daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk

Śląsk Dolnośląskie, Opolskie, Śląskie

Reply

Thread Tools
Old May 23rd, 2013, 11:09 PM   #621
bunkrownik
Registered User

bunkrownik's Avatar

Likes (Received): 168

Jestem nieco zdziwiony, że post jednego forumowicza z portalu miedziowe.pl narobił tyle zamieszania w mieście, że informacje z jego postu musiał dementować aż rzecznik prezydenta, starosta i właściciel firmy Elbfonds Development.

Jeśli chodzi o Family Point, to trochę jestem zdziwiony, że pomimo szumnych zapowiedzi uruchomiono w nim tylko 3 sklepy, reszta nadal jest zamknięta, czyżby problem ze znalezieniem najemców?
Ludzi sporo dzisiaj było na zakupach, parking był pełny, ciekawe jaka frekwencja będzie tam później.
bunkrownik está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links

Old May 24th, 2013, 09:22 AM   #622
Matrox
Registered User

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by bunkrownik View Post
Jeśli chodzi o Family Point, to trochę jestem zdziwiony, że pomimo szumnych zapowiedzi uruchomiono w nim tylko 3 sklepy, reszta nadal jest zamknięta, czyżby problem ze znalezieniem najemców?
Ludzi sporo dzisiaj było na zakupach, parking był pełny, ciekawe jaka frekwencja będzie tam później.

FP ma być w pełni obłożony dopiero we wrześniu i wtedy będzie oficjalne otwarcie całego centrum, zastanawiam się tylko czy będzie tam coś jeszcze na co warto czekać.
Matrox no está en línea   Reply With Quote
Old May 24th, 2013, 10:43 AM   #623
bunkrownik
Registered User

bunkrownik's Avatar

Moim zdaniem mieli wystarczająco dużo czasu na znalezienie najemców, zwłaszcza że otwarcie przesunięto o kilka miesięcy.

Quote:
Originally Posted by Oro35ssj View Post
bunkrownik mógłbyś wrzucić skan artykułów o rozbudowie Tesco i budowie Glogovii?
Trochę byle jakiej jakości ale da się przeczytać.

Czyli Glogovia będzie miała za płotem potężnego konkurenta w postaci Tesco Extra.
Old May 24th, 2013, 03:20 PM   #624
Matrox
Registered User

Fakt, mieli wystarczająco dużo czasu i jak widać kiepsko im to poszło.

Czyli nikt z niczego nie zrezygnował, niedługo z głogowa zrobią się bielany zagłębia miedziowego ;p
Old May 24th, 2013, 03:22 PM   #625
bunkrownik
Registered User

bunkrownik's Avatar

Jeszcze brakuje żeby Pellene ogłosiło że zaczyna w tym roku budowę pasażu IGA1. hehe
Old May 24th, 2013, 03:24 PM   #626
Oro35ssj
Registered User

Dzięki bunkrownik za "wstawkę" i tak jak napisał Matrox jeszcze trochę to z Głogowa będzie "centrum" handlowe LGOM'u xD
Oro35ssj no está en línea   Reply With Quote
Old May 25th, 2013, 10:00 AM   #627
nieuk1960
Registered User

Likes (Received): 12

Quote:
niedługo z głogowa zrobią się bielany zagłębia miedziowego
Quote:
jeszcze trochę to z Głogowa będzie "centrum" handlowe LGOM'u xD
moim zdaniem nie dla zaglebia miedziowego... nadal przeciez bedzie dobrze rozwiniety handel tak w Lubinie jak i Legnicy... oczywiscie szykuja sie duze zmiany ale nie sciagniemy do siebie mieszkancow zaglebia... najwieksza zmiana bedzie to ze do tej pory Lubin byl bardzo atrakcyjnym miejscem handlowym a po wybudowaniu/rozbudowaniu galerii i parkow handlowych w Glogowie z Lubina wymiecie bardzo duza czesc klientow...
i nic tu nie zmieni to ze nasza galeria bedzie mniejsza ze mozliwe ze nasze sklepy mniej atrakcyjne... niewielu ludziom bedzie chcialo sie jechac tych paredziesiat km po zakupy tym bardziej ze nie zawsze czlowiek cos dla siebie znajdzie
jestem bardzo ciekawy tego procesu bo jak zapewne pamietacie zawsze powtarzalem ze Lubin nie jest tak atrakcyjny jak sie o nim sadzi (chodzi o handel i uslugi oczywiscie) i ze potencjal tego miasta jest znacznie nizszy niz Legnicy i Glogowa... budowa galerii i parku handlowego plus rozbudowa Tesco rozwieja w tym temacie wszelkie watpliwosci...

