daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Małopolska i Lubelszczyzna

Małopolska i Lubelszczyzna Lubelskie, Małopolskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 5th, 2013, 04:10 PM   #5021
Eduardo33
Registered User

Eduardo33's Avatar

Likes (Received): 13

http://www.bip.umkrosno.pl/?c=mdTresc-cmPokaz-184

Ogłoszenie
o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu
o udzielenie zamówienia publicznego
(art. 92 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych)

1. GMINA KROSNO, ul. Lwowska 28a, 38-400 Krosno, zwana dalej Zamawiającym, w dniu 5.09.2013r. rozstrzygnęła postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego pn.: Przebudowa i rozbudowa obwodnicy miasta Krosna w ciągu drogi krajowej nr 28 na odcinku od km 226+594 do km 237+962 wraz z dobudową drugiej jezdni – 1 etap, w którym kierowano się najniższą ceną brutto i długością zaproponowanego okresu gwarancji na roboty objęte zamówieniem jako kryteriami oceny ofert.

2. Na wykonanie przedmiotowego zadania wpłynęły 3 oferty złożone przez następujących wykonawców:
1) Strabag Sp. z o. o., ul. Parzniewska 10, 05-800 Pruszków,
2) Konsorcjum firm:
Lider – Rejon Budowy Dróg i Mostów w Krośnie Sp. z o. o., ul. Tysiąclecia 38, 38-400 Krosno;
Partner – Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych w Krośnie S.A.,
ul. Grodzka 26, 38-400 Krosno;
Partner – Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych Sp. z o. o.,
ul. Jana Pawła II 30, 38-200 Jasło;
Partner – Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o. o., Al. Wojska Polskiego 74, 38-500 Sanok,
3) Mota-Engil Central Europe S.A., ul. Wadowicka 8W, 30-415 Kraków.

3. Ceny ofert, długość okresu gwarancji:
1) 77.368.237,85 zł, okres gwarancji na roboty objęte zamówieniem – 7 lat,
2) 61.496.407,55 zł, okres gwarancji na roboty objęte zamówieniem – 7 lat,
3) 75.214.312,65 zł, okres gwarancji na roboty objęte zamówieniem – 7 lat.

4. Po dokonaniu oceny ofert pod względem formalno-prawnym oraz merytorycznym ustalono, że wszyscy oferenci spełniają warunki udziału w postępowaniu, a ich oferty są zgodne z treścią SIWZ.

5. Punktacja przyznana ofertom:
Zamawiający ustalił dwa kryteria oceny ofert:
a) najniższa cena – 90 %
b) długość okresu gwarancji – 10%

Wszyscy wykonawcy zaproponowali udzielenie 7-letniego okresu gwarancji, co oznacza, że wszyscy otrzymują w przedmiotowym kryterium 10 punktów.

Po dokonaniu przeliczenia punktów przyznanych wykonawcom w kryterium „najniższa cena” ustalono, co następuje:
1) wykonawca nr 1 – uzyskał 71,54 pkt. – łącznie: 81,54 pkt.
2) wykonawca nr 2 – uzyskał 90 pkt. – łącznie: 100 pkt.
3) wykonawca nr 3 – uzyskał 73,59 pkt. – łącznie: 83,59 pkt.

6. Uzasadnienie dokonanego wyboru: biorąc powyższe pod uwagę Zamawiający podjął decyzję o powierzeniu realizacji przedmiotowego zamówienia wykonawcy nr 2, który uzyskał największą ilość punktów.

Myślę że za niecały miesiąc początek wielkiego zamieszania.....
Eduardo33 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old September 7th, 2013, 04:18 PM   #5022
przemek555
Registered User

Likes (Received): 0

W nowym odcinku programu z M. Orłosiem nadano premierowy odcinek o Podkarpaciu (sobota, TVP1). Krosno to głównie CDS oraz wina węgierskie, i to jest ok.
Ale o tradycji ropy naftowej wspomniano tylko przy okazji wizyty z Jaśle ("tu w rynku aptekę miał Łukasiewicz..."). Przy okazji - ani w tym ani w zeszłorocznym odcinku tej serii o Podkarpaciu ani słowa o Skansenie w Bóbrce.
przemek555 no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2013, 08:03 PM   #5023
Sebulba
Sebastian Bogusz

Sebulba's Avatar

Quote:
5. Punktacja przyznana ofertom:
Zamawiający ustalił dwa kryteria oceny ofert:
a) najniższa cena – 90 %
b) długość okresu gwarancji – 10%
Wreszcie rozszerzono kryterium wyboru.
Sebulba no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2013, 08:04 PM   #5024
Sebulba
Sebastian Bogusz

Sebulba's Avatar

Quote:
Originally Posted by Maya83 View Post
Mota to portugalska firma.
Nie pytałem o to gdzie ma główną siedzibę w tej chwili.

cytat z oficjalnej strony Moty:

Quote:
Grupa Mota-Engil rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 1997 roku wraz z przyznaniem jej dwóch kontraktów na budowę i odbudowę 142 obiektów mostowych, zlokalizowanych w ciągu autostrady A4, odcinek: Wrocław-Prądy oraz Prądy-Nogawczyce.
Old September 7th, 2013, 08:18 PM   #5025
dawid392
Registered User

dawid392's Avatar

Likes (Received): 130

Quote:
Originally Posted by Sebulba View Post

Wg mnie ten tekst można zinterpretować na dwa sposoby. Wg mnie tam nie jest napisane, że wtedy firma zaczęła działalność ogólnie, tylko że jako istniejąca już spółka weszła wtedy na polski rynek wyrywając te przetargi.
dawid392 está en línea ahora   Reply With Quote
Old September 8th, 2013, 06:20 AM   #5026
Maya83
Registered User

Likes (Received): 1418

Quote:
Originally Posted by Sebulba View Post

Wejdź sobie na stronę główną moty a nie oddziału centralnej europy a dowiesz się, że firma została założona w 1946 roku w Portugalii przez Manuela Antonio da Mota.
Old September 8th, 2013, 01:41 PM   #5027
Sebulba
Sebastian Bogusz

Sebulba's Avatar

No dobrze, Mota Engil została założona w Portugalii w 1946, a środkowo- europejską jej część miały stworzyć ( wg niepotwierdzonych informacji) 2 osoby stąd, wywodzące się z firmy, która nadal tu działa, zatrudnia w całej Europie ponad pół tysiąca ludzi i realizuje jedne z najtrudniejszych obiektów inżynieryjnych na kontynencie. I prawie wszystko jasne

P.S. Taka ciekawostka tylko, nie ma się co stroszyć.
Old September 8th, 2013, 07:45 PM   #5028
Maya83
Registered User

Likes (Received): 1418

Nikt nic nie mówi a przede wszystkim nikt się nie stroszy
Old September 9th, 2013, 03:25 PM   #5029
Singaya
Registered User

Singaya's Avatar

Likes (Received): 414

Jest już nowa strategia naszego regionu. Wersja ostateczna. Jest tam mowa o łączniku kolejowenym do Przybówki ze wzmianką o ewentualnym wariancie w Jedliczu Jest też takie zdanie:

Quote:
Krosna – posiadającego możliwości wzmocnienia powiązań gospodarczych ze Słowacją oraz wykorzystania potencjału sąsiednich uzdrowisk: Iwonicz - Zdrój, Rymanów . Należy dążyć zwiększenia udziału przedsiębiorstw usługowych, jak
również do wykorzystania naturalnych ciążeń grawitacyjnych z miastem
Jasło w celu uformowania duopolu tych miast.
Podstawą rozwoju Krosna będzie efektywne wykorzystanie bogatych tradycji, wieloletnich doświadczeń oraz szerok iej bazy infrastrukturalnej w dziedzinie przemysłu szklarskiego, lotniczego i maszynowego.
Cieszy mnie to że zauważono możliwości rozwoju Krosna i Jasła na zasadzie duopolu.

Obiło mi się o uszy coś o drodze GP pomiędzy Jasłem i Krosnem (plany). Szczegółów niestety nie znam.
Singaya no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2013, 05:03 AM   #5030
Sebulba
Sebastian Bogusz

Sebulba's Avatar

Quote:
Jak również do wykorzystania naturalnych ciążeń grawitacyjnych z miastem Jasło
Co za nowo mowa i co na to kibice?

Wygląda na to, że po udanej interwencji w sprawie sklepu rybnego przy Krakowskiej konserwatorzy poszli daleko dalej, do rejestru ma trafić cały układ urbanistyczny ulic Paderewskiego, Łukasiewicza, Kościuszki. Jeśli ma za tym pójść wsparcie rewitalizacji jestem absolutnie za, jest tam sporo godnych zabytków, ale można się obawiać o inwestycje w tym rejonie.

http://wuozprzemysl.pl/ckfinder/user...iadomienie.pdf
Old September 10th, 2013, 08:05 AM   #5031
Singaya
Registered User

Singaya's Avatar

Likes (Received): 414

Im "ciążenia grawitacyjne" są większe tym miłość pomiędzy kibicami bardziej gorąca .
Określenie rzeczywiście "urocze" .

Co do układu urbanistycznego niestety nie będzie tak jak piszesz. Czytałem kiedyś założenia do tego wpisu i tam chodzi bardziej o układ ulic a nie o same zabytki. Celem tego wpisu jest podobnie jak w przypadku budowy ronda w miejscu sklepu rybnego zablokowanie inwestycji miejskich. To ta sama grupa ludzi która działa w KOL i która zablokowała właśnie budowę ronda. Tutaj chodzi o zablokowanie budowy mostu obok Parku Jordanowskiego oraz ul. Łukasiewicza II. Chodzi o to żebyśmy mieli wieś w centrum miasta. Bez handlu i usług. Sypialnię z ogrodzonymi domkami.

Jeżeli chodzi o most obok parku to miasto ma już decyzję środowiskową. Nie wiem czy można to zablokować. Tym bardziej że postępowanie w sprawie wpisu układu ulic jest prowadzone już od dawna. Tak więc jeżeli miasto dalej prowadzi sprawę mostu (ostatio przetarg na dokumentację techniczną) to pewnie inwestycja jest możliwa. Nie wiem jak z Łukasiewicza II.

Tak czy inaczej myślę, że prędzej czy później mieszkańcy ulic które zostaną wpisane do rejestru mogą pożałować swojej decyzji. Wpis nie blokuje tylko inwestycje miejskie ale również potencajlne inwestycje samych mieszkańców . W jakim zakresie to się okaże .
Singaya no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2013, 05:20 PM   #5032
Rav17
Registered User

Likes (Received): 0

Wygląda na to że będziemy mieli w Krośnie kolejny hipermarket Carrefour z małą galerią handlową.

http://fall2013.shoppingcenter.pl/fi...refour-krosno/
Rav17 no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2013, 07:26 PM   #5033
c21
Registered User

Quote:
Originally Posted by Rav17 View Post
Wygląda na to że będziemy mieli w Krośnie kolejny hipermarket Carrefour z małą galerią handlową.

http://fall2013.shoppingcenter.pl/fi...refour-krosno/
W Polance/Turaszówce kiedyś były plany przebudowy obiektu Carrefoura. Być może to to.
c21 no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2013, 08:22 PM   #5034
eRBK
Registered User

Likes (Received): 75

Kilka zdjęć z wieczornego przejazdu rowerem.

Budynek Banku/PIG na ul. Tysiąclecia zasłużył na sesję w środku dnia, więc jeśli ktoś może to niech strzeli parę fotek w południe.

Most na ul. Konopnickiej

Zaczęto BETONOWĄ „autostradę” na ul. Żniwnej

dawid392, Singaya, BARIZEH liked this post
eRBK no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2013, 09:35 PM   #5035
Damian15
Damian15

Damian15's Avatar

Likes (Received): 38

Quote:
Originally Posted by c21 View Post
W Polance/Turaszówce kiedyś były plany przebudowy obiektu Carrefoura. Być może to to.
Ten obiekt został już przerobiony i od grudnia 2012r, jest pierwszym hipermarketem w mieście.
Old September 10th, 2013, 10:45 PM   #5036
Przecin
Registered User

Przecin's Avatar

Likes (Received): 9

Rozpoczęły się już pierwsze roboty przy budowie ronda na Zawodziu. Na razie wykopali rów wzdłuż ogrodzenia parku i będą przerzucać w to miejsce sieć gazową (leżą obok żółte rury). Cały rejon skrzyżowania zarówno na jezdni jak i na chodniku został obmalowany kreskami i kropkami.
Przecin no está en línea   Reply With Quote
Old September 11th, 2013, 08:11 AM   #5037
BARIZEH
Registered User

BARIZEH's Avatar

Likes (Received): 252

Quote:
Originally Posted by Damian15 View Post
Ten obiekt został już przerobiony i od grudnia 2012r, jest pierwszym hipermarketem w mieście.
Ten "przerobiony" obiekt nadaje się tylko i wyłącznie do zaorania, swojego czasu kiepsko nadawał się do sprzedawania tzw. "samochodów" na talony, teraz jeszcze słabiej nadaje się na hipermarket
Według mnie to dobre miejsce na taki nowy obiekt.

Singaya liked this post
BARIZEH no está en línea   Reply With Quote
Old September 11th, 2013, 02:22 PM   #5038
Didu2012
Registered User

Przy ul. Słonecznej zwieziono wielkie rury kanalizacyjne oraz betonowe przepusty. Wydaje się, że to pierwsze prace związane z budową nowej obwodnicy na odcinku od ul. Lotników do ul. Witosa

Jadąc tamtędy pstryknąłem kilka zdjęć telefonem z auta więc z góry przepraszam za jakość

Last edited by Didu2012; September 11th, 2013 at 02:38 PM.
Didu2012 no está en línea   Reply With Quote
Old September 11th, 2013, 02:31 PM   #5039
Danek
Registered User

Danek's Avatar

Likes (Received): 190

Quote:
Originally Posted by Didu2012 View Post
Przy ul. Słonecznej zwieziono wielkie rury kanalizacyjne oraz betonowe przepusty. Wydaje się, że to pierwsze prace związane z budową nowej obwodnicy na odcinku od ul. Lotników do ul. Witosa

Jadąc tamtędy pstryknąłem kilka zdjęć telefonem z auta więc z góry przepraszam za jakość

Prace o których piszesz związane są z robotami sanitarnymi, ale przy inwestycji związanej z lotniskiem, a nie z obwodnicą...

....zdjęcia się nie wyświetlają
Danek no está en línea   Reply With Quote
Old September 11th, 2013, 02:42 PM   #5040
Didu2012
Registered User

Być może. Sądziłem, że może to prace związane z obwodnicą. Apropo zdjęć, może ktoś pomóc czemu się nie wyświetlają ? dodałem na darmowy serwer, wrzuciłem link po kliknięciu w ikonę "insert image" i zdjęć nie widać.
Didu2012 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
krosno, podkarpackie

Thread Tools

Posting Rules