SkyscraperCity Forum banner
2M views 10K replies 621 participants last post by  konsumpcjonista 
#1 ·
Ekskluzywny Wrzeszcz

Środa, 18 sierpnia 2004r.

Kolejny inwestor chce budować w Gdańsku. Tym razem chodzi o niemiecką firmę developerską ECE. Koszty i termin przedsięwzięcia są na razie częścią negocjacji między miastem a ECE. Patrząc jednak na osiągnięcia firmy w innych miastach, należy spodziewać ekskluzywnego centrum handlowego.


Jeżeli negocjacje miasta z inwestorem się powiodą, w ciągu 2-3 lat w sąsiedztwie dworca we Wrzeszczu pojawi się wielka galeria handlowa. Fot. Grzegorz Mehring

Dyskutowana lokalizacja to kwartał ulic we Wrzeszczu: Grunwaldzka, Kościuszki oraz Dmowskiego, obejmujący prawie 3 hektary. Obecnie znajdują się tam budynki po Spółdzielni Mleczarskiej Maćkowy oraz firmie Fazer.

- Taka inwestycja wymusza konieczność przebudowy węzła ulicy Grunwaldzkiej, Kościuszki i Słowackiego. Miałaby się ona odbyć oczywiście na koszt inwestora - tłumaczy Wiesław Bielawski, wiceprezydent Gdańska ds. rozwoju przestrzennego. - Firma zadeklarowała chęć budowy. Mamy nadzieję, że zgodzą się na nasze warunki. Koszt przebudowy węzła miasto szacuje na 10 -11 mln zł. Do tego dojdą koszty wyburzenia dwóch domów komunalnych przy ulicy Kościuszki 5 i 5a. O nowe mieszkania finansowo również ma zadbać inwestor.

- Jeżeli nie będziemy mieć pewności, że firma przeprowadzi przebudowę węzła komunikacyjnego oraz zapewni pieniądze na lokale dla ludzi z budynków do wyburzenia, nie ma mowy o zgodzie na inwestycję - dodaje Wiesław Bielawski.

Co na to ECE?

- Pracujemy nad tym - powiedziała krótko Agata Kurak z ECE Polska z siedzibą w Warszawie. - Jeżeli dojdziemy do porozumienia, należy się spodziewać centrum usługowo-handlowego z powierzchniami biurowymi. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy inwestor kończy projekt i chciałby jeszcze w tym roku wystąpić o pozwolenia na budowę.

Ktos kiedys pisal na forum, ze wie jak wyglda projekt. Moze juz czas na jakies renedery?
 
See less See more
1
#23 ·
ja widzialem projekt. Od razu mowie, ze nie moge go nikomu przekazac, ale napisac moge co o nim sadze ;)
Budynek zajmuje cala powierzchnie dzialki niemalze do ostatniego centymetra. Od strony skrzyzowania Grunwaldzka/Kosciuszki jest zaokraglony. Duza czesc powierchni scian jest przeszklona, tak wiec nie grozi nam powtorka z Nowym Miastem w Krakowie ;) Co jescze? Hmm...za wysokie to to nie jest (tak jak Manhattan na oko). Na dachu od strony Grunwaldzkiej sa chyba jakies balkony [tarasy].

To tak w skrocie :)
 
#28 ·
W dzisiejszej GW przeczytalem co takiego
"Po zakończeniu negocjacji z firmą ECE, która zagwarantowała udział w kosztach przebudowy skrzyżowania..."

Jesli cos takiego sie stalo to szanse na zbudowanie drugiego wielkiego centrum we Wrzeszczu sa bardzo duze.
Wplynie to pozytywnie nie tylko na sam teren dla ECE ale i cale jego sasiedztwo. Tak wlasnie dzieje sie z okolicami Manhattanu.

Chrisie16, Ty jako mieszkaniec Wrzeszcza i jej fan powinienes skakac do sufitu ze szczescia. Bo do spozywania alkoholu z tej okazji nie moge Cie chyba jeszcze namawiac.

Oj jak sie ciesze!
 
#32 ·
Papaj said:
Zla wiadomosc: Stoi i juz dziala. Jak wyglada to wiesz, bo to taka sama porazka jak wszystkie inne Lidl'e.
wiem wiem, tu "u nas" też ostatnio powyskakiwały te Lidl'e jak grzyby po deszczu. Choć zawsze tu już były, to teraz na każdym rogu stoją te stodoły :runaway: Dla mnie osobiście OK, bo tam chętnie robie zakupy a co się dzieje architektonicznie/urbanistycznie w Pforzheimie to mi przeważnie wisi :) (tak i tak dziura) ale w Gdańsku i to jeszcze w takim miejscu to już inna bajka... niestety.

@ Chris16: Co? Gdzie? Jaka estakada? Twoje marzenia czy konkretne plany? :D
 
#33 ·
Żeby tam jeszcze coś chociaż było w tym lidlu, ale taka nędza, że ból pały. Jak ktoś lubi kupować produkty niskiej jakości leżące na ziemi na paletach i być oszukiwanym przy kasie to powodzenia. Przypomina mi to pierwsze prowizoryczne markety na początku lat 90tych gdzie ludzie rzucali się na byle co.
 
#34 ·
Dziki REX said:
Jak ktoś lubi kupować produkty niskiej jakości leżące na ziemi na paletach i być oszukiwanym przy kasie to powodzenia.
hehe, widze że także wnętrze jest takie same jak w Niemczech :D Ale co do jakości towaru to musze zaprotestować ;) bo jest to przeważnie ten sam towar co w innych sklepach tylko w innym opakowaniu, lecz sprzedawany po wiele mniejszych cenach. Myśle że w Polsce też inaczej nie jest...
 
#39 ·
Chris16 said:
PS: Lidl to niemiecki odpowiednik Biedronki. Syf, ze az szkoda gadac.
Jedyny walor Lidl'a jest niska cena, ale jeśli w polskich Lidl'ach ceny nie są wcale niższe niż konkurencji to... dupa :)

A co do estakady: daj sobie spokój... to by pasowało w tym miejscu jak... :bash: :)
 
#40 ·
Mi się wydaje, że w tym miejscu musi być jakiś wenzeł z prawdziwego zdarzenia a nie rondo czy skżyżowanie skoro słowackiego jest szybką trasą na międzynarodowe lotnisko a z tego co feliks mówił ma przechodzić w nową Kościuszki.
 
Top