SkyscraperCity Forum banner

[S8/DK7] Warszawa (Trasa Salomea - Wolica oraz łącznik Janki - Sękocin)

5M views 15K replies 840 participants last post by  mizin 
#1 · (Edited by Moderator)
W związku z tym , że dyskusja nt. w/w drogi była prowadzona w wątku o obwodnicach warszawskich ( a wątek jest b. duży - 628 postów ) pozwoliłem sobie założyć nowy temat ( by nie mieszać ) .

-------


Trasa Salomea-Wolica

Zebrał toonczyk.

"Trasa Salomea-Wolica" powstaje w ciągu drogi ekspresowej S8 pomiędzy węzłami Salomea (połączenie z ul. Nowolazurową oraz Alejami Jerozolimskimi), a węzłem Paszków (połączenie z drogą wojewódzką nr 721). W ramach inwestycji realizowany jest również łącznik z drogą krajową numer 7 w okolicy miejscowości Sękocin Nowy. Droga budowana jest w ramach trzech kontraktów:



Etap I, część 2 zlokalizowana w granicach Warszawy (kolor różowy)
Odcinek realizowany jest przez konsorcjum firm Eurovia i Warbud, kontrakt obejmuje budowę trasy na odcinku w. Salomea (z węzłem) - w. Opacz (bez węzła).
Strona internetowa kontraktu:
http://www.s8.salomea-wolica-miejski.pl/


Węzeł Opacz (kolor szary)
Węzeł Opacz (na przecięciu z Południową Obwodnicą Warszawy w ciągu S2) realizowany jest w ramach kontraktu S2 Konotopa-Lotnisko, dyskusja na ten temat odbywa się w innym wątku.


Etap I, część 1 zlokalizowana poza granicami Warszawy (kolor czerwony) oraz Etap II (kolor fioletowy)

Strona kontraktu: http://www.s8-opacz-paszkow.pl/

Stan na koniec czerwca 2013 roku:

12.04.2013 r. podpisanie umowy
Czas trwania kontraktu: 32 miesiące od podpisania umowy
Wartość umowy: 565 691 621,08 zł
Wykonawca: Strabag Sp. z o.o., ul. Parzniewska 10, 05-800 Pruszków


W ramach kontraktu wykonawca zaprojektuje oraz wykona również łącznik z DK7 (kolor fioletowy na mapie).

Dla Etapu I, części 1 wydano decyzję ZRID, dla Etapu II jeszcze nie. W ramach kontraktu na realizację tej inwestycji, Wykonawca będzie miał za zadanie uzupełnić dostarczoną przez GDDKiA dokumentację (jest to kontrakt typu "Zaprojektuj i Zbuduj"). Wykonawca wykona następujące materiały:
  • Projekt Wykonawczy dla Etapu I (na podstawie dostarczonego przez GDDKiA Projektu Budowlanego);
  • Projekt Budowlany dla Etapu II (na podstawie dostarczonej przez GDDKiA Koncepcji Programowej);
  • materiały do wniosku o uzyskanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej dla etapu II (jw);
  • Projekt Wykonawczy dla Etapu II (jw);
  • Specyfikację Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych dla obu etapów.

Na realizację całego zamówienia Wykonawca ma 32 miesiące od rozpoczącia prac. Program Funkcjonalno-Użytkowy dla tego zamówienia, w którym znajduje się szczegółowy opis inwestycji, do wglądu w tym miejscu. Warunki Kontraktu do wglądu tutaj.
-----

Oto i one, arkusze kluczowych fragmentów trasy w formie obrazków. Po kliknięciu na obrazki duża wersja.

Północna granica kontraktu (ul. Targowa, Opacz) oraz wiadukt w ciągu ul. Parkowej:


Węzeł Sokołowska:


Główny punkt programu, czyli węzeł Janki Małe (powiązanie z istniejącą DK8). Połączyłem to w całość z pięciu arkuszy, w niektórych miejscach na brzegach troszkę mi się nie zeszło, ale może nikt nie zauważy. Uwaga, spory obrazek:


Węzeł Paszków oraz południowa granica kontraktu:


A teraz jeszcze dwa arkusze z łącznika z DK7. Wlot w istniejącą DK7, te dwa ronda oraz łącząca je droga to kiedyś będzie nowy ślad DW721 (chyba):


Skrzyżowanie DK7/DW721:


Na koniec jeszcze raz uwaga: to nie są ostateczne projekty organizacji ruchu, szczególnie projekt dla łącznika z DK7 może ulec poważnym zmianom. Wykonawca wyłoniony w trwającym przetargu dopiero w toku projektowania opracuje ostateczny projekt stałej organizacji ruchu.
 
See less See more
7
#41 ·
^^ tak tylko tytułem drobnego, lekko offtopicznego komentarza - droga z Warszawy do Krakowa w tym miejscu była praktycznie od zawsze, nie będę się zarzekał od kiedy bo nie mam jak tego sprawdzić, ale od kilku wieków. To Raszyn powstał dzięki tej drodze a nie droga dzięki Raszynowi. Mówienie o tym że "buduje się drogę przez środek miejscowości" w tym akurat kontekście to już nawet nie jest kabaret, ja... nie wiem co to jest...

Poza tym tych ludzi nikt tam siłą nie trzyma, ogromna większość Raszyna to domy powstałe w ciągu ostatnich 20-25 lat, zamieszkałe przez osobnikow zdecydowanie powyżej średniej zamożności. Mogą oni w każdej chwili te domy sprzedać i się przenieść w cichsze miejsce jak tylko będa chcieli, na pewno na sprzedaży nie stracą. Ale jakoś nie chcą.
 
#42 ·
mam pytanie jakie są realne (podkreślam to słowo) Realn szanse aby zaczeli kopac w tym roku!?!? na stronie GDDKiA jest napisane ze III kwartał 2006 ale ostatnio ktos napisał ze narazie realizuja wykup gruntów! po drugie było gdzies napisane ze w tym roku mają zaczac kopac odcinek od granic miasta do magdalenki czy nadal jest to realne!? wiec moje pytanie jest czy są wogóle szanse aby zaczeli w tym roku czy ktos wie?
 
#43 ·
Garf,
miałem się w Stefanowie budować. Mam działkę, pozwolenie na budowę, wszystko - na działce obok, wykorzystując moją ekipę wykonawczą, buduje się sąsiad, z którym miałem się budować razem.

Ale na tydzień przed wejściem ekipy - spassowałem. Wiem, że wydałem na pozwolenia i papiery ok. 10k. ALe lepiej teraz się ocknąć, niż później.

Nie jedynym, ani chyba nawet najważniejszym, ale na pewno ważnym argumentem było to, że przez następne 3 LATA spędzałbym jeżdżąc do roboty i z powrotem [żadnych ekstrawagancji] 3h. Pierdolę to, za przeproszeniem. S-W powstanie za te 3 lata, nie wcześniej. Wiadomo to już jakiś czas. A S79 na południe [przedłużenie N-S] za 20 lat. No way.
Życie jest za krótkie, by mieszkać w tak pięknym miejscu jak fyrtel Magdalenka-Łazy-Stefanowo... i pluć sobie w brodę rano i wieczorem.
Wolę spędzić czas z dzieckiem...
 
#44 ·
Garf said:
mam pytanie jakie są realne (podkreślam to słowo) Realn szanse aby zaczeli kopac w tym roku!?!? na stronie GDDKiA jest napisane ze III kwartał 2006 ale ostatnio ktos napisał ze narazie realizuja wykup gruntów!
Nie ma żadnych realnych szans żeby zaczęli kopać w tym roku z tej prostej przyczyny że nie mają na to pieniędzy, jedynie posiadają środki na wykup...przynajmniej tak brzmiała wypowiedź dyrektora Dąbrowskiego z warszawskiego oddziału GDDKiA...
 
#45 ·
maras ale posmutniałem po twojej wypowiedzi :-(
Alessandro: pozwolenie masz ważne dwa lata wiec przed wygasnieciem pozwolenia zaczynasz budowac i konczysz po roku w sumie po trzech latach jak bedzie już szosa :)
żartuje..... ja sie tez planuje z tamtad wyprowadzic poniewaz dojazd mnie powoli wykańcza wczoraj przejechałem sie ul. Karczunkowska i okazałao sie ze jakiś sk***** postawił na niej 3 progi zwalniajace! w sumie do gminy lesznowola prowadza 4 drogi dwie sa to pulawska i krakowska oraz dwie które zpewniaja ruch lokalny wewnatrz gminy karczunkowska przechodząca w postepu oraz druga idaca przez falenty nie pamietam jak sie nazywa i k*** na jednej z nich postawili progi! co za matoł na to wpadł! aż mnie roznosi zeby komus przywalic za taki pomysł!
 
#46 ·
Warszawski korek w al. Krakowskiej

Jeszcze co najmniej przez trzy lata kierowcy pomęczą się w gigantycznych korkach w al. Krakowskiej. Drogowcy właśnie rozpoczęli wykup gruntów pod budowę nowego wjazdu od południa Warszawy.


rasa Salomea - Wolica będzie nową wylotówką na Katowice i Kraków. Połączy krajową siódemkę i ósemkę z Al. Jerozolimskimi i planowaną południową obwodnicą Warszawy (dla tej ostatniej między Konotopą a ul. Puławską wojewoda wydał tydzień temu decyzję lokalizacyjną).

