daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Economy and development > Željeznice

Željeznice Railways

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 6 votes, 5.00 average.
Old January 29th, 2008, 08:03 AM   #141
Astralis
Out of time

Astralis's Avatar

Likes (Received): 10

Otkud ovakava pesimizam ... naravno da nam treba metro, odnosno LGŽ i nadam se da ćemo ga dobit što prije .
Astralis no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old January 29th, 2008, 12:28 PM   #142
Arena Zagreb
BANNED

Likes (Received): 0

ma kakav LGŽ
nikakva polurjesenja
Metro je rjesenje
Arena Zagreb no está en línea   Reply With Quote
Old January 29th, 2008, 12:35 PM   #143
payo
Vojvoda Blasphemous

payo's Avatar

Likes (Received): 9

Quote:
Originally Posted by Arena Zagreb View Post
ma kakav LGŽ
nikakva polurjesenja
Metro je rjesenje
metro je je konacno rjesenje,samo sto je to jako skupa i slozena investicija...jedan od problema je to sto je tramvaj na metarskom kolosjeku a metro bi se isplatio jedino na standardnom od 1435,da je i tramvaj na toj sirini moglo bi se iskombinirati neko prijelazno rjesenje,postepeno,ovako se mora poceti od nule,a svaki pocetak je tezak
Old January 29th, 2008, 02:15 PM   #144
x-type
con los terroristas

x-type's Avatar

Likes (Received): 903

meni se, iskreno, smuči kad se sjetim da se cijeli grad mora raskopati zbog metroa. nije to raskopavanje na kakva smo navikli. evo, trenutno mi kao najgore što je Zagreb doživio pada na pamet raskopavanje zelenog vala lani. a to nije ni približno. ali da bi ga bilo dobro imati - bilo bi.
Old January 29th, 2008, 02:21 PM   #145
Astralis
Out of time

Astralis's Avatar

Quote:
Originally Posted by x-type View Post
meni se, iskreno, smuči kad se sjetim da se cijeli grad mora raskopati zbog metroa. nije to raskopavanje na kakva smo navikli. evo, trenutno mi kao najgore što je Zagreb doživio pada na pamet raskopavanje zelenog vala lani. a to nije ni približno. ali da bi ga bilo dobro imati - bilo bi.
Jbg, kak su drugi gradovi to izdržali, bumo i mi . To će bit najmanji problem, samo nek se napokon odredi datum početka gradnje i sve će bit u redu .
Old January 29th, 2008, 02:30 PM   #146
x-type
con los terroristas

x-type's Avatar

meni su u cijeloj toj priči ipak najzanimljivija vozila. dakle, mislite li da ima šanse da (ako se odluče na gradnju) Zagreb dobije prave metro vlakove kakvi su u Barceloni, Münchenu, Londonu, Pragu... ili bi to bilo više nalik na ono u Portu ili Stuttgartu?
Old January 29th, 2008, 02:37 PM   #147
Astralis
Out of time

Astralis's Avatar

Quote:
meni su u cijeloj toj priči ipak najzanimljivija vozila. dakle, mislite li da ima šanse da (ako se odluče na gradnju) Zagreb dobije prave metro vlakove kakvi su u Barceloni, Münchenu, Londonu, Pragu... ili bi to bilo više nalik na ono u Portu ili Stuttgartu?
Proguglal sam malo slike metroa u Portu i Stuttgartu i čine mi se full ok i moderni su, tak da nema beda ak bumo imali takve. Koliko vidim ovi ostali "pravi" su klasični kockasti, tak da se meni više sviđaju ovi moderniji.
Old January 29th, 2008, 02:38 PM   #148
payo
Vojvoda Blasphemous

payo's Avatar

pa ako se Crotrain ispostavi kao dobar,ne vidim razloga zasto ne bi mogli i napraviti pravi metro vlak
Old January 29th, 2008, 02:48 PM   #149
x-type
con los terroristas

x-type's Avatar

Quote:
Originally Posted by Astralis View Post
Proguglal sam malo slike metroa u Portu i Stuttgartu i čine mi se full ok i moderni su, tak da nema beda ak bumo imali takve. Koliko vidim ovi ostali "pravi" su klasični kockasti, tak da se meni više sviđaju ovi moderniji.
ali ovo su više tramvaji. ok, ovo u Stuttgartu je kao neki S-bahn, na pol puta od tramvaja do laganog vlaka, ali Eurotram u Portu po Milanu i Strasbourgu vozi kao najobičniji tramvaj. ja bih radije onda nešto nalik na klasični metro
Old January 29th, 2008, 02:52 PM   #150
Astralis
Out of time

Astralis's Avatar

Quote:
ali ovo su više tramvaji. ok, ovo u Stuttgartu je kao neki S-bahn, na pol puta od tramvaja do laganog vlaka, ali Eurotram u Portu po Milanu i Strasbourgu vozi kao najobičniji tramvaj. ja bih radije onda nešto nalik na klasični metro
To je sad samo stvar trase kam će voziti... al po obliku željeznica bolje bi bilo da imamo moderne, baš kak je rekel Yopa, ne vidim ni ja razloga da ne bude to novi moderni CroTrain ili CroSub .
Old January 29th, 2008, 03:06 PM   #151
payo
Vojvoda Blasphemous

payo's Avatar

Nazovu ga U-Train,tako da ih tuzi centar Simon Weisenthal
Old January 29th, 2008, 03:09 PM   #152
krzamak
BANNED

krzamak's Avatar

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by payo View Post
krzamak no está en línea   Reply With Quote
Old January 29th, 2008, 08:13 PM   #153
Raveolution
Registered User

Raveolution's Avatar

Likes (Received): 1

nije pesimizam nego realizam jer ne možeš očekivati od nekolicine korumpiranih i nesposobnih likova da naprave nešto korisno.
Raveolution no está en línea   Reply With Quote
Old January 29th, 2008, 08:28 PM   #154
rimorski
.

Likes (Received): 8

Mislim da za to sve nema novaca, ni potrebe, treba se prije srediti ''površina'', avenije, nove ceste, garaže, novi blokovi, proširiti stari kapaciteti, modernizacija, a podzemna je SF. Zagreb nije takav grad da bi se u njemu gradila podzemna, prije bi trebala nadzemna, osim u onom malom djelu centra. A izvan centra ionako ima dovoljno mjesta za S bahn ili tramvaje ili nešto slično.
rimorski no está en línea   Reply With Quote
Old January 29th, 2008, 09:20 PM   #155
Troopchina
Registered User

Troopchina's Avatar

Likes (Received): 1169

Quote:
meni su u cijeloj toj priči ipak najzanimljivija vozila.

Svatko ima svoje veselje Meni je recimo tako svejedno kakva su vozila (dobro nebi volio baš nešto totalno zaostalo) a ono što me zanima je trasa metroa.

Nekakva prijelazna riješenja sa korištenjem sadašnje tramvajske pruge su mi katastrofalna. Ako se već ide na gradnju metroa onda mora ići skroz pod zemlju. Ona studija koju su radili hohštapleri iz engleske se može komotno bacit u smeće.

Kako oni misle da im se Metro vozi po Zvonimirovoj na istoj pruzi kao i tramvaj i onda pričaju o većoj brzini koja će se postizati u odnosu na tramvaje? jel se oni prave ludi ili ja nešto nisam dobro shvatio.

1) Uglavnom, ja sam kao prvo sada protiv metroa (odnosno za njega sam ali ne odmah pod mus jer trenutno ima drugih prioriteta) i sredio bi rađe gradsku željeznicu koja je već jako dobro postavljena.

2) Metro dugoročno da ali ful pod zemlju.
Troopchina no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2008, 01:37 AM   #156
OettingerCroat
Disenfranchised

Likes (Received): 4

Quote:
Originally Posted by payo View Post
AHAHAHA
OettingerCroat no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2008, 01:45 AM   #157
OettingerCroat
Disenfranchised

Quote:
Originally Posted by rimorski View Post
Mislim da za to sve nema novaca, ni potrebe, treba se prije srediti ''površina'', avenije, nove ceste, garaže, novi blokovi, proširiti stari kapaciteti, modernizacija, a podzemna je SF. Zagreb nije takav grad da bi se u njemu gradila podzemna, prije bi trebala nadzemna, osim u onom malom djelu centra. A izvan centra ionako ima dovoljno mjesta za S bahn ili tramvaje ili nešto slično.
pa to što si ovdje zamislio, večinom nadzemno i djelomično podzemno, je taman što ima Porto, o čemu su x-type i Astralis ranije spomenuli...
|| ||
|| ||
\/ \/
Quote:
Quote:
Originally Posted by Astralis View Post
po meni, sistem kao iz Porta bi bio potpuno savržen za potrebe Zagreba. samo bi htio da bude ispod zemlje malo više nego što su naveli u onim originalnim skicama.
Old January 30th, 2008, 06:02 AM   #158
burek
Registered User

Likes (Received): 0

Ja mislim da je LGZ dovoljan za zagreb i da , ako se kvalitetno napravi, nije nikakvo polurjesenje. Ali mislim da bi ga trebalo praviti na 1435mm da vlak moze raspicit vise od 70km/h

ovo sam crtao u googlu earthu (varijanta 0) i dodao sam jos par linija:

Crvena linija: Dolje-Buzin
Roza linija: Dolje-Dugave
Zelena linija: Precko-Zracna luka
Narancasta linija: Malesnia-Ivanja Reka
Plava linija:Jankomir-Dubec

pod zemljom bi bilo: Od stanice "Nova cesta" do stanice "Heinzelova" (zelena linija do stanice "Slavonska avenija") i od stanice "degenova" do stanice "sv. knjiznica"

vijadukt bi napravio od stanice "dubrava" do stanice "culinecka" (do dubeca bi bila sa strane ceste) i u novom zg na rozoj liniji od mosta do zadnje stanice tako da bi, i u jednom i drugom slucaju lgz potpuno bio odvojen od ostalog prometa.

ukinuo bi neke semafore u horvacanskoj, ulici ivana soljana, ulice ivane brlic mazuranic i novu vukovarsku ne bi trebalo pravit s puno raskrizja(semafora), tako da bi na tim mjestima bila relativno velika prosjecna brzina. radnicku bi denivelirao pa tako da bi zelena linija na tom dijelu bila potpuno odvojena od prometa.

a crvena i roza linija bi skoro pa potpuno bile odvojene od ostalog prometa, ukinut jedan-dva semafora u ulici prema mihaljevcu, a ako bi se cijela avenija v. holjevca denivelirala znaci i da bi crvena linija u novom zg bila potpuno odvojena od prometa, (roza isto jer bi bila na vijaduktu)

ali prvo treba srediti gradsku zeljeznicu pa tek nakon 2015 pocet gradit lgz

Last edited by burek; January 30th, 2008 at 06:12 AM.
burek no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2008, 07:02 AM   #159
SinCity
Streetwalker

SinCity's Avatar

Likes (Received): 50

Great stuff.
SinCity no está en línea   Reply With Quote
Old January 30th, 2008, 07:37 AM   #160
OettingerCroat
Disenfranchised

Quote:
Originally Posted by burek View Post
Ja mislim da je LGZ dovoljan za zagreb i da , ako se kvalitetno napravi, nije nikakvo polurjesenje. Ali mislim da bi ga trebalo praviti na 1435mm da vlak moze raspicit vise od 70km/h

ovo sam crtao u googlu earthu (varijanta 0) i dodao sam jos par linija:

Crvena linija: Dolje-Buzin
Roza linija: Dolje-Dugave
Zelena linija: Precko-Zracna luka
Narancasta linija: Malesnia-Ivanja Reka
Plava linija:Jankomir-Dubec

da' bog da ti se riječi i ideje pozlatile

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread: