daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Bulgaria > Regional Bulgaria > North-East | Североизточен регион > Varna

Varna Варненско строителство, развитие и общи дискусии:

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old January 3rd, 2018, 11:41 PM   #121
Capt.Vimes
Да живее България!

Capt.Vimes's Avatar

Likes (Received): 13076

Quote:
Originally Posted by p0ck0 View Post
Накрая искам да помоля, ако някой може, нека да се добере по някакъв начин до този проект:
http://www.moreto.net/novini.php?n=211054
Ще ми е любопитно да видя какво представлява като дължина, маршрут и проучвания.
Нищо не представлява, монреслата в Сидни е разрушена (на снимката от статията).

А ти като пускаш линк към електрически автобуси и в същото време снимка с трамвайни жици не усещаш ли как сам си противоречиш? Още повече, че съм публикувал вече в темата решение за зареждане на трамваите без да има жици.

И разбира се, аз категорично съм за развитието на пътната мрежа във Варна. И нямам нищо против монорелса по Левски. Но масовият транспорт от кварталите към центъра би трябвало да е трамваен.

Mitko_Varna liked this post
Capt.Vimes no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 4th, 2018, 12:09 AM   #122
Mitko_Varna
Registered User

Mitko_Varna's Avatar

Likes (Received): 468

За какво това сравняване на пътна мрежа?

Будапеща - 1 740 041 души
Киев - 2 801 372 души
Варшава - 1 724 404 души
Букурещ - 1 883 425 души
Загреб - 779 145 души

Карта показва трафик, а не пътища.

Например на карта на Варна не отбелязани нито Сливница, нито Княз Борис-1ви, нито ул. Девня, нито бул. 3-ти март. Вече ги няма? )

Last edited by Mitko_Varna; January 4th, 2018 at 12:32 AM.
Mitko_Varna no está en línea   Reply With Quote
Old January 4th, 2018, 02:06 AM   #123
Rado91
Registered User

Likes (Received): 472

Както казаха по нагоре в коментарите много от проектите в тези градове (пътните проекти) са започнали още преди 50 години. Преди 50 години тези градове не са имали нито толкова трафик нито толкова население. Загреб да ви кажа освен трамвай имат и градска железница. Имам познат хърватин който си я ползва (от време на време) а пътищата им са изключително натоварени. Трамвай видях само в центъра на града - честно.
Rado91 no está en línea   Reply With Quote
Old January 4th, 2018, 09:53 AM   #124
Aemilius_17
Registered User

Likes (Received): 45

Варна и железопътен транспорт - спор няма, звучи привлекателно, а и се изредиха до тук редица добри аргументи.

Сред тези против развитието на транспорта в тази насока обаче, за мен най-силен остава финансовото изражение на една такава инвестиция. Най-малкото компрометира досегашните основни ремонти на главни улици, разбивайки всичко за n-ти път. Толкова ли сме богати да преправяме една улица десет пъти?

Всички знаем, че държавни пари и евросубсидии към момента са необходими и за много други институции от основно обществено значение. Визирам най-вече болниците и училищата. Съотнесено към моментното икономическо състояние на града и страната е най-реалистично да се мисли за оптимизация на наличната транспортна схема т.е. усъвреманяване и увеличаване на подвижния състав, както и прекрояване на пътната мрежа. Мисля, че и това ще стигне до голяма степен да се реши проблема с трафика. Още повече ако се работи в насока намаляване на заселниците в града по икономически причини.
Aemilius_17 no está en línea   Reply With Quote
Old January 4th, 2018, 09:54 AM   #125
cityliebhaber
Registered User

Likes (Received): 101

Quote:
Originally Posted by Rado91 View Post
Както казаха по нагоре в коментарите много от проектите в тези градове (пътните проекти) са започнали още преди 50 години. Преди 50 години тези градове не са имали нито толкова трафик нито толкова население. Загреб да ви кажа освен трамвай имат и градска железница. Имам познат хърватин който си я ползва (от време на време) а пътищата им са изключително натоварени. Трамвай видях само в центъра на града - честно.
Аз също бях в Загреб миналата година и ползвах трамвай. Изключително удобно. Добре развита мрежа, модерни и това което ме учуди - доста бързи трамваи. Все едно си в метро. При това никъде не бяха в обособени трасета. От центъра до хотела където бях се стигаше за около 10 мин. Според мен им е развита добре мрежата. В най-централните улици трамваите са с предимство пред автомобилите. Всъщност аз там не видях автобуси. Също имаше булеварди където имаше наспрели коли, и като минава трамвай става тясно, но за хората с коли. Явно културата на шофьорите е различна
cityliebhaber no está en línea   Reply With Quote
Old January 4th, 2018, 09:59 AM   #126
Capt.Vimes
Да живее България!

Capt.Vimes's Avatar

Likes (Received): 13076

Quote:
Originally Posted by Aemilius_17 View Post
Сред тези против развитието на транспорта в тази насока обаче, за мен най-силен остава финансовото изражение на една такава инвестиция. Най-малкото компрометира досегашните основни ремонти на главни улици, разбивайки всичко за n-ти път. Толкова ли сме богати да преправяме една улица десет пъти?
Е, то никой не очаква да почнем да изграждаме още утре трамвайна мрежа. Докато се стигне до нещо подобно, тези булеварди така или иначе ще бъдат пак за ремонт.

rbop, zdravids liked this post
Capt.Vimes no está en línea   Reply With Quote
Old January 4th, 2018, 12:13 PM   #127
Rado91
Registered User

Култура на шофиране и загреб ? Тъй като ме вози моя приятел от загреб мога да кажа че това липства хах иначе автобуси и аз не видях честно казано...
Old January 4th, 2018, 03:12 PM   #128
Zaro
Just a freak

Zaro's Avatar

Likes (Received): 3122

Quote:
Originally Posted by MaLyKoLiU View Post
В Италия може би и те са тъпи като нас, понеже 2019 ще заработи монорелс с дължина 5км в Болоня, град с население 390 000 и с не по-малко паметници на културата от Варна.
Нима те са тъпи, защото изграждат монорелс?

Ето ти европейкси град с големината на Варна.
Офтопик:
Болоня като град може и да е близо 400 000 души, но е третият най-богат град в Италия, с може би най-важната ЖП гара, на която се пресичат двете основни ЖП направления в Италия, и която е на три нива. Населението на метрополията е може би около 1 000 000 души.
В известен смисъл мирогледът на партията се възприемаше най-безусловно от хора, които не бяха способни да вникнат в него. Тях можеха да накарат да приемат и най-грубите изопачавания на действителността, защото те не можеха да схванат напълно чудовищността на онова, което се изискваше от тях, и не се интересуваха достатъчно от обществения живот, за да забележат какво става.
"1984"

SevenSlavicTribes, Infam0uS liked this post
Zaro no está en línea   Reply With Quote
Old January 6th, 2018, 10:45 PM   #129
ivn98
Registered User

ivn98's Avatar

Likes (Received): 1432

p0ck0 liked this post
ivn98 no está en línea   Reply With Quote
Old January 6th, 2018, 11:56 PM   #130
Rado91
Registered User

Вчера по Дискавъри излъчиха филм за “маглев” в шанхай , който се движи с 431 км в час и свързва летището със самия град.
Във филма беше обяснено и за монорелсовия транспорт, за обикновените влакове вдигнати над земята, за лекото метро и за трамвая. Предимства - недостатъци.
Обясняваше се за Чикаго - как всъщност тамошната железница (вдигната на мисля 10 метра) всъщност е спомогнала за решаването на проблемите с транспорта, които датират от 1890 някъде, и спомага за разрастването на града. Въпреки големия брой хора, трафика е Ок. Строено е през 1895 мисля (със сигурност преди 1900 година)
Ето това е градско планиране! Там със столетия хората от 3-4 етаж са свикнали с това.
Друго - има различни видове колела - има и с гуми, които са АБСОЛЮТНО безшумни. За “маглев” няма да смея да мечтая дори ��

Alexander85, p0ck0 liked this post
Old January 7th, 2018, 08:58 AM   #131
rbop
Registered User

Likes (Received): 4408

Лошо, трамваят е винаги с предимство, дори и пред пешеходците на пешеходна пътека.

ivn98 liked this post
rbop no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2018, 12:19 PM   #132
MaLyKoLiU
Кольо

MaLyKoLiU's Avatar

Likes (Received): 1154

И после има хора, които твърдят, че трамвая е по-безопасен от монорелса..
Едно малко невнимание от страна на пешеходец и може да бъде прегазен от засилен трамвай, който не може да спре.
Или грешка на шофьор, правещ ляв завой, без да погледне в лявото си огледало... И ако не е свикнал да кара в град с трамваи, това е напълно логично, защото никога при ляв завой, не очакваш, от ляво да ти дойде някой засилен и да те отнесе.

Имам познат, който преди доста години са го давали по телевизията, като тийнейджър все още, че мечтата му е да стане ватман и т.н. Преди около две-три години, вече като ватман, имаше инцидент и беше отнесъл някакъв автомобил в София, инцидента го даваха по новините, а след това той 3 месеца не се качи да кара трамвай, заради стрес... В момента до колкото знам работи нещо друго, защото стреса му идваше в повече...
Old January 7th, 2018, 12:34 PM   #133
JloKyM
Moderator

JloKyM's Avatar

Likes (Received): 11775

Quote:
Originally Posted by MaLyKoLiU View Post
И после има хора, които твърдят, че трамвая е по-безопасен от монорелса..
Едно малко невнимание от страна на пешеходец и може да бъде прегазен от засилен трамвай, който не може да спре.
Или грешка на шофьор, правещ ляв завой, без да погледне в лявото си огледало... И ако не е свикнал да кара в град с трамваи, това е напълно логично, защото никога при ляв завой, не очакваш, от ляво да ти дойде някой засилен и да те отнесе.

Имам познат, който преди доста години са го давали по телевизията, като тийнейджър все още, че мечтата му е да стане ватман и т.н. Преди около две-три години, вече като ватман, имаше инцидент и беше отнесъл някакъв автомобил в София, инцидента го даваха по новините, а след това той 3 месеца не се качи да кара трамвай, заради стрес... В момента до колкото знам работи нещо друго, защото стреса му идваше в повече...
Не, наистина абсурдни са вече аргументите...Веднага и метро никъде да не се строи и влакове, че и там много се мятат и голям стрес.. Също автобуси и тролейбуси в никакъв случай. Сетих се, може и автомобили никакви да не допускаме, че и там е голям стрес..
JloKyM no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2018, 01:09 PM   #134
Mitko_Varna
Registered User

Mitko_Varna's Avatar

Likes (Received): 468

Трамвай много безопасен, защото той много предсказуем, винаги знаешь къде той ще мине в сравнении с друг транспорт.

Но разбира се че няма абслолютно безопасен транспорт.
Mitko_Varna no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2018, 01:10 PM   #135
ivn98
Registered User

ivn98's Avatar

Likes (Received): 1432

На мен ми се вижда доста опасно...

p0ck0 liked this post
ivn98 no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2018, 02:05 PM   #136
MaLyKoLiU
Кольо

MaLyKoLiU's Avatar

Likes (Received): 1154

Quote:
Originally Posted by JloKyM View Post
Не, наистина абсурдни са вече аргументите...Веднага и метро никъде да не се строи и влакове, че и там много се мятат и голям стрес.. Също автобуси и тролейбуси в никакъв случай. Сетих се, може и автомобили никакви да не допускаме, че и там е голям стрес..
Не го приемай като някакъв аргумент. Споделих просто мнение, че трамвая е по-опасен от монорелса и метрото... И реално това си е неоспорим факт!
А историята я споделих просто като пример за човек, който познавам.

Вече дали хората се пазят и т.н. е отделно, но невниманието и риска на нивото на улицата са в пъти по-големи от тези под или над земята.
Old January 7th, 2018, 02:06 PM   #137
JloKyM
Moderator

JloKyM's Avatar

Likes (Received): 11775

Quote:
Originally Posted by ivn98 View Post
На мен ми се вижда доста опасно...
Абе аз затова казвам и влаковете да ги спрем!!!
JloKyM no está en línea   Reply With Quote
Old January 7th, 2018, 04:54 PM   #138
Rado91
Registered User

Не бе Митко, то влака и метрото и монорелсата всеки път по ново трасе минава! Изобщо не е предсказуем транспорт :х
Old January 7th, 2018, 04:56 PM   #139
Rado91
Registered User

Аз съм за транспорт с автономно трасе ако ще трамвай да е , но НЕ да отнема от съществуващите артерии за автомобили и да НЕ чака на светофар заедно с останалите защото се обезмисля! Да се направи трамвай ама над ниво терен или под земята

p0ck0 liked this post
Old January 7th, 2018, 07:01 PM   #140
rds100
Registered User

Likes (Received): 2325

За тези трамваи от клипчетата, каква е логиката в повечето случаи да са ги направили да се движат по средата на платното? Не е ли по-добре да са в двата края? Така и за трамвайните спирки ще е по-безопасно.

p0ck0 liked this post
rds100 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules