SkyscraperCity Forum banner
121 - 140 of 1,164 Posts
Съжалявам за низкото ми ниво на изказване, но ако съученикът ти си вършеше работата - нямаше да е ниско качеството. От него пряко зависи всички дейности по ремонта да се извършват качествено и в срок. Ако не може да си свърши работата и да контролира работниците - да си намери друга работа. Резултатите ги виждаме всеки ден.
Но олицетворението според мен е добро - бая обекти правят Трейс - тазгодишните любимци на СО. Шиши "дебелее" - подчинените му - също.
Искам да те попитам, какви са му задълженията на този обикновен служител? Ще ти разкажа един случай, на който бях свидетел. Докато правеха ремонт на ул.Цар Симеон преди време, един господин накара по-обикновен мургав работник два пъти да пренареди последните редове павета на една перпендикулярна улица, там където ще свършва новият асфалт. Е и втория път не стана перфектно, но това е друг въпрос. А този обикновен работник, който ти познаваш от дете, назидателно вдигна две много различни павета пред камерата и каза, че няма начин да стане по-добре. Еми аз бих казал, че ако трябва да са еднакви първо може да се сортират по размер и след това да се редят. Друг сподели мнението, че нарочно са различен размер, защото има значение при реденето на дъги.

Може и да сме сгрешили, че сме го нарекли дебелак, за което аз се извинявам, но ако иска човек поне може да не е мърляч и да се опитва да си изпълнява задълженията по най-добрият възможен начин. Но мърлячът си е мърляч навсякъде.
Изрично казах че не знам какъв му е случая и какъв професионалисте е. Казах само че е много слабо да го нарочвате без да знаете наистина за какво става дума (признавам че и аз не знам). Също казах че е слабо да го подигравате че е дебел, без да има значение дали е мърляч или съвестен работник. Много ясно стана каква е връзката с дебелината и "налапването" на фирмите.
Първо, дори да е мърляч, надали той лапа милионите от обществени поръчки.
И второ, аз мисля че ти се казва "тая работа да се свърши с тоя ресурс" и работиш. Тва е. Ако се опиташ да кажеш "ама шефе, няма да стане добре" ти се отговаря "ти не мисли много а остави на мен да мисля дали ще е добре". Най-вероятно и тук историята е подобна.
@viktorlc - значи той за пред началника си е свършил работата. Работата е свършена с наличния ресурс. И тук идва проблема с общината. Защото общината трябва да върне некачествения обект не на техническия, а на фирмата. И тя вече да го възлага на техническия. Много лесно е да се каже "да си намери друга работа", но ти би ли си сменил стабилна работа, по специалността ти, с изглед да не е просто работа а кариера, защото ти се налага да работиш в условия не според "моралните ти разбирания". Съмнявам се.

Това че го наричате дебелак е нередно, без значение как работи.
А как работи, истината е че ние не знаем. Може на фона на ресурса, който са му дали да е бог. Да, може и той лично да решава да е мърляво и каквото спести да му се изплаща по личната сметка и да лапа 5-6 цифрени суми, но мен лично това много ме съмнява.
 
^^За последно пиша по темата за твоят познат. За квалификацията с килограмите се извиних. За другото съм си създал впечатление от неговото държане и говорене пред камера. Резултатът от неговата работа се вижда от всички.Моето впечатление е, че е мърляч. Човек който си седи за заплатката и не му дреме за нищо друго. ОК, това е негово право.
 
И аз да попитам има ли някъде официална информация за сроковете за МОнтевидео? И аз попаднах на изказванияата на кметицата, които се разминават в датите за крайния срок.Положението в квартала е критично и един месец си е сериозна разлика за всички живущи...На информационното табло при поликлиниката не е описана крайна дата( а мисля че са длъжни)
 
Само на мен ли ми се струва или няма да смогнат да са готови до 15 Октомври. Има да се правят тротоари, осветление, асфалт, а до датата на приключване остава малко повече от месец.
 
121 - 140 of 1,164 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top