daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Forume Shtesė > Fotografi > Shqipėria > Shqiperia retroReply

 
Thread Tools Rate Thread
Old March 1st, 2013, 04:08 PM   #1
gjergjkastrioti
Bashkimi bėn fuqinė
 
gjergjkastrioti's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Location: Tirana - Rome - Paris
Posts: 4,118
Likes (Received): 1000

Foto tė vjetra tė Tiranės | Retro Tirana

image hosted on flickr
__________________
Dhe dritė e diturisė , pėrpara do tė na shpjerė ...
Naim FRASHĖRI

Last edited by gjergjkastrioti; March 1st, 2013 at 04:31 PM.
gjergjkastrioti no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
 
Old March 1st, 2013, 04:48 PM   #2
gjergjkastrioti
Bashkimi bėn fuqinė
 
gjergjkastrioti's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Location: Tirana - Rome - Paris
Posts: 4,118
Likes (Received): 1000

__________________
Dhe dritė e diturisė , pėrpara do tė na shpjerė ...
Naim FRASHĖRI
gjergjkastrioti no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2013, 04:55 PM   #3
gjergjkastrioti
Bashkimi bėn fuqinė
 
gjergjkastrioti's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Location: Tirana - Rome - Paris
Posts: 4,118
Likes (Received): 1000

image hosted on flickr
__________________
Dhe dritė e diturisė , pėrpara do tė na shpjerė ...
Naim FRASHĖRI
gjergjkastrioti no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2013, 04:56 PM   #4
gjergjkastrioti
Bashkimi bėn fuqinė
 
gjergjkastrioti's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Location: Tirana - Rome - Paris
Posts: 4,118
Likes (Received): 1000

image hosted on flickr
__________________
Dhe dritė e diturisė , pėrpara do tė na shpjerė ...
Naim FRASHĖRI
gjergjkastrioti no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2013, 04:57 PM   #5
gjergjkastrioti
Bashkimi bėn fuqinė
 
gjergjkastrioti's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Location: Tirana - Rome - Paris
Posts: 4,118
Likes (Received): 1000

image hosted on flickr
__________________
Dhe dritė e diturisė , pėrpara do tė na shpjerė ...
Naim FRASHĖRI
gjergjkastrioti no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2013, 05:01 PM   #6
gjergjkastrioti
Bashkimi bėn fuqinė
 
gjergjkastrioti's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Location: Tirana - Rome - Paris
Posts: 4,118
Likes (Received): 1000

image hosted on flickr
__________________
Dhe dritė e diturisė , pėrpara do tė na shpjerė ...
Naim FRASHĖRI
gjergjkastrioti no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2013, 05:02 PM   #7
gjergjkastrioti
Bashkimi bėn fuqinė
 
gjergjkastrioti's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Location: Tirana - Rome - Paris
Posts: 4,118
Likes (Received): 1000

image hosted on flickr
__________________
Dhe dritė e diturisė , pėrpara do tė na shpjerė ...
Naim FRASHĖRI
gjergjkastrioti no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2013, 05:18 PM   #8
KingGenti
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Location: Durrės-Trieste
Posts: 10,641
Likes (Received): 1991

image hosted on flickr

Kombinati Stalin, Tiranė. Combinat textile Staline, Tirana, Albanie, années 80. Textil factories, "Stalin combinate", Tirana, Albania, 1980s. by Only Tradition, on Flickr

KingGenti no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2013, 05:19 PM   #9
KingGenti
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Location: Durrės-Trieste
Posts: 10,641
Likes (Received): 1991

image hosted on flickr

Ancien combinat textile Staline, Tirana, Albanie, 1964. Ish-kombinati tekstil Stalin, Tiranė, 1964. by Only Tradition, on Flickr

Tirana ne vitet e para te pavaresise

KingGenti no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2013, 05:20 PM   #10
KingGenti
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Location: Durrės-Trieste
Posts: 10,641
Likes (Received): 1991Xhelil Neziri
KingGenti no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2013, 05:21 PM   #11
KingGenti
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Location: Durrės-Trieste
Posts: 10,641
Likes (Received): 1991

Tirana e post Zogut,pushtimi italian.

KingGenti no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2013, 05:23 PM   #12
KingGenti
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Location: Durrės-Trieste
Posts: 10,641
Likes (Received): 1991

Klubi i sportit TiranaRruga e Kavajes sot

__________________

Gizzan liked this post
KingGenti no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2013, 05:26 PM   #13
KingGenti
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Location: Durrės-Trieste
Posts: 10,641
Likes (Received): 1991

Fundi i viteve 80

[IMG]image hosted on flickr
1404 R Tirana by Morton1905, on Flickr[/IMG]
KingGenti no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2013, 05:27 PM   #14
KingGenti
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Location: Durrės-Trieste
Posts: 10,641
Likes (Received): 1991

Sheshi skenderbej para clirimit nga nazistet

image hosted on flickr
KingGenti no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2013, 05:28 PM   #15
KingGenti
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Location: Durrės-Trieste
Posts: 10,641
Likes (Received): 1991

image hosted on flickr
KingGenti no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2013, 05:29 PM   #16
KingGenti
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Location: Durrės-Trieste
Posts: 10,641
Likes (Received): 1991

Kafe KursalMinistrite

image hosted on flickr
KingGenti no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2013, 06:22 PM   #17
StevenNL
Registered User
 
StevenNL's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 2,433
Likes (Received): 89

Foto interesante.
StevenNL no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2013, 08:00 PM   #18
gjergjkastrioti
Bashkimi bėn fuqinė
 
gjergjkastrioti's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Location: Tirana - Rome - Paris
Posts: 4,118
Likes (Received): 1000

KingGenti ajo eshte e fillimit te viteve 90 , duken kjoskat majtas piramides , po nejse eshte ne teme ...
Mundohuni te perzgjidhni foto te bukura dhe me cilesi te mire !
Flm .
__________________
Dhe dritė e diturisė , pėrpara do tė na shpjerė ...
Naim FRASHĖRI
gjergjkastrioti no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2013, 08:03 PM   #19
gjergjkastrioti
Bashkimi bėn fuqinė
 
gjergjkastrioti's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Location: Tirana - Rome - Paris
Posts: 4,118
Likes (Received): 1000

__________________
Dhe dritė e diturisė , pėrpara do tė na shpjerė ...
Naim FRASHĖRI
gjergjkastrioti no está en línea   Reply With Quote
Old March 1st, 2013, 08:04 PM   #20
gjergjkastrioti
Bashkimi bėn fuqinė
 
gjergjkastrioti's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Location: Tirana - Rome - Paris
Posts: 4,118
Likes (Received): 1000

image hosted on flickr
__________________
Dhe dritė e diturisė , pėrpara do tė na shpjerė ...
Naim FRASHĖRI
gjergjkastrioti no está en línea   Reply With Quote


Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 02:31 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8 Beta 1
Copyright ©2000 - 2014, vBulletin Solutions, Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like v3.2.5 (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2014 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2014 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu