daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Łódź, Mazowsze i Podlasie

Łódź, Mazowsze i Podlasie Łódzkie, Mazowieckie i Podlaskie

Reply

Thread Tools
Old April 4th, 2008, 05:59 PM   #321
qaz64
Registered User

Likes (Received): 0

Parę fotek z peryferii

Pierwsze jest z okolic "Węzła Bełchatów" na Gierkówce widać, że za magazynem NOMI będzie coś nowego
[IMG][/IMG]

Druga to kolejny magazyn Logistic Citi na północy PT City czyli przy Gierkówce ale w pobliżu Rakowskiej
[IMG][/IMG]

Trzecia to ruiny po hucie Hortensja widać, że ktoś zabrał się za jedną z hal
[IMG][/IMG]

powolutku ale coś się dzieje.
qaz64 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links

Old April 4th, 2008, 07:36 PM   #322
xavi9
Registered User

Witam
Kilka dni temu napisałem e-mail do właściciela Centrum Hamdlowego ECHO, czyli do Echo Investment SA odnośnie przebudowy obecnego obiektu w Centrum Hondlowo-Rozrywkowe i oto jaką odpowiedź uzyskałem:

"Rozbudowa Centrum Handlowego Echo w Piotrkowie Trybunalskim pozostaje w
planach inwestycyjnych Echo Investment. Obecnie prace nad projektem rozbudowy
zostały wstrzymane do czasu rozstrzygnięć związanych z istniejącą sytuacja
prawną, wynikającą z obowiązujących umów zawartych z najemcami
centrum. Przygotowywane są natomiast działania mające na celu rozpoczęcie
procedury planistycznej prowadzącej do uchwalenia planu miejscowego,
uwzględniającego rozbudowę centrum".

No to teraz pozostaje tylko cierpliwie czekać na nowe cetrum.
xavi9 no está en línea   Reply With Quote
Old April 4th, 2008, 07:52 PM   #323
PT-DAVE
Registered User

Za Nomi - m buduje się magazyn VOBIS-u. Pomiędzy Kauflandem a Rokszycami teren wykupił Carrefour pod swój magazyn centralny. Przed Gomulinem ruszyły prace wyburzeniowe pod kolejne magazyny.
PT-DAVE no está en línea   Reply With Quote
Old April 4th, 2008, 09:52 PM   #324
TLS
Registered User

TLS's Avatar

Quote:
Originally Posted by xavi9 View Post
Witam
Kilka dni temu napisałem e-mail do właściciela Centrum Hamdlowego ECHO, czyli do Echo Investment SA odnośnie przebudowy obecnego obiektu w Centrum Hondlowo-Rozrywkowe i oto jaką odpowiedź uzyskałem:

"Rozbudowa Centrum Handlowego Echo w Piotrkowie Trybunalskim pozostaje w
planach inwestycyjnych Echo Investment. Obecnie prace nad projektem rozbudowy
zostały wstrzymane do czasu rozstrzygnięć związanych z istniejącą sytuacja
prawną, wynikającą z obowiązujących umów zawartych z najemcami
centrum. Przygotowywane są natomiast działania mające na celu rozpoczęcie
procedury planistycznej prowadzącej do uchwalenia planu miejscowego,
uwzględniającego rozbudowę centrum".

No to teraz pozostaje tylko cierpliwie czekać na nowe cetrum.
Lepszy rydz niż nic, ale taka odpowiedź oznacza tyle, że poczekamy jeszcze do 2010 (!) roku zanim wogóle wezmą się do roboty - bo do tego roku ważna jest umowa najmu z Nomi. Zobaczymy co będzie z tego dalej.
TLS no está en línea   Reply With Quote
Old April 7th, 2008, 06:19 PM   #325
maddox84
51°25'11"N 19°40'36"E

maddox84's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
Co dalej z remontem budynków u Panien Dominikanek?
Piotrków / remonty / kościół Panien Dominikanek
Rozpoczęty w zeszłym roku remont stanął w miejscu. Wszystko przez opieszałość łódzkich urzędników. Okazuje się że w Urzędzie Marszałkowskim do tej pory nie ma kto podpisać umowy z księdzem na realizację projektu.

- Projekt jest już zaakceptowany i przeszedł przez wiele komisji, które go oceniały. Procedury są prowadzone dalej i czekamy teraz na podpisanie umowy na przeprowadzenie tego zadania, ponieważ nie są jeszcze znane wszystkie wytyczne dotyczące tego projektu. Umowa będzie podpisana w momencie, gdy dotrą dokumenty z Unii Europejskiej - powiedział ks. Ireneusz Bochyński Rektor Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim.

Rozpoczęte zostały m. in. prace na dachu budynku, które już niebawem będą wznowione.

Kiedy to nastąpi?

- Kolejne prace ruszą po podpisaniu pre-umowy, która będzie pewnego rodzaju zobowiązaniem z naszej strony. Chodzi o to, że pieniądze, które są wydawane teraz, muszą być uznane jako tzw. koszty kwalifikowane, czyli takie, które zaliczają się do projektu - zakończył ks. Bochyński.

Miejmy nadzieję, że niebawem wreszcie zostanie podpisana umowa, a prace remontowe ruszą pełną parą.
www.epiotrkow.pl
Old April 8th, 2008, 08:33 AM   #326
TMR
Registered User

Ja szybko postepuja prace budowlane w Piotrkowie. Jak tam nasze nawieksze Prokuratura Hotel (Focus Platinium ) TBS ??
TMR no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2008, 10:55 AM   #327
TMR
Registered User

Starałem sie o to bardzo długo i wkoncu dało rade elewacja zachodnia hotelu . nie pytajcie skad mam

Last edited by TMR; April 9th, 2008 at 11:03 AM.
Old April 9th, 2008, 11:40 AM   #328
maddox84
51°25'11"N 19°40'36"E

maddox84's Avatar

Wow TMR, widzę że masz niezłe wpływy Szczerze mówiąc to ta elewacja lepiej się prezentuje na szaro-biało niż w tych nieszczęsnych żółciach, ale i tak projekt mi się bardzo podoba
Old April 9th, 2008, 03:10 PM   #329
zuperboy
helloFive

zuperboy's Avatar

right!
skąd pomysł na takie malowanie. Czy jaskrawe, festyniarskie farby są tańsze od stonowanych i przyjemnych dla oka. Chyba, że to jest reakcja na szarobure czasy przeszłe ??
Projekt bardzo ciekawy. Otoczenie mogłoby się zmienić >> zwłaszcza chałupy przy Narutowicza.
zuperboy no está en línea   Reply With Quote
Old April 9th, 2008, 03:57 PM   #330
maddox84
51°25'11"N 19°40'36"E

maddox84's Avatar

Quote:
Originally Posted by zuperboy View Post
right!
skąd pomysł na takie malowanie. Czy jaskrawe, festyniarskie farby są tańsze od stonowanych i przyjemnych dla oka. Chyba, że to jest reakcja na szarobure czasy przeszłe ??
Projekt bardzo ciekawy. Otoczenie mogłoby się zmienić >> zwłaszcza chałupy przy Narutowicza.
Z tego co widać to systematycznie te chałupy są tam wyburzane, głównie od strony trasy. Gdzieś kiedyś czytałem, że ma tam powstać ciąg obiektów usługowo-handlowych właśnie takich jakie Wilk postawił przy AK. Ile w tym prawdy i realnych możliwości realizacji nie wiem.

Jeszcze jedna sprawa. Wygląda na to że inwestycja na Próchnika/Przemysłowa nabiera tempa:
http://rudecki.pl/development.php
Old April 14th, 2008, 11:15 AM   #331
maddox84
51°25'11"N 19°40'36"E

maddox84's Avatar

Rozwijać się musimy sami..

W dzisiejszym DŁ przeczytałem wywiad z marszałkiem łódzkiego. Oto kilka cytatów:

Quote:
Czy zrealizował Pan swój cel z początku kadencji? Przypomnę, że nasze województwo miało się stać gigantycznym placem budowy.

Włodzimierz Fisiak, marszałek województwa: Gdy zostałem marszałkiem, naliczyłem w Łodzi zaledwie siedem dźwigów, dzisiaj jest ich kilkadziesiąt. To znak, że Łódź się rozbudowuje, zresztą nie tylko Łódź. Mamy ponad stu inwestorów w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, i to największe marki! To nie tylko moja zasługa, ale i całego sztabu ludzi, którzy pracowali tu przede mną, i w mieście, i w województwie. A i tak jesteśmy jeszcze przed wielkim boomem budowlanym - w najbliższym okresie uruchomimy dziesięć razy więcej pieniędzy niż dotychczas! Lada miesiąc światowe i europejskie koncerny zainwestują przy naszej pomocy w Ujeździe i Poddębicach, prędzej czy później ruszy budowa autostrad i tras ekspresowych, 100 milionów złotych damy na rozbudowę naszego lotniska - stanie m.in. nowoczesny terminal. Ministrowie Grabarczyk i Zdrojewski zapalili się do pomysłu przebudowy Dworca Fabrycznego i EC 1. Minister Drzewiecki często u mnie gości, a efektem tych wizyt będzie 47 boisk, które wybudujemy w tym roku.
Quote:
Ale Pan jest przecież marszałkiem województwa łódzkiego, nie Łodzi. Opozycja często panu zarzuca, że nie widzi pan reszty regionu.

A jakie samorządy znalazły się w indykatywnym planie podziału środków 2007-2013? Oczywiście, Łódź dostanie najwięcej, bo to największa z gmin województwa, stolica regionu, najwięcej ludzi tu mieszka. Ale to przecież nie wszystko: 90 mln zł dostanie Uniejów na projekt bazy Euro 2012, malutkie Sławno też otrzyma kilkadziesiąt milionów, dalej Łask, Radomsko, Skierniewice, Piotrków, Tomaszów... Wybudujemy, jak już wspomniałem, 47 boisk: 12 w Łodzi, ale także 35 w województwie. Mnie zależy, by województwo było dumne ze swej stolicy, dlatego trzeba w nią inwestować, ale oczywiście trzeba też stworzyć naturalną więź między mniejszymi samorządami. To jest pewien proces, tego nie da się zrobić od razu. A co do S8... Ona bardziej potrzebna jest Łodzi niż Wieluniowi. Moja żona stamtąd pochodzi i ja całą rodzinę przekonywałem, że ich problemy rozwiąże obwodnica Wielunia.
Marszałek nie może być marszałkiem koniunkturalnym. Przyszedłem tu, żeby rządzić. Pieniądze muszą być wydawane racjonalnie. Każdy by chciał mieć w swojej gminie autostradę z pięknym zjazdem i ślimakiem, plus ogromny zakład przemysłowy. Ale tego się zrobić nie da.
Nie wiem czemu razi mnie ignorowanie reszty województwa przez tego pana. Z jego wypowiedzi można wywnioskować, że województwo istnieje dla swojej "stolicy".. Nie wiem czemu ale chyba wolałbym tego nie czytać :/ i nie wiedzieć jaki stosunek do reszty województwa ma ten pan który jest marszałkiem Łodzi No ale cieszmy się !!! Dostaniemy od województwa pieniądze na "stadion"..

Dla zainteresowanych cały wywiad:
http://piotrkowtrybunalski.naszemias...d1b7aed2d8472c
Old April 14th, 2008, 11:53 AM   #332
qaz64
Registered User

W Łódzkiej Telewizji "Regionalnej" także gadają tylko o Łodzi i kilku miejscach w regionie gdzie łodzianie wypoczywają. Nasuwa się więc wniosek, że dla Łodzi województwo to Łódź.
qaz64 no está en línea   Reply With Quote
Old April 15th, 2008, 11:24 AM   #333
maddox84
51°25'11"N 19°40'36"E

maddox84's Avatar

Dziennik Łódzki:
Quote:

Rośnie logistyczne miasteczko
dziś

Logistic City Piotrków Distribution Center rozpoczyna budowę czwartej hali o powierzchni 41 tys. mkw., dzięki czemu do końca 2008 r. powierzchnia magazynowa logistycznego miasteczka wyniesie w sumie 140 tys. mkw.

Jednocześnie podpisana została umowa z kolejnym najemcą - międzynarodową firmą JYSK, która wynajęła 24 tys. mkw. w oddanej w styczniu do użytku trzeciej hali. JYSK posiada w Europie 1.350 sklepów z wyposażeniem wnętrz. Swoje centrum dystrybucyjne umieścił w Radomsku, w obiekcie o powierzchni 41 tys. mkw. Radomszczańskie centrum rozpoczęło działalność w sierpniu 2006 r. i choć jest największym tej sieci w Europie Środkowo-Wschodniej, zaczęło w nim brakować już miejsca.

W swoim magazynie w Logistic City w Piotrkowie JYSK planuje zatrudnienie ok. 30 osób na stanowisku pracownika magazynu w systemie dwuzmianowym.

Do grona najemców Logistic City należą ponadto: M&M Logistik, PPG, Colep CCL, Erontrans i Logista.
(tyka) - POLSKA Dziennik Łódzki
http://piotrkowtrybunalski.naszemias...36fad9eae5e813
Old April 15th, 2008, 08:32 PM   #334
TMR
Registered User

Jak ktos ma mozliwosc wrzucenia aktualnych fotek inwestycji to bylo by super
Old April 16th, 2008, 04:07 PM   #335
urodzonywPTB
Registered User

urodzonywPTB's Avatar

Dworzec i okolice centrum

Dzisiaj w radiu Strefa FM mówiono o pracy nad planem zagospodarowania przestrzennego wokół dworca. Plan ma powstać w przeciągu 12 tygodni. Zobaczymy co z tego wyjdzie...
urodzonywPTB no está en línea   Reply With Quote
Old April 16th, 2008, 07:56 PM   #336
xavi9
Registered User

Prezydent Chojniak o stadionie Concordii

Concordia / Piotrków / piłka.nożna / stadion / prezydent / Chojniak
- Stadion Concordii przy ulicy Żwirki będzie modernizowany. Pragnę o tym zapewnić wszystkich, którzy losem obiektu są zainteresowani - zapewnia prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak. - To nie jest jakieś małe podwóreczko, które wystarczy pozamiatać i posprzątać - dodaje prezydent Chojniak.
Piotrkowski stadion ma spełniać standardy PZPN. Inwestycja jest na razie w fazie projektu. Miasto podpisało pod koniec marca umowę na opracowanie projektu modernizacji stadionu piłkarsko – lekkoatletycznego.

Czasu nie ma jednak zbyt wiele. Concordia już w sierpniu może grać w drugiej lidze. Tymczasem stadion nie spełnia obecnie nawet trzecioligowych wymogów. Potwierdza to Stanisław Sipa, wiceprezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie. Prace modernizacyjne muszą rozpocząć się jeszcze w tym sezonie piłkarskim. Wtedy jest szansa, że Concordia dostanie warunkowo licencję na rundę jesienną sezonu następnego.
Old April 19th, 2008, 04:48 PM   #337
maddox84
51°25'11"N 19°40'36"E

maddox84's Avatar

Fotki z ul. Łódzkiej:

To inwestycja prawdopodobnie tej firmy, ale jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi
Old April 19th, 2008, 05:48 PM   #338
trup_tu_tupta14
skumbrie w tomacie

trup_tu_tupta14's Avatar

Likes (Received): 16

Quote:
Originally Posted by urodzonywPTB View Post
Dzisiaj w radiu Strefa FM mówiono o pracy nad planem zagospodarowania przestrzennego wokół dworca. Plan ma powstać w przeciągu 12 tygodni. Zobaczymy co z tego wyjdzie...
Dworzec i okolice zamiast byc reprezentacyjną częścią miasta przypominają III świat, oby szybko się za przestrzeń publiczną w centrum zabrali
trup_tu_tupta14 está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 20th, 2008, 10:46 PM   #339
xavi9
Registered User

ZIELONA ALEJA

Charakterystyka obiektu:

Elegancka i spokojna lokalizacja

Osiedle Zielona Aleja powstanie w pięknej zielonej części miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Inwestycja będzie realizowana w kilku etapach . Osiedle obejmuje mieszkania o podwyższonym standardzie. Urokliwy widok z tarasów na tereny lasów Sulejowskiego Parku Krajobrazowego oraz jeziora Bugaj to wyjątkowy atut tej lokalizacji. Dlaczego właśnie Osiedle na Broniewskiego ? Bo tu żyje się wygodnie. Do centrum dojedziesz w zaledwie 5 minut. .Znakomita lokalizacja, stwarza doskonałe warunki do wypoczynku i rekreacji.

Nowoczesna architektura

Osiedle to miejsce przyjazne dla mieszkańców. Dzieci mogą bawić się bezpiecznie na kameralnych, osiedlowych placach zabaw. Duże okna dodają lekkości budynkom a mieszkaniom dużo dziennego światła. Wszystkie lokale posiadają balkony z których można podziwiać przepiękną panoramę z widokiem na jezioro . Wybierając mieszkanie na parterze można cieszyć się dużym tarasem.

Wygodne Osiedle

Aby mieszkańcy czuli się tu dobrze, nasze osiedle będzie posiadało garaż wielokondygnacyjny na wszystkie pojazdy. Dodatkowo na terenie planowany jest sklep, by zapewnić całkowitą wygodę mieszkańcom .

TERMIN REALIZACJI III kw. 2009

http://www.wilk.biz.pl/files/oferty_img/19_0.jpg
Old April 21st, 2008, 04:38 PM   #340
maddox84
51°25'11"N 19°40'36"E

maddox84's Avatar

za epiotrkow.pl:

Quote:
Wieża ciśnień: wkrótce rusza remont

W 81 rocznicę powstania, najbardziej charakterystyczny zabytek w centrum miasta po wielu latach doczeka się remontu. Rozstrzygnięto przetarg na remont elewacji wieży ciśnień. Jego koszt to ok. 877 tysięcy złotych.
Umowa z wykonawcą zostanie podpisana po sesji 24 kwietnia, bo cena remontu okazała się nieco wyższa niż wcześniej planowano. Radni muszą wyrazić zgodę na tę zmianę w budżecie miasta.

Remont nie będzie generalny. Prace obejmą przede wszystkim elewację: uzupełnienie tynków, malowanie, wykonanie gzymsów, wymianę dachu i okien. Całość robót ma zostać wykonana w ciągu czterech miesięcy. We wrześniu wieża powinna więc lśnić nowością.

Ten zabytek sztuki inżynierskiej był oddany do użytku w 1927 roku wg projektu Władysława Leszka Horodeckiego. Budowa została sfinansowana z pożyczki zaciągniętej w nowojorskiej firmie "Ulen & Company". Inwestycja miała unowocześnić infrastrukturę oraz podnieść standardy sanitarno - zdrowotne. Wieża miała być częścią sieci wodno kanalizacyjnej Piotrkowa, dlatego ulokowano ją w samym centrum miasta.
Swoją żywotność w formie czynnej zakończyła bardzo szybko. W latach 50' ubiegłego wieku stała się bezużyteczna.

Reply

Tags
łódzkie, piotrków trybunalski

Thread Tools

Posting Rules