daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Zhvillimet Urbane > Arkitektura dhe Planifikimi Urban > Tirana

Tirana Projects and Construction Updates.

Reply
 
Thread Tools
Old April 26th, 2013, 11:58 PM   #561
AlbanPOLIMI
Moderator
 
AlbanPOLIMI's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Milano | Tiranė
Posts: 6,436
Likes (Received): 3045

Ky kordoni i llamarinave eshte nje 'ilustrues' shume i mire i impaktit viziv qe do te kete struktura qe do te ndertohet. Imagjinoni nje mur te ketille, 17 here me te larte ne pjesen e kupoles (35mt) e pa ato pemet nga mbrapa!!

__________________
Vox populi, vox Dei
AlbanPOLIMI no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2013, 01:34 AM   #562
Mr_Albalover
Registered User
 
Mr_Albalover's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: London
Posts: 7,079
Likes (Received): 2629

Cfare parku po humbet Tirana
__________________


"Ne, shqiptarėt e anės kombėtare, nuk kemi tjetėr mendim pėrveē ta heqim Shqipėrinė nga balta. Kėrkojmė tė jetojė kombi ynė me gjuhė tė tij, me mendime e me nder tė tij.
Sa shqiptarė janė tė ndershėm, do tė mbajnė tė gjithė mė anėn kombėtare. Ata qė janė zuzarė, shpirtrobėr e bij kurvash, le tė mbajnė mė anėt e tjera."
-Faik Konica
Mr_Albalover no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2013, 11:41 AM   #563
rene1234
Carpe Diem
 
rene1234's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 7,147
Likes (Received): 1442


A shikon cfare behet brenda pjeses se rrethuar, piknik..asgje nuk do ndertohet aty me 100 firma
rene1234 no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2013, 12:21 PM   #564
RolexAL
BANNED
 
Join Date: Feb 2010
Location: Toka Shqiptare
Posts: 10,850
Likes (Received): 904

Historia i gjykofte keta plehra me gjithe keto fatkeqesi qe i kane shkaktuar dhe po i shkaktojne ketij populli dhe vendi.
RolexAL no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2013, 06:26 PM   #565
Zwanse
m'oderatori i ardhshem
 
Zwanse's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: New York
Posts: 2,367
Likes (Received): 291

interesante eshte se kur u prishen lulishtet (e fusha e pallatit te pionereve) per te bere kishen ortodokse dhe ate katolike nuk u corren kaq shume, ndersa tani qe po e bejne xhamine e tyre muslimanet (qe se kane) o bo bo nje lulishte me pak. O bo bo do na zere syte xhamia, o bo bo do behet nami. perderisa jane bere dy katedralet e tjera brenda qendres (duke prishur lulishte) le ta bejne edhe muslimanet xhamine e tyre (se paku ne truallin e tyre). o te ishte planifikuar mire qe ne fillim, po jo tani na e shpifi kjo xhamia. toleranca behet duke zbatuar reciprocitet. ne fund te fundit myslimanet jane shumice ne qytet, doni apo s'doni, edhe censusi e tregoji. kane 1 milion perqind te drejte te kene nje xhami qe tu plotesoje kushtet e tyre. sic e ben edhe katoliket e ortodokset kishen e tyre per te permbushur qellimet e besimtareve (te tyre).
__________________
o serbė o burra zakoni, ē'u dhjet ne brekė nga droni
Zwanse no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2013, 08:39 PM   #566
Aureli
Registered User
 
Aureli's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 4,713
Likes (Received): 2309


Po mire po ajo ndertesa anash sahatit ēfar eshte.. apo ajo tjetra ne fillim te Rr Kavajes dy metra larg "qendres"?? Te shohim kur te ndertohet edhe kjo, besimtaret mysliman ku do te luten per ēdo bajram.. vetem te kjo xhami apo prap ne bulevard!!
__________________

Illyrian_Patriot liked this post
Aureli no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2013, 08:40 PM   #567
KingGenti
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Location: Durrės-Trieste
Posts: 10,593
Likes (Received): 2024


Eshte per matje palle dhe kush ka me shume se dihet sa mbushen xhamite me rob qe falen.
KingGenti no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2013, 08:46 PM   #568
Aureli
Registered User
 
Aureli's Avatar
 
Join Date: Aug 2012
Posts: 4,713
Likes (Received): 2309

Kujt i thu pall ti mer !!!

Last edited by Aureli; April 27th, 2013 at 09:05 PM.
Aureli no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2013, 09:19 PM   #569
AlbanPOLIMI
Moderator
 
AlbanPOLIMI's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Milano | Tiranė
Posts: 6,436
Likes (Received): 3045

Quote:
Originally Posted by Zwanse View Post
interesante eshte se kur u prishen lulishtet (e fusha e pallatit te pionereve) per te bere kishen ortodokse dhe ate katolike nuk u corren kaq shume, ndersa tani qe po e bejne xhamine e tyre muslimanet (qe se kane) o bo bo nje lulishte me pak. O bo bo do na zere syte xhamia, o bo bo do behet nami. perderisa jane bere dy katedralet e tjera brenda qendres (duke prishur lulishte) le ta bejne edhe muslimanet xhamine e tyre (se paku ne truallin e tyre). o te ishte planifikuar mire qe ne fillim, po jo tani na e shpifi kjo xhamia. toleranca behet duke zbatuar reciprocitet. ne fund te fundit myslimanet jane shumice ne qytet, doni apo s'doni, edhe censusi e tregoji. kane 1 milion perqind te drejte te kene nje xhami qe tu plotesoje kushtet e tyre. sic e ben edhe katoliket e ortodokset kishen e tyre per te permbushur qellimet e besimtareve (te tyre).
Nese jane shumice ne qytet, atehere komuniteti qe i perfaqeson ka pergjegjesi per nje numer me te madh qytetaresh te Tirones. Ti thua "u bon futja k* dy te parat, te bejme edhe nje tjeter per 'teorine e reciprocitetit' . I bie qe meqe po nderton njeri mun mbrapa kolonave, ta ndertoj dhe un nji perballe me pallatin e kultures, qe te kemi te drejta te barabarta .

Pse mos te mblidheshim te gjithe ne nje mendje, e t'i thoshim 'liderit suprem' t'ja shpronesonte token komunitetit tek nen-stacioni elektrik prapa 15-kateshit qe do te zhvendoset, per shembull, sa pa na u bere ndonje pallat aty. Edhe ajo zone 'e botes se trete' mund ne qender te tiranes zhvillohej edhe parku ruhej. Cfare te keqe do te kishte per shembull....
__________________
Vox populi, vox Dei
AlbanPOLIMI no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2013, 09:42 PM   #570
gjergjkastrioti
Registered User
 
Join Date: Oct 2007
Location: Tirana
Posts: 9,310
Likes (Received): 4891

Quote:
Originally Posted by AlbanPOLIMI View Post
Nese jane shumice ne qytet, atehere komuniteti qe i perfaqeson ka pergjegjesi per nje numer me te madh qytetaresh te Tirones. Ti thua "u bon futja k* dy te parat, te bejme edhe nje tjeter per 'teorine e reciprocitetit' . I bie qe meqe po nderton njeri mun mbrapa kolonave, ta ndertoj dhe un nji perballe me pallatin e kultures, qe te kemi te drejta te barabarta .

Pse mos te mblidheshim te gjithe ne nje mendje, e t'i thoshim 'liderit suprem' t'ja shpronesonte token komunitetit tek nen-stacioni elektrik prapa 15-kateshit qe do te zhvendoset, per shembull, sa pa na u bere ndonje pallat aty. Edhe ajo zone 'e botes se trete' mund ne qender te tiranes zhvillohej edhe parku ruhej. Cfare te keqe do te kishte per shembull....
Sepse ne i bejme pune mbrapsht ja pse , lodhesh kot ...
Ky muhabet duhet te ishte bere per te tre ndertimet e reja fetare ne qender , por ne e kemi siē duket kompleks faktin qe besimi me i madh eshte feja myslimane .
Nje xhami neo-otomane me kater minare , ngjitur me kuvendin , ec mo nuk eshte se le nje pershtypje kushedi se ēfare !
Qe duhet nje xhami e madhe duhet , sepse nuk mund te zesh bulevardin per tu falur per Bajram , eshte absurde si situate .
Myslimanet ne Tirane jane shumice ne krahasim me besimet e tjera , plus ne shkalle kombetare po ashtu .
Por e mira do ishte te hidhnin ca para , dhe t'i mbillnin ato pemet (qe i perkasin parkut te pare publik te Tirones) diku tjeter ne qytet .
gjergjkastrioti no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2013, 09:46 PM   #571
KingGenti
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Location: Durrės-Trieste
Posts: 10,593
Likes (Received): 2024


Nje xhami afer kuvendit ka shume kuptim dhe sdo shume mend se pse e donin aty ata.
KingGenti no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2013, 09:47 PM   #572
KingGenti
BANNED
 
Join Date: Jul 2009
Location: Durrės-Trieste
Posts: 10,593
Likes (Received): 2024

Quote:
Originally Posted by Aureli View Post
Kujt i thu pall ti mer !!!
Nuk te thashe ty.
KingGenti no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2013, 10:47 PM   #573
Mad-Vampire-10
BANNED
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 11,508
Likes (Received): 6132

Quote:
Originally Posted by KingGenti View Post

Nje xhami afer kuvendit ka shume kuptim dhe sdo shume mend se pse e donin aty ata.
Ata e donin aty se aty ndodhet edhe prona e tyre (nuk shikoj ndonje gje te gabuar ketu)?! 1000 here e kane thene qe nuk e kane fare problem vendin se ku do ndertohet xhamia e re, mjafton mos te jete ne periferi.

Rama per nje grusht votash ne prag zgjedhjesh te 2011-es deshi ti vendoste prapa pallatit te kultures ''imagjino ēfar impakti vizual do te kishte'' ndersa Sala ne prag te ketyre zgjedhjeve po kryen te njejtin mekat

Pra siē e shikon nuk eshte nje lufte mes komuniteteve, por eshte politika e kalbur qe sa here ndodhemi ne prag zgjedhor shfrytezon rastin me budalliqe te ketij lloji per te kapur ndonje vote me shume, ndodhi me dy katedralet per fat te keq po ndodh edhe tani me xhamine.
Mad-Vampire-10 no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2013, 11:00 PM   #574
anamericanalbania
Registered User
 
anamericanalbania's Avatar
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 921
Likes (Received): 208

Quote:
Originally Posted by gjergjkastrioti View Post
Sepse ne i bejme pune mbrapsht ja pse , lodhesh kot ...
Ky muhabet duhet te ishte bere per te tre ndertimet e reja fetare ne qender , por ne e kemi siē duket kompleks faktin qe besimi me i madh eshte feja myslimane .
Nje xhami neo-otomane me kater minare , ngjitur me kuvendin , ec mo nuk eshte se le nje pershtypje kushedi se ēfare !
Qe duhet nje xhami e madhe duhet , sepse nuk mund te zesh bulevardin per tu falur per Bajram , eshte absurde si situate .
Myslimanet ne Tirane jane shumice ne krahasim me besimet e tjera , plus ne shkalle kombetare po ashtu .
Por e mira do ishte te hidhnin ca para , dhe t'i mbillnin ato pemet (qe i perkasin parkut te pare publik te Tirones) diku tjeter ne qytet .
mos u fut se kush jane shumice apo pakice se mund te dalesh ne konkluzione te gabuara, si cdole ne ket rast. Ne shqiperi snumerohen dot votat e jo perkatesimet fetare. Shqiptaret ne total emigrojne ne vende jo-myslymane, pelqejne pije dhe jete jo-myslymane dhe ne total nuk jane myslymane. Skam takuar ndonje shqiptar ne gjith vendet e botes ku kam qene qe te mos fyhej po ta quaja myslymane. Myslymane eshte nje njeri qe beson tek allahu, nuk pi, ka hapur nje here ne jete te pakten kuranin ose ka shkuar nje here ne jete te pakten ne xhami. Besoj se nje njeri me avatar te kastriotit do ta percjelle me lehte kete

Last edited by anamericanalbania; April 27th, 2013 at 11:10 PM.
anamericanalbania no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2013, 11:08 PM   #575
anamericanalbania
Registered User
 
anamericanalbania's Avatar
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 921
Likes (Received): 208

Une skuptoj justifikimet e mbrojtesave te xhamise dhe xhamive ne pergjethsi ketu ne kete forumin SHQIPTAR! Ore juve, mos keni luajtur gje mendsh apo skeni dy klase shkolle! Shqiperia ka me shume xhami se cmund te mbushi. Shqiperia nga historia e vet eshte shume e kercenuar nga kjo fe, qe promovon vetem racism, intolerance dhe poshterim te seksit femeror. Juve ose sju punon radakja ose sdoni shqiperi evropiane...

xhamia promovon intolerance ne thelb. nuk mund te vesh ne evrope me xhami. Kete nuk mund tua thote as komisioneri evropian, e askush tjeter. Ja ben mu....ka nje korrelacion fantastik midis shteteve me xhamira dhe ekonomive te tyre dumbabse, distribucionit te pasurise dhe tolerances ndaj femrave dhe te drejtat themelore njerezore. Njehere e mire, vendosni. Ose integrim evropian ose xhamira pa hesap!
__________________

Aureli liked this post
anamericanalbania no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2013, 11:10 PM   #576
daalbo
Registered User
 
Join Date: Feb 2007
Location: Wash, DC
Posts: 2,976
Likes (Received): 222

Quote:
Originally Posted by Zwanse View Post
interesante eshte se kur u prishen lulishtet (e fusha e pallatit te pionereve) per te bere kishen ortodokse dhe ate katolike nuk u corren kaq shume, ndersa tani qe po e bejne xhamine e tyre muslimanet (qe se kane) o bo bo nje lulishte me pak. O bo bo do na zere syte xhamia, o bo bo do behet nami. perderisa jane bere dy katedralet e tjera brenda qendres (duke prishur lulishte) le ta bejne edhe muslimanet xhamine e tyre (se paku ne truallin e tyre). o te ishte planifikuar mire qe ne fillim, po jo tani na e shpifi kjo xhamia. toleranca behet duke zbatuar reciprocitet. ne fund te fundit myslimanet jane shumice ne qytet, doni apo s'doni, edhe censusi e tregoji. kane 1 milion perqind te drejte te kene nje xhami qe tu plotesoje kushtet e tyre. sic e ben edhe katoliket e ortodokset kishen e tyre per te permbushur qellimet e besimtareve (te tyre).
Lesh lesh. Me trego pak se cilet ishin keta qe ishin pro kishes ortodokse dhe tani jane kunder kesaj xhamise. Kurse ajo katolikja eshte ndertuar qe para se te fillonte forumi keshtu qe do e kesh pak te veshtire te mbeshtesesh ate qe thua.

Se dyti, ke me shume se nje xhami ne qender. Dhe mjaft me keto genjeshtrat qe ka me shume myslimane keshtu qe prandaj na duhet xhamia. Dhe na nxorre censusin si prove??? Meqe jeton ne Tirane, besoj se s'kam nevoje te ta them se si u mbushen ato formularet e censusit.

Kjo xhamia po ndertohet per te treguar se kush e ka me te madhin. Meqe u ndertuan kishat tani na duhet dhe nje super xhami qe t'i eklipsoje ato. Jam mese i vetedijshem qe edhe kisha ortodokse per ate pune e u ndertua dhe prandaj isha kunder asaj. Por ne fund te fundit, ata s'kishin nja 10 kisha te tjera ne Tirane. Dhe thuaj cfare te duash por une s'kam pare te mbije nga nje kishe e re ne cdo fshat te Shqiperise sic eshte bere me xhamite e financuara nga leke wahibiste.

Dhe ne fund te fundit, te gjitha fete nuk jane njesoj. Njera, qe i fillon emri me I, eshte me e rrezikshme se te tjerat. S'me behet vone se cilin ofendoj, por 99% te rasteve, une s'kam frike qe ndonje terrorist i krishtere do vije te me hedhi ne ere. Por kam shume frike qe gjithe keto para te qelbura wahabiste qe po hidhen ne Shqiperi kane nje axhende nga prapa. Dhe sa me shume te indoktrinohen besimtaret shqiptare, aq me ekstremiste do behen idete e tyre. Kemi patur mjaft raste kur te rinj shqiptare jane perfshire ne akte terroriste, keshtu qe ne shqiptaret nuk jemi imune ndaj shpelarjes se trurit. Kjo xhami vetem sa do lehtesoje shpelarjen e trurit dhe rrisi numrin e ekstremisteve ne Shqiperi. Feja islame ne Shqiperi me te cilen u rrita une s'ka asgje te ngjashme me kete wahabismin e transplantuar qe ka ardhur tani qe ka si qellim aplikimin e nje islami ekstrem.
daalbo no está en línea   Reply With Quote
Old April 27th, 2013, 11:52 PM   #577
Mad-Vampire-10
BANNED
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 11,508
Likes (Received): 6132

Quote:
Originally Posted by anamericanalbania View Post
Une skuptoj justifikimet e mbrojtesave te xhamise dhe xhamive ne pergjethsi ketu ne kete forumin SHQIPTAR! Ore juve, mos keni luajtur gje mendsh apo skeni dy klase shkolle! Shqiperia ka me shume xhami se cmund te mbushi. Shqiperia nga historia e vet eshte shume e kercenuar nga kjo fe, qe promovon vetem racism, intolerance dhe poshterim te seksit femeror. Juve ose sju punon radakja ose sdoni shqiperi evropiane...

xhamia promovon intolerance ne thelb. nuk mund te vesh ne evrope me xhami. Kete nuk mund tua thote as komisioneri evropian, e askush tjeter. Ja ben mu....ka nje korrelacion fantastik midis shteteve me xhamira dhe ekonomive te tyre dumbabse, distribucionit te pasurise dhe tolerances ndaj femrave dhe te drejtat themelore njerezore. Njehere e mire, vendosni. Ose integrim evropian ose xhamira pa hesap!
Are you insane or what?! Everything you've written is a nonsense bunch of crap. Intolerancen e promovojne njerzit, jo fete qe promovojne fjalen e zotit per paqe dhe dashuri. Ti nuk paske lexuar nje liber fetar ne jeten tende, te pakten jo per fene te cilen po shan!! dhe vjen e na propagandon ketu per gjera qe nuk di ..

Last edited by Mad-Vampire-10; April 28th, 2013 at 12:27 AM.
Mad-Vampire-10 no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2013, 12:37 AM   #578
anamericanalbania
Registered User
 
anamericanalbania's Avatar
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 921
Likes (Received): 208

Quote:
Originally Posted by Mad-Vampire-10 View Post
Are you insane or what?! Everything you've written is a nonsense bunch of crap. Intolerancen e promovojne njerzit, jo fete qe promovojne fjalen e zotit per paqe dhe dashuri. Ti nuk paske lexuar nje liber fetar ne jeten tende, te pakten jo per fene te cilen po shan!! dhe vjen e na propagandon ketu per gjera qe nuk di ..
Just because you don't understanding something does not make it insane

Leximi i librave fetar eshte per ata qe duan shtet fetar dhe i imponojne nje popullate jo-fetare degjimin e lutjeve mengjes, dreke, darke!

une promovoj shtet laik, ligjor, jo-klanor. Per mua, nuk eshte e thene qe njerezit duhet te shfletojne libra fetare (propagande te nje feje apo tjetres) qe te ndertojne nje shtet.
anamericanalbania no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2013, 01:02 AM   #579
daalbo
Registered User
 
Join Date: Feb 2007
Location: Wash, DC
Posts: 2,976
Likes (Received): 222

Quote:
Originally Posted by Mad-Vampire-10 View Post
Are you insane or what?! Everything you've written is a nonsense bunch of crap. Intolerancen e promovojne njerzit, jo fete qe promovojne fjalen e zotit per paqe dhe dashuri. Ti nuk paske lexuar nje liber fetar ne jeten tende, te pakten jo per fene te cilen po shan!! dhe vjen e na propagandon ketu per gjera qe nuk di ..
Ndoshta ne teori po, por jo ne praktike. Se jo per gje, por kur xhamite behen bastione terrorizmi, hoxhet jane ata qe nxisin terroristet, atehere eshte pak e veshtire te besh dallimin midis fese dhe besimtareve. Dhe ne fund te fundit keto akte terrorizmi behen ne emer te fese. Dhe une nuk di ndonje fe tjeter qe te denon me vdekje po ta ndryshosh fene.

Dhe ti qe je kaq shume i dhene mbas fese tende, nga e di ti qe ajo jotja eshte e verteta? Me trego pak provat (dhe jo librat e perrallave te shkruajtur nga njerez dhe te ndryshuar me dhjetra here gjate kohes) qe thone qe ajo feja jote eshte fjala e zotit, ose qe ka zot. Ti a e kupton qe psh nqs do kishe lindur dhe rritur ne nje familje cifute, ti sot do ishe cifut? Qe ajo qe ti quan fe, te eshte "imponuar" ty ne baze te rrethanave, por ti vete s'ke zgjedhur ate fe ne baze te llogjikes ose se provave.

Megjithese ky paragrafi i mesiperm eshte kot, sepse megjithese cfare mendoj une per tru shpelaret, prape secili ka te drejte te besoje ku te doje. Dhe ne fund te fundit jeta eshte e veshtire dhe nqs njeri gjen mbeshtetje tek feja, atehere s'kam pse t'ia prish une. Por feja eshte gje private. Nje besimtar i mire dhe i thjeshte s'ka nevoje per nje super xhami me kater bajoneta siper per te praktikuar fene. Dhe prandaj them qe kjo xhamia s'ka per qellim sherbimin ndaj besimtareve myslimane, por ka per qellim islamizmin e Shqiperise. Dhe kjo eshte kur feja jote nderhyn tek jeta ime.
__________________

rene1234, Illyrian_Patriot liked this post
daalbo no está en línea   Reply With Quote
Old April 28th, 2013, 01:04 AM   #580
Zwanse
m'oderatori i ardhshem
 
Zwanse's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: New York
Posts: 2,367
Likes (Received): 291

Quote:
Originally Posted by daalbo View Post
Lesh lesh. Me trego pak se cilet ishin keta qe ishin pro kishes ortodokse dhe tani jane kunder kesaj xhamise. Kurse ajo katolikja eshte ndertuar qe para se te fillonte forumi keshtu qe do e kesh pak te veshtire te mbeshtesesh ate qe thua.
po flas per njerez real, qe jane te interesuar rreth kesaj ceshtje, qe per xhamine u ngrihen qimet perpjete ndersa kur ishte puna e kishes jo dhe aq.

Quote:
Se dyti, ke me shume se nje xhami ne qender. Dhe mjaft me keto genjeshtrat qe ka me shume myslimane keshtu qe prandaj na duhet xhamia. Dhe na nxorre censusin si prove??? Meqe jeton ne Tirane, besoj se s'kam nevoje te ta them se si u mbushen ato formularet e censusit.
Xhamia e Ethem Beut eshte monument kulture dhe eshte aq e vogel sa nuk permbush asnje kriter per ata qe falen. Ajo duhet te ngelet monument kulture dhe te vizitohet nga turistet. Sa per punen e xhamise se rruges se kavajes, ne te njejten rruge 100 metra me poshte kesaj xhamie ke kishen katolike, por kjo se pengoi ndertimin e kishes se madhe katolikte te ish fusha e pallatit te pionereve, apo jo?

Ore me census pa census myslimanet jane me shume se katoliket dhe ortodosket.

per alban_polimin, e te tjeret, ky esht e kendveshtrimi im ne lidhje me kete teme:

Perderisa fakt i kryer eshte qe kemi dy kishat kryesore te dy komuniteteve fetare ne qender, atehere u duhet dhene edhe leje myslimaneve ta bejne xhamine e tyre. Kaq. Nje lulishte me pak do thoni, e po te mendoheshin me mire kur tu jepeshin lejet per dy kishat, le te iki ne te semes edhe nje lulishte tjeter por balanca te ruhet, te behet reciproke, meqe ka ikur mrapsht qe ne fillim. E ne fakt ajo xhami do behet pavaresisht se ca thuhet. Hajde diskutoni per arkitekturen e kesaj xhamie, por si ndertimin skeni ca flisni kot se per t'u bere ka.

Edhe nje gje tjeter, sidomos per moderatoret, te mos lejohen ofendime fetare ne kete teme, kush do me fol ne lidhje me tematiken qe ka forumi, urdheroni, ne te kundert mos ofendoni se nuk ka lezet.
__________________
o serbė o burra zakoni, ē'u dhjet ne brekė nga droni

Pristina liked this post
Zwanse no está en línea   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 10:02 AM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu