SkyscraperCity Forum banner

Домаћи јавни градски превоз | Domestic public city transportation

2M views 9K replies 330 participants last post by  Nac. Park. Šumice 
#1 ·
Dakle, autobusi, trolejbusi, tramvaji, metro, gradske zeleznice, zicare....sve sto vam padne na pamet:)


Malo slika iz Nisa:

Novi Nis-Ekspres zglobni autobus - domaca proizvodnja:



Stari model





































Aerodromski bus







 
See less See more
23
#5 ·
#6 ·
Za volan samo s osmehom - promovisan novi priručnik za sve zaposlene u Grdaskom saobraćajnom

Vozači GSP "Beograd" ubuduće će morati da izgledaju uredno i da se putnicima obraćaju učtivo i sa smeškom. Šoferi više ne mogu da dobiju posao u gradskom prevozniku pre nego što prođu obuku iz lepog ponašanja, a na kurseve bontona će i svi zaposleni, bez obzira na godine, status ili staž u kompaniji. - U tome će vozačima pomoći i priručnik o izgledu, ponašanju i komuniciranju, čiji je autor psiholog Danica Bogdanović, kao i posebni edukativni filmovi - objašnjava Slaven Tica, generalni direktor GSP "Beograd".
Svi zaposleni u GSP-u dobiće priručnik, u kojem su opisane moguće situacije između vozača i putnika, i uputstva kako da se na njih reaguje. Tako se, na primer, u posebnom odeljku nazvanom "11 zlatnih pravila", između ostalog navodi da su "putnici ti kojima moramo da ugodimo koliko god je moguće", "u našem poslu putnik je uvek u pravu", i "moramo da izbegnemo svaku svađu i raspravu".
Vozačima se preporučuje da nose urednu kosu i neupadljivu frizuru, kao i da uvek imaju prijatan izraz lica. Slaven Tica ocenjuje da će vozačima posao umnogome olakšati i uniforme, u koje će uskoro biti obučeni.

Svetska banka zainteresovana za ulaganje u sistem upravljanja saobraćajem u Beogradu
Predstavnici Svetske banke izrazili su zainteresovanost te finasijske institucije za ulaganje u infrastrukturne projekte u Srbiji, a posebno u oblast saobraćaja.
SB je pokazala interesovanje za sistem upravljanja saobraćajem u Beogradu koji bi obuhvatao upravljanje sistemom semafora, javnog prevoza i parking mesta sa ciljem poboljšanja prevoza za 30%, navodi se u saopštenju Skupštine grada Beograda nakon sastanka predstavnika Svetske banke i predsednika Skupštine grada Milorada Perovića.
Razgovarano je i o saradnji u projektu Beovoza, odnosno ulaganju u revitalizaciju šinskog sistema, stajališta, nabavku novih vozila i sistema prodaje karata, kao i o rešavanju šinskog sistema prevoza u gradu u celini. Nastavak razgovora i konkretizacija dogovora najavljeni su za sledeću nedelju.
 
#7 ·
Nadam se da vam se fotke svidjaju, nema bas svih modela koji saobracaju ovo sam uslikao danas na putu od faksa do kuce. Pored ovih saobracaju neki ruski beli ne znam koje marke, turski zeleni isto ne znam koje marke, MAZ niskopodni, Ikarbus IK 106 solo, Ikarbus IK206 zglobni i Ikarbus IK218 redizajnirani niskopodni zglobni i Ikarbus IK116 redizajnirani niskopodni solo. Mislim da je to-to, uzivajte u fotkama.

Ikarbus IK202





Ikarbus IK218 niskopodni (ima i noviji redizajnirani model IK218-ice, malo je lepsi od ovog na slici).



MAN SG363 (Lion's city)





MAN SG263 (Lions's city)



Mercedes Conecto





 
#8 ·
Direkcija za javni prevoz Beograda nabaviće informacioni sistem za daljinsko praćenje vozila

Kretanje svakog vozila javnog prevoza u Beogradu uskoro će biti pod elektronskom kontrolom. Direkcija za javni prevoz grada nabaviće informacioni sistem za daljinsko praćenje vozila javnog prevoza, za koji će iz gradske kase biti izdvojeno 130 miliona dinara.
Ovaj sistem omogućiće daljinsku kontrolu vozila, odnosno lociranje, praćenje i komunikaciju sa neograničenim brojem vozila, pomoću sistema globalnog pozicioniranja (GPS), mreže mobilne telefonije (GPRS) i interneta.
Podaci o poziciji, brzini i smeru kretanja vozila u realnom vremenu omogućuiće i izradu preciznih izveštaja o radu prevoznika, poput pređenje kilometraže na trasi i izvan nje.
Korisnici javnog prevoza moći će internetom i putem SMS da dobiju informaciju o dolasku vozila na željenu lokaciju.
 
#10 ·
To je bilo potrebno da bi se fabrika uopšte i konsolidovala (Ikarbus), pre 5 godina je sama fabrika bila na rubu propasti, onda su izbacili "ojačanu" verziju matorog modela to jes ovo:


bolje i nije moglo s obzirom na stanje, u medjuvremenu se stanje u fabrici dosta popravilo pa mogu i sami da proizvode kvalitetne niskopodne buseve čije će se serije prvi put naći ove godine na ulicama prvo Novog Sada pa onda BGD.a, postoje zglobni i standardni niskopodni (112n i 218n):



zglobni












;)
 
#12 ·
ako misliš na ovo:


to je bila verzija za testiranje, ima svega par komada i drljali su ih maximalno da bi ispitivali izdržljivost materijala. Osim karoserije nema skoro nikakve sličnosti, stavljeni su skroz novi motori, kabina kao i drugačiji enterijer sa izdržljivijim materijalima.


NS će da dobije buseve naravno u njihovoj standardnoj plavoj boji, kao kod ovog novosadskog niskopodnog neobusa (isto domaće proizvodnje uz licencu volvoa)
 
#13 ·
@Fred Perry, ti Niski autobusi su nakaze, jednom recju (ne bih da se uvredi neko od Nislija, ali zaista autobusi su odvratni sem ona 2 niskpodna Nibusa)

KommandantMark4 ajd' prevedi ovo na brzaka, kakvi su ti ukrajinski niskopodni ili ne?

Zao mi je sto Ikarbus nije krenuo u proizvodnju niskopodnih autobusa pre 2 godine, onda bi privatni prevoznici koji su kupili autobuse preko S leasinga, kao i Lasta kupili te niskopodne buseve, i danas bi nam grad bio pun niskopodnih autobusa.
 
#14 ·
Novih šest minibus linija startovaće od 2. aprila
Minibusom kroz ceo grad


Beograđani će od 2. aprila imati mogućnost da se voze novim minibusima, koji će saobraćati na šest linija. Klimatizovana vozila saobraćaće svaki dan, osim nedelje, od šest do 22 sata, a cena kliknite za veću mapu
karte za jednu vožnju iznosi 60 dinara.
Na konkurs, koji je bio otvoren od 1. do 20 februara, prijavila su se samo dva prevoznika.
- Postojali su uslovi koji su morali da se ispune. Zbog toga „Lasta“, koja je do sada prevozila putnike na dve minibus linije, nije ni učestvovala na konkursu. Uslovi su bili da vozilo ne sme biti starije od deset godina, da prevoznik poseduje najmanje deset minibusa koji imaju 15 i više mesta i da njihova dužina ne prelazi 7,5 metara - kažu u Direkciji za javni prevoz i dodaju da su firme „Omega prom“ (21 vozilo) i „Domiko prevoz“ (19 vozila), zadovoljili sve uslove konkursa.
Nove minibus linije nisu deo Integrisanog tarifnog sistema, a cena je za sada ista kao i prethodne godine.
- Odlučili smo da u početku ne menjamo cenu. Karte će vozači zaduživati u Direkciji za javni prevoz i prodavati u vozilima. Nadamo se da će nove linije poboljšati kvalitet gradskog prevoza, što je i bio naš cilj - objašnjavaju u Direkciji.
Od polovine maja biće uvedena još jedna linija, a postoji mogućnost da se organizuju i vožnje nedeljom.
 
#17 ·
Monitori u autobusima gradskog prevoza


Marketinška agencija "Masel" uvela je novi reklamni medij za oglašavanje u vozilima gradskih prevoznika - multimedijalni panel.
- Princip "Jedno vozilo – jedan klijent" zadržaćemo i u budućem poslovanju, s tim da ćemo našim korisnicima koji imaju reklamne plakate u unutrašnjosti vozila omogućiti da svoju ponudu (akcije, promocije, edukacija tržišta o proizvodima i uslugama, nagradne igre,...) detaljnije predstave na multimedijalnim panelima - najavljuju u "Maselu".
Kako su objasnili u ovoj agenciji, sistem se sastoji od monitora i portable playera koji emituje video program u repeat modu. Sistem podržava emitovanje svih vrsta video formata, power point prezentacija, kao i emitovanje klasičnih video spotova sa slikom i tonom.
- Za sva vozila se koriste monitori od 19 inch-a sa implementiranim zvučnicima, montirani u specijalno izrađena kućišta koja služe kao zaštita. Programski saržaj je uređen na sledeći način: 25% nekomercijalni sadržaj i 75% komercijalni sadržaj - dodaju u "Maselu".
 
#20 ·
mislim da bi to bilo pametnije..sve te reklame ionako gledamo kroz prozor dok smo u prevozu..
 
#19 · (Edited)
Ovako editujem poruku, posto jednom fakultetski obrazovanom coveku, ne prilici da tako pise. Moj post je bio u afektu, tako da se svim forumasima koji su ga procitali izvinjavam, zbog toga sto sam moj bes i negativnu energiju istresao na forumu. Evo modifikovane poruke.
Jos avgusta 2006 dosao sam na ideju da krenem posao u vezi sa marketingum u gradskom prevozu. Kako su TFT monitori sve jeftiniji i pristupacniji, kao i izvori sadrzaja (DVD i multimedia plejeri), logicno je bilo da se takav nacin reklamiranja implementira i u masovna prevozna sredstva, kakav je javni gradski prevoz. Koliko god ideja delovala jednostavna, sto ona u biti i jeste, jako je komplikovano napraviti sistem koji ce stvarno da radi, u prevoznom sredstvu. Pored monitora neophodan je i izvor sadrzaja, AC/DC invertor, neophodan je i neki zvucni sistem, kao i izvor besprekidnog napajanja, ali idalje to sve ujediniti da radi kao sistem je dosta teze nego u stacionarnom okruzenju... Da ne gnjavim sa detaljima, s'obzirom da je kompanija Masel media ima ekskluzivni ugovor za reklamiranje u i na vozilima javnog gradskog prevoza, logicno je bilo da njima ponudim poslovnu saradnju. Ideju sam razradio do najsitnijih detalja, napravio sam biznis plan, sve je bilo spremno da se napravi i prototip projekta... Na sastanku direktor bas i nije bio odusevljen idejom. Ja sam cak imao i investitora koji bi sve to finansirao (da odmah kazem da su u pitanju cifre izmedju 50000 eur i 100000 eur, kako bi se pokrilo vecina vozila). Direktor kao sto sam rekao, najblaze receno, nije bio odusevljen idejom. Napomenuo mi je da je imao vec slicne predloge (mozda je moja greska sto nisam ranije to zavrsio, nego sam odugovlacio i prezentovao 9 meseci posto sam krenuo u realizaciju ideje, i sto nisam trazio veze, posto se kod nas svaki posao dobija na osnovu (najbolje politickih) veza. Kada sam imao sastanak sa njima, Serbmedia je vec krenula sa multimedia displej projektima u Beobus autobusima. Medjutim oni su to zakomplikovali tamo u p.m. s'obzirom da je sve povezano na PC, i daleko je skuplje od moje ideje. Tada sam direktoru napomenuo da bi ovu ideju radili sa portable mutlimedia plejerima, marke Prestigio, koji reprodukuju sve video fajlove, i moguc je repeat mod. Bas zbog te cinjenice smatram da su makar taj koncept uzeli od mene. Ideje ovog tipa nazalost nije moguce patentirati, sve i da jeste, kod nas je zastita intelektulne svojine na niskom nivou. Nazalost GSP ima ekskluzivni ugovor sa kompanijom Masel, potpisan jos krajem 2000-te godine, i ja sam hteo ne hteo... (nisam hteo) morao sa njima da saradjujem. Epilog vidite i sami. Imaju monopol, i sve ideje u vezi sa marektingom na i u vozilima GSP-a mogu da uzmu, odbiju i sve ostalo... i ponovo da oni na tome zarade. Znaci ne tvrdim da su 100% ukrali bas moju ideju, ali sa velikom dozom sigurnosti mogu da kazem da su bar neki koncept moje ideje upotrebili.
 
#21 ·
Marllion, prijatelju marketing ne bira sredstva. Ja ti mogu reci kako sam ja tu ideju zamisljao. Pre svega kao nesto sto ce bar u pocetku biti centar paznje u autobusu, a posle kada vise ne bude IN, dosta sam se oslanjao i na to da bi podsvesno ljudi slusali reklame (bolje to nego da slusaju zvuk motora autobusa... naravno izuzimam ljude sa mp3 plejerima). Pokretna slika se skoro "automatski" belezi u glavi, a i pokretna slika izaziva da je pogledas. To je ono na sta se oslanja ovakav vid marketinga.
Oni ovde pisu da ce svaki autobus imati jednog klijenta. Da budem iskren to nije bila moja ideja, ja sam mislio da na monitoru se vrti nekoliko reklama i da u svakom autobusu idu iste reklame (znaci platis da se oglasavas na taj nacin, i automatski reklama ide u svim autobusima). OK. kapiram oni su tu ideju modifikovali malo, ili sta vec, samo cu reci da sam ja tu ideju poceo da realizujem avgusta 2006, znaci pre nego sto je takav vid marketinga uopste krenuo kod nas (po kioscima, aerodromu...).

Ali dobro, racunam, ovaj pad ce me ucvrsiti, iz ovoga treba da naucim lekciju za ubuduce.
 
#22 ·
„Blic“ istražuje: Šta je sa obećanjem da će 2007. biti „Godina tramvaja“?
Na šinama svi zreli za penziju
Autor: Svetlana Palić | 19.09.2007 - 10:52

Prema obećanjima čelnika Grada i GSP-a, 2007. godina trebalo je da bude „Godina tramvaja“, ali se na ulicama ništa ne vidi. I dalje se vozimo tramvajima starim 20 godina, koji se često kvare i prave zastoje. Godina je na izmaku, ušli smo u poslednji kvartal, a nijedan od najavljenih 60 tramvaja nije otišao na generalni remont, niti je kupljen neki novi.

- Obećali smo da će 2007. godine biti „početak značajnijih ulaganja u tramvaje“, što i činimo. Uostalom, godina još nije gotova - kaže za „Blic“ Slaven Tica, generalni direktor Gradskog saobraćajnog preduzeća.
Beograd ima ukupno 215 zglobnih tramvaja čija je prosečna starost 23 godine. Uz to ima još i 25 tramvajskih prikolica, starih u proseku 55 godina. Poslednji novi tramvaji, 20 komada, kupljeni su 1998. godine. Od 2000-te na ovamo, GSP je samo u jednom navratu, 2003. godine rekonstruisao 30 tramvaja i na poklon iz Bazela dobio još 24.

Popravke iz kredita
Zbog ovakvog stanja tramvaja, ali i tramvajskih šina, zatražen je kredit od Evropske investicione banke za rekonstrukciju, koji je i dobijen u iznosu od 90 miliona evra. Drugi deo novca, još 90 miliona evra, trebalo bi da stigne iz budžeta Grada, na šta se obavezala gradska vlast ugovorom sa EIB.
U Sekretarijatu za saobraćaj tvrde da oni, što se tramvaja tiče, puno rade ali se ništa ne vidi.
- To je najgore, ali posao je takav. Da bi Beograđani mogli da vide i osete kvalitetniji prevoz tramvajima, moraće da prođe i cela 2008. i 2009. godina - kaže Radovan Drča, direktor Sektora za implementaciju projekata u Sekretarijatu za saobraćaj.
„Ono što se ne vidi“ je jedan tender i u pripremi drugi.
Završen je predkvalifikacioni tender za firme koje će da rade remont tramvaja.
- Odabrali smo pet-šest domaćih i stranih firmi koje bi mogle da učestvuju u ovom poslu. Poslali smo Evropskoj investicionoj banci dokumentaciju o tim firmama i sada čekamo njihov odgovor, odobrenje - kaže Drča.
U međuvremenu, radi se „lična karta“ svakog tramvaja koji treba da bude remontovan: u kakvom je stanju, šta treba da se popravlja....
- Ako ove firme „prođu“ proveru EIB, poslaćemo im dokumentaciju o našim tramvajima i raspisati tender na koji treba da stignu njihove ponude. Taj tender treba da bude završen do kraja godine - kaže Drča.
Godinu dana za samo jedan tramvaj
Dugačkoj priči sa rekonstrukcijom tramvaja ni tu nije kraj. Prvo će biti rekonstruisan samo jedan tramvaj, što traje dva do tri meseca. Onda će taj jedan da se proverava po beogradskim ulicama nekoliko meseci.
- Ako utvrdimo da je dobro rekonstruisan, onda krećemo u masovniju rekonstrukciju od dva do tri tramvaja mesečno, što je otprilike 20-tak godišnje - kaže Drča.
Cena potpunog remonta jednog tramvaja iznosi oko pola miliona evra. Kupovina novog tramvaja košta između 1,2 i dva miliona evra.
- Planiramo da kupimo novih 20 tramvaja. Deo sredstava odobren nam je tek prošle nedelje, na sednici Skupštine grada, kad je izglasan rebalans budžeta. Tramvaj nije sok u prodavnici koji skinete sa police i kupite. I tu je potrebna procedura, tenderi... a i mnogo košta. Zato nije realno očekivati da ćemo nov tramvaj kupiti uskoro, sigurno ne sledeće godine - kaže Tica.

Udobnije tek za dve godine
U rekonstrukciju 60 tramvaja, kupovinu 20 novih, obnavljanje 33 kilometra tramvajskih šina i uvođenje elektronskog praćenja vozila GSP u gradu, treba da bude uloženo ukupno 180 miliona evra.
- Rekonstruisani tramvaji imaće promenjeno prednje i zadnje čelo i prepoznavaće se na ulicama, kao da su novi. Kad se ovaj obiman posao završi, moći ćemo da kažemo da je 80 odsto tramvajskog saobraćaja u gradu obnovljeno što će putnici i te kako osetiti. Voziće se udobnije i brže, a čekanja na stanici će biti kraća - kaže Drča.
 
#24 ·
^
Nemci su to....;)

Nego, iako manje-vise razumem zasto je to tako, opet me cudi sledeca pojava....i pored cetiri-pet fabrika autobusa u Srbiji (FAP-Priboj, Neobus-Novi Sad, Ikarbus-Zemun, NisEkspres-Nis, itd) ... nasi gradovi narucuju autobuse iz inostranstva?!?


20 ЛиАЗов приехали в Сербию

17 автобусов ЛиАЗ-5256 (САТ+ZF+RABA) и 3 ЛиАЗ-6212 (CAT+VOITH+RABA) начали работу на маршрутах города Крагуевац в Сербии.



Priča o ruskim autobusima koji su stigli u Niš dobija nove sadržaje

Autobusi na parkingu čekaju tender

„Lekon“, uvoznik 64 ruska vozila
, tvrdi da je njihovu kupovinu ugovorio pre nego što je Smiljko Kostić boravio u Moskvi, računajući da će time ojačati poziciju na još nezavršenom tenderu

Ovako nikako necemo smanjiti nas trgovinski deficit sa Rusijom.
 
#27 ·
Subotica-trans danas slavi 110 godina rada. Tom prilikom je priređena svečanost u gradskoj kući, dok su isored nje postavljeni primerci novog voznog parka.

Jedina novina su ovi Volvo autobusi za prigradski i međumesni saobraćaj, pošto su, koliko ja znam, predhodnih godina nabavljali MAN-ove autobuse za te namene. Tu su i već poznati ISUZU minibusevi (onaj mali iza Volvoa) za manje frekventne linije...





Dok su za gradski preavoz ponovo nabavljeni Ikarbus-evi autobusi, koji čene 90% voznog parka za tu namenu (pored nekoliko starijih Neobusa) :bash: . Jedino je za pohvalu činjenica da je prosečna starost autobusa oko 9 god. Tako barem kažu.

 
#30 ·
50 miliona evra....

Ali to nema veze sa javnim gradskim prevozom, pošto opština za tu namenu izdvaja svega 20 mil. din. Vozni park se obnavlja svake godine, ali isključivo iz sopstvene dobiti (pošto nema privilegiju subvencionisanja od strane pokrajine i republike, za razliku od ostalih gradova :bash: ) :cheers:
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top