SkyscraperCity Forum banner

[S14] Zachodnia Obwodnica Łodzi [drogi dojazdowe = osobny wątek]

4M views 11K replies 720 participants last post by  Daggy97 
#1 · (Edited by Moderator)
Ściągnałem PDFa z strony gddkia i przerobiłem według danych które mam:

ps. Po otwarciu obrazka w nowej karcie powinna być cała rozdzielczość.

https://i.imgur.com/DvGKnnA.gif

Zachodnia obwodnica Łodzi:
Przebieg (bardzo duża mapa): http://www.s14-slowik-lublinek.pl/files/oz/orient.jpg


---------------
Obwodnica Pabianic:

Sztywny termin zakonczenia budowy: 30/11/2011
^^

Wyciąg z ogłoszenia o przetargu na obwodnicę Pabianic:

Obiekty inżynierskie w ciągu DK14 bis i S14 objęte zamówieniem:
- Wiadukt WS1 w ciągu DK 14 BIS w km 61+764,42 na węźle „Ruda”;
- Wiadukt WD2 w ciągu ul. Rypułtowickiej w km 64+840,20 DK 14 BIS;
- Most MS3 w ciągu DK 14 BIS w km 65+695,55 nad rzeką Dobrzynką;
- Wiadukt WS4 w ciągu DK 14 BIS w km 66+435,49 nad linią kolejową relacji Łódź Kaliska – Tulpice;
- Wiadukt WD6 w ciągu drogi gminnej w km 67+335,69 S14;
- Wiadukt WD7 w ciągu drogi powiatowej w km 68+595,74 S14;
- Wiadukt WD8 w ciągu ul. Lutomierskiej w km 69+003,24 S14;
- Wiadukt WD9 w ciągu drogi gminnej w km 70+209,51 S14;
- Wiadukt WD10 w ciągu drogi powiatowej w km 71+485,66 S14;
- Wiadukt WD11 w ciągu drogi powiatowej w km 72+485,13 S14;
- Przejście PZ12 dla zwierząt nad obwodnicą Pabianic w km 73+462,00 S14;
- Wiadukt WD13 w ciągu drogi gminnej w km 74+673,01 S14;
- Wiadukt WS14 w ciągu S14 w km 76+142,20 oraz obiektów WD-14A i WD-14B w ciągu łącznic nr 17 i 18, nad
linią kolejową relacji Łódź Kaliska – Tulpice;

nałożyłem te obiekty na mapkę, żeby mniej więcej zobrazować co gdzie będzie (pod WD5 kryje się tzw węzeł "lublinek" łączący DK14-bis z S14:


Żródło: http://s14n.republika.pl/


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------





Wiekszość materiałów pochodzi ze strony http://www.lodzkie.autostrady.prv.pl, tam tez można znaleść dokładniesze opisy i wiecej mapek.




Pojawily sie nowe dokladniejsze mapki przebiegu zachodniej obwodnicy Łodzi.

Dla przypomnienia - mapka pogladowa pokazujaca obwodnice Łodzi:




Najwczesniej, juz w polowie roku oddana zostanie autostrada A2, biegnąca na północ od Łodzi, w latach 2008-2010 powinna zostac ukonczona autostrada A1 (na wschod od Łodzi)

Nieco pozniej pojawią się S8 - obwodnica poludniowa oraz S14 - obwodnica zachodnia.

Droga ekspresowa - S14, zachodnia obwodnica Łodzi

pierwsza mapka pokazuje połączenie dróg S14 z A2. Bedzie to jednoczenisnie dojazd doltniska Lublinek.


poniżej znajdują się wybrane powiekszenia (numerki z mapy powyzej)

Wezeł "Emilia" (1)


Wezeł "Zgierz - Lućmierz" (3)


Przebieg obwodnic na wysokosci Zgierza (4)


Wezły "Zgierz-Aleksandrów" i "Łódź - Północ" (5)


Wezeł "Łódź - Teofilów" (6)


Węzeł "Aleksandrów - Konstantynów" (9)


wezeł "Retkinia" (10)


Wezel "Retkinia" (11)

mapka pokazujaca dojazd do Lotniska Lublinek. (10a)


wezeł "Łódź Południe" (12)


Realizacja z podzialem na etapy:


Fantastyczne zdjęcia bebe.2006 :eek:kay:

Pozwoliłem sobie na mały retusz jednego z tych zdjęć (porawienie kontrastu i koloru, tak by był lepszy widok) oraz zaznaczenie na nim wszystkich najważniejszych obiektów na trasie S14 i S14bis. Mam nadzieję, że autor nie będzie miał mi tego za złe :)

 
See less See more
6
#4,601 ·
A co stoi na przeszkodzie aby dostepne srodki przeznaczyc np. na odcinek bedacy obwodnica Zgierza i zatrzymac /optymalizowac srodkowy fragment?

Reszte planownaych pieniedzy przeznaczyc na lacznik do Wlokniarzy i sprawa jest na lata zalatwiona.
No moze za wyjatkiem korkow na Legionow x Wlokniarzy.
 
#4,603 ·
Nie chcę robić offtopicu, ale czy według ciebie lepiej by S8 była dojazdówką... z Sieradza do Piotrkowa?

Chyba jednak lepiej, gdy jeździ się nią w dużo bardziej obleganej relacji z Sieradza do Łodzi. A rolę przelotówki do Wrocławia spełnia dokładnie tak samo.
 
#4,605 ·
Wszystkie relacje krajowe przez Łódź są obsłużone drogami o parametrach autostrady (ekspresówka to też w zasadzie parametry autostrady). S14 to miała być droga o znaczeniu wyłącznie aglomeracyjnym.
Naprawdę szkoda, że z niej rezygnują. Ale sam, gdybym nie miał żadnego związku z Łodzią, a miał decydować o wyborze, którą drogę budować (w sensie rozpoczęcia całej procedury, a nie budowy drogi, na którą jest już gotowy projekt), S14 byłaby gdzieś daleko na liście priorytetów.
Kiedyś przed ogłoszeniem PBDK był taki ranking planowanych eSek i A przygotowany przez ministerstwo. ZOŁ był na szarym końcu tej listy, 40 miejsce o ile dobrze pamiętam.
 
#4,606 ·
Jeszcze jedno mi sie przypomnialo.
Pomiedzy Lodzia a Konstantynowem jest zlokalizowana Lodzka Specjalna Strefa Ekonomiczna.
Wiele firm tam sie pobudowalo i jeszcze wiele zamierza ale skasowanie S14 nie poprawia ich sytuacji.
Wielkie hurtownie farmaceutyczne czy P&G sa obslugiwane codziennie przez wiele ciezarowek, ktore jakos musz tam dojechac.

Mieszkancy Konstantynowa sa pewnie rownie szczesliwi co Lodzianie.
 
#4,609 ·
Ale to jest droga bez wpływu na transport w relacjach krajowych! (..)
niezupełnie. A1 na łódzkim odcinku (przynajmniej między S8 a A2) jest już w tej chwili tak obciążona, że aż nieprzyjemnie się nią jedzie. S14 byłaby w tej sytuacji znacznym odciążeniem jej i całkiem sensowną alternatywą na trasie od Wrocławia na północ, i do Warszawy.
 
#4,610 ·
niezupełnie. A1 na łódzkim odcinku (przynajmniej między S8 a A2) jest już w tej chwili tak obciążona, że aż nieprzyjemnie się nią jedzie. S14 byłaby w tej sytuacji znacznym odciążeniem jej i całkiem sensowną alternatywą na trasie od Wrocławia na północ, i do Warszawy.
Większość ludzi i tak wybierałaby A1 jadąc od A2 do S8 ze względu na płatny odcinek A2 od Strykowa do Emilii. Co prawda przejazd nim kosztuje jakieś grosze - ale płatny jest. A A1 jest bezpłatna.

Oczywiście to obecna sytuacja, a z opłatami może się jeszcze wszystko zmienić.

Ale rozwiązaniem tego problemu mogłoby być równie dobrze dobudowanie trzeciego pasa na A1. Co, logicznie rzecz biorąc, powinno być tańsze. Szczególnie, jeśli pozostawiono tam pod trzeci pas rezerwę, ale na drodze, na której można się było bez problemu spodziewać dużego obciążenia, inna opcja nie wchodziła chyba w grę...

Właśnie, jak to jest z tą rezerwą pod trzeci pas na A1 na odcinku będącym obwodnicą Łodzi?
 
#4,612 ·
S14 to miała być jedyna obwodnica miejska dla Łodzi z tego całego ringu. A1 to ułatwienie w tranzycie dalekobieżnym, a S14 w ruchu wewnętrznym. A2 i S8 nie przechodzą przez Łódź. W bezpośrednim sąsiedztwie S14 mieszka kilkaset tysięcy ludzi: Zgierz 60 tys, osiedle Radogoszcz około 30tys, os. Teofilów 40 tys, Aleksandrów Ł. 20 tys, Konstantynów Ł. 20 tys. , os Retkinia 60 tys, Lotnisko, kawałkiem dzielnice Górna dochodząc do Pabianic 70 tys. Po drodze jeszcze trochę mniej zaludnionych miejsc Łodzi czy okolic np Rąbień, Złotno czy Szynkielew z których też uzbiera się dużo ludzi. Dodać trzeba wspomnianą w wątku ŁSSE, która jest przy S14. Pamiętać trzeba, że aglomeracja łódzka bardziej rozbudowana jest na zachód. S14 to obwodnica jak dla miasta kilkuset tysięcznego, a biorę pod uwagę mniej niż połowę Łodzi.
Więc jeśli ta droga jest nie ważna to jaka jest ważna?
 
#4,613 ·
^^Dodam jeszcze, że realizując tą drogę z pieniędzy samorządowych nie dałoby się zrobić nic więcej niż kolizyjnej GP typu Wschodnia Obwodnica Wrocławia :) Wschodnia Obwodnica Łodzi przebiega przez pustkowia daleko od Łodzi i ma znaczenie wyłącznie tranzytowe.

Co do S14 to zawsze mogli zakontraktować jeden odcinek, a drugi odroczyć w czasie.
 
#4,614 ·
Z S14 zawsze miałem problem. Patrząc obiektywnie to tej drogi nie powinno być w programie budowy przez rząd. Tak samo, jak Północnej Obwodnicy Krakowa czy Obwodnicy Metropolitarnej Trójmiasta. To drogi średnio służące ruchomi krajowemu, bardziej aglomeracyjnemu i przede wszystkim: dublujące istniejącą sieć dróg w zakresie tranzytu.

Z drugiej strony część tej drogi i tak powstać musi (np. obwodnica Zgierza), a skoro przechodzi DK91 to i tak finansowałoby ją państwo.

Nie mam wątpliwości, że padliście ofiarą politycznych gierek i szukania kasy. Jednym się powodzi, inni tracą. Szkoda zmarnowanych papierów.
 
#4,617 ·
Ale rozwiązaniem tego problemu mogłoby być równie dobrze dobudowanie trzeciego pasa na A1. Co, logicznie rzecz biorąc, powinno być tańsze.
nie wiem czy tańsze, ale wiem, że S14 jako alternatywny łącznik S8 i A2, dawałaby dużo większe możliwości, i w ruchu lokalnym, i w dalekobieżnym - jak dla mnie lepiej jest mieć więcej dróg, niż jedną, choć szerszą. przed otwarciem WOŁ jeździłem na skróty przez A2, Konstantynów, Zgierz, doskonale wiem jakie tam są warunki. nic przyjemnego... i nawet pomijając ułatwienia związane z S14 w transporcie drogowym, jest to parę miast, spory kawał aglomeracji, który też zasługuje na wytchnienie - na przykład z przyczyn środowiskowych. choć akurat to, dla rządu "Polski w trocinach" nie wydaje się być jakimkolwiek priorytetem.
 
#4,618 ·
Województwo to jest w stanie co najwyżej wybudować drogę jednojezdniową i do tego pewnie kolizyjną. Czy taka droga spełniłaby swoją funkcję? Niekoniecznie, więc S14 musi budować państwo.
Niekoniecznie. Jakoś gmina Kleszczów (woj. łódzkie) potrafiła dogadać się z 2 powiatami (bełchatowski i radomszczański) i przejąć na swoje utrzymanie 15-kilometrowy odcinek DP1500E od skrzyżowania z DW484 do granicy gmin Kleszczów i Sulmierzyce: http://osm.org/go/0OLbe7M--
W dodatku gmina Kleszczów wybudowała ze swoich środków 12-kilometrową obwodnicę Łękińska, Kleszczowa i Żłobnicy w standardzie, którego nie ma sporo ważnych DK (1x2 + szerokie pobocza), z czego 8,8 km w śladzie DP1500E: http://osm.org/go/0OLbyHt
Można?

Parę fotek ww. drogi:



 
#4,619 ·
Ale Kleszczów to przypadek patologiczny. Taki Kuwejt. Mają na swoim terenie zakład przemysłowy oddziałujący na pół Polski (teraz już może trochę mniej), a tylko ta gmina dostaje podatki.
Drogi wojewódzkie, to w porywach kolizyjne GP 2x2. Coś lepszego powstaje tylko jak są dotacje centralne.
A teraz mamy co najmniej dwa lata w plecy...

Takie pytanie. Czy samorządy lokalne (Łódź plus dwa powiaty i gminy na ich terenie) rozważały opcję: OK. Dokładamy brakujące 200 baniek.
 
#4,620 ·
Nie tylko. Podatki od Kopalni Węgla Brunatnego "Bełchatów" dostają też gminy Rząśnia I Szczerców. Sam Kleszczów płaci zaś tzw. "janosikowe" - w tym roku jest to kwota 53 mln zł. Faktem jest, że łódzki Zarząd Dróg Wojewódzkich do zbyt aktywnych nie należy. Według zapowiedzi w 2013 r. mieli wybudować rondo na niebezpiecznym skrzyżowaniu DW484 i DP1500E. Nie wybudowali go po dziś dzień. Według najnowszych planów ma zostać zbudowane w 2018 r. Zobaczymy.
 
Top