daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Serbian Forum > Фотографија > ССССлике

ССССлике Фотографија и прикази градова и природе / Photography, urban and nature scenes | » Фото такмичење | Видео

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old July 23rd, 2013, 02:49 AM   #321
Soliter
Registered User

Soliter's Avatar

Likes (Received): 1353

22. 7. 2013.

geometarkv liked this post
Soliter está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links

Old July 23rd, 2013, 06:25 PM   #322
Luka
Registered User

Luka's Avatar

Likes (Received): 1345

Evo par od ovih dana. Slikao sam mobilnim pa i nije neki kvalitet

Luka no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2013, 09:55 PM   #323
Yawntown
Registered User

Likes (Received): 5

http://www.flickr.com/photos/44671956@N03/9355629552/

B~G liked this post
Yawntown no está en línea   Reply With Quote
Old July 24th, 2013, 11:21 PM   #324
Guardian_Nim
It is I, LeClerc.

Guardian_Nim's Avatar

Likes (Received): 275

Uslikao sam i ja par ovih dana, ali sve kao necu da kvarim Soliteru niz

The surest way to corrupt a youth is to instruct him to hold in higher regard those who think alike than those who think differently.
-Friedrich Nietzsche

I grobovi naši Bečom će se borit
Po dvorovima šetat i plašit gospodu.
A grobovi naši Evropi će zborit
Jugosloven mora dobiti slobodu!
Guardian_Nim no está en línea   Reply With Quote
Old July 27th, 2013, 01:42 AM   #325
Soliter
Registered User

Soliter's Avatar

Likes (Received): 1353

Quote:
Originally Posted by Guardian_Nim View Post
Uslikao sam i ja par ovih dana, ali sve kao necu da kvarim Soliteru niz
Хахахаха... Хвала, хвала!
Ма само качите...
Soliter está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 27th, 2013, 10:31 AM   #326
skyscraperus
BANNED

Likes (Received): 2194

Grb Beograda mora imati oblik štita koji se na dnu završava lakim šiljkom.

Elementi grba: nacionalne boje, reka - kao simbol iskonske snage Beograda, rimska lađa (trirem) - kao simbol starine Beograda, bele zidine sa kulom i otvorenom kapijom - zidine predstavljaju varoš, kula grad, a otvorena kapija slobodan promet.

Zemljište, u klinu grba među rekama i pod zidinama je crvene boje, kao simbol krvi, večitog stradanja i patnje Beograda; reke su bele boje prema heraldičkim zakonima; zidine varoši i kule su bele boje, kao simbol "belog grada"; nebo je plavo, kao simbol nade i vere u bolju budućnost.

Last edited by skyscraperus; July 27th, 2013 at 06:06 PM.
skyscraperus no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2013, 01:20 AM   #327
Luka
Registered User

Luka's Avatar

Likes (Received): 1345

geometarkv, Bojan9 liked this post
Luka no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2013, 02:55 PM   #328
Guardian_Nim
It is I, LeClerc.

Guardian_Nim's Avatar

Evo nesto za pocetak, pa recite ako hocete jos

The surest way to corrupt a youth is to instruct him to hold in higher regard those who think alike than those who think differently.
-Friedrich Nietzsche

njemanja2, Sawovsky, Luka, B~G, geometarkv and 2 others liked this post
Old July 28th, 2013, 03:55 PM   #329
Wuxa
Vozd

Wuxa's Avatar

Likes (Received): 599

moze.
Wuxa no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2013, 12:02 AM   #330
Lexxxa
Registered User

Likes (Received): 18

Kakve slike ovde postavljati?

Kad sam sad pogledao divne romanticne slike Beograda postovane Lukom i Guardianom, a pre toga potpuno realisticne ogoljavajuce slike istog tog Beograda od Solitera, postavio sam sam sebi pitanje, sta je bolje ovde postovati?
Golu i tuznu istinu u koju sam se i sam uverio prolazeci pre par dana mnogim mestima koje je uslikao Soliter, i bio smoren ogromnom kolicinom dugogodisnje nebrige za stanje inace lepih starih zgrada (negde i citavih ulica i trgova), ili uvek samo filtrirati za postovanje one zgrade koje su imale tu srecu da su nedavno obnovljene (naravno da ce se uvek naci nekoliko desetina takvih objekata, ali su oni kap u moru onih zapustenih), i uz to stalno u krug vrteti onih nekoliko divnih beogradskih repera koji se stalno ponavljaju, kao kod Luke i Guardiana?
Verovatno se odgovor krije, u odgovoru na pitanje, kome je ovaj forum vise namenjen, Beogradjanima, ili onima koje bi trebao da privuce da ga posete? Posto mislim da je vise za ove druge, onda je mozda bolje postovati samo slike, poput Lukinih i Guardianovih. Ali tu postoji jedno ali. Bojim se da se stranci koji posete ovaj forum, omadjijani tom iluzijom, da ceo Beograd izgleda kao sto je predstavljen ovde, ne razocaraju kad u njega jednom dodju.
PS. Da nebudem tako iskljuciv i uopsten, primetio sam da je sto se tice stanja fasada, ulica i trotoara, osim uskog centra, najbolje stanje na Vracaru!
Lexxxa no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2013, 12:09 AM   #331
prolaznikSRB
BANNED

Likes (Received): 2741

Можда треба направити тему са најбољим сликама Београда, где људи могу брзо доћи до слика које су добре за промоцију града, качење по другим секцијама итд.
prolaznikSRB no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2013, 01:28 AM   #332
Trajkovic
Registered User

Trajkovic's Avatar

Likes (Received): 1197

Normalan čovek (turista), svestan je da gradove čine različitosti.

Siromašnije države će češće imati zapuštenije i oronulije (delove) gradova, bogatije će imati dosadnije, i jedno i drugo najčešće (obični) turisti nemaju naročitu želju da vide.

Zato što kod takvih ljudi postoji svest o tome, oni onda verovatno imaju eksplicitno interesovanje za one lokacije koje im se čine zanimljivim, u tom slučaju, nije nikakva "prevara" ponuditi im, prezentirati ono što ih najviše zanima, jer oni znaju da ima i onog "drugog" grada, koji ih ne interesuje, sem u tranzitnom smislu.

Zbog toga bi možda bilo dobro, formirati takvu odvojenu temu, nešto tipa "The Best Of", u kojoj bi u nazivu ( i eventualnom objašnjenju) bilo jasno sugerisano, da je to ono što bi vredelo videti, doživeti, u celom rasponu, od najvećih do najmanjih stvari.

A pored nje, da i dalje postoji tema koja bi sadržala delove grada koji bi "pričali i neke druge priče" .. grad koji bi pokazao sva svoja lica, pa ... ko voli nek izvoli.
Trajkovic está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 29th, 2013, 10:13 AM   #333
Guardian_Nim
It is I, LeClerc.

Guardian_Nim's Avatar

Pa, pazi, sve zavisi iz koje perspektive gledas Beograd. Meni se on zgadi vise puta tokom dana, pogotovo gledano sa Gazele, a isto tako me pozitivno iznenade neki njegovi elementi kada prosetam sa aparatom kao to vece. Istina je negde izmedju ( Kako to zvuci zen )

Prolaznikov post me je podsetio na foto takmicenja, par takvih o Bg-u bi bilo bas dobro, evo ja bih prvi ucestvovao

-Friedrich Nietzsche

Old July 29th, 2013, 11:38 AM   #334
Lexxxa
Registered User

Likes (Received): 18

[QUOTE=Trajkovic;105664213]Normalan čovek (turista), svestan je da gradove čine različitosti.

Siromašnije države će češće imati zapuštenije i oronulije (delove) gradova, bogatije će imati dosadnije, i jedno i drugo najčešće (obični) turisti nemaju naročitu želju da vide.

Trajke, potpuno se slazem sa tobom, i kao ilustraciju cu citirati jednog poznatog ceskog glumca, sa kojim sam upravo o ovome pricao, kad sam mu pokazivao Beograd. A na moju samokriticnu opasku, da sto se tice lepote, Beograd nemoze da se poredi sa njegovim Pragom, on mi je slikovito odgovorio da je istina da Prag ima mnogo vise starih znamenitosti, ali da za razliku od Beograda "nema koule", sto bi u prevodu znacilo da nema muda!
Lexxxa no está en línea   Reply With Quote
Old July 29th, 2013, 05:49 PM   #335
Метрополис
BANNED

Likes (Received): 1989

Quote:
Originally Posted by Lexxxa View Post
Kad sam sad pogledao divne romanticne slike Beograda postovane Lukom i Guardianom, a pre toga potpuno realisticne ogoljavajuce slike istog tog Beograda od Solitera, postavio sam sam sebi pitanje, sta je bolje ovde postovati?
Golu i tuznu istinu u koju sam se i sam uverio prolazeci pre par dana mnogim mestima koje je uslikao Soliter, i bio smoren ogromnom kolicinom dugogodisnje nebrige za stanje inace lepih starih zgrada (negde i citavih ulica i trgova), ili uvek samo filtrirati za postovanje one zgrade koje su imale tu srecu da su nedavno obnovljene (naravno da ce se uvek naci nekoliko desetina takvih objekata, ali su oni kap u moru onih zapustenih), i uz to stalno u krug vrteti onih nekoliko divnih beogradskih repera koji se stalno ponavljaju, kao kod Luke i Guardiana?
Verovatno se odgovor krije, u odgovoru na pitanje, kome je ovaj forum vise namenjen, Beogradjanima, ili onima koje bi trebao da privuce da ga posete? Posto mislim da je vise za ove druge, onda je mozda bolje postovati samo slike, poput Lukinih i Guardianovih. Ali tu postoji jedno ali. Bojim se da se stranci koji posete ovaj forum, omadjijani tom iluzijom, da ceo Beograd izgleda kao sto je predstavljen ovde, ne razocaraju kad u njega jednom dodju.
PS. Da nebudem tako iskljuciv i uopsten, primetio sam da je sto se tice stanja fasada, ulica i trotoara, osim uskog centra, najbolje stanje na Vracaru!
Postavljaj ono što je tvome oku interesantno, a da ima veze sa temom (urbanizam itd). Dakle, slike lastavica, brodića, automobila itd nikoga ne zanimaju, ali bulevara, građevina, trgova i mostova, da.
Метрополис no está en línea   Reply With Quote
Old August 2nd, 2013, 12:11 PM   #336
Guardian_Nim
It is I, LeClerc.

Guardian_Nim's Avatar

Evo jos slika od mene. Nisu sve iz istog perioda.

-Friedrich Nietzsche

Sawovsky, geometarkv, Soliter, nemo88 liked this post
Old August 2nd, 2013, 12:11 PM   #337
Guardian_Nim
It is I, LeClerc.

Guardian_Nim's Avatar

-Friedrich Nietzsche

geometarkv, Soliter, njemanja2, nemo88 liked this post
Old August 2nd, 2013, 12:20 PM   #338
Guardian_Nim
It is I, LeClerc.

Guardian_Nim's Avatar

I par efekta koji su ciljani da podsecaju na HDR

-Friedrich Nietzsche

Sawovsky, geometarkv, nemo88 liked this post

Last edited by Guardian_Nim; August 2nd, 2013 at 12:30 PM.
Old August 2nd, 2013, 02:46 PM   #339
pchelica
BANNED

Likes (Received): 177

Pre neki dan sa Brankovog.

pchelica no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2013, 01:36 AM   #340
Soliter
Registered User

Soliter's Avatar