daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Fotografia > Wieżowce i Panoramy

Wieżowce i Panoramy Statystyka i zdjęcia

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old March 1st, 2007, 10:51 PM   #461
wro/wa/claw
Registered User

Likes (Received): 1

Plac Powstańców Śląskich w ujęciu panoramicznym.

Blisko 2 tygodnie temu trafiłem na tematyczny wątek o placu Powstańców Śląskich i zaprezentowałem
tam swoje noworoczne ujęcia placu. Najwyraźniej trafiłem na koniec wymiany poglądów a sądzę,
że ocalona w znacznej części architektura placu warta jest zaprezentowania szerszemu gremium
w dziale ogólnokrajowym za jaki można chyba uważać "Wieżowce i panoramy".
Plac stanowi szczególne założenie projektowe z końca XIX wieku, oparte na rondzie i sześciu promieniście wpadających ulicach.
Z czterech zrealizowanych po 1905 roku pierzei o reprezentacyjnym charakterze zachowały się dwie
i są dziś ozdobą rejonu.
Zatem oto moje całkiem niedawne ujęcia placu, bo z 01/01/2007 roku.

Pierzeja pl. Powstańców Śląskich po stronie północno - zachodniej od ul. Pretficza do ul. Zaporoskiej.

Wlot ulicy Pretficza do pl. Powstańców Śląskich po stronie północno - zachodniej.

Styk ulicy i placu Powstańców Śląskich po stronie południowo-zachodniej z nowym akcentem architektonicznym
- Rondo Verona w budowie.

Styk ulicy i placu Powstańców Śląskich po stronie południowo - wschodniej. Widoczne siedziby EnergiiPro oraz Dyrekcji Poczty.

Z lewej pierzeja pl. Powstańców Śląskich od ul. Kamiennej do widocznej w centrum Sudeckiej z widocznymi -
kościołem Św. Augustyna i Wieżą Ciśnień. Z prawej siedziba EnergiiPro wypełniająca segment placu do południowego
wlotu ul. Powstańców Śląskich.

Wlot ul. Kamiennej do pl. Powstańców Śląskich z zabudową narożnika.

Styk ulicy i placu Powstańców Śląskich po stronie północno-wschodniej z charakterystyczną sylwetą Poltegoru (póki co).

Powyższe ujęcia pokazują plac całościowo, ale mają też ciekawe moim zdaniem wersje, które prezentowane są na stronie
www.panoramy.wroclaw.pl a do której zainteresowanych zapraszam. Pozdrawiam
wro/wa/claw no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old March 11th, 2007, 08:53 PM   #462
wro/wa/claw
Registered User

Wrocławski plac Nowy Targ.

Temat Nowego Targu powraca na forum jak bumerang i choć plac przestał być miejscem reprezetacyjnym, to może kiedyś do tej roli powróci.
Poniżej jeszcze ciepły, okólny widok placu Nowy Targ i w prześwitach sąsiadującej zabudowy.
Od lewej: fragment północnej pierzei, po stronie wschodniej - ul. Piaskowa, następnie siedziby TPSA i PKZ przy ul. Purkyniego.
Pierzeję południową stanowią - wieloletnia siedziba "Navicentrum" (z reklamą) i budynek Urzędu Miejskiego.
Za odnowionym blokiem mieszkalnym na rogu ulic Kotlarskiej i Krowiej widać szczyty wież katedry św. Marii Magdaleny (gdzie te hełmy?).
Dalej pierzeja zachodnia i północna z jedyną ocalałą kamienicą i wieżą kościoła św. Wincentego w tle.
Old March 22nd, 2007, 09:20 PM   #463
Marek_VF
Sound, lad!

Marek_VF's Avatar

Likes (Received): 712

Mała dygresja - Nowy Targ mógł wyglądać jak a), ale oczywiście zrealizowano projekt c......

Old March 24th, 2007, 01:13 AM   #464
Mac.Wroc
Wrocław

del
Mac.Wroc no está en línea   Reply With Quote
Old March 25th, 2007, 04:24 PM   #465
Piotr-Stettin
Moderator

Piotr-Stettin's Avatar

Masakra ten Nowy Targ...Tak właśnie komuna podchodziła do spraw "odbudowy" w Szczecinie jest to samo...
"Powszechnie wiadomym jest, że optymistyczne i żywe kolory nastrajają optymistycznie i budzą energię, a w leczeniu naszych pacjentów jednym z istotnych elementów terapii jest obudzenie w pacjencie woli walki z chorobą"
dyrektor Starosławska
Piotr-Stettin no está en línea   Reply With Quote
Old April 1st, 2007, 11:41 AM   #466
wro/wa/claw
Registered User

Spacer po Starym Mieście 11/03/2007 roku.

Dla Sympatyków wątku parę, kolejnych panoram sprzed 3 tygodni.
Początek spaceru jeszcze na Przedmieściu Świdnickim.
Siedziba NOT-u przy ul. J. Piłsudskiego ( dawniej siedziba Sejmu Prowincji Śląskiej).

Plac Kościuszki na skrzyżowaniu ulic - Kościuszki i Świdnickiej z powojenną zabudową określoną jako KDM.
W centrum kadru bank BZ WBK, przedwojenny Bank Drezdeński. Po prawej stronie, w prześwicie ul. Świdnickiej Stare Miasto z widoczną Operą Wrocławską i kościołem św. Doroty.

Skrzyżowanie ul. Świdnickiej i Podwala z widokiem na domy handlowe "Renoma" i "Podwale".
W głębi ul. Świdnickiej Opera Wrocławska oraz kościoły św. Doroty i Bożego Ciała.

Skrzyżowanie ulic - Świdnickiej i pl. Teatralnego z widokiem na budynek Opery Wrocławskiej, hotel "Monopol" i kościół św. Doroty.

Skrzyżowanie ulic - Świdnickiej i pl. Teatralnego w widoku od Opery Wrocławskiej.

Rynek i Ratusz w klasycznym widoku.

Strony - zachodnia i południowa Rynku z Nowym i Starym Ratuszem.

Strony - północna i zachodnia Rynku z Nowym Ratuszem i fontanną w centrum panoramy. Widok od północnego - zachodu.

Panorama okólna placu Solnego wykonana z miejsca położonego blisko pierzei południowej do czego zmusiło słońce.
Wynikiem jest deformacja tej pierzei większa niż można by uzyskać przy ujęciach z centralnego punktu placu.

Wschodnia pierzeja placu Solnego i tradycyjne stoiska z kwiatami.

Dom Handlowy "Kameleon" na rogu ulic - Oławskiej i Szewskiej.

Południowa pierzeja odnowionej ul. Oławskiej, na odcinku pomiędzy ul. Łaciarską a pl. Dominikańskim.

Widok od wschodu wzdłuż odnowionej ul. Oławskiej w kierunku Rynku.

Plac Dominikański oraz ul. Traugutta, Piotra Skargi i Kazimierza Wielkiego
Na panoramie od lewej - Galeria Dominikańska, Poczta Główna (w głębi), biurowiec PZU, IX Liceum Ogólnokształcące, kościół Św. Wojciecha.

Więcej nowych panoram na www.panoramy.wroclaw.pl

PS Prośba do życzliwych. Potknąłem się wcześniej na kalibracji monitora i po rozważaniach i działaniach
w tym zakresie mam nadzieję, że powyższe panoramy będą lepsze w odbiorze niż dawne, z początku wątku.
Będę wdzieczny za uwagi w tej kwestii, bo może znowu się mylę?
Old April 1st, 2007, 11:51 AM   #467
Pawel11131
Registered User

Pawel11131's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by wro/wa/claw View Post
[IMG http://www.panoramy.wroclaw.pl/obrazy/183135NowyTarg110307_2526_38Web.jpg[/IMG]
Rozumiem, że te bloczki to przyszły poligon dla saperów?
Serce, nie odzież, ośmiela lub trwoży.
Pawel11131 no está en línea   Reply With Quote
Old April 1st, 2007, 12:11 PM   #468
kotbehemot
Я.

kotbehemot's Avatar

Likes (Received): 29

rewelacyjne zdjecie!
kotbehemot no está en línea   Reply With Quote
Old April 1st, 2007, 12:18 PM   #469
zajf
Registered User

zajf's Avatar

Likes (Received): 9251

true

rewelacyjny budynek - rewelacyjne zdjęcie
zajf no está en línea   Reply With Quote
Old April 1st, 2007, 12:57 PM   #470
martouf
Registered User

Likes (Received): 135

Znakomicie dopasował perspektywę sieci trakcyjnej z perspektywą okien - są w tej samej linii, co nie zaburza kompozycji. Poza tym pionowe linie są naprawdę pionowe - również względem brzegu zdjęcia

A budynek to swoją drogą
martouf no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2007, 01:05 AM   #471
Piotr-Stettin
Moderator

Piotr-Stettin's Avatar

wro/wa/claw - świetne zdjęcia

P.S. Ten budynek "Otis" to niemiecki modernizm, prawda?
"Powszechnie wiadomym jest, że optymistyczne i żywe kolory nastrajają optymistycznie i budzą energię, a w leczeniu naszych pacjentów jednym z istotnych elementów terapii jest obudzenie w pacjencie woli walki z chorobą"
dyrektor Starosławska
Piotr-Stettin no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2007, 12:46 PM   #472
wro/wa/claw
Registered User

Quote:
Originally Posted by Piotr-Stettin View Post
wro/wa/claw - świetne zdjęcia

P.S. Ten budynek "Otis" to niemiecki modernizm, prawda?
Dom Handlowy został wzniesiony w latach 1927-28 wg projektu Ericha Mendelsohna dla Rudolfa Petersdorffa i taką pierwotnie miał nazwę. Czy jest to modernizm nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć - jeśli łączyć to z nowatorstwem rozwiązań to zapewne tak, ale pewny nie jestem. Za ocenę zdjęć dziękuję i przy okazji ponawiam prośbę. Skalibrowałem monitor, mam nadzieję prawidłowo wg informacji z sieci i liczę, że opracowane ostatnio panoramy na podobnie skalibrowanych monitorach będą odbierane jako poprawnie nasycone. Wcześniejsze mogą być zbyt jasne z uwagi na opracowane w warunkach niewłaściwej kalibracji monitora. Nie chciałbym się pomylić kolejny raz i będę wdzięczny za ocenę pod tym kątem, bardzo proszę kilka osób o pomoc w tej kwestii. Pozdrawiam
Old April 2nd, 2007, 01:02 PM   #473
625
Administrator

625's Avatar

Likes (Received): 5421

foty super!
a co do kolorow, to sa u mnie bardzo kontrastowe i jakby HDRowane. ale takie chyba bylo zamierzenie?
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!
Schlesische Provinzialblaetter 1808, s. 528

Proszę o zgłaszanie do mnie wszelkich niewłaściwych materiałów na forum (szczególnie zdjęć o charakterze erotycznym).
Please report any inappriopriate content to me.
625 no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2007, 03:32 PM   #474
wro/wa/claw
Registered User

Quote:
Originally Posted by 625 View Post
foty super!
a co do kolorow, to sa u mnie bardzo kontrastowe i jakby HDRowane. ale takie chyba bylo zamierzenie?
Dzięki za odzew. Do HDRowania bym zaliczył wykorzystywanie Photoshopowej opcji Cienie-Światło, tu tego nie stosowałem. Stwierdziłem, że należy być ostrożnym z tą opcją, bo daje ziarno. Natomiast odniosłem wrażenie, że lepiej są odbierane kontrastowe foty, więc wykorzystuję opcje Poziom i Kontrast mimo, że jestem zwolennikiem trzymania się naturalnych parametrów obrazu. Tylko jak to utrzymać, dla różnie z pewnością skalibrowanych monitorów odbiorców. Uznałem, że dla prezentacji internetowych należy poziomy podkręcać, dla ewentualnego wydruku ma się zawsze oryginały, trzeba tylko zadbać o prawidłowe parametry ekspozycji w czasie wykonywania zdjęć. Z powyższych względów jestem mocno zdziwiony nikłym zainteresowaniem tematem kalibracji monitorów, który podniosłem na Fotoforum. Moim zdaniem tak renomowane forum jak SSC powinno się dopracować (wybrać z wielu istniejących) najlepszą metodę kalibracji i przynajmniej najlepszy wzorzec szarości, że o palecie barw nie wspomnę, bo jeszcze sam jej nie zgłębiłem.
Pozdrawiam
Old April 6th, 2007, 03:36 PM   #475
Spencer
Epticscay Userway

Spencer's Avatar

Likes (Received): 1475

@wro/wa/claw
Szczerze, jak dla mnie, to kolory porzednio były chyba jednak lepsze. Teraz są za bardzo wyciągnięte i przez to czuje się w nich coś nienaturalnego, poprzednie były "rzeczywistsze" w odbiorze wizualnym.
pozdr dla autora jednego z moich najbardziej ulubionych wątków
Old April 6th, 2007, 06:58 PM   #476
wro/wa/claw
Registered User

Quote:
Originally Posted by Spencer View Post
@wro/wa/claw
Szczerze, jak dla mnie, to kolory porzednio były chyba jednak lepsze. Teraz są za bardzo wyciągnięte i przez to czuje się w nich coś nienaturalnego, poprzednie były "rzeczywistsze" w odbiorze wizualnym.
pozdr dla autora jednego z moich najbardziej ulubionych wątków
Bardzo dziękuję, właśnie takich, szczerych uwag mi potrzeba. Gdybyś mógł mi jeszcze dodac, czy masz skalibrowany monitor, brakuje mi bowiem danych, aby wiedzieć jak jest lepiej - zgodnie z prawidłami kalibracji, jeżeli jest to zjawisko powszechne, czy też uśrednić poziom fotek, jeśli "kalibranci" stanowią grupę mniej liczną. Pozdrawiam i zapraszam szersze grono do podjęcia dyskusji na ten temat, będę za to bardzo zobowiązany.
Old April 6th, 2007, 07:02 PM   #477
Wrocek_fan
the city

Wrocek_fan's Avatar

Likes (Received): 1146

Quote:
Bardzo dziękuję, właśnie takich, szczerych uwag mi potrzeba. Gdybyś mógł mi jeszcze dodac, czy masz skalibrowany monitor, brakuje mi bowiem danych, aby wiedzieć jak jest lepiej - zgodnie z prawidłami kalibracji, jeżeli jest to zjawisko powszechne, czy też uśrednić poziom fotek, jeśli "kalibranci" stanowią grupę mniej liczną. Pozdrawiam i zapraszam szersze grono do podjęcia dyskusji na ten temat, będę za to bardzo zobowiązany.
przylaczam sie do gratulacji za swietne foty
ogladam je na skalibrowanym monitorze i teraz sa bardzo dobre. tak trzymaj.
Old April 6th, 2007, 07:45 PM   #478
Spencer
Epticscay Userway

Spencer's Avatar

Likes (Received): 1475

Quote:
heh, nie wiem czy mam "dobrze" skalibrowany monitor, bo kalibrowałem go kiedyś po prostu własnoręcznie - przy użyciu jakiegoś freeware'a, menu i ustawień monitra
Co do zdjęć, to na tym http://www.panoramy.wroclaw.pl/obraz...1510_14Web.jpg, mam lekko "komiksowy" efekt jednolitego wypełnienia, nie wiem jak inni?
pozdr
Old April 6th, 2007, 08:11 PM   #479
wro/wa/claw
Registered User

A dokładniej, to co Ci nie pasuje w tym ujęciu, które należy do grupy czekającej na ponowną obróbkę? Co nazywasz "komiksowym"?
Old April 6th, 2007, 09:06 PM   #480
RomBa
Registered User

Likes (Received): 0

Brawo wro/wa/claw zdjęcia super pokazałeś prawie wszystkie style architektoniczne od gotyckiego Ratusza aż do postmodernistycznej Galerii Dominikańskiej
RomBa no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
panoramy, wrocław

Thread Tools

Posting Rules