search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk

Śląsk » Katowice » WrocławGlobal Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.


Reply

 
Thread Tools Rating: Thread Rating: 44 votes, 5.00 average.
Old March 28th, 2014, 09:16 PM   #201
inter10
Registered User
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,130
Likes (Received): 408

Quote:
Na 3 kwietnia zaplanowano otwarcie supermarketu Intermarche w Wodzisławiu. Inwestycja Intermarché przyniesie Wodzisławowi Śląskiemu i okolicy wiele korzyści, w tym blisko 60 nowych miejsc pracy...
...Supermarket zlokalizowany będzie przy ulicy Armii Krajowej 11. Całkowita powierzchnia sprzedaży placówki wyniesie ponad 1900 m2. Na zmotoryzowanych klientów placówki czekać będzie 240 miejsc parkingowych.
Sklep otwarty będzie od poniedziałku do soboty w godz. 7:00-21:00 oraz w niedzielę od godz. 8:30 do 20:00.
źródło:
http://www.tuwodzislaw.pl/wiadomosci...3273-8027.html
inter10 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 18th, 2014, 03:04 PM   #202
szymon189
Registered User
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 165
Likes (Received): 42

Galeria Stara Kopalnia wciąż bez nazw najemców i kina

Budujący w Wodzisławiu nową galerię Stara Kopalnia proszą o cierpliwość. Wciąż nie mogą ujawnić, jakie sklepy i czy kino trafią do Wodzisławia. Tłumaczą też, dlaczego.


W maju mieliśmy poznać pierwszych najemców budowanej galerii handlowej Stara Kopalnia. Tak przynajmniej zapowiadał inwestor Arkadiusz Wojciechowski. Póki co, jednak pozostaje uzbroić się w cierpliwość i poczekać. Jak mówi Ireneusz Myśliwiec z firmy MM Consulting zajmującej się wynajmem powierzchni obecnie prowadzone są zaawansowane rozmowy z głównymi najemcami sieciowymi, którzy będą stanowić trzon galerii Stara Kopalnia. - Na tym etapie do momentu podpisania umowy nie możemy wskazać nazw konkretnych najemców, ponieważ zostaliśmy zobligowani do zachowania poufności. Możemy jednak zapewnić, że wśród nich są m.in. kino, międzynarodowe sieci odzieżowe, market spożywczy, sportowy, sklepy z obuwiem, drogerie, apteka, międzynarodowa sieć restauracji typu fast food i wiele innych. Niestety negocjacje z międzynarodowymi sieciami wymagają większej ilości czasu, dlatego prosimy o cierpliwość i zrozumienie - wyjaśnia Ireneusz Myśliwiec.


http://www.nowiny.pl/99746-galeria-s...ow-i-kina.html
szymon189 no está en línea   Reply With Quote
Old August 19th, 2014, 09:12 PM   #203
Luki_SL
Moderator
 
Luki_SL's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Upper Silesia
Posts: 52,522
Likes (Received): 16451

Post

Quote:
RPR Wodzisław Śląski: tu jest za mało ludzi! ODLICZAMY DNI do OTWARCIA

RPR Wodzisław Śląski: park nie będzie w całości gotowy w sierpniu. To już pewne. Taką informację przekazał już nawet wykonawca. Tym samym nie pomogła podjęta w ostatnich tygodniach interwencja Mieczysława Kiecy. Wykonawcy grożą kary umowne.RPR Wodzisław Śląski nie będzie gotowy w sierpniu

Wczoraj Mieczysław Kieca spotkał się z przedstawicielami wykonawcy, który poinformował, że nie zdąży z wszystkim. Niedokończone będą ciągi pieszo-jezdne, trasy rowerowe i piesze, nasadzenia oraz zagospodarowaniem terenu, a także miejsca do rekreacji. Przedstawiciel konsorcjum zapewnia jednocześnie, że część atrakcji – m.in. skate park, tory rowerowe, amfiteatr, boiska, arena do gry w chowanego, parki linowe, góra saneczkowa – będą gotowe w terminie.

Co na to miasto?

W magistracie przyznają, że termin można przesunąć, ale tylko pod kilkoma warunkami. Możliwość taka zaistnieje, gdy wykonawca udowodni zaistnienie odpowiednich przesłanek określonych umową. A mogą nimi być: znalezione na terenie budowy wybuchy lub niewypały, odkrycia archeologiczne, nietypowe warunki geologiczne, odkrycia przewodów, instalacji i urządzeń niewykazanych na mapach lub inne odkrycia uniemożliwiające roboty czy też działania siły wyższej.

– Wykonawca poinformował o wystąpieniu nietypowych warunków geologicznych oraz o znalezieniu elementów instalacji, które nie były uwidocznione na mapach – mówi Mieczysław Kieca. – Mogą być one pretekstem do przesunięcia terminu zakończenia realizacji budowy. By tak się jednak stało, wykonawca musi dostarczyć odpowiednią dokumentację z terenu budowy, w której odnotowane zostały dane zdarzenia – dodaje prezydent miasta. Maksymalny ewentualny okres przesunięcia terminu równy będzie okresowi przerwy, przestoju lub likwidacji skutków opóźnień.
W przypadku nieuzasadnionych opóźnień w ukończeniu robót budowlanych Urząd Miasta naliczy wykonawcy kary umowne.

Dalszych informacji z placu budowy możemy spodziewać się po 20 sierpnia.
Ciąg dalszy : http://wodzislawslaski.naszemiasto.p...daa70055,1,3,5
__________________
"Always Look On The Bright Side Of Life"
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2014, 02:11 PM   #204
inter10
Registered User
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,130
Likes (Received): 408

Quote:
W przyszłym roku ruszą prace przy budowie osiedla Batory w Wodzisławiu. Przy ulicy Kokoszyckiej powstanie zespół domków oraz mieszkań w zabudowie szeregowej. Planowana jest budowa domków o powierzchni od 90 – 145m2 oraz mieszkań o powierzchni od 50 do 60m2. Każdy domek, a także usytuowane na parterze apartamenty będą posiadały własną działkę, z kolei apartamenty na piętrze będą dysponowały przestrzennymi tarasami widokowymi.
http://www.tuwodzislaw.pl/wiadomosci...3266-9120.html
inter10 no está en línea   Reply With Quote
Old September 25th, 2014, 02:21 PM   #205
inter10
Registered User
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,130
Likes (Received): 408

Quote:
Wodzisławskie Centrum Sercowo-Naczyniowe gotowe na przyjęcie pierwszych pacjentów. Już w najbliższy poniedziałek, tj. 29 września o godz. 10.00 ta placówka Polsko-Amerykańskich Klinik Serca rozpocznie swoją działalność. Na razie dla pacjentów dostępne będą tylko przychodnie: kardiologiczna i chirurgii naczyniowej. Oddziały kardiologiczny i chirurgii naczyniowej zostaną otwarte po uzyskaniu przez PAKS kontraktu z NFZ.

Na razie w wodzisławskiej placówce PAKS pacjentów będzie przyjmować 5 lekarzy (3 kardiologów i 2 chirurgów naczyniowych). Docelowo nowy ośrodek PAKS w Wodzisławiu Śląskim będzie dysponować 34 miejscami dla pacjentów na dwóch oddziałach: kardiologicznym i chirurgii naczyniowej. Placówka zostanie wyposażona w nowoczesny blok operacyjny składający się z dwóch sal. Pierwsza przewidziana jest do wykonywania zabiegów klasycznych chirurgii naczyniowej, a druga do zabiegów endowaskularnych. Dodatkowo placówka będzie dysponować 4 łóżkowym Oddziałem Intensywnej Opieki Medycznej (OIOM) oraz 6 łóżkowym Oddziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego (OINK ).

Najnowsza inwestycja Polsko-Amerykańskich Klinik Serca kosztowała 12 mln złotych. Dodatkowych 6.5 – 7 mln złotych trzeba będzie jeszcze wydać na zakup sprzętu i wyposażenia.
źródło:

http://www.tuwodzislaw.pl/wiadomosci...3266-9152.html

i jeszcze:

http://wodzislawslaski.naszemiasto.p...daa70055,1,3,5

inter10 no está en línea   Reply With Quote
Old September 29th, 2014, 03:58 PM   #206
inter10
Registered User
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,130
Likes (Received): 408

Quote:
Wodzisławskie Centrum Sercowo - Naczyniowe jest już gotowe na przyjęcie pacjentów. Dzisiaj po godz. 10 oficjalnie otwarto placówkę Polsko-Amerykańskich Klinik Serca. Na pacjentów dostępne są już przychodnie: kardiologiczna i chirurgii naczyniowej.

Oddziały kardiologiczny i chirurgii naczyniowej zostaną otwarte po uzyskaniu przez PAKS kontraktu z NFZ. Jak słyszymy w PAKS, być może stanie się to już w przyszłym roku.

- Od początku naszej działalności staramy się oferować chorym kompleksową diagnostykę i leczenie chorób układu krążenia, blisko ich miejsca zamieszkania, dlatego nikogo nie powinno dziwić to, że w Wodzisławiu otwieramy kolejny nasz ośrodek – podkreśla profesor Paweł Buszman, prezes grupy American Heart of Poland, która jest właścicielem PAKS. – Mamy nadzieję, że bardzo szybko będziemy mogli wykonywać w Wodzisławiu zabiegi i operacje – dodaje prezes Buszman.
Jak przynał na otwarciu prezes PAKS, otwarcie kliniki ma szczególne znaczenie w miejscach o zwiększonym poziomie pyłu zawieszonego. - Ma on nie tylko wpływ na układ oddechowy, ale powoduje też problemy związane z miażdżycą - powiedział podczas otwarcia prof. Paweł Buszman.
źródło:http://wodzislawslaski.naszemiasto.p...daa70055,1,3,5źródło:

http://wodzislawslaski.naszemiasto.p...daa70055,1,3,5
__________________

Luki_SL liked this post
inter10 no está en línea   Reply With Quote
Old October 1st, 2014, 03:37 PM   #207
inter10
Registered User
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,130
Likes (Received): 408

Quote:
Droga Główna Południowa będzie węższa. „Lepiej z jednym pasem niż w ogóle”Zgodnie z nową koncepcją Droga Główna Południowa przebiegająca przez powiat wodzisławski będzie mieć tylko jeden pas ruchu. To ma znacznie obniżyć koszty inwestycji.
źródło:
http://www.tuwodzislaw.pl/wiadomosci...3266-9181.html


Quote:
Miasto podpisało umowę ze Starostwem Powiatowym o wzajemnej pomocy przy budowie dróg. Chodzi m.in. o drogę obsługującą strefę inwestycyjną na Olszynach. Powiat chce przekazać na ten cel 400 tys. zł. Ale to zaledwie niewielka część potrzebnej kwoty. W sumie droga pochłonie 7,8 mln zł.Przypomnijmy, że władze miasta od lat starają się o włączenie strefy inwestycyjnej na Olszynach do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
Warto wspomnieć, że na Olszynach wkrótce pojawi się nowy inwestor. Kim jest oraz jakie ma plany inwestycyjne na zakupionej działce poinformujemy w najbliższym czasie. Trzeba jednak od razu zaznaczyć, że nie chodzi o tereny należące do miasta.
źródło:
http://www.tuwodzislaw.pl/wiadomosci...3266-9189.html
inter10 no está en línea   Reply With Quote
Old October 1st, 2014, 11:32 PM   #208
Arteks
Registered User
 
Join Date: Mar 2006
Location: z lepszego, zielonego Śląska
Posts: 2,510
Likes (Received): 433

Quote:
Originally Posted by inter10 View Post
Jakby była z jednym pasem to by oznaczało, że będzie jednokierunkowa... Chyba ktoś kto to pisał nie ma nawet prawa jazdy... Zapewne autorowi chodziło że droga będzie jednojezdniowa, a nie jednopasmowa...

A po co przez Wodzisław mianoby robić drogę dwujazdniową skoro ruch tam nie jest zbyt wielki? Oczywiście że wystarczy jednojezdniowa.
Arteks no está en línea   Reply With Quote
Old October 2nd, 2014, 09:56 AM   #209
inter10
Registered User
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,130
Likes (Received): 408

Quote:
Originally Posted by Arteks View Post
Jakby była z jednym pasem to by oznaczało, że będzie jednokierunkowa... Chyba ktoś kto to pisał nie ma nawet prawa jazdy... Zapewne autorowi chodziło że droga będzie jednojezdniowa, a nie jednopasmowa...

A po co przez Wodzisław mianoby robić drogę dwujazdniową skoro ruch tam nie jest zbyt wielki? Oczywiście że wystarczy jednojezdniowa.
Zależy w jakich miejscach. W niektórych jest ruch duży i aby nie doprowadzić do sytuacji do jakiej doprowadzono w Rybniku (totalne zakorkowanie miasta) trzeba myśleć przyszłościowo. Uważam, że może to być droga z jednojezdniowa z szerokim poboczem gotowym pod rozbudowę oraz że we fragmentach (dojazdy do węzłów, skrzyżowań, górki itp) droga powinna mieć o jeden pas więcej ( np. podobnie jak DK78 w Popielowie) aby upłynnić ruch i podnieść bezpieczeństwo.
inter10 no está en línea   Reply With Quote
Old December 3rd, 2014, 11:54 AM   #210
Luki_SL
Moderator
 
Luki_SL's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Upper Silesia
Posts: 52,522
Likes (Received): 16451

Post

Quote:
Kolejna firma zeszła z budowy Rodzinnego Parku Rozrywki. Czy miasto dokończy inwestycję?
am 03.12.2014 , aktualizacja: 03.12.2014 10:46
W listopadzie miała być zakończona budowa Rodzinnego Parku Rozrywki w Wodzisławiu Śląskim. Termin nie został jednak dotrzymany. Władzom miasta udało się wynegocjować kolejny, by nie zaprzepaścić unijnej dotacji. - Do skończenia prac nie zostało wiele. Liczymy, że park zostanie otwarty w czerwcu przyszłego roku - mówi Anna Szweda-Piguła, rzeczniczka wodzisławskiego magistratu
Cały tekst: http://katowice.gazeta.pl/katowice/1...#ixzz3KpKzmdJg
__________________
"Always Look On The Bright Side Of Life"
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old January 11th, 2015, 01:04 PM   #211
Luki_SL
Moderator
 
Luki_SL's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Upper Silesia
Posts: 52,522
Likes (Received): 16451

Budżet miasta Wodzisław Śląski na 2015 rok :
https://prezi.com/fa2puoejnmnn/proje...tm_medium=copy

Szczerze mówiąc, jest to jedna z lepszych prezentacji wydatków budżetowych, jakie dotąd widziałem

Poniżej prezentuje główne inwestycje do realizacji w tym roku (zrzut z powyższej prezentacji)

__________________
"Always Look On The Bright Side Of Life"
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old February 6th, 2015, 09:29 AM   #212
inter10
Registered User
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,130
Likes (Received): 408

Quote:
Ruszyła długo zapowiadana budowa Lidla w Wodzisławiu. Sklep powstaje u zbiegu ulic Michalskiego i Witosa, w bliskiej odległości od Galerii Karuzela. Jak się dowiedzieliśmy, otwarcie jeszcze w tym roku.
http://www.tuwodzislaw.pl/fotogaleri...5-10-1212.html
inter10 no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2015, 06:08 PM   #213
Sekal
Registered User
 
Sekal's Avatar
 
Join Date: Oct 2011
Location: Propan Bhutan
Posts: 248
Likes (Received): 554

W Radlinie przy Rybnickiej powstaje spora hala magazynowa wraz z częścią usługową. Co dokładnie ma tam się znajdować nie wiem. Inwestor jest z Rzeszowa
__________________
"Ty już mnie długo wku*wiać nie będziesz"
Ivan Sekal
SOCIOS GÓRNIK
Polska dla Polaków
Ziemia dla ziemniaków
Metropolia dla Bydgoszczy


Sekal no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2015, 07:41 PM   #214
inter10
Registered User
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,130
Likes (Received): 408

Market budowlany "Majster" pow. 8 966,33 m2 http://www.baudziedzic.pl/index.php/...-w-radlinie/55

Quote:
Od marca trwa budowa pierwszego segmentu na osiedlu Batory. W jego skład wejdzie siedem mieszkań.
http://www.nowiny.pl/biznes/107887-n...ualizacje.html
inter10 no está en línea   Reply With Quote
Old April 7th, 2015, 09:45 AM   #215
Luki_SL
Moderator
 
Luki_SL's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Upper Silesia
Posts: 52,522
Likes (Received): 16451

Post Będzie nowa elektrociepłownia w Radlinie

Quote:
(...)
Agencja Rozwoju Przemysłu i JSW Koks wybudują w miejscowości Radlin na Śląsku nowoczesną elektrociepłownię - poinformowało PAP ministerstwo skarbu państwa. List intencyjny w tej sprawie ma być podpisany we wtorek w Katowicach; wartość inwestycji to 185 mln zł.

(...)
Budowa zasilanej gazem elektrociepłowni w Koksowni Radlin będzie kolejnym zadaniem po uruchomieniu bloku energetycznego w Koksowni Przyjaźń, który znajduje się w fazie rozruchu - mówił portalowi wnp.pl Marek Filas, rzecznik JSW Koks.
Cały artykuł : http://energetyka.wnp.pl/arp-i-jsw-k...763_1_0_0.html
__________________
"Always Look On The Bright Side Of Life"

inter10, baron de m966 liked this post
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2015, 11:05 PM   #216
Rysse
Registered User
 
Rysse's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Lacus Felicitatis
Posts: 4,656
Likes (Received): 2970

Informacja z Biuletynu Zamowień Publicznych:

Quote:
Wodzisław Śląski: Wykonanie zadania inwestycyjnego pn.: Rodzinny Park Rozrywki -trasy rowerowe, trasy piesze, ścieżki rowerowe, ścieżki zdrowia, ciągi pieszo - jezdne ..
Numer ogłoszenia: 88666 - 2015; data zamieszczenia: 20.04.2015

ZAMAWIAJĄCY: Miasto Wodzisław Śląski

Szacunkowa wartość zamówienia (bez VAT): 5009500,64 PLN

NAZWA WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
Eurovia Polska S.A., Kobierzyce

Cena wybranej oferty: 3297889,23 PLN
Źródło - www.uzp.gov.pl
Rysse no está en línea   Reply With Quote
Old May 17th, 2015, 02:18 PM   #217
inter10
Registered User
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,130
Likes (Received): 408

Quote:
U zbiegu Jastrzębskiej i Armii Ludowej powstaje stacja Orlen
http://www.tuwodzislaw.pl/wiadomosci...273-10505.html
inter10 no está en línea   Reply With Quote
Old May 30th, 2015, 12:57 PM   #218
Brunon88
Registered User
 
Join Date: Apr 2007
Location: Wodzisław Śląski
Posts: 34
Likes (Received): 1

Ciekawe czy się wyrobiom do końca czerwca...

[IMG][/IMG]

Brunon88 no está en línea   Reply With Quote
Old June 5th, 2015, 11:50 AM   #219
Brunon88
Registered User
 
Join Date: Apr 2007
Location: Wodzisław Śląski
Posts: 34
Likes (Received): 1

http://www.tuwodzislaw.pl/fotogaleri...5-12-1302.html
Brunon88 no está en línea   Reply With Quote
Old July 25th, 2015, 01:31 PM   #220
Luki_SL
Moderator
 
Luki_SL's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Upper Silesia
Posts: 52,522
Likes (Received): 16451

Post

Quote:
Rodzinny Park Rozrywki w Wodzisławiu Śl.: W niedzielę Festiwal Atrakcji [ZDJĘCIA]
autor: Arkadiusz Biernat


Rodzinny Park Rozrywki w Wodzisławiu Śl.: W niedzielę zaplanowano oficjalne otwarcie. W tym dniu warto wybrać się do parku. Na wodzisławian czekać będą niezwykłe atrakcje.
Rodzinny Park Rozrywki w Wodzisławiu Śl.: W niedzielę Festiwal Atrakcji


Parki linowe, boiska, amfiteatr, ogródki jordanowskie, plac zabaw z 13- metrowym linarium, labirynty, tory rowerowe, kilometry ścieżek i tras rowerowych i wiele innych atrakcji czekają na wodzisławian. Rodzinny Park Rozrywki pomiędzy osiedlami: XXX- Lecia, Piastów i Dąbrówki jest już gotowy, a w niedzielę nastąpi jego oficjalne otwarcie.

- Wreszcie. Szczerze? To myślałam, że tego momentu już chyba nie dożyję. Tyle było już zapowiedzi otwarcia parku, a co chwilę coś stawało na przeszkodzie. Na szczęście w ostatnich miesiącach wszyscy wzięli się do roboty i zakończono budowę parku. W najbliższy weekend z pewnością wybiorę się tam wraz z wnukami - mówi Jadwiga Zientek z Wodzisławia Śląskiego.

Na zakończenie budowy Rodzinnego Parku Rozrywki musieliśmy poczekać prawie dwa lata dłużej niż pierwotnie planowano.
ciąg dalszy, galeria zdjęć : http://wodzislawslaski.naszemiasto.p...l,t,id,tm.html
__________________
"Always Look On The Bright Side Of Life"
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote


Reply

Tags
powiat wodzisławski, pszów, radlin, rydułtowy, wodzisław, wodzisław Śląski

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Related topics on SkyscraperCity


All times are GMT +2. The time now is 01:22 PM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu