daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Forume Shtesė > Fotografi

Fotografi Photos of Cities, Monuments, Ruins and Landscapes.
» Udhėtime | Shqipėria | Kosova | Trevat shqiptare

Reply
 
Thread Tools
Old May 21st, 2008, 11:35 PM   #61
Kapedani
BANNED
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,840
Likes (Received): 15

Vertet na cate prapanicen me kto filozofira...ne cdo teme. Boll mo...
Kapedani no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2008, 04:25 AM   #62
mirko1443
Registered User
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 162
Likes (Received): 0

sa per kuriozitet, ai thredi qe hapa une mbi shqiperine komuniste, ku vajti? do ishte mire sikur te bashkoheshe me kete dhe nje thread tjeter, dhe te quheshe 'shqiperia gjate komunizmit'.
mirko1443 no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2008, 01:54 PM   #63
AltinD
The Modecator
 
AltinD's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Location: TIRANA / Dubai / Vienna
Posts: 31,832
Likes (Received): 6077

E fshine koleget sepse "nuk eshte ne teme". Nese i ke akoma ato linke, mund ti postosh ketu. Ishin vertete interesante.
__________________
I am the eye in the sky, Looking at you
I can read your mind
I am the maker of rules, Dealing with fools
I can cheat you blind.

AltinD no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2008, 05:18 PM   #64
mirko1443
Registered User
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 162
Likes (Received): 0

si ka mundesi te mos ishte ne teme, ai per arkitekturen fliste, per zhvillimet e qyteteve, pastaj s'besoj se koleget do ishin aq kompetent sa te kuptonin per ca flitet aty.

ka ndonje forum ku mundet te behet ankese ketu, me sa tru i fshijne faqet keto kur nuk dine as shqip?
mirko1443 no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2008, 08:06 PM   #65
olsib
>
 
Join Date: Mar 2007
Location: Tiranė
Posts: 1,913
Likes (Received): 1673

Albania 1989 - The years of the agony of the communist regime

Republika Popullore Socialiste e Shqipėrisė 1989


I have selected 20 photos divided in 4 posts.

These photos seems that are taken by a western tourist (Maverick12 on Flickr). The subject was predominantly the nature.

For other photos take e look at the entire set.End of 1989: Unrests in the cities of Tirana and Vlore. Rumors say that five young Albanians have been sentenced to death for spreading leaflets and calling for a demonstration.

31 December 1989: Party and state leader Ramiz Alia declares in his speech for the new year that Albania will remain firmly on the road to Socialism.


image hosted on flickr


1 - Tirana Albania 1989


image hosted on flickr


2 - Shkodra Albania 1989


image hosted on flickr


3 - Road between Shkodra and Kruje Albania 1989


image hosted on flickr


4 - Road between Kruje and Durres Albania 1989


image hosted on flickr


5 - Durres Albania 1989
olsib no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2008, 08:07 PM   #66
olsib
>
 
Join Date: Mar 2007
Location: Tiranė
Posts: 1,913
Likes (Received): 1673

image hosted on flickr


6 - Vlore Albania 1989


image hosted on flickr


7 - Gjirokaster Albania 1989


image hosted on flickr


8 - Gjirokaster Albania 1989


image hosted on flickr


9 - Sarande Albania 1989


image hosted on flickr


10 - Himare Albania 1989
olsib no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2008, 08:07 PM   #67
olsib
>
 
Join Date: Mar 2007
Location: Tiranė
Posts: 1,913
Likes (Received): 1673

image hosted on flickr


11 - Vlore Albania 1989


image hosted on flickr


12 - Berat Albania 1989


image hosted on flickr


13 - Berat Albania 1989


image hosted on flickr


14 - Tirana Albania 1989


image hosted on flickr


15 - Tirana Albania 1989
olsib no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2008, 08:08 PM   #68
olsib
>
 
Join Date: Mar 2007
Location: Tiranė
Posts: 1,913
Likes (Received): 1673

image hosted on flickr


16 - Tirana Albania 1989


image hosted on flickr


17 - Tirana Albania 1989


image hosted on flickr


18 - Tirana Albania 1989


image hosted on flickr


19 - Tirana Albania 1989


image hosted on flickr


20 - Tirana Albania 1989
olsib no está en línea   Reply With Quote
Old May 22nd, 2008, 08:40 PM   #69
gjergjkastrioti
Registered User
 
Join Date: Oct 2007
Location: Tirana
Posts: 9,310
Likes (Received): 4893

SHQIPERIA PARA DHE GJATE KOMUNIZMIT


Gjate pushtimit Italian

Last edited by gjergjkastrioti; June 10th, 2008 at 02:47 AM.
gjergjkastrioti no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2008, 09:56 AM   #70
gjergjkastrioti
Registered User
 
Join Date: Oct 2007
Location: Tirana
Posts: 9,310
Likes (Received): 4893

image hosted on flickr

image hosted on flickr
gjergjkastrioti no está en línea   Reply With Quote
Old May 26th, 2008, 10:06 AM   #71
gjergjkastrioti
Registered User
 
Join Date: Oct 2007
Location: Tirana
Posts: 9,310
Likes (Received): 4893

image hosted on flickr

image hosted on flickr

image hosted on flickr

image hosted on flickr

image hosted on flickr

image hosted on flickr

image hosted on flickr

image hosted on flickr

image hosted on flickr

image hosted on flickr

image hosted on flickr
gjergjkastrioti no está en línea   Reply With Quote
Old May 27th, 2008, 01:55 AM   #72
gjergjkastrioti
Registered User
 
Join Date: Oct 2007
Location: Tirana
Posts: 9,310
Likes (Received): 4893

dikur banka kombetare ne durres


familja mbreterore me veshje kombetare


berat


nuk e di
gjergjkastrioti no está en línea   Reply With Quote
Old May 27th, 2008, 02:00 AM   #73
gjergjkastrioti
Registered User
 
Join Date: Oct 2007
Location: Tirana
Posts: 9,310
Likes (Received): 4893

nje besimtar bektashi ne kohen e zogut

xhami ne diber gjate nje termeti te koheve te kaluara

nje kishe e shkaterruar nuk e di se ku dhe nuk e di sepse

nje kishe tjeter stil venecian ne veri te vendit
gjergjkastrioti no está en línea   Reply With Quote
Old May 27th, 2008, 02:05 AM   #74
gjergjkastrioti
Registered User
 
Join Date: Oct 2007
Location: Tirana
Posts: 9,310
Likes (Received): 4893

cohu nga gjumi se erdhi serbi

ne kalane e shkodres

gjate zborit

se di
gjergjkastrioti no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2008, 09:03 PM   #75
Kapedani
BANNED
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 1,840
Likes (Received): 15

Ajo e fundit eshte kalaja e Ali Pashes ne Tepelene
Kapedani no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2008, 11:33 PM   #76
mirko1443
Registered User
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 162
Likes (Received): 0

ajo kisha e shkaterruar eshte ajo e shen gjergjit ne korce (me duket se ndertuan nje librari aty).
mirko1443 no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2008, 11:33 PM   #77
mirko1443
Registered User
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 162
Likes (Received): 0

gjithashtu, po pate mundesi posto sa me shume foto nga jeta e perditshme, se na nxorre mallin me ato bicikletat ylli.
mirko1443 no está en línea   Reply With Quote
Old May 29th, 2008, 03:20 AM   #78
gjergjkastrioti
Registered User
 
Join Date: Oct 2007
Location: Tirana
Posts: 9,310
Likes (Received): 4893

1927 Periudha e Mbretit Zog


Last edited by gjergjkastrioti; June 10th, 2008 at 02:42 AM.
gjergjkastrioti no está en línea   Reply With Quote
Old June 10th, 2008, 02:05 AM   #79
gjergjkastrioti
Registered User
 
Join Date: Oct 2007
Location: Tirana
Posts: 9,310
Likes (Received): 4893
gjergjkastrioti no está en línea   Reply With Quote
Old June 10th, 2008, 02:30 AM   #80
gjergjkastrioti
Registered User
 
Join Date: Oct 2007
Location: Tirana
Posts: 9,310
Likes (Received): 4893

Shikoni ONLINE koleksionin e fotografive rreth Shqiperise dhe Shqiptareve te Baronit Hungarez dhe Albanologut Franc Nopca tashme quhet keshtu sheshi perpara stacionit te trenit ne Tirane.
Nopca me veshje te Veriut te Shqypnis.

Shkoder

http://nopcsa.albanianphotography.net/en/photos1.html

Last edited by gjergjkastrioti; June 10th, 2008 at 02:40 AM.
gjergjkastrioti no está en línea   Reply With Quote
Reply

Tags
albania-kosova, historia, iliria, shqiperia dhe trojet

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 08:30 PM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2018, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2018 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

tech management by Sysprosium