SkyscraperCity Forum banner

[Warszawa] Mokotów i Służewiec - infrastruktura drogowa

2M views 8K replies 498 participants last post by  Kynieksc 
#1 ·
Dziś w godzinach porannych wybrałem się na spacer w okolice słynnej warszawskiej inwestycji - przebudowy skrzyżowania ul. Marynarskiej i Wołoskiej. Oto co tam zobaczyłem:


Przed Wyścigami wita nas piękna tablica w kolorze żółtym


Piękna pogoda. Korek jak sam skur...syn


W stronę ul. Puławskiej


Porządek jak przystało na porządną firmę


Praca wre!


Nowy krawężnik a już spie....lony


Prawdziwa pustynia


Co tam Panie dziś w polityce?


Piękny słup


Ten znak budowlańcy wzięli sobie głęboko do serca. Faktycznie nikogo tam nie ma.


Ten pan z lewej podąża za aktualnymi trendami w modzie. W końcu czasu dużo a po drugiej stronie ulicy sporo sklepów z modnymi ciuchami.


Spotkanie fachowców na pasach. W ręku margaryna, w zębach papierosik.
Fachowcy kursują z jednej strony ulicy na drugą. W ciągu 10 min. naliczyłem chyba ze 30 osób spacerujących w ten sposób


MPRD - sprawca bałaganu


Stoi i jeszcze się nie zawaliło. Należy chyba premie wypłacić


Na Marynarskiej pod asfaltem ukazała się kostka. Ciekawe czy ją zaleją nowym asfaltem czy też zrobią porządnie fundament.
 
See less See more
15
#3,463 ·
Przejeżdżałem dziś. Część od węzła Marynarska nadal nieruszona w najmniejszym stopniu. Pewnie nadal nie ma zezwolenia na roboty drogowe na części gruntów Skarbu Państwa.

Już teraz poślizg szacuję na 7-8 miesięcy, a jeszcze nic się nie zaczęło.

Coś mi się wydaje, że mistrzowski gamibit "zrobimy kur....ski rozpie.....ol na głównej arterię największej dzielnicy biznesowej w Polsce a potem zastanowimy się czy jakieś pozwolenia potrzebujemy" skończy się tak, jak kończy się całe 100 lat planowania w Polsce. Płaczem, okrzykami "kto okradł", "złodzieje", "opóźnienia".

 
  • Like
Reactions: Bastian. and MSQ
#3,464 ·
Przejeżdżałem dziś. Część od węzła Marynarska nadal nieruszona w najmniejszym stopniu. Pewnie nadal nie ma zezwolenia na roboty drogowe na części gruntów Skarbu Państwa.

Już teraz poślizg szacuję na 7-8 miesięcy, a jeszcze nic się nie zaczęło.

Coś mi się wydaje, że mistrzowski gamibit "zrobimy kur....ski rozpie.....ol na głównej arterię największej dzielnicy biznesowej w Polsce a potem zastanowimy się czy jakieś pozwolenia potrzebujemy" skończy się tak, jak kończy się całe 100 lat planowania w Polsce. Płaczem, okrzykami "kto okradł", "złodzieje", "opóźnienia".
A sprawa przypadkiem nie dotyczyla petli tramwajowej?
 
#3,465 ·
Przede wszystkim tak, ale nie tylko - chodziło również o te instalacje, które tak się teraz ślimaczą. A ślimaczą się, bo podejrzewam, że wykonawca doskonale wie, że uzyska przedłużenie kontraktu z powodu braku udostępnienia działek do budowy.
 
#3,466 ·
Przejeżdżałem dziś. Część od węzła Marynarska nadal nieruszona w najmniejszym stopniu. Pewnie nadal nie ma zezwolenia na roboty drogowe na części gruntów Skarbu Państwa.

Już teraz poślizg szacuję na 7-8 miesięcy, a jeszcze nic się nie zaczęło.

Ulica nie ma szczęścia do prac drogowych, cofamy się o 12 lat i mamy MPRD, też rozkopana ulica i różne ciekawe tłumaczenia opóźnień.

ps. piękne foto zamyślonej małpy próbującej swym rozumem ogarnąć rzeczywistość.
 
#3,467 ·
Czy ktoś orientuje się co jest planowane na ul. Domaniewskiej? Chodzi mi o fragment od Pęcherskiej do Modzelewskiego. Ostatnio tam rozkopywali, tak jakby chcieli przesunąć chodnik o 2 metry, tak jakby chcieli zrobić drugi pas... albo może i węzeł pieszo-rowerowy?
 
#3,469 ·
http://warszawa.wyborcza.pl/warszaw...u-na-sluzewcu-tramwaje-nie.html#BoxLokWawLink

Za GW:

"Wczoraj Małgorzata Gajewska poinformowała: – Nadal przekładane są podziemne instalacje i dopóki nie zostanie to wykonane, nie można się zająć na większą skalę pracami drogowymi.

Chodzi m.in. o budowę wiaduktu na ul. Postępu nad Marynarską, który ma połączyć północną i południową część biurowego Służewca. Według rzeczniczki ZMID ta część inwestycji zacznie się dopiero późną jesienią. Na razie na skrzyżowaniu obu ulic pojawiły się dodatkowe rury, których nie było tu wcześniej. Drogowcy mówią, że to prowizoryczne rozwiązanie, które pozwala zapewnić dostawy ciepłej wody podczas przebudowy głównej magistrali. Ta ciągnie się na ponad 700 m wzdłuż Marynarskiej i 150 m w bok na ul. Postępu.

Informacja zaskoczyła nawet urzędników
Problem w tym, że sieć podziemnych urządzeń znajduje się częściowo na terenie, który podlega Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Przed paroma laty była ona inwestorem dużego węzła w pobliżu przebudowanej wówczas, a nieczynnej pętli tramwajowej Służewiec. – Na tym kawałku nie możemy nic robić. Ani przekładać rur, ani przesuwać torów tramwajowych – informuje Małgorzata Gajewska. Powodem jest brak umowy miasta z GDDKiA w sprawie przejęcia potrzebnych działek. – To skomplikowana sprawa, w dodatku zmieniły się przepisy. Porozumienie jest w trakcie podpisywania. Przejęcie działek od GDDKiA determinuje terminy następnych robót. Ich harmonogram wymaga jeszcze aktualizacji – dodaje rzeczniczka ZMID."
 
#3,470 ·
Wszyscy, którzy kiedykolwiek brali się za robotę typu budowa czegoś, albo nawet typu 'przetarg wg rygorów ustawy o zamówieniach publicznych', wiedzą, że przygotowanie papierów do inwestycji może trwać dłużej niż sama budowa. To częściowo ma przyczyny obiektywne, częściowo biurokratyczne - jest jak jest.

Również wiadomo, że przekonanie 'podpis będzie za tydzień' może być złudne. Błędzie jak będzie.

I wniosek z tego jest jeden: nie zaczyna się robót nie mając papierów.

O tej zasadzie ktoś w ZMID zapomniał i powinien wg mnie za to odpowiedzieć oddaniem stołka.
 
#3,471 ·
Wywalanie ludzi za takie błędy to najlepszy sposób, żeby stworzyć kulturę dupokryjstwa, unikania jakiegokolwiek ryzyka, a w efekcie spowolnienie wszystkich inwestycji. Czasami trzeba zaryzykować albo/i podjąć decyzję bez pełnego obrazu sytuacji.
Jeśli decydent ocenił ryzyko i dochował należytej staranności, to nie ma powodu zwalniać.
 
#3,473 ·
I wniosek z tego jest jeden: nie zaczyna się robót nie mając papierów.

O tej zasadzie ktoś w ZMID zapomniał i powinien wg mnie za to odpowiedzieć oddaniem stołka.

Dokładnie, powinien, ale jak zwykle nikt nie odpowie, bo odpowiedzialność wśród urzędników łatwo rozproszyć. Zawsze "to ktoś, nie ja, jakiś papier nie przeszedł przez moje biurko, gdybym dostał(a) wszelkie informacje, to byłoby inaczej, chcieliśmy dobrze, zależało nam, etc. etc.".
I kto zwróci kierowcom czas za godziny stania w korkach na Marynarskiej!?
A co do kwestii działek nienależących do miasta, to w obecnej sytuacji politycznej - kiedy Gdaka jest we władaniu PISu - na pewno idzie to wolniej niż mogłoby iść...
 
#3,474 · (Edited)
Czy to się da zrobić?

Skoro mamy nieplanowany przestój w realizacji inwestycji, to może znajdzie się trochę czasu na inne usprawnienia w rejonie Marynarskiej.

http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=126732214&postcount=2311[/URL], aby ruch odbywał się do Mordoru (ruch lewostronny-bez wątpienia najgłupszy pomysł na forum). Zatem schemat ma obrazować wyjazd z Suwak po nieczynnym wiadukcie (E N) oraz zawrotkę do S79.[/B]
 
#3,476 ·
^^ Ile by się tu nie naczarowało - i tak będzie się korkować.

Budowa tego bezsensownego wiaduktu na Postępu tylko to udowodni i przy okazji przyspieszy zmianę lokalizacji, którą będzie można nazwać "największym centrum biznesowym w Polsce". ;) Urbanistyczna i komunikacyjna pomyłka.
 
#3,480 · (Edited)
^^ A są jakieś projekty budowlane, pozwolenia na budowę, budżet itp ? Nie bardzo rozumiem jak mają zacząć budować wspomniane drogi w tzw międzyczasie?
Zanim powstanie projekt musi być pomysł. Pomysł nie jest nowy i polega na połączeniu Marynarskiej z Suwak. Na dzisiaj (w międzyczasie) można dokonać delikatnej modyfikacji projektu torowiska, poprzez:
1) budowę przejazdu przez torowisko (umocnienie nawierzchni, położenie płyt (asfaltu między torami)
2) takie umiejscowienie słupów trakcji tramwajowej, aby był możliwy przejazd przez torowisko.
3) ułożenie torów w ten sposób, aby maksymalnie poprawić kąt widoczności na przejeździe ( np. zamiast przesuwać dwa tory na północ, przesunąć tylko jeden tor).
4) wzmocnić konstrukcję kanałów z instalacjami pod przejazdem.
Czyli tak poprowadzić prace na torowisku i wokół torowiska, aby w przyszłości było możliwe wybudowanie przejazdu.
W przyszłości trzeba by tylko wybudować drogę pomiędzy: Suwak i torowiskiem (10 m drogi), Marynarską i torowiskiem (5 m drogi). Tak niewielki zakres prac (pkt 1-4 i 15 m drogi) obciąży budżet miasta w stopniu minimalnym mniej niż 1 mln. Ten rysunek ma być natchnieniem dla decydentów, że to się da zrobić. Otworzenie Taśmowej wymaga jedynie malowania i ewentualnie przytwierdzenie separatora ruchu.
MSQ said:
Ile by się tu nie naczarowało - i tak będzie się korkować.
Obecnie Mordor Północny jest obsługiwany przez:
1) Racjonalizacji - w Woronicza i dalej w Etiudy Rewolucyjnej i Wołoską
2) Konstruktorska - w Wołoską bez relacji z Konstruktorskiej na północ do centrum
3) Domaniewska - w Wołowską
4) Postępu - w Marynarską, po przebudowie Marynarskiej bez lewoskrętów i bez prawoskrętu z Marynarskiej od wschodu w Postępu na północ.
Ze znanych mi pomysłów można jeszcze:
1) wybudować drogę Woronicza Żwirki i Wigury
2) Na skrzyżowaniu Konstruktorska Wołoska zwiększyć ilość pasów wyjazdu z Konstruktorskiej w Wołoską i dobudować relację na północ
3) na skrzyżowaniu Domaniewska Wołoska zwiększyć ilość pasów wyjazdu z Domaniewskiej od zachodu na północ i wschód
4) Wybudować proponowany wjazd z Marynarskiej w Suwak i wyjazd z Suwak w Marynarską
5) Wybudować drogę Suwak Cybernetyki
6) Wybudować tymczasowy (do czasu budowy trasy NS) przejazd kolejowy Konstruktorska końcówka S79
Słyszałem też o przebudowie ronda Postępu Cybernetyki na rondo turbinowe oraz proponuję budowę łącznicy Wirażowa S79 http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=118192946&postcount=2119
To jest wszystko co w miarę małym kosztem (bez budowy wiaduktów lub tuneli) można zrobić, żeby nie było tak dużych korków w Mordorze. Mam też nadzieję, że po "naczarowaniu" wszystkich propozycji nie będzie się korkować.
Romsu said:
wg mnie akurat po przebudowie marynarskiej będzie poprawa.
Marynarska do S79 będzie poprawna, nawet za poprawna ( z ronda UE i z Postępu wyjedzie mniej aut niż będzie mogło przejechać Marynarską). Marynarska do ronda UE będzie się korkować w godzinach szczytu przed rondem. http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127323075&postcount=2425 Wyjazd/wjazd z Mordoru jeszcze bardziej będzie utrudniony. Te propozycje mają zmienić ten stan.
Zet1 said:
Kilka stron wcześniej już ten temat był poruszany. Odpowiedź brzmi nie.
Tak masz rację, że temat był poruszany http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=127307732&postcount=2419,
Rozważane w analizach dodatkowe połączenie ul. Marynarskiej z ul. Taśmową (wariant W2) pracuje prawidłowo jednak nie przynosi poprawy funkcjonowania układu komunikacyjnego w analizowanym obszarze – obecna obsługa południowych rejonów ul. Marynarskiej od strony ul. Żwirki i Wigury i trasy S-79 poprzez ul. Cybernetyki (wiadukt nad torami), Wynalazek i Postępu zapewnia wystarczającą przepustowość. Połączenie ul. Suwak z ul. Marynarską jest bardzo mocno obciążone i znacząco poprawia możliwość wyjazdu z północnych rejonów ul. Marynarskiej w kierunku ul. Żwirki i Wigury i trasy S-79. Połączenie to ze względu na przecinanie torowiska tramwajowego budzi jednak duże zastrzeżenia ze względu na bezpieczeństwo ruchu drogowego.
ale kropla drąży skałę nie siłą lecz uporem.
Może pod wpływem porażki dotychczasowego sposobu prowadzenia tej inwestycji, szeroko pojęte władzę, dojdą do wniosku, że nie są omnipotentne, że zmienią swoje stanowisko co do proponowanych wjazdów/wyjazdów. Minimum to przeprowadzenie remontu Marynarskiej w sposób, który umożliwiałby budowę wjazdów/wyjazdów w przyszłości. Generalnie człowiek po porażce jest bardziej skory do słuchania rad.
Bastian said:
repty co jakiś czas przychodzi z dziwnymi pomysłami które nie bardzo mają sens i liczy że ktoś je zrealizuje.
Co jest dziwnego, że chcę odtworzyć wjazdy/wyjazdy z/do Marynarskiej? Co konkretnie nie ma sensu?
 
Top