daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk

Śląsk Dolnośląskie, Opolskie, ŚląskieReply

 
Thread Tools
Old March 28th, 2014, 08:16 PM   #201
inter10
Registered User
 
Join Date: May 2006
Posts: 581
Likes (Received): 95

Quote:
Na 3 kwietnia zaplanowano otwarcie supermarketu Intermarche w Wodzisławiu. Inwestycja Intermarché przyniesie Wodzisławowi Śląskiemu i okolicy wiele korzyści, w tym blisko 60 nowych miejsc pracy...
...Supermarket zlokalizowany będzie przy ulicy Armii Krajowej 11. Całkowita powierzchnia sprzedaży placówki wyniesie ponad 1900 m2. Na zmotoryzowanych klientów placówki czekać będzie 240 miejsc parkingowych.
Sklep otwarty będzie od poniedziałku do soboty w godz. 7:00-21:00 oraz w niedzielę od godz. 8:30 do 20:00.
źródło:
http://www.tuwodzislaw.pl/wiadomosci...3273-8027.html
inter10 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
 
Old May 18th, 2014, 02:04 PM   #202
szymon189
Registered User
 
Join Date: Jul 2013
Posts: 121
Likes (Received): 17

Galeria Stara Kopalnia wciąż bez nazw najemców i kina

Budujący w Wodzisławiu nową galerię Stara Kopalnia proszą o cierpliwość. Wciąż nie mogą ujawnić, jakie sklepy i czy kino trafią do Wodzisławia. Tłumaczą też, dlaczego.


W maju mieliśmy poznać pierwszych najemców budowanej galerii handlowej Stara Kopalnia. Tak przynajmniej zapowiadał inwestor Arkadiusz Wojciechowski. Póki co, jednak pozostaje uzbroić się w cierpliwość i poczekać. Jak mówi Ireneusz Myśliwiec z firmy MM Consulting zajmującej się wynajmem powierzchni obecnie prowadzone są zaawansowane rozmowy z głównymi najemcami sieciowymi, którzy będą stanowić trzon galerii Stara Kopalnia. - Na tym etapie do momentu podpisania umowy nie możemy wskazać nazw konkretnych najemców, ponieważ zostaliśmy zobligowani do zachowania poufności. Możemy jednak zapewnić, że wśród nich są m.in. kino, międzynarodowe sieci odzieżowe, market spożywczy, sportowy, sklepy z obuwiem, drogerie, apteka, międzynarodowa sieć restauracji typu fast food i wiele innych. Niestety negocjacje z międzynarodowymi sieciami wymagają większej ilości czasu, dlatego prosimy o cierpliwość i zrozumienie - wyjaśnia Ireneusz Myśliwiec.


http://www.nowiny.pl/99746-galeria-s...ow-i-kina.html
szymon189 no está en línea   Reply With Quote
Old August 19th, 2014, 08:12 PM   #203
Luki_SL
Moderator
 
Luki_SL's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Location: Ruda Śląska (Upper Silesia)
Posts: 28,446
Likes (Received): 1833

Post

Quote:
RPR Wodzisław Śląski: tu jest za mało ludzi! ODLICZAMY DNI do OTWARCIA

RPR Wodzisław Śląski: park nie będzie w całości gotowy w sierpniu. To już pewne. Taką informację przekazał już nawet wykonawca. Tym samym nie pomogła podjęta w ostatnich tygodniach interwencja Mieczysława Kiecy. Wykonawcy grożą kary umowne.RPR Wodzisław Śląski nie będzie gotowy w sierpniu

Wczoraj Mieczysław Kieca spotkał się z przedstawicielami wykonawcy, który poinformował, że nie zdąży z wszystkim. Niedokończone będą ciągi pieszo-jezdne, trasy rowerowe i piesze, nasadzenia oraz zagospodarowaniem terenu, a także miejsca do rekreacji. Przedstawiciel konsorcjum zapewnia jednocześnie, że część atrakcji – m.in. skate park, tory rowerowe, amfiteatr, boiska, arena do gry w chowanego, parki linowe, góra saneczkowa – będą gotowe w terminie.

Co na to miasto?

W magistracie przyznają, że termin można przesunąć, ale tylko pod kilkoma warunkami. Możliwość taka zaistnieje, gdy wykonawca udowodni zaistnienie odpowiednich przesłanek określonych umową. A mogą nimi być: znalezione na terenie budowy wybuchy lub niewypały, odkrycia archeologiczne, nietypowe warunki geologiczne, odkrycia przewodów, instalacji i urządzeń niewykazanych na mapach lub inne odkrycia uniemożliwiające roboty czy też działania siły wyższej.

– Wykonawca poinformował o wystąpieniu nietypowych warunków geologicznych oraz o znalezieniu elementów instalacji, które nie były uwidocznione na mapach – mówi Mieczysław Kieca. – Mogą być one pretekstem do przesunięcia terminu zakończenia realizacji budowy. By tak się jednak stało, wykonawca musi dostarczyć odpowiednią dokumentację z terenu budowy, w której odnotowane zostały dane zdarzenia – dodaje prezydent miasta. Maksymalny ewentualny okres przesunięcia terminu równy będzie okresowi przerwy, przestoju lub likwidacji skutków opóźnień.
W przypadku nieuzasadnionych opóźnień w ukończeniu robót budowlanych Urząd Miasta naliczy wykonawcy kary umowne.

Dalszych informacji z placu budowy możemy spodziewać się po 20 sierpnia.
Ciąg dalszy : http://wodzislawslaski.naszemiasto.p...daa70055,1,3,5
__________________
"Always Look On The Bright Side Of Life"
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2014, 01:11 PM   #204
inter10
Registered User
 
Join Date: May 2006
Posts: 581
Likes (Received): 95

Quote:
W przyszłym roku ruszą prace przy budowie osiedla Batory w Wodzisławiu. Przy ulicy Kokoszyckiej powstanie zespół domków oraz mieszkań w zabudowie szeregowej. Planowana jest budowa domków o powierzchni od 90 – 145m2 oraz mieszkań o powierzchni od 50 do 60m2. Każdy domek, a także usytuowane na parterze apartamenty będą posiadały własną działkę, z kolei apartamenty na piętrze będą dysponowały przestrzennymi tarasami widokowymi.
http://www.tuwodzislaw.pl/wiadomosci...3266-9120.html
inter10 no está en línea   Reply With Quote


Reply

Tags
powiat wodzisławski, pszów, radlin, rydułtowy, wodzisław, wodzisław Śląski

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 06:35 AM.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8 Beta 1
Copyright ©2000 - 2014, vBulletin Solutions, Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like v3.2.5 (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2014 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2014 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu