SkyscraperCity Forum banner

[S11] Zachodnia Obwodnica Poznania

2M views 6K replies 535 participants last post by  sunsethorn 
#1 · (Edited)
Już od jakiegos czasu nosiłem się z zamiarem utworzenia tego wątku, ale wreszcie pojawiły się bardziej konkretne informacje :)

Tzw. Zachodnią Obwodnicę Poznania (ZOP) tworzyc będą dwie drogi kat. S czyli S5 i S11. Przebieg następujący:



S5 zaczynac się będzie 5 km na południe od Stęszewa a kończyć przyszłym węzłem Głuchowo z A2.


S11 zaczynac się będzie na tymże węźle, a kończyć ok. 9 km na północ od granicy Poznania w okolicach wsi Złotkowo.


km 1- 7

km 7-12

km 12-1

km 17-23

km 23-26








artykuł
Korekta przebiegu obwodnicy Poznania

leh 26-03-2006 , ostatnia aktualizacja 26-03-2006 18:19

Na wniosek mieszkańców Kobylnik drogowcy zmienią przebieg drogi ekspresowej S-11

Planowaną zachodnią obwodnicę Poznania będą tworzyć drogi ekspresowe S-5 (od Stęszewa do autostrady) i S-11 (od autostrady do Złotkowa). Budowa dwujezdniowej trasy z dwoma pasami ruchu w każdą stronę rozpocznie się prawdopodobnie w 2008 r., choć pierwsze pieniądze na inwestycje wydawane będą jeszcze w tym roku - na wykup gruntów. W tej chwili Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad składa tzw. wnioski lokalizacyjne i przystępuje do projektowania drogi.

Przebieg obwodnicy od samego początku budził jednak kontrowersje wśród mieszkańców podpoznańskich gmin. Po zażegnanym już konflikcie dotyczącym przebiegu trasy przez teren gminy Tarnowo Podgórne, ostatnio wątpliwości mieli także mieszkańcy i właściciele działek w Kobylnikach na terenie gminy Rokietnica. Ich zdaniem, drogę i planowany węzeł projektuje się zbyt blisko ich posesji. Działki położone najbliżej trasy dzielić miało od niej zaledwie 50 m. Zawiązany społeczny komitet mieszkańców zwrócił się do GDDKiA z wnioskiem o przesunięcie fragmentu trasy. - Przychyliliśmy się do wniosku mieszkańców i skorygowaliśmy już przebieg trasy - informuje Marek Bereżecki, wicedyrektor GDDKiA w Poznaniu. Droga zostanie oddalona od działek mieszkańców Kobylnik o dodatkowe 100 m, zaś węzeł zostanie w całości "schowany" w pobliskim lesie. - To, że węzeł będzie wśród drzew, to dobrze, ale przesunięcie drogi o 100 m to trochę mało - ubolewa pan Tadeusz, jeden z właścicieli działek w Kobylnikach.

Drogowcy tłumaczą, że nie mogą bardziej oddalić drogi, bo po jej drugiej stronie także są prywatne działki. - Nigdy nie zadowoli się wszystkich, ale sądzę, że obecna wersja to dobry kompromis - uważa wójt Rokietnicy Kazimierz Łukasik.
gazeta/poznan.pl

moje 'Drogowe marzenia' powoli urzeczywistniają się :cool:


=============================================================
Odcinek ZOP od A2 do Złotkowa (DK11) podzielono na trzy podetapy:

Etap I od A2 do Swadzimia (DK92) UKOŃCZONY:
Wykonawca:
Lider: SKANSKA S.A.
ul. Gen. J. Zajączka 9
01-518 Warszawa
Partner: INTERCOR Sp. z o.o.
ul. Okólna 10
42-400 Zawiercie

Czas na realizację i data zakończenia robót :
Czas realizacji: 18 miesięcy od Daty Rozpoczęcia
(z wyłączeniem okresów między 15 grudnia a 15 marca)
Przewidywana data zakończenia Kontraktu: 07.08.2011 r.

Strona nadzoru: http://www.s11-zo-poznan.pl/


Etap IIA węzeł Rokietnica - węzeł Złotkowo UKOŃCZONY, wykonawca: Colas i Strabag.

14 kwietnia 2010 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu podpisała umowę z Konsorcjum firm COLAS Polska Sp z o.o. oraz STRABAG Sp z o.o. na budowę Zachodniej Obwodnicy miasta Poznania odc. Złotkowo - Rokietnica etap IIa długości 7,7 km w ciągu drogi ekspresowej S11.

Zakres inwestycji obejmuje:
budowę:
- drogi ekspresowej - 2 jezdnie po dwa pasy ruchu + pasy awaryjne
- 2 węzłów:

"Złotkowo" na przecięciu obwodnicy z drogą krajową nr 11,
"Rokietnica" na przecięciu obwodnicy z drogą gminną "Trakt Napoleoński",

- obiektów inżynierskich:
WS - wiadukt w ciągu drogi S11 - 4 szt. w tym 2 szt. nad linią kolejową PKP,
WD - wiadukty nad drogą S 11 - 4 szt.,
WK - wiadukt w ciągu linii kolejowej PKP - 1 szt.,
MS - most w ciągu drogi S11 - 1 szt.,
ES - estakada w ciągu drogi S11 - 1 szt.,

Termin realizacji robót podany w 18 miesiące liczony będzie od Daty Rozpoczęcia (w rozumieniu FIDIC). Do czasu realizacji nie wlicza się okresów zimowych między 15 grudnia a 15 marca.

Termin rozpoczęcia robót: maj 2010
Termin zakończenia budowy: rok 2012.
Strona nadzoru: http://www.s11-zlotkowo-rokietnica.pl/index.html


Etap IIB węzeł Swadzim - węzeł Rokietnica. Po protestach zlecono aktualizację PW, PB i MP.
31 sierpnia 2010 roku ogłoszono przetarg na budowę: http://www.gddkia.gov.pl/article/od...pr25_przetargi_id=13804&futix=-25557000#trjmp.
ZAWIADOMIENIE O WYBORZE OFERTY NAJKORZYSTNIEJSZEJ

Zgodnie z art. 92 ust. ł ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004r. (Dz. U. z 2010r. Nr 113 poz. 759 ze zmianami), zwanej dalej ustawą Pzp, Zamawiający zawiadamia, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „Budowę zachodniej obwodnicy miasta Poznania w ciągu drogi krajowej nr S11 na odcinku Złotkowo - autostrada A2 I w ciągu drogi krajowej nr SS w rejonie węzła „Głuchawo" autostrady A2 - ETAP II B - S 11 od węzła „Rakietnica" - km 7+ 740,00 do węzła „Swadzim - km 13+068,00", jako najkorzystniejsza została wybrana oferta nr 9 złożona przez Wykonawcę:

SKANSKA S.A. ul. Gen. J. Zajączka 9 01-518 Warszawa

- z ceną brutto 107.883.140,20 zł oraz z terminem wykonania 14 miesięcy.
http://www.gddkia.gov.pl/pl/d/dd1f61...011f876ed08062


Otwarcie etapu IIB 19 grudnia!
 
See less See more
7
#5,494 ·
^^Dowiemy się na początku 2016 roku.
Też jestem ciekaw, ile aut jadących od północy zjeżdża na S11, a ile jedzie prosto do Poznania. Z moich obserwacji wynika, że na razie jest to około 40/60%, z przewagą ruchu na Poznań.
 
#5,495 ·
^^Na fimiku przez 2min przejechało w obu kierunkach 30 samochodów. Daje to ok 900 samochodów na godzinę. Zakładając ,że średnio ruch jak na filmie jest pomiędzy 7 a 21 , to 14 x 900= 12600. Myślę , że na razie mamy do czynienia z ruchem rżędu 15000 pojazdów na dobę, może trochę mniej.
 
#5,496 ·
@ sunsethorn

Myślę że mniej. Oba odcinki "stary" i "nowy" dzieli przepaść jeśli chodzi o SDR. Na południe od DK92 jedzie Tir za tirem a lewym pasem osobówki. Rano i popołudniu przed węzłem Poznań Zachód trzeba trochę zwolnić. A na północy jedzie się spokojnie, bez nerwów, mały ruch. Myślę że bliżej jest do 10K niż do 15K.
 
#5,497 ·
Przez ostatni tydzień jeździłem przez ZOP i chciałbym dorzucić swoje 3 grosze z wrażeń:

- ruch od A2 do węzła z DK92 bardzo duży, bardzo ciężko osiągnąć prędkość prędkość 120 km/h
- ruch na północ od DK92 maleje, wg mnie ok 30% aut jedzie dalej
- ok połowa aut jadących od DK92 na północ zjeżdża na węzłach w Napachaniu i Rokietnicy.
- z tego co zostaje na S11 ok 40% aut zjeżdża na węźle północ w kierunku Suchego Lasu i Poznania

Bardzo podobnie ruch rozkłada sie w drugą stronę.

Podsumowując:
- ruch od A2 do DK92 b.duży, na północnym odcinku mniejszy
- obwodnica służy badziej relacji W-Z i gminom po zachodniej stronie Poznania, a w małym procencie N-S
- ruch osobówek na ZOP to w dużej mierze ruch miejski
-jadąc w stronę A2 ruch rozkłada się b. podobnie


Ciekaw jestem w którym miejscu jest mierzony SDR na północnym odcinku, bo jest duża dysproporcja miedzy tymi co jadą od DK92 na północ, a Tymi co rzeczywiście na węźle północ jadą na północ. :)
 
#5,498 ·
#5,500 ·
^^Całkiem możliwe.


smar said:
Ludzie, jak można oceniać wpływ otwarcia jakiejkolwiek drogi 5 dni po? Szczególnie w okresie tuż przed Świętami. Tak naprawdę, zanim kierowcy na dobre przyzwyczaja się, osądzą, co się naprawdę opłaca, zaktualizują GPSy, to miną 2-3 miesiące. Tak więc dajmy przyzwyczaić się w styczniu i lutym, wróćmy do oceny w marcu/kwietniu.
Słowo się rzekło, czas przystąpić do czynów.
Film (czas pomyśleć o nowszym rejestratorze...) z przejazdu po ulicy Obornickiej, czyli drodze odciążonej przez ZOP.
Subiektywnie ruch się zmniejszył, szczególnie ciężarowy, jednak zwiększył się w stosunku do stycznia czy lutego (mam nadzieję, że to nie jest tendencja rosnąca).
Przejazd w piątkowy ranek tuż po godzinie 8.00:

zła data, przyspieszenie x2
 
#5,518 ·
Subiektywnie ruch się zmniejszył, szczególnie ciężarowy, jednak zwiększył się w stosunku do stycznia czy lutego (mam nadzieję, że to nie jest tendencja rosnąca).
To prawda, wg mnie ruch na Obornickiej jest od maja/czerwca dużo większy, niż w lutym i marcu. Chyba więcej tirów i dostawczaków się pakuje przez miasto, co powinno martwić.
Niestety między 14:00 a 16:00 tworzy się mały korek na odcinku od Lechickiej do Suchego Lasu, ale w porównaniu do czasów sprzed S11 nie ma tragedii.
Często korzystam z ZOP na odcinku Napachanie - Poznań Północ (jadąc np. na UAM) albo z większego fragmentu obwodnicy jadąc od Rataj do węzła Napachanie. Badałem ostatnio tę zależność, jadąc z jeziora maltańskiego do Wronek wyszło mi 80 km, trasę przejechałem w niecałą godzinę. Natomiast jadąc przez miasto, węzeł Tarnowo - Napachanie i dalej normalnie, wychodzi 66 km, które jedzie się godzinę i 20 minut :p więc obwodnica przynosi znaczną oszczędność czasu!
 
#5,502 ·
A teraz?
Przydałaby się jeszcze relacja osób, które często jeżdżą ZOP. Z moich obserwacji wynika, że ruch zdecydowanie wzrósł w stosunku do tego, co było na początku roku.
 
#5,503 ·
Teraz już nie ma usterek.

Na Obornickiej kibel jak był tak wciąż jest. Ale faktycznie ciężarówki jakby zniknęły. Z pewnością też zatorów weekendowych nie będzie - wtedy, kiedy wszyscy jadą/wracają znad morza, bo teraz sobie pojadą bokiem.

Może uda mi się w ciągu tygodnia wyskoczyć na któryś wiadukt nad nową ostatnim etapem ZOP, to porównamy film ze stycznia z dzisiaj.
 
#5,504 ·
Dzisiaj ok 17:30 jechałem trasą z węzła Napachanie do węzła Tarnowo Podgórne i miło się zaskoczyłem bo ruch naprawdę jest już spory na nowym odcinku w porównaniu z tym co było jeszcze z 1-2 miesiące temu. Kierowcy jadący od strony Szamotuł do centrum Poznania coraz częściej wybierają jazdę obwodnicą i zjeżdżają na węźle P-ń Tarnowo, a nie przez Chyby bo można zaoszczędzić kilka minut, a nadrabia się tylko 1 km drogi.
 
#5,511 · (Edited)
S11 - widoki z góry
...
Ja z dołu, ale dużo gorsza jakość (i pod słońce), trochę za późno włączone, a muzykę musicie sobie włączyć sami...
Przejazd w środę w okolicach godziny 15-tej od węzła Poznań Północ do A2.
Mam nadzieję, że chociaż daje pogląd na ruch (czy duży czy mały, to sami oceńcie).

przyspieszone 2x, zła data
 
#5,508 ·
Co do filmu: Woooow :)

Co do drogi: czy są jakiekolwiek szanse na poprawienie/poszerzenie zjazdu z S11? Bo to co jest na filmie nie wygląda fajnie, sznur wolno jadących samochodów powstaje daleko przed węzłem :/ oczywiście mówie o Poznań Zachód
 
#5,510 ·
A ten wiadukt taki szeroki, że chyba w przyszłości zaplanowano poszerzenie do 2x3 i jeszcze na pas awaryjny jest miejsce (na wiadukcie on nawet już jest w docelowym miejscu)... :)
 
#5,512 ·
Luźno powiązane:
Przedmiot zamówienia: Docelowa organizacja ruchu w zakresie całości oznakowania dla Zachodniej Obwodnicy m. Poznania w ciągu dk nr S11 i S5 od węzła Poznań Północ (bez węzła)– Rokietnica (bez węzła), Tarnowo Podgórne (bez węzła) – Poznań Zachód (bez węzła)
http://www.gddkia.gov.pl/ajax/zamowieniePubliczneSzczegoly.php?id=21025&lang=pl


Przedmiot zamówienia: Przebudowa drogi dojazdowej dla inspekcji ropociągów PERN „Przyjaźń” wzdłuż drogi ekspresowej S11 (ZOP) w miejscowości Starzyny
http://www.gddkia.gov.pl/ajax/zamowieniePubliczneSzczegoly.php?id=20966&lang=pl
 
#5,515 ·
Średnie natężenie ruchu będzie po GPR2015, natomiast nasze wrażenia z ruchu na Obornickiej i samej ZOP są na poprzedniej stronie.
 
#5,524 ·
Do kosztów dodaj dużo większe odległości, które w przypadku krótkich tras mogą stanowić znaczny procent trasy no i to, że w godzinach szczytu na A2 bardzo często robią się zatory. Jadąc tranzytem bardziej opłaca się skorzystać z obwodnicy, ale np. jeżeli jakaś ciężarówka ma dowieźć materiały na budowę z Dębca do Suchego Lasu to bardziej opłaca się jej przejazd przez miasto. 20 minut mniej nie zawsze jest warte tego, żeby płacić dwa razy więcej za taki sam przejazd.
 
Top