Dzisiaj al. Krakowska to jedna z najbardziej zakorkowanych ulic w stolicy. Kiedy w końcu zacznie się budowa odciążającej ją trasy Salomea - Wolica?

- Wcześniej musimy wykupić 866 działek - mówi szef Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Wojciech Dąbrowski. - Liczę, że uda się to do czerwca 2007 roku. Zrobiliśmy już indywidualne wyceny nieruchomości, złożyliśmy oferty i czekamy na reakcje mieszkańców.

Łączny koszt inwestycji to 670 mln zł, z czego w tym roku GDDKiA planuje wydać 87 mln zł. Przewidywany okres realizacji to lata 2007 - - 2009. Do tego czasu drogowcy zaplanowali w al. Krakowskiej inne prace. W przyszłym tygodniu Zarząd Dróg Miejskich podpisze wartą ponad 12 mln zł umowę z firmą PRDiM z Mińska Mazowieckiego w sprawie weekendowych remontów 115 tys. mkw. ulic.

Część tego zamówienia to wymiana asfaltu w al. Krakowskiej w stronę centrum - między granicą miasta a ul. Łopuszańską (jezdnię w przeciwnym kierunku ZDM naprawił w długi majowy weekend). Jezdnię do centrum drogowcy chcieli zrobić w sierpniu, ale już wiadomo: nie uda się.

- Teraz wiele będzie zależało od miejskiego inżyniera ruchu, który może nie zgodzić się na zamknięcie jesienią ruchliwej trasy. Jeśli tak się stanie, remont zostanie przełożony na przyszły rok - mówi rzeczniczka ZDM Urszula Nelken.

Jesienią ZDM planuje za to przebudowę skrzyżowania al. Krakowskiej z ul. Na Skraju - powstanie specjalny pas i światła do skrętu od strony centrum w kierunku Palucha. ZDM ogłosił w tym tygodniu przetarg na wykonawcę.
Konrad Majszyk
http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/warszawa_060818/warszawa_a_9.html
 
#47 · (Edited)
14 września były konsultacje społeczne nt. tej trasy (wyczytałem w bip MUW). Wiadomo jak idzie wykup działek?
PS: Z raportu nt. wariantu '0' wynika, że trasa S-W, będzie miała w 2025roku średnie obciążenie ...165tyś s/d, obawiam się, że po wybudowaniu nie będzie tak wesoło. Owszem niby to 20lat jeszcze, ale trasa będzie gotowa dopiero za 3. trasa 2x3 nie będzie przecież w stanie przenieść takiej ilości samochodów...
To samo może być z POW, przecież z tego rachunku wynika, że odcinek Lotnisko-Puławska będzie mieć obciążenie rzędu >200tyś s/d, patrząc na to zastanawiam się jak 2x3 będzie w stanie to przyjąć... jakie tam będą jezdnie zbiorcze?? Ciekawi mnie jak to będzie wyglądać...
 
#48 ·
No wszystko pięknie tylko jak ostatnio byłem w Warszawie to ~17:00 dość płynnie (chciaż w tempie 20 km/h) przejechałem przez Raszyn do Janek - korek zaczynał się na wysokości MM i Reala i kończył na skrzyzowanie DK7/DK8 po czym 3 km odcinek za Wolicą do skrzyżowania z wjazdem do Maximusa i drogą na Piaseczno jechałem ponad godzinę...
Jak wyjeżdzając z tej projektowanej S-ki mam wpadać prosto na ten korek to właściwie niewiele się zmieni.
 
#50 ·
Info o weryfikacji projektu, ze strony www.uzp.gov.pl:
Biuletyn Zamówień Publicznych Nr 314 z dnia 21.11.2006
POZYCJA 59137

OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - usługi

Warszawa: weryfikacja stadium projektu budowlanego budowy drogi ekspresowej S8 na odcinku Salomea - Wolica wraz z powiązaniem z drogą krajową nr 7 - odcinek poza granicami m. st. Warszawy z wyłączeniem węzła "Opacz".
.......
3) Czas trwania zamówienia lub termin wykonania: Wymagany; data zakończenia: 30.07.2007.
 
#51 ·
Wykopalem z googla, jak widac stopniowo ale idzie do przodu:

http://www.uzp.gov.pl/biulety/2007/7/7_7556.html

"Ogłoszenie o postępowaniu BZP nr 314/2006, poz. 59137

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA - usługi

Warszawa: weryfikacja stadium projektu budowlanego budowy drogi ekspresowej S8 na odcinku Salomea - Wolica wraz z powiązaniem z drogą krajową nr 7 - odcinek poza granicami m. st. Warszawy z wyłączeniem węzła "Opacz"
[...]
2) Liczba otrzymanych ofert: 1.

3) Nazwa i adres wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

Biuro Projektowo-Konsultingowe "EUROSTRADA" Sp. z o.o., ul. Pyszniańska 18, 02-829 Warszawa, woj. mazowieckie, tel. 022 6448762, fax 022 6448762, e-mail: biuro@eurostrada.pl, http://www.eurostrada.p.
"
 
#53 ·
Wykopalem z googla, jak widac stopniowo ale idzie do przodu:

http://www.uzp.gov.pl/biulety/2007/7/7_7556.html
A w ogole to na jaka okolicznosc GDDKiA zorganizowala przetarg na weryfikacje projektu budowlanego? To zdaje sie jakas nowosc. Moze qqqq cos napisze w tym temacie? Jedyna rzecz jaka mi do glowy przychodzi to pomysl ze GDDKiA z jakiegos powodu opoznia rozpoczecie tej inwestycji. Wiem ze to absurdalne ale tyle lat sie mowi o tej drodze, skadinad wyjatkowo potrzebnej, wykonujac jednoczesnie jakies pozorowane dzialania ze takie chore mysli przychodza mi do glowy :bleep:
 
#54 ·
Tak w nawiązaniu - właśnie zaczeli budować lewoskręt z Al. Krakowskiej do ul. Na Skraju ( wylot w kierunku na Janki ) . Będą osobne światła w kierunku ul. Na Skraju . Czas robót do końca czerwca . Wtedy dopiero się "wyluzuje" trochę al. Krakowska .
 
#56 ·
Tak w nawiązaniu - właśnie zaczeli budować lewoskręt z Al. Krakowskiej do ul. Na Skraju ( wylot w kierunku na Janki ) . Będą osobne światła w kierunku ul. Na Skraju . Czas robót do końca czerwca . Wtedy dopiero się "wyluzuje" trochę al. Krakowska .
Hehe na prawdę w to wierzysz? :)
A może jest tak, że oni mają świetne działki w okolicach Magdalenki/Stefanowa itp i czekają aż wzrosną ceny? Przecież taki dom 25km od Wawy na południowym krańcu Lesznowoli, przy DK7 ma przy istniejącej S-W 15 minut Ską do centrum, tak? Przecież takie działki będą warte z pół miliona. Nie widzę powodów, dla których nie mogą zacząć kopać. Czy chcą rozkopać wszystko naraz? S8, S7 i S2? A działki wszystkie mają?
 
#57 ·
rozpoczęcie prac w 2007, 2008, 2009...

Oj gdzies nie dawno przeczytałem , że wykup ziemi GDDKiA zacznie w przyszłym rok a rozpoczęcie prac w 2007 .....
Oby za rok nie było .... wykup ziemi w przyszłym roku , a budowa ruszy nie w tym tylko następnym ..... ehhhhh
Raczej nie ma szans na rozpoczęcie prac w tym roku, czyli w 2007... Oby zaczęli w 2008, też pewnie nie zaczną...
 
#58 ·
W materiale GDDKiA napisali, że:
"Realizacja robót budowlanych na całym zadaniu [węzeł „Opacz” – węzeł „PASZKÓW” wraz z powiązaniem z drogą krajową NR 7 w węźle „MAGDALENKA”] (w oparciu o procedurę przetargową planowaną do przeprowadzenia w okresie 04.2008 – 09.2008r.) planowana jest w okresie 10.2008 r. – 05.2011 r."
Co oni będą tam robić do 10.2008?
Czy 31 miesięcy, to nie za dużo jak na tego typu drogę?
Do tej pory myślałem, że z A2 czekają na POW, S8 i inne inwestycje miejskie, ale powoli przestaje kumać o co tu chodzi?
 
#60 ·
Co oni będą tam robić do 10.2008?
Czy 31 miesięcy, to nie za dużo jak na tego typu drogę?
Do tej pory myślałem, że z A2 czekają na POW, S8 i inne inwestycje miejskie, ale powoli przestaje kumać o co tu chodzi?
Hmm. Póki co nie ma jeszcze decyzji lokalizacyjnej na część Warszawską ( od Al. Jerozolimskich do Opaczy). Jak będzie decyzja, to projekt budowlany, wykup gruntów, pozwolenie na budowę i jak nic jest lato 2008.
Co do brakującej decyzji lokalizacyjnej - coś długo jej nie ma. Oby zdążyli w tym roku:(
Aha. Czekają na Aleje Jerozolimskie które ma przebudować ZDM
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top