daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Economy and development > Cestovna infrastruktura

Cestovna infrastruktura Motorways, expressways, and other state routes

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 33 votes, 4.61 average.
Old May 14th, 2013, 01:32 PM   #1161
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Likes (Received): 14688

ma znam,ali tek da se zna da sam objektivan,kod nas se previše toga izgradilo a kod vas premalo,što je razlog tomu ne znam,čovjek bi rekao politika,ali znajući da je većinom kradeze bio na vlasti,onda nekakve povlastice političke ne stoje

Sponsored Links

Old May 14th, 2013, 02:25 PM   #1162
passat1717
...

passat1717's Avatar

Likes (Received): 5875

realno, u rijeci se zbog položaja trebalo izgraditi najviše, ali u splitu nikako najmanje, pogotovo da je preskočena najzagušenija državna dionica, to je nedopustivo

passat1717 no está en línea   Reply With Quote
Old May 14th, 2013, 02:53 PM   #1163
hugh grant
Registered User

Likes (Received): 30

Quote:
Originally Posted by gorgoroth View Post
ma znam,ali tek da se zna da sam objektivan,kod nas se previše toga izgradilo a kod vas premalo,što je razlog tomu ne znam,čovjek bi rekao politika,ali znajući da je većinom kradeze bio na vlasti,onda nekakve povlastice političke ne stoje
ne razumijem tu retoriku: hdz krade, sdp pošteni i pravedni, to mi baš ne drži vodu, ...
Nego, šalu na stranu, mislim da je Rijeka u 23 godine hrvatske države dobila više nego ikad, samo glede cestovne infrastrukture, Rijeka je dobila ac poveznicu s Zagrebom (i za sada preko Bosiljeva s Splitom), autocestu do granice s Slovenijom, riječku obilaznicu, ...
Split je u znatnom zaostatku iako je svo to vrijeme bio, uvjetno, sklon drugoj političkoj opciji.
hugh grant no está en línea   Reply With Quote
Old May 14th, 2013, 03:04 PM   #1164
zezi
is out there

zezi's Avatar

Likes (Received): 1021

Nije baš Split bio naklonjen HDZ-u. Bilo je tu HSLS, Lista Velog Mista, Kerum...
HDZ je dolazia na vlast kupovinom glasova.

Što se tiće usporedbi Splitske i Riječke obilaznice, Riječka prolazi težim terenom i vjerojatno je zato bilo puno manje zavrzlama kod otkupa zemljišta jer ne vrijedi baš puno.
A ravnica kroz Kaštela vridi dosta a i obranci od Postrane do Dugog Rata. Pogledajte koliko ima problema Sisačka autocesta blizu obilaznice Zagreba jer je tu zemljište skupo.
Naravno to šta je teren skup ne opravdava HC ni državu da se ozbiljno ne uhvati toga posla. Također obzirom na predviđene novce trebalo je puno bolje planirat. Pa se uhvatit dionica s najvećim prometom. Jednostavno kombinacija politike i nestručnih ljudi je napravila svoje.

Nemojte zaboraviti da u Karlovcu već duže vrijeme postoji most koji nema pristupne ceste, a trenutno se gradi preko Drave most od 2400 metara bez pristupnih cesta. A u Omišu ima petlja i dva tunela koji ne vode nigdi.

passat1717 liked this post
zezi no está en línea   Reply With Quote
Old May 14th, 2013, 03:43 PM   #1165
B4rt
Registered User

B4rt's Avatar

Likes (Received): 51

Quote:
Županijske prometnice ne spadaju pod grad Split i o tome ne može odlučivati niti gradonačelnik niti gradsko vijeće. A sd županija je poprilično siromašna, i po prihodima od turizma i po prihodima iz drugih izvora.
B4rt no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2013, 02:26 PM   #1166
burt1991
Registered User

burt1991's Avatar

Likes (Received): 224

Ekipa, di je zapelo sa tulenom sv. Ilija?
burt1991 no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2013, 01:26 AM   #1167
Ballota
Powered by Jet-A1

Ballota's Avatar

Likes (Received): 10430

Lipo se vidi gradilište ceste u Kaštelima.

__|__
\_______O(-)O_______/
" " "

mate.balota@gmail.com

B4rt, Split3 liked this post
Ballota no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2013, 11:14 PM   #1168
misipile
In The Air Above You

misipile's Avatar

Likes (Received): 3651

Quote:
Originally Posted by damien37 View Post
Konačno nova cesta i prvi semafor iz smjera Trogira :P (mislim da je lijevo za Rudine):
Eto, ovo je strasno, "obilaznica" koja je u biti obicna cetverotracna cesta, sa semaforima, divljim prilazima, pjesacima koji trce preko nje i svim pi#darijama raznim ima 70kmh (i 80kmh gdje nisu semafori), a rijecka obilaznica "radi radijusa zavoja" ima 60kmh na dobrom potezu, gdje nema niti jednog gore navedenog problema. Kao da se svi vozimo u tristacima (lose kocnice) ili spacekima/cetvorkama (lose bocno drzanje od 30kmh na vise)
misipile no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2013, 12:17 AM   #1169
Sarcastic Saracen
;)

Sarcastic Saracen's Avatar

Likes (Received): 6575

Je, splitski primjeri cestogradnje su prosto nevjerovatni. Tempo duplanja brze ceste Solin Klis je po meni najgori primjer u povijesti hrvatske cestogradnje. Da ju je jedan radnik radio, već bi bila gotova. Riječka 404 je pičkin dim za ovo. Imam dojam da se netko strašno trudi i ulaže ogromne napore samo da se ta cesta ne izgradi. Obujam posla je minoran, a odugovlačenje dijametralno suprotno. I nije tu kriv Zagreb. Sanader je splićanin i što je u toliko godina napravio za split? Manje nego Kerum. Puno manje. Al ok, Split je barem dobio križ(većeg ima moj kvart).
Sarcastic Saracen no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2013, 01:44 AM   #1170
B4rt
Registered User

B4rt's Avatar

Quote:
Originally Posted by Sarcastic Saracen View Post
Je, splitski primjeri cestogradnje su prosto nevjerovatni. Tempo duplanja brze ceste Solin Klis je po meni najgori primjer u povijesti hrvatske cestogradnje. Da ju je jedan radnik radio, već bi bila gotova. Riječka 404 je pičkin dim za ovo. Imam dojam da se netko strašno trudi i ulaže ogromne napore samo da se ta cesta ne izgradi. Obujam posla je minoran, a odugovlačenje dijametralno suprotno. I nije tu kriv Zagreb. Sanader je splićanin i što je u toliko godina napravio za split? Manje nego Kerum. Puno manje. Al ok, Split je barem dobio križ(većeg ima moj kvart).
Solin i Klis ne spadaju pod Split. Solin je grad, ima gradonačelnika (Blaženko Boban), Klis je općina. Ali to nema veze s cestom jer postoje državne, županijske i gradske ceste. Za cestu koju spominješ je odgovorna upravo država. Počeo je graditi Zlatko Mateša, a Hajdaš Dončić kaže da će je dovršiti.
Old May 23rd, 2013, 01:54 AM   #1171
Sarcastic Saracen
;)

LOL, baš super što si mi objasnio da je to državna cesta, nisam imao pojma. To je jedini direktni spoj Splita s autocestom i kao takva se najviše tiće Splita, bez obzira na općine i gradove kroz koje prolazi. I što si time uopće htio reći? Da nije najveća sramota hrvatske cestogradnje?
Old May 23rd, 2013, 02:15 AM   #1172
B4rt
Registered User

B4rt's Avatar

Quote:
LOL, baš super što si mi objasnio da je to državna cesta, nisam imao pojma. To je jedini direktni spoj Splita s autocestom i kao takva se najviše tiće Splita, bez obzira na općine i gradove kroz koje prolazi. I što si time uopće htio reći? Da nije najveća sramota hrvatske cestogradnje?
Quote:
Ne znam veze ima Split s tim da državna vlast (HDZ, SDP, HDZ i sad opet SDP) nije uspjela dovršiti tu cestu? Kakve veze s tim ima križ na Marjanu, Kerum, Kuret, Buličić,.. ili bilo koji drugi dosadašnji gradonačelnik Splita. Ti osobno si mogao utjecat na gradnju te ceste isto kao i oni, i što si napravio po tom pitanju? Ništa, glasao si na parlamentarnim izborima, isto kao i oni.

Često se događa nesporazum oko nadležnosti, ovisno da li je netko pobornik vlasti ili protivnik. Tako jedni viču "Kerum nam je popravio ceste", a npr. te ceste su u nadležnosti županije i Kerum nije imao pojma da će se popravljati, drugi viču "spičkao je pare za zapadnu obalu, bolje da je napravio cestu do Omiša", a Kerum na to može utjecati koliko i ti. Ti čak možeš i više, jer njega sigurno neće saslušati, vjerojatno će za dišpet napraviti suprotno. A tebi možda i pročitaju tweet.

Ukratko, ako se pod "Zagreb" misli na ministarstvo odnosno premijera, kriv je isključivo "Zagreb".
Old May 23rd, 2013, 02:24 AM   #1173
Sarcastic Saracen
;)

Jezuš kristuš, kaj si ti neki filozof ili trol? Splitski primjer cestogradnje ne mora značit da je split za njega zadužen već da se jednostavno nalazi u splitu ili ima veze sa splitom. Spominjanje Keruma i Sanadera u istoj rečenici ne mora značit da su jednako ingerentni za tu cestu već sam jednostavno htio reći da je čak i jedan kerum napravio više za Split od splićanina Sanadera koji je imao veću političku moć. Najlakše se zakačit za nešto što veze nema s poantom i komentirati kroz isključivo vlastitu prizmu shvaćanja.
Old May 23rd, 2013, 02:39 AM   #1174
B4rt
Registered User

B4rt's Avatar

Ne, samo sam se uhvatio na baketinu i prekršio pravilo o hranjenju trolova. Al neću više, časna pionirska.
Old May 23rd, 2013, 08:51 AM   #1175
gorgoroth
Sunce ti žarko

gorgoroth's Avatar

Likes (Received): 14688

Niti Obersnel nije imao ništa s riječkom obilaznicom,d-404..jer naprosto nije u njegovoj nadležnosti,ali je stalno galamio u medijima o toj problematici,novine su pratile njegova slanja razglednica Kalmeti...trudio se i uspio,za razliku od pasivnog Keruma,u tome je problem,da se malo digne graja oko te situacije odmah bi se ubrzalo

Ballota liked this post
gorgoroth no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2013, 11:23 AM   #1176
misipile
In The Air Above You

misipile's Avatar

Likes (Received): 3651

Kerum stavlja prsut na celo, to je vece privlacenje medijske paznje od nekih razglednica
misipile no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2013, 11:51 AM   #1177
Sarcastic Saracen
;)

Quote:
Originally Posted by B4rt View Post
Ne, samo sam se uhvatio na baketinu i prekršio pravilo o hranjenju trolova. Al neću više, časna pionirska.
Koji je tvoj problem čovjeće? Više se ne može ništa reć bez da neki pametnjaković ne ide secirati svaku napisanu, a bez da se udostojio barem shvatiti napisano.
Old May 23rd, 2013, 01:43 PM   #1178
B4rt
Registered User

B4rt's Avatar

Quote:
Niti Obersnel nije imao ništa s riječkom obilaznicom,d-404..jer naprosto nije u njegovoj nadležnosti,ali je stalno galamio u medijima o toj problematici,novine su pratile njegova slanja razglednica Kalmeti...trudio se i uspio,za razliku od pasivnog Keruma,u tome je problem,da se malo digne graja oko te situacije odmah bi se ubrzalo
Dizala se graja tj. diže se graja već godinama, ali ako nema političke volje ne može se ništa napraviti. Ne možemo ići u ZG paliti ministarstva, čak i da želimo više nemamo ni oružje teritorijalne obrane.

Zlatko Komadina je lobirao za cestu Rijeka - žuta lokva, sigurno su i izvođači čekali u niskom letu, ali je izgubio i uz to dobio otkaz.

Iako sam ja osobno izuzetno zadovoljan s razvojem situacije oko cestogradnje u okolici Splita (povezanost Splita s drugim gradovima). Razlog tome je vjerojatno to što se 20 godina situacija nije maknula ni mm, a onda otvaranje ul. domovinskog rata (ulaz u ST, 6 traka), otvaranje ceste do Stobreča (desetljećima usko grlo i vrlo opasna prometnica oko koje se dizala velika graja), otvaranje brze ceste Solin-Klis, desetljećima je propadala, a onda je (tako reć) u minut odlučilo dovršit i otvorit. I sad se u razmacima od par mjeseci otvaraju dionice, da nije propao Konstruktor to bi išlo i brže. Hajdaš Dončić kaže da će je otvoriti u siječnju 2014., a prioritet im je brza cesta Trogir-Omiš na kojoj se zaista dosta radi. I cesta do Sinja danas izgleda potpuno drukčije nego prije 10tak godina. Da je netko živio u Sinju 30 godina, zatim otišao 10-15g u Ameriku i sad se vratio, ne bi se mogao načudit. Zaboravio sam najvažnije, spajanje ST i ZG autocestom. Pitanje je para, naravno, ali i političke volje. Sve se može kad se hoće tj. kad hoće ovi u ZG.
Old May 23rd, 2013, 01:46 PM   #1179
passat1717
...

passat1717's Avatar

Likes (Received): 5875

Kažeš radi se na Trogir-Omiš

passat1717 no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2013, 01:56 PM   #1180
B4rt
Registered User

B4rt's Avatar

Quote:
Originally Posted by passat1717 View Post

Kažeš radi se na Trogir-Omiš
Napreduju do Trogira, mogli bi i brže, ali barem nešto rade. Možeš vidjeti i na Ballotinim slikama iz zraka. A ministar je prije 2 mjeseca rekao da je cesta Trogir-Split-Omiš državni prioritet.

Što su prioriteti u gradnji cesta? Koliko uopće ima europskog novca?

- S koliko ćemo točno novca raspolagati za željeznice, s koliko za ceste, znat ćemo do kraja 2013. godine kad se i na razini EU-a definira osnovna prometna mreža. Ono što je sigurno, više neće biti mogućnosti da se prema nekim regionalnim ili političkim ključevima odlučuje gdje će se graditi, kao što se to činilo u nedavnoj prošlosti pa imamo primjere da su građene kvalitetne prometnice na mjestima gdje praktički nema naselja ni ljudi, a samo zato što je neki političar iz tog kraja. Želim tu naglasiti da je naš prioritet splitska obilaznica Trogir-Split-Omiš.

Ta dionica je važna iz opravdanog razloga, jer prosječni dnevni promet kroz Omiš iznosi više od 16 tisuća vozila, a ljeti na nekim od dionica tog pravca prometuje i više od 50 tisuća automobila dnevno, što je apsolutno ključan i prihvatljiv kriterij za financiranje takvih prometnica upravo iz fondova EU-a. Rezultati ulaganja koja radimo u tzv. splitsku obilaznicu osjetit će građani već do početka sezone kada će biti završena dionica do zračne luke u Kaštelima.

http://www.slobodnadalmacija.hr/Spli...9/Default.aspx

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules