku. Plus nekakva montažna tribina ispod zida gdje je inaće nema. U svim novinama se spominjala ta brojka iz policijskog izvješća kao apsolutni rekord u DS-u uz molbu da se to više nikad ne ponovi. Atmosfera je bila neponovljiva, ali to su bili životinjski uvjeti.

Sad, tko hoće neka računa da li je to moguće ili nemoguće i koliko je potrebno ljudi po metru reda tribine, koliko po kvadratu na dijelovima koji nisu tribine da bi se došlo do te cifre. Meni se ne da, radije ću s dozom rezerve uzeti policijsku procjenu.

:cheers:
 
#102 ·
A question?

Koja je nabolsa arena u ova Hrvatska ??? (molm no bs i trolling)...

Ja volim Zadar Arena, Ja volim kak je dome-like structure i mozda be bilo kak space ship :)

kaj vi mislite ;) :)
 
#109 ·
Pa vi ih listate po kapacitetima:lol:

Meni je zapravo Visnjik arena najbolja. Svidja mi se ta ovalna struktura, poput starih koloseuma rimske imperije ili spanskih arena za koridu. A i dvorane Cair u Nisu:lol:

Ove nove cetvrtaste arene ne ostavljaju neki utisak na mene.
 
#112 ·
Evo ja sam bio sinoć na Čoliću. Koncert je bio fenomenalan...
BTW, ovo mi je bio prvi posjet Areni... sve mi se svidjelo vezano za Arenu... Ulazak i izlazak u roku od par minuta... čak niti parking nije bio problem iako smo došli par minuta prije početka koncerta... dvorana je sjajna... ozvučenje FENOMENALNO.. nisam bio još nikada na koncertu sa ovako dobrim ozvučenjem!!!

Dvorana izgleda predobro što se tiče koncerata... Na sportskom događanju još nisam bio...

Jedan veliki minus (ovo je stvarno jedino što mi se nija svidilo, uz nadstrešnice) .. a to je jumbotron... slika na bigscreenu jumbotrona je bila toliko loša i nekvalitetna da ju se nije moglo gledati(naime nonstop je treperila u vidu tamnijih i svijetlijih crta, zatim je kasnila nekih desetak sekundi, a negdje u 30 minuti kocerta je treperenje postalo toliko iritirajuće da su u potpunosti ugasili jumbotron)

Mislim da je jumbotron spreman na vracanje isporučitelju i na kupovinu novoga!!! A kašnjenje slike očito ima veze sa nekim dekoderom koji je ugrađen u njega koji presporo prebacuje sliku u jambotronu frendly format!!!
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top