daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Croatia > Zagreb > Završeni projekti

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old September 4th, 2007, 08:46 PM   #81
Sarcastic Saracen
;)

Sarcastic Saracen's Avatar

Likes (Received): 6159

Sarcastic Saracen no está en línea  

Sponsored Links

Old September 4th, 2007, 09:19 PM   #82
dadekhr
Velebitski degen

dadekhr's Avatar

Likes (Received): 354

Quote:
Originally Posted by co_brays View Post
Ja se sjetio "Radićevog novog masleničkog mosta", preko kojeg ide autocesta. Taj most je, a ovo što ću reći znam kao novinar koji prati arhitektonske projekte, je bio most koji ne spaja, već razdvaja dva dijela Hrvatske. Napravljen iz političkih razloga. Zbog toga mosta koji je 60% vremena zatvoren, morao se napraviti još jedan most preko Maslenice, pa kada je ovaj "Radićev" zatvoren da ljudi mogu doću u Dalmaciju., ili iz Dalmacije otići dalje.
Maslenički most je oduvijek bio namjenjen za autocestu. Postojao je projekt po kojem je most trebao biti na dvije razine, s time da je gornja razina trebala biti kao ova sada, za autocestu, a donja zatvorena, magistralna, umjesto starog MM-a. Ali ta verzija je bila preskupa, pa je napravljen ovakav, s opcijom da se kasnije, kad bude prilike obnovi i stari most. Nikad niti nije postojala opcija da se stari magistralni pravac na tome mjestu ukine/prekine, tako da niti novi MM nikada nije trebao u potpunosti zamijeniti stari.
dadekhr no está en línea  
Old September 4th, 2007, 09:22 PM   #83
co_brays
I love it soooo huge

Likes (Received): 748

Quote:
Originally Posted by dadekhr View Post
Maslenički most je oduvijek bio namjenjen za autocestu. Postojao je projekt po kojem je most trebao biti na dvije razine, s time da je gornja razina trebala biti kao ova sada, za autocestu, a donja zatvorena, magistralna, umjesto starog MM-a. Ali ta verzija je bila preskupa, pa je napravljen ovakav, s opcijom da se kasnije, kad bude prilike obnovi i stari most. Nikad niti nije postojala opcija da se stari magistralni pravac na tome mjestu ukine/prekine, tako da niti novi MM nikada nije trebao u potpunosti zamijeniti stari.
Mislim kako nisi shvatio o čemu sam ja govorio. Eto lijepo i smireno pročitaj tekst još 6-7 puta pa... a možda i shvatiš...
Old September 5th, 2007, 04:03 AM   #84
Astralis
Out of time

Astralis's Avatar

Likes (Received): 20

Fakat su na kraju izabrali lijep dizajn arene. Baš mi se sviđa... Ajd bar ovaj put nisu zasrali iako smo svi to očekivali od njih .
Astralis no está en línea  
Old September 5th, 2007, 07:09 AM   #85
Sokac
BANNED

Likes (Received): 1

http://www.youtube.com/watch?v=3OplgxAeybM

Prejebeno!
Sokac no está en línea  
Old September 5th, 2007, 11:13 AM   #86
Astralis
Out of time

Astralis's Avatar

Likes (Received): 20

Dobar filmić
Astralis no está en línea  
Old September 5th, 2007, 11:21 AM   #87
BiH-x
Registered User

BiH-x's Avatar

Likes (Received): 959

Nice video
BiH-x no está en línea  
Old September 5th, 2007, 11:35 AM   #88
Zanovijetalo
Registered User

Zanovijetalo's Avatar

Quote:
Ja se sjetio "Radićevog novog masleničkog mosta", preko kojeg ide autocesta. Taj most je, a ovo što ću reći znam kao novinar koji prati arhitektonske projekte, je bio most koji ne spaja, već razdvaja dva dijela Hrvatske. Napravljen iz političkih razloga. Zbog toga mosta koji je 60% vremena zatvoren, morao se napraviti još jedan most preko Maslenice, pa kada je ovaj "Radićev" zatvoren da ljudi mogu doću u Dalmaciju., ili iz Dalmacije otići dalje.
Ih, 60% vremena zatvoren?

Baš ga pretjera, tipična hrvatska megalomanija s postocima ili tak nekaj.
Zanovijetalo no está en línea  
Old September 5th, 2007, 04:20 PM   #89
co_brays
I love it soooo huge

@ zanovijetalo
nazovi to realnom statistikom koja se pokazala točnom.

@ sokac
super filmić
Old September 5th, 2007, 05:04 PM   #90
Ballota
Powered by Jet-A1

Ballota's Avatar

Likes (Received): 10134

Imaš neki dokaz za svoje tvrdnje?

__|__
\_______O(-)O_______/
" " "

mate.balota@gmail.com
Ballota no está en línea  
Old September 5th, 2007, 05:06 PM   #91
co_brays
I love it soooo huge

Quote:
Originally Posted by Mate_Balota View Post
Imaš neki dokaz za svoje tvrdnje?
Samo prati Dnevnik ove zime, već je jučer bio zatvoren za promet.
Old September 5th, 2007, 05:17 PM   #92
Ballota
Powered by Jet-A1

Ballota's Avatar

Likes (Received): 10134

Ps ok....sl opet......60% je strašan broj. Znači da je više od pola vrimena van pogona, šta ne može bit.

__|__
\_______O(-)O_______/
" " "

mate.balota@gmail.com
Ballota no está en línea  
Old September 5th, 2007, 05:24 PM   #93
dadekhr
Velebitski degen

dadekhr's Avatar

Likes (Received): 354

Quote:
Mislim kako nisi shvatio o čemu sam ja govorio. Eto lijepo i smireno pročitaj tekst još 6-7 puta pa... a možda i shvatiš...
Ma nisam ja tebe napao, nego me potaknulo ono "Radićev most". Niti ga je on osobno postavio tamo gdje je izgrađen, niti je most loše napravljen. Prevelik je on stručnjak za to. On je samo bio pijun kojem su drugi određivali kaj će i kak napravit. Nažalost upustio se u politiku, a nema nikakav karakter. I prosrao se. A naši ljudi su takvi, pričaju o projektu o kojem pojma nemaju i jedva čekaju da po nekome mogu kenjat. I onda pametuju i uvjereni su da su oni osobno bez greške.
dadekhr no está en línea  
Old September 5th, 2007, 05:24 PM   #94
co_brays
I love it soooo huge

ma dobro, 0,00000001 promil više manje tko to gleda
ma sada si me zaintrigirao baš idem na net, siguran sam kako ću naći točne podatke
Old September 5th, 2007, 05:30 PM   #95
co_brays
I love it soooo huge

Preburna godina Masleničkog mosta

Teško je i izbrojati koliko je puta dosad Maslenički most bio zatvoren zbog bure. Pritom, svaki je put cestovni promet između sjervernog i južnog Jadrana te sjevera i juga Hrvatske bio gotovo presječen. Po broju obustava prometa, čini se da je ova godina posebno loša za Maslenički most, obustavljen je bio čak 200 dana u godini. Slično je i s vinom, neke su godine dobre, a neke ne, i to zato što se nisu pogodili mnogi čimbenici. No, šalu na stranu, koliko god to može biti opravdanje u vinarstvu, u mostogradnji i građevinarstvu općenito toga ne bi smjelo biti. Posebno kad je riječ o iznimno važnom objektu u cestovnoj mreži Hrvatske. U ratu, Maslenički je most bio mjesto gdje su okupatori pokušali slomiti kralješnicu Hrvatskoj. Nije im uspjelo unatoč rušenju mosta. Maslenički je most trebalo, čim su to prilike omogućile, vratiti u funkciju. Umjesto obnove starog, u razdoblju dok Hrvatska još nije imala jasnu strategiju prometnog razvitka, krenulo se u izgradnju novog na novoj lokaciji.
Činjenica je da Maslenički most nije jedini koji zna biti zatvoren zbog vjetra, ali je isto tako činjenica da gotovo nema primjera da je zatvoren tako često. Mišljenja stručnjaka su oprečna. Graditelji tvrde da je most građevinski primjeren naletima bure. To nije ni upitno. Nitko i ne misli da će se most zbog bure srušiti u more, no, ne govore ništa o također neupitnoj činjenici da zbog bure u određenim trenucima nije moguće prometovati mostom. To su, pak, potvrdile i prometne nezgode i prevrtanja kamiona u razdoblju u kojem je most trebalo zatvoriti, a to nije učinjeno... S druge strane postoje stručnjaci koji tvrde da priprema, obrada modela i modelska ispitivanja nisu provedena, da nije bilo temeljne analize lokacije te da je rezultat toga prečesta zatvorenost mosta. Jesu li uzroci u financiranju, nedovoljnim sredstvima, lošijoj pripremi zbog hitnosti izgradnje i značenja mosta za hrvatsku prometnu infrastrukturu?
Laiku je teško suditi o oprečnim stručnim stavovima. Jedino što laik zna jest da je most suviše često zatvoren te da treba pronaći nekakvo rješenje za problem koji evidentno postoji. Ne znamo kakva će ova godina biti za vino, ali za most nikako ne obećava. (Mladen Jambrović)
Old September 5th, 2007, 06:11 PM   #96
KHS
Registered User

KHS's Avatar

Likes (Received): 398

Ma i u HAC-u malo pretjeruju. Most bi komotno mogao biti otvoren 365 dana u godini za osobna vozila, a oni i njima brane promet.
KHS no está en línea  
Old September 5th, 2007, 06:18 PM   #97
co_brays
I love it soooo huge

pa nisam baš siguran ... kada zapuše bura od 150km/h i jača...
lani je i table s oznakama čupalo i nosilo u more, a kamo li ne auta koja mostom prolaze najmanje 70 na sat
Old September 5th, 2007, 06:20 PM   #98
renco
Grad heroj

renco's Avatar

Likes (Received): 24

Quote:
Originally Posted by dadekhr View Post
Ma nisam ja tebe napao, nego me potaknulo ono "Radićev most". Niti ga je on osobno postavio tamo gdje je izgrađen, niti je most loše napravljen. Prevelik je on stručnjak za to. On je samo bio pijun kojem su drugi određivali kaj će i kak napravit. Nažalost upustio se u politiku, a nema nikakav karakter. I prosrao se. A naši ljudi su takvi, pričaju o projektu o kojem pojma nemaju i jedva čekaju da po nekome mogu kenjat. I onda pametuju i uvjereni su da su oni osobno bez greške.
otkud ti taj potpis?
renco no está en línea  
Old September 5th, 2007, 06:22 PM   #99
krzamak
BANNED

krzamak's Avatar

Likes (Received): 3

Sa Zagreb arene sve do Masleničkog mosta!

Nije loše . . .
krzamak no está en línea  
Old September 5th, 2007, 06:30 PM   #100
co_brays
I love it soooo huge

@ renco
pa zna se tko je bio poočin dalmaciji... no ostavimo se politike ovo ipak nije politički forum. ajmo na arenu

Closed Thread

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules