SkyscraperCity Forum banner

КРАГУЈЕВАЦ - праћење градилишта | KRAGUJEVAC - construction updates

7M views 35K replies 467 participants last post by  Srdjan Adamovic 
#1 · (Edited)
U ovom threadu postavljajte fotografije, makete i/ili informacije o novim objektima, objektima u izgradnji, kao i o onim koji su planirani u Kragujevcu.
Vreme je da i Kragujevac dobije razvojni thread, pošto ima šta da pokaže… samo treba malo da se aktiviramo, slikamo, postavljamo itd. :)
Pa… krećemo!


Some Kragujevac projects:

City Tower Planned
Sumadija tower Planned
Plaza Centers - Kragujevac Completed
Nelt apartments - Smallville Completed
Holiday Inn - Kragujevac Planned
Hotel Kragujevac U/C
Knezev arsenal Planned
Global Finance International Limited apartments U/C
NP CO office building Planned
Lazar put apartments U/C
Bubanj lake,Bubanj lake fontain Planned
Fontana square U/C
Radnichki Stadium U/C
Swimming pool Completed
Djokovic tennis center [Canceled]
Mercator shopping center Completed
Prodor Planned
NP CO apartments U/C
AIK banka apartments Planned
Robna kuca "Kragujevcanka" Completed
Merkur shopping center Planned
Planet Tush shopping mall Planned
Delta Park Completed
IDEA shopping center Completed

















 
See less See more
10
#2 ·
Pokriveni bazeni

Zatvoreni bazeni
Predstavljen idejni projekat

Na konferenciji za novinare u Skupštini grada javnosti je predstavljen idejni projekat zatvorenog bazena . Bazen , dužine 33 i širine 25 metara , služiće kako za rekreaciju tako i za sportske manifestacije i takmičenja , s obzirom da je planirana ugradnja oko pet stotina sedišta , dok će bočne strane biti rezervisane za VIP ložu , istakao je glavni projektant , prof . Petar Arsić . Površina građevine je oko 7,5 hiljada kvadratnih metara , a cena po kvadratu je između 800 i 850 evra , ali je moguća i smanjiti je nekim pojedinostima . Pored velikog , predviđen je i mali bazen za decu , a u higijenskom smislu su na nivou svetskih standarda . Toplotu tokom zimskih meseci će obezbediti podno grejanje , a postoji i mogućnost iskorišćavanja termalnih podzemnih voda za zagrevanje bazena , koje dostižu i do 20 stepeni , tako da je potrebno svega još nekoliko stepeni da bi bazen bio adekvatno zagrejan . Bazen može poslužiti i za druge svečanosti - izložbe , koncerte , sajmove , a Arsić tvrdi da postoje uslovi i za razvoj neke lokalne televizije . Nebojša Vasiljević , stručnjak za razvoj gradskih resursa , rekao je da ovo samo idejni projekat i da će grad tek raspisati konkurs za glavni projekat , za koji je predviđen minimum od 45 dana.
www.svetlost.co.yu
Ovu fotografiju sam uspeo da nadjem... nije bas super kvaliteta, ali moze da prodje...


 
#12 ·
od merkatora si nesto ocekivao?
sve su to kocke bez imalo stila!
Не кажем ја да су им хале нешто посебно интересантне, али имам осјећај да је Крагујевац добио најсоцијалнију верзију.

Погледај нпр. сплитски Меркатор:



Видиш да то може доста боље изгледати.

Џони, немој да ти ја сад убијем ентузијазам. :) Ако имаш још ствари везаних за Крагујевац - пуцај. :cheers2:
 
#14 ·
sta je sa sajmom? trebalo je da naprave jos 2 hale
Sajam stvarno odlicno radi. Ima dosta manifestacija i dobro je posecen.
Tacno... treba da se naprave jos dve hale - "Hala 2", koja ce biti ista kao i postojeca "Hala 1", i "Hala 3" za koju jos nije napravljen projekat. Hala 2 bi trebalo da bude gotova do kraja sledece godine.
Hala 1 ima izlozbeni prostor od 1.600 kvadrata, a aneksni deo sa biznis centrom i salama za prezentaciju imaju 1.200 metara kvadratnih. Vrednost objekta je oko dva miliona evra. Hala 3 ce imati 5 000 kvadrata.

^^ Da li moze neko da postavi malo bolje slike prve hale Sumadija sajma, posto sam od ljudi koji su je videli cuo da je odlicno uradjena i da super izgleda.
Potrudicu se da je fotografisem skorije.
Jedino gde te sada mogu uputiti je : http://www.sumadijasajam.co.yu/sr/index.php
 
#15 ·
Pаvle;16604841 said:
Видиш да то може доста боље изгледати.
Џони, немој да ти ја сад убијем ентузијазам. :) Ако имаш још ствари везаних за Крагујевац - пуцај. :cheers2:
:) uff... stvarno, mnogo bolje izgleda ovaj u Splitu. Ali sta da se radi. Nadam se da barem Mercator u Kgu nece biti zelen, kao na slici. :) Mada... cini mi se da sam na tv-u (RTK) video neko drugo arhitektonsko resenje za KG Mercator... videcemo.
I da... ne brini.... ne moze meni tako lako da se ubije entuzijazam! :)
 
#16 · (Edited)
Evo slika
"Hala 1" sajma u Kragujevcu(slike su iz aprila ove godine, sad je malo bolje sredjen plato ispred hale)
Kragujevac je pre dve godine dobio Gradsko sajmište Šumadija sajam, ali su prve prave sajamske manifestacije počele da se održavaju tek u martu ove godine, kada je izgrađena prva, od tri planirane, sajamske hale. Izložbeni prostor nove hale ima 1.600 kvadrata, a aneksni deo sa biznis centrom i salama za prezentaciju imaju 1.200 metara kvadratnih. Vrednost objekta je oko dva miliona evra.

Kako kaže direktora Šumadija sajma Nebojša Abadić, sajamski kompleks imaće tri hale od kojih će jedna imati 5.000 kvadrata, a druga će biti iste veličine kao sadašnja.

„Prvu halu izgradio je grad i mislim da je sa investicijama grada u sajmište stavljena tačka. Za druge dve hale ćemo morati da nađemo druge investitore, a mislim da smo na dobrom putu da ih pronađemo. Šumadija sajam nije javno preduzeće, nego privredno društvo, što znači da se sami izdržavamo”, objašnjava Abadić.














Zastava promet





Izgradnja zatvorene pijace na Aerodromu
Objekat nove zelene pijace biće površine oko 3 500 kvadrata. Objekat je projektovao kragujevački arhitekta Bane Mijović koji je rekao da će pod krovom nove pijace biti oko 2000 kvadrata i tu će pored tezgi biti smešten i deo poslovnog prostora namenjen za mlečni paviljon, mesare, ribarnice i sl. Na spratu će biti isključivo poslovni prostor namenjen za davanje u zakup.

''Ulaz u novu pijacu na Aerodromu za kupce će biti iz Svetogorske ulice dok će se snabdevanje tezgi i radnji obavljati sa druge strane, iz pravca Avalske ulice'', rekao je Mijović.
Gradonačelnik Kragujevca Veroljub Stevanović rekao je da je gradnja zatvorene zelene pijace na Aerodromu nešto što je već trebalo da bude završeno ali je iz različitih tehničkih problema gradnja počela tek dana. ''Novi objekat na Aerodromu se uklapa u našu koncepciju malih pijaca po kragujevačkim naseljima a ovo je jedno od najvećih jer mu gravitira oko 30 hiljada stanovnika. Time želimo da rasteretimo centralnu pijacu u Kragujevcu ali i da građanima koji ne žive u centru grada omogućimo nabavku osnovnih životnih namirnica u neposrednom okruženju, na prostoru koji je u skladu sa svim važećim svetskim standardima. Pored pijace na Aerodromu u planu je i izgradnja sličnog,nešto manjeg objekta u Stanovu. Što se Aerodroma tiče, pored ovog objekta i gradnje TUŠ-a na prostoru između Maksi diskonta i Bogoslovije, u planu je i proširenje Avalske ulice do samog kraja'', rekao je gradonačelnik Stevanović.
Reč je o investiciji vrednoj oko 100 miliona dinara koju će kompletno finansirati JKP ''Gradske tržnice'' a završetak radova planiran je za početak decembra. U JKP''Gradske tržnice'' kažu da će prednost prilikom zakupa tezgi u novom objektu na Aerodromu imati stari zakupci, njih oko 100, a da će odluku o zakupcima lokala, kojih će biti 35, uprava tržnica doneti nakon sprovedene javne licitacije.


 
#17 ·
KG naj jaci grad!
 
#18 ·
^^hehe :)... dobro... nije bas najjaci... ali je sve bolji i bolji.
Nego deki... hvala za nove fotografije, ali bilo bi bolje kada bi odvajao projekte po postovima. Npr. od gornjeg posta si mogao da napravis tri. Bilo bi lepo i kada bi nesto napisao o samom projektu.
Racunam na tebe, kao aktivnog clana ovog threada! :)
Pozz
 
#19 ·
^^hehe :)... dobro... nije bas najjaci... ali je sve bolji i bolji.
Nego deki... hvala za nove fotografije, ali bilo bi bolje kada bi odvajao projekte po postovima. Npr. od gornjeg posta si mogao da napravis tri. Bilo bi lepo i kada bi nesto napisao o samom projektu.
Racunam na tebe, kao aktivnog clana ovog threada! :)
Pozz
okej videcu sta mogu da radim. ako odem za novu god za KG ispucacu nekoliko slika. jer ja zivim u nemackoj brate tako da moram uvek da trazim kao ludak po netu a jako volim slikarstvo.tako da morate vi kragujevcani dole da uzmete digikam i da se setkate malo po gradu.

sta radi onaj nov most blizu piace? ja kad sam otisao 15 sep poceli su da ga prave.Ulice ce da bude kao dvosmena jel to tacno?

ps:nismo naj jaci ali zato naj lepsi grad! :cheers: sumadijo sumadijoooo
 
#20 ·
Pozdrav za sve Kragujevcane iz Podgorice!Vrijeme je bilo da i vi dobijete svoj thread.Od ovog sto sam vidio dopada mi se zgrada sajma a smatram da je merkator mogao biti i ljepsi.Projekta zatvorene pijace ima slicnu krovnu konstrukciju kao i podgoricki samo sto ce nasa pijaca biti znatno veca,blizu 20000 kvadrata i na 3 nivoa.Uglavnom,sve cestitke!
 
Top