daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Zhvillimet Urbane > Ekonomia, Shėrbimet Publike dhe Turizmi. > Turizmi

Turizmi The future of Albanian Tourism.

Reply
 
Thread Tools
Old September 28th, 2012, 02:45 PM   #61
Mr_Albalover
Registered User
 
Mr_Albalover's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: London
Posts: 7,079
Likes (Received): 2629

Shqiperia nga 01:01 deri ne 07:57

__________________


"Ne, shqiptarėt e anės kombėtare, nuk kemi tjetėr mendim pėrveē ta heqim Shqipėrinė nga balta. Kėrkojmė tė jetojė kombi ynė me gjuhė tė tij, me mendime e me nder tė tij.
Sa shqiptarė janė tė ndershėm, do tė mbajnė tė gjithė mė anėn kombėtare. Ata qė janė zuzarė, shpirtrobėr e bij kurvash, le tė mbajnė mė anėt e tjera."
-Faik Konica
Mr_Albalover no está en línea   Reply With Quote
Old October 15th, 2012, 07:34 PM   #62
AlbanPOLIMI
Moderator
 
AlbanPOLIMI's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Milano | Tiranė
Posts: 6,426
Likes (Received): 3033Gjithe keto vite kam menduar se kishte vetem nje linje Koman-Fierze. Por me sa duket paska edhe tragete-taksi qe ēojne njerezit nga nje shkemb ne tjetrin!!!
__________________
Vox populi, vox Dei
AlbanPOLIMI no está en línea   Reply With Quote
Old December 11th, 2012, 12:03 AM   #63
rene1234
Carpe Diem
 
rene1234's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 7,136
Likes (Received): 1424

rene1234 no está en línea   Reply With Quote
Old January 3rd, 2013, 09:26 PM   #64
mali.it
Registered User
 
mali.it's Avatar
 
Join Date: May 2009
Location: Italia
Posts: 2,582
Likes (Received): 842

Turistėt preferojnė edhe nė dimėr pikėn turistike tė Valbonės

BAJRAM CURRI- Edhe pse janė vetėm ditėt e para tė kėtij viti, nė pikėn turistike tė Valbonės turistėt e huaj janė te pranishėm, bile nė numėr tė shtuar nė krahasim me natėn e vitit tė ri.
Prej disa vitesh, prania e turistėve tė huaj nė Valbonė edhe nė momentet e ndėrrimit tė viteve ėshtė bėrė e zakonshme. “Bile prania e tyre ka ardhur nė rritje gjatė kėtyre ditėve tė para. Nėse nė ditėn e parė ishin 35 turistė tė huaj, numri i tyre tashmė ka arritur nė 55, kryesisht nga Gjermania dhe Izraeli”, thotė kryetari i komunės sė Margegajt, Rexh Biberaj. Sipas tij, pozitive ėshtė se “tashmė asnjė ditė nuk kalon nė kėtė pikė turistike pa pranine e turistėve tė huaj, gjė qė ka shtuar edhe tė ardhurat pėr banorėt vendas qė gjithnjė e mė shumė po i kushtojnė vemendje zhvillimit tė turizmit malor.
Moti i mirė i kėtyre ditėve ka ndikuar nė afrimin e njė numri tė konsiderueshėm vizitorėsh nga Kosova. Gjatė ditėve tė fundit janė tė pranishėm nė pikėn turistike tė Valbonės mbi 80 vizitorė ditorė nga Kosova.
Vitin e kaluar numri i turistėve qė kanė qenė tė pranishėm nė pikėn turistike tė Valbonės arriti nė rreth 35 mijė.

(d.b/ATA/BalkanWeb)
mali.it no está en línea   Reply With Quote
Old January 5th, 2013, 02:26 PM   #65
Tartanzan
BANNED
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 6,776
Likes (Received): 425

Ne Theth duhet me u hap nonji rezort skiimi, sepse ka potencial ajo zone.
Tartanzan no está en línea   Reply With Quote
Old January 18th, 2013, 12:54 PM   #66
rene1234
Carpe Diem
 
rene1234's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 7,136
Likes (Received): 1424

__________________

Kumanovari, Huti liked this post
rene1234 no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2013, 08:07 PM   #67
arber.k.
Registered User
 
arber.k.'s Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Tirana/Beijing
Posts: 270
Likes (Received): 100

