SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.

[S5] Wschodnia Obwodnica Poznania

768K views 2K replies 273 participants last post by  radko1994 
#1 · (Edited)
Wątek o zachodniej obwodnicy już jakiś czas istnieje - najwyższy czas na wątek o ***.
(wątek zadedykowany Patryjocie, gdyż 3 miesiące go męczyłem o niego ;))

Orientacyjny przebieg trasy:


i w szerszym kontekście:


dokładniejsza:
sunsethorn said:
Z serwisu GDDKiA
Droga krajowa międzynarodowa nr 5 w kierunku północno – wschodnim od miasta Poznania ma wysoką rangę w skali kraju i Unii Europejskiej ze względu na ujęcie jej w korytarzu transportowym TEN. Mimo, że poza Poznaniem droga nr 5 przebiega przez tereny stosunkowo słabo zurbanizowane i zaludnione, to istnieją bardzo silne uwarunkowania ograniczające jej rozbudowę. W korytarzu drogi znajduje się bardzo wiele dóbr kultury oraz terenów prawnie chronionych. Wschodnia obwodnica Poznania w połączeniu z autostradą A2 i dalej z drogą S-11 stanie się dopełnieniem wyprowadzenia tranzytu samochodów ciężarowych poza miasto. W konsekwencji ulegnie przyśpieszeniu ruch w samym mieście jak i na tranzycie przez pojazdy korzystające z obwodnic. Duże znaczenie ma, także obniżenie emisji spalin i hałasu na terenie Poznania i przez takie miejscowości jak Łubowo, Pobiedziska i Kobylnicę , przez które obecnie przebiega . Natężenie ruchu przy wylocie z miasta wynosi 16898 pojazdów na dobę , a prognozowana na 2020r. wynosić będzie 33733 pojazdów na dobę.

W ramach budowy obwodnicy przewiduje się dwujezdniowe podłączenie miasta prezydenckiego Gniezna do drogi S5 poprzez rozbudowę istniejącej drogi do parametrów drogi dwujezdniowej klasy GP ruchu przyśpieszonego o długości 4,5 km.

Wykonawcą odcinka Czachurki - Woźniki została firma DRAGADOS S.A.


Wykonawcą odcinka Kleszczewo (A2) - Czachurki zostało konsorcjum: EUROVIA POLSKA S.A., HOCHTIEF Polska Sp. z o.o., WARBUD S.A., EUROVIA CS.
Dokładna mapa odcinka: http://www.gddkia.gov.pl/viewattach....3c4eaf243be48a

Oba kontrakty powinny zakończyć się na przełomie czerwca i lipca 2012 roku.


Opis inwestycji: http://www.gddkia.gov.pl/article/od...fba28/id_art/d4ec3e02cd3f98250f6792eddd587553


OFICJALNA STRONA KONTRAKTU:
http://www.s5-gniezno-poznan.pl/index.html

Na 4 czerwca wyznaczono otwarcie dla ruchu całego odcinka (do września wydłużono termin zakończenia robót).
 
See less See more
2
#1,914 ·
Tragedia na S5. Niestety to są skutki napraw już po otwarciu drogi.

Jedna osoba nie żyje, dwie ranne. Auto wjechało w robotników





Do tragicznego wypadku doszło dziś około godz. 17 na trasie S5 na wysokości miejscowości Wierzyce (powiat gnieźnieński).
Kierujący fiatem ducato uderzył w przyczepę ze znakiem "roboty drogowe". W wyniku wypadku obrażenia odniosło trzech pracujących na drodze mężczyzn. Jeden z nich mimo udzielonej pomocy zmarł. Dwaj pozostali trafili do szpitala.

W miejscu wypadku trasa jest wciąż zablokowana. W kierunku Gniezna ruch odbywa się jedną nitką trasy. Jadących z Gniezna do Poznania policja kieruje na objazd.

 
#1,915 ·
#1,920 ·
Po raz pierwszy miałem przyjemność jechać samochodem przez s5! Fajnie że budują drogi ekspresowe. Ale jak zjechałem z A2 i wjechałem na s5 dziwnie prowadziło mi się samochód! Autem przy 120 km/h jakby trochę trzęsło i większy hałas niż na A2.
Czyżby droga była nierówna??? Miał ktoś podobne odczucia???
 
#1,923 ·
Bo tyle maksymalnie możesz tam jechać. Nierówności są po to aby nie przekraczać prędkości ;)

A2 Poznań - Konin IMO ma jedną z najlepszych nawierzchni jakimi jeżdżę. Pomimo wielu lat i sporego ruchu nic się nie sypie, jedyny remont było ostatnio w okolicach Słupcy. Porównując ją z np. odcinkiem Konin-Stryków, gdzie pojawiają się dziury i różnego rodzaju zapadliska/falowanie nawierzchni. Nie mówiąc np. o rozpadającej się obwodowej Gniezna na dk15.

Podobnie można przytoczyć Głogowską w Poznaniu. Odcinek bezkolizyjny pomimo blisko 10lat jest bez zarzutu, nawet nie widać łat. Natomiast młodszy odcinek od wiaduktu kolejowego do pierwszego węzła rozsypuje się i jest regularnie łatany. Czego to jest wynikiem? Różnic projektowych czy jakości wykonania?
 
#1,924 ·
Podobnie można przytoczyć Głogowską w Poznaniu. Odcinek bezkolizyjny pomimo blisko 10lat jest bez zarzutu, nawet nie widać łat.
Po 4-5 latach nawierzchnia jeszcze ok (do 10 jeszcze brakuje ;)), choć pod wiaduktem na Ostatniej sporo łat.
Dla mnie najgorszy jest węzeł P. Wschód, kierunek Gniezno, tam, gdzie robił Strabag.
 
  • Like
Reactions: lMl
#1,926 ·
Jedynie co mnie denerwuje to kradzież kabli do oświetlenia :bash:(powyrywane klapki, kable powycinane), już drugi raz, jest potwornie ciemno np; wiadukt wyjazd na Środę Wlkp - Kostrzyn , Kleszczewo a było tak ładnie .

Nie dało by się tam ułożyć stalowych kabli, aby kradzież była nieopłacalna.
Drugim sposobem możne być czujnik obciążenia na dany węzeł oświetlenia i monitoring w razie zwarcia i wysadzenia korków podniósł by się alarm wysyłający zgłoszenie do odpowiednich służb. Bo z tego co ja widziałem mieli spokojnie cała noc na kradzież wszystkiego tyle pootwieranych jest lamp aż dosłownie przykro się robi.
 
#1,930 ·
Przetarg

Dzierżawa nieruchomości zlokalizowanych w ciągu drogi ekspresowej nr S5 na odcinku Gniezno – Poznań od węzła Gniezno Południe w km 0+527,25 do węzła Poznań Wschód w km 34+615 w celu budowy i eksploatacji Miejsc Obsługi Podróżnych
i wynik

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu informuje, że w w drugim etapie postepowania nr GDDKiA/O-PO/R-2/66/2012 „dzierżawa nieruchomości zlokalizowanych w ciągu drogi ekspresowej nr S5 na odcinku Gniezno – Poznań od węzła Gniezno Południe w km 0+527,25 do węzła Poznań Wschód w km 34+615 w celu budowy i eksploatacji Miejsc Obsługi Podróżnych” nie wpłynęły żadne oferty. W związku z powyższym postępowanie zostaje unieważnione.
 
#1,933 ·
^^ Widocznie małeś fuksa gdy ekipa od naprawy odjechała ktoś musi zabrać oznakowanie . Miejsce po wypadku, naprawa barjerek tam gdzie brak trawy .







Na wiadukcie Kostrzyn- środa Wlkp nadal powyrywane kratki i kable oświetlenia brak . :(
Dziś tamtędy jechałem i nic nie jest naprawione .
 
#1,932 ·
Budowa - widmo. Prawdopodobnie chodziło o naprawę bariery w miejscu widocznym na trzecim zdjęciu nad zrytym trawnikiem, ale śmiesznie to wyglada - pełne oznakowanie (100/80, uwaga 2km, strzałki-zwężki, zakaz wyprzedzania) i brak jakichkolwiek prac.





 
#1,937 ·
Jak patrzę sobie na mapę przebiegu wschodniej obwodnicy Poznania zastanawia mnie jedno, dlaczego po wybudowaniu S5 droga DW434 nie stałą się drogą gminną, przecież jej rolę przejęło S5. Województwo nie mogło zamienić się na drogi? DW434 od węzła Kleszczewo do Gniezna oddać gminom, po niej i tak tranzyt już nie będzie jeździł a wziąć w zamian pod zarząd województwa starą DK5 Poznań - Gniezno która wciąż jest drogą tranzytową, chyba dla województwa to byłoby lepsze rozwiązanie.
 
#1,939 ·
Najpierw ktoś w zarządzie województwa musiałby się zorientować że praktycznie po śladzie jego drogi wybudowano ekspresówkę, do tego musiałby się zorientować że inna ważna droga zostałą zdegradowana do gminnej, skojarzyć fakty, wykazać wolę działania, dogadać się z innymi zarządami dróg, zrobić jakąś papierologię itp.

Komu by się chciało zajmować takimi pierdołami :troll:
 
Status
Not open for further replies.
You have insufficient privileges to reply here.
Top