ps
jesli kogos stac tylko na to aby mnie obrazac za to "moje przewidywanie" to prosze aby powstrzymal sie od komentarzy...
nieuk1960 no está en línea   Reply With Quote
Old May 25th, 2013, 10:45 AM   #628
bunkrownik
Registered User

bunkrownik's Avatar

To zależy też od tego jakie sklepy pojawią się w Głogowie, np jeśli w centrum handlowym Glogovia pojawiłby się Praktiker, ta galeria mogłaby ściągać klientów nawet z Lubina, Legnicy i Zielonej Góry, a jakby to był Leroy Merlin to by ściągnęło im klientów np z Leszna.
Poza tym sugerując się tablicami rejestracyjnymi z aut stojących np pod Castoramą, można stwierdzić, że w głogowskich galeriach zakupy będą robić mieszkańcy Góry, Wschowy, Sławy, Polkowic, Przemkowa, Nowej Soli, Szprotawy, czyli z 5 sąsiednich powiatów.

Możliwe, że po wybudowaniu S3 Głogów będzie atrakcyjniejszy dla handlu, gdyż będzie tu można szybciej dojechać, poza tym przez Głogów będzie biegła droga tranzytowa z Lubawki na Poznań, czyli dodatkowi potencjalni klienci.
Old May 25th, 2013, 11:26 AM   #629
nieuk1960
Registered User

bunkrownik przeciez chodzilo o zaglebie... Glogow nie bedzie centrum handlowym dla zaglebia... bedzie centrum ale dla "wlasnej okolicy" ktora jest uwazam znacznie rozleglejsza od lubinskiej... idac dalej tym tropem zaglebie nie bedzie mialo zadnego centrum handlowego (chodzi o te jedno najwazniejsze) beda w miastach zaglebia o zasiegu bardziej lokalnym...
Old May 25th, 2013, 11:30 AM   #630
Saint-Tropez
Registered User

Saint-Tropez's Avatar

Likes (Received): 5

zdziwiłem sie gdy moi znajomi z Leszna mówili że często oni jak i pozostali leszczynianie przyjeżdżają do naszej castoramy, twierdzą że w ich obi nic nie ma i u nas większy wybór.. dziwne
Saint-Tropez no está en línea   Reply With Quote
Old May 25th, 2013, 11:55 AM   #631
bunkrownik
Registered User

bunkrownik's Avatar

@nieuk bo Głogów zawsze był taką bramą do lubuskiego i Wielkopolski. Jak w Głogowie powstaną 2 galerie handlowe, Tesco Extra i otwarty zostanie w końcu wybudowany Pasaż Iga czyli 4 wielkie centra handlowe, to Cuprum Arena zostanie praktycznie odcięta od klienteli z lubuskiego i Wielkopolski, po mieliby jechać dalej na południe kilkadziesiąt kilometrów skoro to wszystko będzie w Głogowie i pewnie w tej samej cenie, a może i niższej bo jednak będzie większa konkurencja. Tak jak obecnie CU jest odcięta od klientów z Jawora i Złotoryi dzięki galerii w Legnicy.

@Saint-Tropez bo Castorama to bardzo popularny sklep, zawsze ma parking pełny klientów i to z 3 województw. Chociaż z 2 strony głogowianie jeżdżą sobie dla odmiany do Lubina i Leszna do Obi.

Zmieniając temat, jak się przyglądam budowie nowej Biedronki na Brzostowie mam dziwne wrażenie że ona będzie nieco podobna do głogowskiego Lidla.
Old May 25th, 2013, 01:07 PM   #632
nieuk1960
Registered User

Quote:
@nieuk bo Głogów zawsze był taką bramą do lubuskiego i Wielkopolski. Jak w Głogowie powstaną 2 galerie handlowe, Tesco Extra i otwarty zostanie w końcu wybudowany Pasaż Iga czyli 4 wielkie centra handlowe, to Cuprum Arena zostanie praktycznie odcięta od klienteli z lubuskiego i Wielkopolski, po mieliby jechać dalej na południe kilkadziesiąt kilometrów skoro to wszystko będzie w Głogowie i pewnie w tej samej cenie, a może i niższej bo jednak będzie większa konkurencja. Tak jak obecnie CU jest odcięta od klientów z Jawora i Złotoryi dzięki galerii w Legnicy.
przeciez o tym pisalem ze Lubin ma znacznie nizszy potencjal niz do tej pory sadzono... ale nie znaczy to ze powstanie jakies nowe centrum... po prostu "rozsypie" sie zaglebie na pare niezaleznych miejskich centr... nastapi w dziedzinie handlu decentralizacja hehehe

ps
Glogovia bedzie parkiem handlowym a nie galeria bo tak wyglada wizualizacja...
Old May 25th, 2013, 02:23 PM   #633
bunkrownik
Registered User

bunkrownik's Avatar

Według Sallera Glogovia to będzie parterowa galeria handlowa, szkoda że tak mało wizualizacji ta firma udostępniła.
Old May 25th, 2013, 06:27 PM   #634
Matrox
Registered User

Quote:
Originally Posted by nieuk1960 View Post
i nic tu nie zmieni to ze nasza galeria bedzie mniejsza ze mozliwe ze nasze sklepy mniej atrakcyjne... niewielu ludziom bedzie chcialo sie jechac tych paredziesiat km po zakupy tym bardziej ze nie zawsze czlowiek cos dla siebie znajdzie
Sklepy w większości pewnie będą te same, typowy galeriowy zestaw Reserved, H&M, C&A, NY, Zara, Top Secret, House itp. wybór pewnie będzie większy w Głogowie, bo tu już nie chodzi tylko o jedną galerię, która swoją drogą dużo mniejsza od CA nie będzie, a o 3 całkiem spore CH leżące blisko siebie plus nieco oddalony park handlowy Castorama, Carrefour, FP.
Old May 25th, 2013, 11:33 PM   #635
bunkrownik
Registered User

bunkrownik's Avatar

Zlikwidowali profil galerii Marcredo na Facebooku? Nie mogę tam ich znaleźć dzisiaj.
Old May 26th, 2013, 01:11 AM   #636
PrzemoW
..::GłOgOwIaNiN::..

PrzemoW's Avatar

Likes (Received): 13

Quote:
Originally Posted by bunkrownik View Post
Zlikwidowali profil galerii Marcredo na Facebooku? Nie mogę tam ich znaleźć dzisiaj.
To nie był oficjalny profil galerii, tylko jakaś prywatna strona
PrzemoW no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2013, 12:52 PM   #637
Saint-Tropez
Registered User

Saint-Tropez's Avatar

Matrox.. ja bym na Zare nie liczył żeby osadziła się w naszym mieście
Skoro w tak prestiżowej Cuprum Arenie nie ma jej to wątpie by do mniejszego Głogowa zawitała.
Old May 26th, 2013, 04:26 PM   #638
Matrox
Registered User

Quote:
Originally Posted by Saint-Tropez View Post
Matrox.. ja bym na Zare nie liczył żeby osadziła się w naszym mieście
Skoro w tak prestiżowej Cuprum Arenie nie ma jej to wątpie by do mniejszego Głogowa zawitała.
Może i nie, ja tam tylko wymieniłem jakie mi sie marki najbardziej kojarzą z galeriami, a osobiście liczę najbardziej na C&A, NY i może H&M
Old May 26th, 2013, 06:27 PM   #639
Saint-Tropez
Registered User

Saint-Tropez's Avatar

gdyby był Pull&Bear albo Zara to jak dla mnie wystarczyłyby tylko te 2 sklepy, ludzie w dgl modniej by wyglądali a nie że wykupywane targowisko no ale każdy lubi co innego.
Old May 26th, 2013, 07:44 PM   #640
Matrox
Registered User

Quote:
Originally Posted by Saint-Tropez View Post
gdyby był Pull&Bear albo Zara to jak dla mnie wystarczyłyby tylko te 2 sklepy, ludzie w dgl modniej by wyglądali a nie że wykupywane targowisko no ale każdy lubi co innego.
Ktoś kto robi zakupy tylko na targu, nie przerzuci się nagle na P&B, czy Zara, to jednak tanie sklepy nie są.

Reply

Tags
centrum handlowe, dolnośląskie, głogów, galeria handlowa

Thread Tools

Posting Rules