daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Transport miejski i regionalny

Transport miejski i regionalny Komunikacja zbiorowaGlobal Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools Rate Thread
Old November 6th, 2013, 07:58 PM   #2241
JagaFan17
Registered User
 
Join Date: May 2011
Posts: 26
Likes (Received): 40

Tak, ale usłyszałem gdzieś, że mając fundusze na karcie miejskiej, ale nie wykupując biletu, zostaniemy ukarani mandatem w wysokości 10 złotych. Szukam potwierdzenia tej informacji, gdyż gdyby okazała się prawdziwa, zakup biletów czy to jednorazowych czy okresowych byłby poprostu nieopłacalny.
JagaFan17 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 7th, 2013, 12:48 AM   #2242
wifon
Registered User
 
wifon's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Białystok
Posts: 1,446
Likes (Received): 812

Masz drobne w kieszeniu, ale nie idziesz do kierowcy po bilet, bo Ci się nie chce. W razie kontroli dostaniesz mandat za brak biletu, czy 10zł za "niezalogowanie"
__________________
UP
TO

pozdro techno.

DATE
wifon no está en línea   Reply With Quote
Old November 7th, 2013, 03:53 PM   #2243
JagaFan17
Registered User
 
Join Date: May 2011
Posts: 26
Likes (Received): 40

Czyli kontrolerzy sami nie wiedzą w jakiej kwocie za co powinni karać? Usłyszałym o tym właśnie od kontrolera. Poza tym w regulaminie jest następujący punkt: "Opłata dodatkowa za niezarejestrowanie przy wejściu do pojazdu karty elektronicznej z zakodowanym biletem podlega obniżeniu do 10 zł przy natychmiastowym wniesieniu opłaty podczas kontroli." I tu rodzi się pytanie czy dotyczy to tylko biletów okresowych, czy też mając środki na koncie można uznać je za zakodowany, nieskasowany bilet.
JagaFan17 no está en línea   Reply With Quote
Old November 7th, 2013, 04:11 PM   #2244
bstok5
Registered User
 
bstok5's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Bialystok-NM
Posts: 364
Likes (Received): 116

Nie. To dotyczy tylko biletów okresowych na karcie (24h, weekendowy, m-c, kwartalny) ale nie zalogowanych ("nie klikniętych"). Jeśli masz środki na karcie a biletu nie kupiłeś to znaczy że jedziesz bez biletu czyli pełny mandat.

Jeśli masz środki na karcie i "klikniesz" - przyłożysz kartę do czytnika to bilet zostanie kupiony automatycznie (normalny lub w przypadku wgranych ulg - ulgowy) .
bstok5 no está en línea   Reply With Quote
Old November 8th, 2013, 01:34 PM   #2245
wifon
Registered User
 
wifon's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Białystok
Posts: 1,446
Likes (Received): 812

Quote:
Originally Posted by JagaFan17 View Post
czy też mając środki na koncie można uznać je za zakodowany, nieskasowany bilet.
Jak masz drobne w kieszeni, ale nie masz biletu, to masz nieskasowany bilet? Nie.
__________________
UP
TO

pozdro techno.

DATE
wifon no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2013, 12:28 AM   #2246
piorunus
Prawilnie kuhwa !
 
piorunus's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Location: Radom <-> Lublin
Posts: 10,643
Likes (Received): 1759

Pierwszy przegubowy Citaro C2 dla KPK już w centrum serwisowym EvoBusa w Wolicy.
piorunus no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2013, 03:47 PM   #2247
Krymek
Veni Vidi Vici
 
Krymek's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Białystok
Posts: 1,697
Likes (Received): 110Cena biletu zależna od liczby przystanków

Białostocka Komunikacja Miejska pracuje nad nowymi rozwiązaniami

To dobra wiadomość dla pasażerów miejskich autobusów. W końcu jest szansa, że będą mieli do wyboru więcej rodzajów biletów. Nad nowymi rozwiązaniami pracuje Białostocka Komunikacja Miejska.

- Rozważamy kilka możliwości. Testujemy rozwiązania dotyczące karty miejskiej, umożliwiające zakup z elektronicznej portmonetki biletów przesiadkowych, w innej cenie niż podstawowa oraz biletów na krótkie podróże, w cenie uzależnionej od liczby przystanków - informuje Bogusław Prokop, dyrektor BKM.
Na razie nie chce zdradzać, jak długo ważny byłyby bilety przesiadkowe. W innych miastach, na przykład w Warszawie funkcjonują 20-, 40- i 60-minutowe.

Nowe rozwiązania w naszym mieście mogłyby wejść w życie wiosną, kiedy zakończą się już remonty białostockich ulic i objazdy komplikujące trasy naszych autobusów. - Propozycje musi jeszcze zaakceptować prezydent Białegostoku i zatwierdzić Rada Miasta Białegostoku - dodaje Bogusław Prokop.
Na razie zbyt dużego wyboru białostoczanie nie mają. Mogą kupować bilety jednoprzejazdowe, które nie pozwalają na żadne przesiadki. Zachowują ważność od momentu skasowania do momentu opuszczenia pojazdu.

Są też bilety 24-godzinne, trzydniowe, miesięczne imienne i na okaziciela oraz trzymiesięczne. Tych jednak pasażerowie nie zawsze potrzebują.

Sprawą biletów zainteresował się miejski radny SLD Janusz Kochan. W swojej interpelacji proponuje m.in. by 60-minutowy bilet, który można kupić u kierowcy, umożliwiał przesiadki.
Krymek no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2013, 07:00 PM   #2248
RefereeELK
Registered User
 
Join Date: Jan 2007
Location: miasto Białystok
Posts: 1,513
Likes (Received): 784

Już dojechały trzy Citara do KPK. Sms do kolegi, ten do domu po aparat i oto efekty: http://phototrans.pl/15,372120,31.html
__________________

Bomirek liked this post
RefereeELK no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2013, 11:34 AM   #2249
cheslaw
...
 
Join Date: Aug 2009
Location: Białystok
Posts: 5,735
Likes (Received): 2633

Quote:
Punkt BKM przy ul. Lipowej. Nie kupimy biletu, ale zapłacimy mandat

Pasażerowie są zaskoczeni. W punkcie obsługi pasażerów Białostockiej Komunikacji Miejskiej, który niedawno powstał w śródmieściu, nie można kupić biletów na autobus. Ani doładować karty miejskiej. Można za to zapłacić mandat za jazdę na gapę. Wkrótce ma się to zmienić.

Miał być nowoczesny i przyjazny pasażerom: cztery stanowiska do obsługi klientów, dwie kasy, zautomatyzowany system kolejkowy, czyli wydawanie numerków oraz kącik do zabaw dla najmłodszych. Do tego świetna lokalizacja – samo centrum miasta i dogodne godziny otwarcia: od 9 do 17.

Niestety, punkt obsługi klienta BKM przy ul. Lipowej 16, który został oficjalnie otwarty w połowie września, dla wielu pasażerów przyjazny nie jest. Brakuje tu bowiem podstawowej funkcji – sprzedaży biletów.

– W takim miejscu wszystkie sprawy pasażerów powinny być załatwiane kompleksowo – uważa nasz Czytelnik, który często korzysta z komunikacji miejskiej. – Przy ul. Lipowej wyrobiłem sobie kartę miejską. Przy okazji postanowiłem doładować elektroniczną portmonetkę. Okazało się, że nie można. Kiedy zapytałem dlaczego, usłyszałem, że to nie punkt płatności. I tu się znów zdziwiłem. Po co są dwie kasy, skoro to nie punkt płatności? – pyta mężczyzna.

Okazuje się, że płacić tu można, ale tylko mandaty otrzymane w autobusach.

Jednak jest szansa, że punkt w centrum Białegostoku będzie załatwiał wszystkie ważne sprawy pasażerów.

Urząd miejski właśnie ogłosił przetarg dla tych, którzy chcą zająć się sprzedażą biletów. Chodzi o elektroniczne bilety okresowe, imienne i na okaziciela, papierowe wieloprzejazdowe i jednorazowe oraz doładowania elektronicznej portmonetki. Zainteresowani mogą zgłaszać się do 14 listopada. Firma, która wygra przetarg, wynajmie część powierzchni lokalu. Czynsz to 390 zł plus podatek VAT.

– Od początku planowaliśmy uruchomienie sprzedaży biletów w tym punkcie. Jednak dopiero pod koniec września radni uchwalili możliwość ustalania czynszu w trybie bezprzetargowym – wyjaśnia Bogusław Prokop, dyrektor Białostockiej Komunikacji Miejskiej.

Jego zdaniem, bilety powinny być dostępne przy ul. Lipowej już pod koniec listopada. Wszystko oczywiście zależy od procedur przetargowych.
poranny.pl

Aż trudno to skomentować. Nie wiem, dla mnie brakuje po prostu słów na indolencję zarządu BKM. Żadne BUSpasy i nowe autobusy nic nie dadzą, jeśli będą miały miejsce tak banalne wtopy z obsługą pasażerów. Mnóstwo kasy, czasu i zaangażowania w poprawę wizerunku zbiorkomu spieprzono brakiem głupiego bloczka z biletami. Żenujące. Wyobrażacie sobie, żeby w działającym od dwóch miesięcy salonie banku nie można było zrobić np. przelewu? Albo w salonie sieci komórkowej kupić telefonu?

I oczywiście tworzenie nie istniejących problemów. Zamiast dać obsłudze siedzącej tam cały dzień bloczek z biletami, to kombinuje się od dupy strony z podwynajmem. Nie pojmuję tego.
__________________

vlad liked this post

Last edited by cheslaw; November 13th, 2013 at 11:44 AM.
cheslaw no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2013, 05:18 PM   #2250
Gupik
Registered User
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 602
Likes (Received): 21

do cheslaw,a , żeby cokolwik było w miarę dobrze to trzeba najpierw trzeba byłoby pozbyć się Dyrektora Prokop,a i jego kolesi , a puki co to ten pan jest przyspawany do stołka a w związku z tym niestety nieusuwalny
Gupik no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2013, 08:29 PM   #2251
wifon
Registered User
 
wifon's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Białystok
Posts: 1,446
Likes (Received): 812

Quote:
Originally Posted by Krymek View Post
W innych miastach, na przykład w Warszawie funkcjonują 20-, 40- i 60-minutowe.
Jjeśli chodzi o nasze miasto, to (przynajmniej wg mnie) 20-, 40- i 60-minutowe bilety są teraz największym priorytetem i największą (potencjalną) zachętą dla pasażerów. Przy obecnej wielkości Białegostku i przy obecnym ruchu można:
- na bilecie 20 lub 40 minut - przejechać z dowolnego miejsca w mieście do centrum lub z większości miejsc w większośc miejsc jeśli zaplanujemy przesiadki
- na bilecie 40 ub 60 minut - przejechać z dowolnego miejsca w dowolne miejsce bez planowania przesiadek
* z drobnymi wyjątkami

To są raptem 3 taryfy do wprowadzenia, przy ilości elektroniki która obsługuje teraz komunikacje miejską, to jest pryszcz. I mówię to jako osoba, która z informatyką ma do czynienia od zawsze

Z drugiej strony, trzeba zmienić podejście ogólnie, zmienić mentalność ludzi, edukować społeczeństwo. Ostatnio rozmawiałem w pracy ze znajomym odnośnie buspasa na Sienkiewicza. Przedstawiam argumenty, sensowne argumenty. Ale nie, buspas jest CYTUJĘ "chujowy" bo jest "chujowy". Taka argumentacja. Taka sytuacja. Bo miejsce zabiera. On by wolał tramwaje Bo tramwaj jedzie swoim torem a nie buspasem

Jeśli chodzi o punkt przy Lipowej - jeśli dobrze rozumiem politykę BKM, to punkt przy Lipowej zastąpił ten przy Sienkiewicza, tak?
Na Lipowej byłem raz, żeby przedłużyć ulgę studencką. Bo legitymacja studencka nie upoważnia do ulgi, musi być zakodowane na karcie miejskiej
W środku całkiem nowocześnie, jakoś tak... nieswojo Nawet mają system numerkowy do obslugi kolejki. Wiecie co mnie sprowadziło na ziemię? Kartka A4, naklejona na monitor obsługującego petentów infokiosku z hasłem:
SYSTEM NIECZYNNY. PROSIMY ZAJĄĆ MIEJSCE W KOLEJCE

Podsumowując: chcieli dobrze, wyszło jak zwykle.

Quote:
Originally Posted by Gupik View Post
do cheslaw,a , żeby cokolwik było w miarę dobrze to trzeba najpierw trzeba byłoby pozbyć się Dyrektora Prokop,a i jego kolesi , a puki co to ten pan jest przyspawany do stołka a w związku z tym niestety nieusuwalny
Gupiku, tu nie chodzi o ludzi. Tu chodzi o podejście.
__________________
UP
TO

pozdro techno.

DATE

bstok5, vlad liked this post
wifon no está en línea   Reply With Quote
Old November 18th, 2013, 02:03 PM   #2252
Bomirek
Registered User
 
Join Date: Jan 2007
Location: Białystok
Posts: 390
Likes (Received): 137

1. Hybrydowa "setka" na tymczasowej trasie na Pałacowej (za nią "trójka" też na tymczasowej trasie).


2. Skręca z Pałacowej w Warszawską


3. Trochę później na tymczasowym przystanku Sienkiewicza/Warszawska


Fotorelacja wstawiona automatycznie.
Bomirek no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2013, 05:08 PM   #2253
wifon
Registered User
 
wifon's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Białystok
Posts: 1,446
Likes (Received): 812

Quote:
Za zakup biletów i "pikanie" pasażerowie będą otrzymywali punkty, za które będą przyznawane rabaty na bilety. Dlatego warto będzie odbijać "sieciówkę" także przy wyjściu z pojazdu - zachęcają władze miasta. Prezydent Poznania przekonuje, że pozwoli to zdobyć dokładne dane dotyczące liczby korzystających na co dzień z komunikacji, co ma pomóc w lepszym planowaniu rozkładów jazdy.
Tak się to robi w Poznaniu. Da się? Można?
http://www.tvn24.pl/znikna-zwykle-bi...,374468,s.html
__________________
UP
TO

pozdro techno.

DATE
wifon no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2013, 05:40 PM   #2254
Gupik
Registered User
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 602
Likes (Received): 21

@wifon; oczywiscie że się da , ale nie miescie w którym dyrektorem BKM jest dziadek Prokop i jego kolesie krórych głównym celem jest kasowanie kursów i wychwalanie pod niebiosa zalet durnego klekania kartą miejską [ nawet przez osoby które mają bilet miesięczny ] a z tego klikania nie wiadomo jak wyciągnąc te dane i co z tym zrobić.
Gupik no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2013, 12:42 PM   #2255
wifon
Registered User
 
wifon's Avatar
 
Join Date: Nov 2011
Location: Białystok
Posts: 1,446
Likes (Received): 812

111 z trasy przyjaznej ludziom przy Kazimierza Wielkiego przeskoczy na trasę przyjazną Supraślanom (zahaczy o centrum), choć z drugiej strony zrobiła się teraz straszna plątanina (objazd przez Rondo Lussy)

Quote:
Informujemy, że od 11 listopada nastąpi zmiana trasy linii 111 na odcinku od ulicy Legionowej do skrzyżowania ul. Kazimierza Wielkiego z ul.42. Pułku Piechoty.
Zmienią się rownież rozkłady jazdy linii 111.

Nowa trasa linii 111:

DWORZEC PKS - Wyszyńskiego - Kaczorowskiego- Legionowa - pl. Jana Pawła II - Piłsudskiego - Sienkiewicza - Wasilkowska - gen. Sulika - Kazimierza Wielkiego - Raginisa - Nowodworze - Karakule - Ogrodniczki - Krasne - Białostocka - Piłsudskiego - Nowy Świat - Cieliczańska - SUPRAŚL

SUPRAŚL - Cieliczańska - Nowy Świat - Białostocka - Krasne - Ogrodniczki - Karakule - Nowodworze - Raginisa - Kazimierza Wielkiego - gen. Sulika - Wasilkowska - Sienkiewicza - Piłsudskiego - pl. Jana Pawła II - Legionowa - Kaczorowskiego - Wyszyńskiego - DWORZEC PKS

Zmianę trasy wprowadzamy na wniosek Urzędu Miejskiego w Supraślu.
http://komunikacja.bialystok.pl/?pag...&category=news
__________________
UP
TO

pozdro techno.

DATE
wifon no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2013, 04:42 PM   #2256
skowron
Mały dyskutant
 
skowron's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Białystok k. Zabłudowa :)
Posts: 1,376
Likes (Received): 252

Logiki BKMu nikt nie ogarnie, normalny zarządca nawet na 'odwalsię' puściłby nową miejską linię przez Piastowską (czy jak zwał przedłużenie).

Panowie, 27 miało po przebudowie Andersa wrócić jako cała linia, tak? Więc co to za obsuwa?
skowron no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2013, 05:21 PM   #2257
Gupik
Registered User
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 602
Likes (Received): 21

Quote:
Originally Posted by skowron View Post
Logiki BKMu nikt nie ogarnie, normalny zarządca nawet na 'odwalsię' puściłby nową miejską linię przez Piastowską (czy jak zwał przedłużenie).

tu nic nie zrobią , nie bo nie i nie ma zmiłuj.

Panowie, 27 miało po przebudowie Andersa wrócić jako cała linia, tak? Więc co to za obsuwa?
a tu gdzieś wyczytalem że ta linia nie wróci już na swoją byłą częsc trasy od Białostoczka na Wygodę [ przez Andersa i Wysockiego ] , a 27BIS to wozi tylko dzieci z Wygody do szkoły na Pietraczach ] i od ul. Kolbego jedzie tylko w jedną stronę.

ps. jedyne co można spróbować zrobić w celu powrotu do jako takiej normalnosci to pozbyć się p. Prokopa i jego kolesi
Gupik no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2013, 08:17 PM   #2258
cheslaw
...
 
Join Date: Aug 2009
Location: Białystok
Posts: 5,735
Likes (Received): 2633

Quote:
Originally Posted by Gupik View Post
ps. jedyne co można spróbować zrobić w celu powrotu do jako takiej normalnosci to pozbyć się p. Prokopa i jego kolesi
Nie da się. Trzyma się tak twardo swego stołka, jak Ty swoich durnych tekstów.
__________________

Krymek, Chris740, Bomirek, JacentyKasi liked this post
cheslaw no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2013, 08:21 PM   #2259
gienkos
Registered User
 
Join Date: Nov 2011
Location: Białystok W/B
Posts: 33
Likes (Received): 1

Co do linii 27 to skopiuję tu maila jakiego otrzymałem od BKM'u

Quote:
Odpowiadając na Pana pytanie dotyczące funkcjonowania linii nr 27 na trasie osiedle Nowe Miasto – Białostoczek – Jaroszówka i Wyżyny, Zarząd Białostockiej Komunikacji Miejskiej informuje, iż z powodów finansowych nie ma możliwości zorganizowania tej linii w kształcie sprzed października 2012 roku, tj. rozpoczęciem przebudowy skrzyżowania ulic Wasilkowskiej i gen. Andersa. Wydłużenie linii oznaczałoby bowiem konieczność wydatkowania dodatkowych 800 tysięcy złotych w skali roku, a całkowity koszt utrzymania linii wyniósłby wówczas ponad 2,4 mln zł. Biorąc pod uwagę wyniki analiz dotyczących wykorzystania linii 27 na trasie pomiędzy osiedlami Jaroszówka i Białostoczek należy stwierdzić, że linia była nieefektywna. Wnioski z badań popytu na linii wskazują, że nakłady finansowe wyższe o 50% skutkowały jedynie 10% wzrostem liczby pasażerów.
Jednocześnie informuję, iż dowóz dzieci z osiedli Jaroszówka i Wyżyny do szkoły na osiedlu Pietrasze jest aktualnie zapewniony poprzez kursy linii 27bis. Odnosząc się do kwestii dojazdu do dworca PKP i PKS proszę zauważyć, że linia nr 3 z przesiadką na linię nr 100 zapewnia taką możliwość, a osiedle Nowe Miasto dostępne jest poprzez powiązanie linii nr 3 z linią nr 16 i 26.
Do elektrociepłowni i giełdy dojeżdża linia nr 16, która jest łatwo dostępna dla pasażerów linii 3, 9 i 100.
Z poważaniem
Bogusław Prokop
dyrektor BKM
gienkos no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2013, 12:27 AM   #2260
Mariusz_K
Registered User
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 165
Likes (Received): 16

Czy nie lepiej byłoby te "bisy" zmienić np. na "A" i "B"? Wyglądałoby to estetycznie a i jakąś logikę w oznaczeniach by miało.
Mariusz_K no está en línea   Reply With Quote


Reply

Tags
białystok, komunikacja miejska

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Related topics on SkyscraperCity


All times are GMT +2. The time now is 09:10 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2018, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

tech management by Sysprosium