Pershendetje te gjitheve

megjithese jo aktiv, jam nje anetar i vjeter i ketij forumi dhe ndjekes i rregullt
do ju lutesha shume te me ndihmonit nese kini mundesi me videot e promocionit te turizmit shqiptar ne tv nderkombetare cnn bbc e nuk e di ca te tjerash ato spotet mundesuar nga ministria e turizmit

arsyeja qe ndihma juaj do ishte shum e vyer eshte sepse ne prill zhvillohet panairi i turizmit ne kine dhe me duhet te pergatis disa materiale duke qene se per momentin te gjithe serverat e proxyt dhe vpn-ve te ndryshme jan krejtesisht te bllokuara ne kine nuk kam mundesi ti marr nga you tube

do isha shume mirnjohes per ndihmen tuaj

(pa dashur ta teproj ne kerkesat e mia, do ishte ideale nese videot do ishin te cilesise sa me te larte te mundshme)

adresa ime e emailit eshte
[email protected]

flm
__________________
lajthitja me e fundit e shqiptarve.... deshira e pakontrolluar per te qene kosovar dhe jo me shqiptar.....

Huti liked this post
arber.k. no está en línea   Reply With Quote
Old February 17th, 2013, 02:04 AM   #68
JoniTTML
JoniTTML
 
JoniTTML's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 3,121
Likes (Received): 1442

Alpet shqiptare mes 12 destinacioneve mė tė zgjedhura turistike nė botė

"World Travel and Tourism Council" sjell nė Tiranė pėrfaqėsuesit


Alpet shqiptare renditen mes 12 destinacioneve tė zgjedhura turistike pėr vitin 2013, nga njė prej organizatave mė tė njohura botėrore tė turizimit, "World Travel and Tourism Council". Turizmi malor shqiptar ende i paeksploruar ka sjellė nė Tiranė pėrfaqėsuesit e kėsaj organizate, tė cilėt kanė diskutuar rreth projektit "Majat e Ballkanit" me ministrin e Turizmit, Aldo Bumcin.
Kjo organizate i ka perfshire Alpet shqiptare nė njė konkurs botėror pėr destinacionin mė tė bukur turistik, nė tė cilin marrin pjesė 46 shtete tė tjerė nga 6 kontinente.
Zonat turistike te Alpeve, pjesė e kėtij projekti janė Thethi,Valbona, Rragami, Ēeremi si dhe Bjeshkėt e Doberdolit.
Mbėshtetja fillestare pėr kėtė projekt ėshtė dhėnė nga Ministria Gjermane pėr Bashkėpunim Ekonomik dhe Zhvillim. Shtegu “Majat e Ballkanit” konkurron pėr kategorinė e menaxhimit tė destinacionit. Fituesi do tė shpallet nė samitin global tė Ėorld Travel& Tourism Counsil, i cili do tė mbahet nė prill nė AbuDhabi.

http://abcnews.al/lajme/aktualitet/2/28188
__________________

Drenicaku, rene1234, Albinfo, Kumanovari, Huti liked this post
JoniTTML no está en línea   Reply With Quote
Old March 15th, 2013, 06:50 PM   #69
Tartanzan
BANNED
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 6,776
Likes (Received): 425

Urdhero KingGenti:

Quote:
Originally Posted by Tartanzan View Post
Ne Tamare eshte shtruar me pllaka rruga kryesore:

[IMG]http://i50.************/21jd91j.jpg[/IMG]

Fondi Shqiptar i Zhvillimit
__________________

KingGenti, near, Huti liked this post
Tartanzan no está en línea   Reply With Quote
Old March 25th, 2013, 11:51 AM   #70
Tartanzan
BANNED
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 6,776
Likes (Received): 425Nuk eshte bukuria qe u mundeson banoreve te qendrojne ne Valbone, por investimet ne sektorin e turizmit. Sepse bukuria gjithemone ka qene aty.

Investimet e banoreve jane shume te mencura. Nuk nderton askush hotele shume kateshe, por shtepiat karakteristike prej druri. Me vjen shume mire qe po ruhet tradita (jo vetem ne ndertim por edhe ne mikepritje). Kisha frike qe do shkaterrohet Valbona si disa zona te bregdetit, por deri tani ajo qe frikesoja nuk u be realitet!
__________________

Kumanovari, Huti liked this post

Last edited by Tartanzan; March 25th, 2013 at 11:59 AM.
Tartanzan no está en línea   Reply With Quote
Old March 27th, 2013, 10:03 PM   #71
Kumanovari
#Vetevendosje
 
Kumanovari's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 6,163
Likes (Received): 2995

shum bukur. rrofshin ata qe jan kthy.
__________________

#Albania


rene1234, Huti liked this post
Kumanovari no está en línea   Reply With Quote
Old April 10th, 2013, 01:50 PM   #72
Drenicaku
Registered User
 
Drenicaku's Avatar
 
Join Date: Jan 2012
Location: Mitrovica, Kosovo
Posts: 4,950
Likes (Received): 6414

Quote:
Pejės, ēmimi i parė si Destinacion turistik botėror

12:32 / 10.04.2013


Komuna e Pejės ka fituar ēmimin e parė si destinacion turistik botėror nga Organizata botėrore e turizmit.
Komuna e Pejės kohė mė parė ishte futur nė finale si Destinacion turistik botėror me 3 shtete: Singapurin, Bhutanin dhe Dubain nė Organizatėn Botėrore tė Turizmit, me projektin Majat e Ballkanit “Tourism Tomorow Award” me shtegun 192 km tė gjatė, i cili pėrmban sinjalizimin turistik,rekreacione sportive malore.Zyra pėr media e Komunės sė Pejės njoftoi se nė saje tė kėsaj gare, e cila u mbajt nė Abu Dabi, Komuna e Pejės ėshtė fituese e vendit tė parė si Destinacion turistik ,prej Organizatės Botėrore tė Turizmit.

Rėndėsia e kėsaj fitoreje, si vendi mė i preferuar turistik ėshtė se potencialet turistike tė qytetit tė Pejės po promovohen anė e kėnd botės. /Telegrafi/

http://www.telegrafi.com/lajme/pejes...r-2-30913.html


__________________
Drenicaku no está en línea   Reply With Quote
Old April 15th, 2013, 02:39 PM   #73
Tartanzan
BANNED
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 6,776
Likes (Received): 425

__________________

Huti, Kumanovari liked this post
Tartanzan no está en línea   Reply With Quote
Old April 15th, 2013, 02:49 PM   #74
Tartanzan
BANNED
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 6,776
Likes (Received): 425

Quote:
Originally Posted by Drenicaku View Post
Trekendeshi Shqiperi - Kosove - Mal te Zi ka marre cmimin:

__________________

Huti, Kumanovari, Drenicaku liked this post
Tartanzan no está en línea   Reply With Quote
Old April 30th, 2013, 06:39 PM   #75
Edi_H
Registered User
 
Edi_H's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Tirana
Posts: 6,806
Likes (Received): 5834

Edi_H no está en línea   Reply With Quote
Old May 1st, 2013, 10:28 AM   #76
Tartanzan
BANNED
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 6,776
Likes (Received): 425

Nuk i shtruan sheshin dhe rrugicat e Voskopojes. Nuk ka nevoje per shume investime per te permiresuar infrastrukturen. Per vete vleren historike dhe turistike qe ka Voskopoja duhet te pakten te rishtrohen rrugicat dhe sheshi!
Tartanzan no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2013, 11:27 PM   #77
AlbanPOLIMI
Moderator
 
AlbanPOLIMI's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Milano | Tiranė
Posts: 6,426
Likes (Received): 3033

Emision nė Shqipėri - Turizmi Rural - 04/Maj/2013__________________
Vox populi, vox Dei

Pirro_E7 liked this post
AlbanPOLIMI no está en línea   Reply With Quote
Old August 22nd, 2013, 03:16 PM   #78
Mad-Vampire-10
BANNED
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 11,508
Likes (Received): 6132

Thethi e premte 26 korrik, 2013

Burimi: http://szopska-salata.blogspot.com/2...-w-ktorym.html
__________________

Drenicaku liked this post

Last edited by Mad-Vampire-10; August 22nd, 2013 at 03:21 PM.
Mad-Vampire-10 no está en línea   Reply With Quote
Old October 23rd, 2013, 02:11 PM   #79
Mad-Vampire-10
BANNED
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 11,508
Likes (Received): 6132

Mbijetesa e turizmit malor nė Shqipėri: Shpirti aventurier pėrballė infrastrukturės skandaloze

Mad-Vampire-10 no está en línea   Reply With Quote
Old October 28th, 2013, 03:40 PM   #80
Mad-Vampire-10
BANNED
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 11,508
Likes (Received): 6132

Kelmend: Albanian Alps - Part 1Kelmend: Albanian Alps - Part 2

Mad-Vampire-10 no está en línea   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 07:49 AM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu